Jump to content



Δεν δήλωσα το καρτοκινητό μου !


TifoziF1

Recommended Posts

Πήγα σήμερα να δηλώσω το καρτοκινητό που έχω από το 1994-5 (δεν θυμάμαι ακριβώς) και την ώρα που έβγαζα την sim σαν από flash back πέρασαν από το μυαλό μου σε δέκατα : οτι οι κάμερες για τους "αστυνόμους" δουλεύουν πλέον για την "δημόσια ασφάλεια και την ασφάλεια του έθνους", για εμάς (και τους "δημοσιογράφους") όχι, θυμηθείτε τον ξυλοδαρμό του φοιτητή στην Θεσσαλονίκη πριν μερικά χρόνια από "αστυνόμους" με πολιτικά και το σχετικό βίντεο, επίσης τα στοιχεία που είναι υποχρεωμένος να κρατά ο interno-πάροχος κ.α. παρόμοια τέτοια μέτρα προστασίας μας από το "οργανωμένο έγκλημα και την τρομοκρατία".

Έφυγα όπως πήγα και δεν το δήλωσα. Ας το κόψουν, την υπογραφή μου σε τέτοια μέτρα δεν την βάζω.

Μάνθος Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Μάνθο Κ. Facebook έχεις; :hehe:
οχι ρε συ τρελε !!!

Δεν πάει άλλο ρε παιδιά !! Νοιώθω ΠΟΛΥ μ*λ*κας με όλα αυτά που γίνονται γύρω μου.

Σταθερό έχεις; τηλέφωνο σε πάγιο έχεις;

τον 7ο κόβονται όλα. Όσοι είναι να το δηλώσετε δηλώστε το μέχρι τον 7ο του 2010.

και για να αγοράσουμε τηλεκάρτα από το περίπτερο θα θέλουμε ταυτότητα και δήλωση του νόμου 105 ότι δεν είναι πλαστή ??

Προχτές δεν "βρήκαν την γιάφκα" που ήταν νοικιασμένη με πλαστή ταυτότητα ??? Από τις πλαστές ταυτότητες/ιδέες/εταιρίες/πολιτικούς/δημοσιουπαλλήλους ποιος θα μας προφυλάξει ??

Link to comment
Share on other sites

Προχτές δεν "βρήκαν την γιάφκα" που ήταν νοικιασμένη με πλαστή ταυτότητα ??? Από τις πλαστές ταυτότητες/ιδέες/εταιρίες/πολιτικούς/δημοσιουπαλλήλους ποιος θα μας προφυλάξει ??

Durex Κόκκινα και η ψήφος σου :yes2:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να δηλώσω το καρτοκινητό που έχω από το 1994-5 (δεν θυμάμαι ακριβώς) και την ώρα που έβγαζα την sim σαν από flash back πέρασαν από το μυαλό μου σε δέκατα : οτι οι κάμερες για τους "αστυνόμους" δουλεύουν πλέον για την "δημόσια ασφάλεια και την ασφάλεια του έθνους", για εμάς (και τους "δημοσιογράφους") όχι, θυμηθείτε τον ξυλοδαρμό του φοιτητή στην Θεσσαλονίκη πριν μερικά χρόνια από "αστυνόμους" με πολιτικά και το σχετικό βίντεο, επίσης τα στοιχεία που είναι υποχρεωμένος να κρατά ο interno-πάροχος κ.α. παρόμοια τέτοια μέτρα προστασίας μας από το "οργανωμένο έγκλημα και την τρομοκρατία".

Έφυγα όπως πήγα και δεν το δήλωσα. Ας το κόψουν, την υπογραφή μου σε τέτοια μέτρα δεν την βάζω.

Μάνθος Κ.

και τι θα κανεις χωρις κινητο?

μεσατζες με φεησμπουκ?

ξενο νουμερο με ροαμινγκ?

πεητζερ?

μπιπερ?

κληση απο σταθερο οπως παλια-τα λεμε εκει στις 6,και αν τυχει κατι περιμενε μιση ωρα και φυγε-?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη και αν το δηλωνες ,τι θα γινοταν?

Κανεις φαρσες?

Κανεις τρομοκρατικα χτυπηματα?

Κανεις κατι για το οποιο δε πρεπει να γνωριζουν τον αριθμο σου? (προσωπικα δεδομενα θα μου πεις,αλλα ουτως η αλλως ξερουν το σταθερο σου,δηλαδη τη διευθυνση σου,δε νομιζω να σε χαλασει αμα ξερουν το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα κινητά με πάγιο εδώ και χρόνια τα αποκτάς δίνωντας πλήρη στοιχεία.

Άρα αυτό που γίνεται στα καρτοκινητά είναι επέκταση ένος καθεστώτος που προϋπήρχε ούτως ή άλλως.

Το ζήτημα -για εμένα- δεν είναι τα κινητά, είναι γενικώς η παραβίαση των προσωπικών μας δεδομένων από τις κυβερνήσεις και τις αρχές. Αυτό είναι πρόβλημα πράγματι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο έπρεπε (κατα την γνώμη μου :haha:) να ισχύει απο την πρώτη μέρα που ηρθαν τα κινητα στην Ελλαδα..Α..και να καταργηθεί και η αποκρυψη..(μου την δίνει απίστευτα!)

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα για εμένα είναι so faking what αν ξέρουν πως με λένε Νικο Παπαδόπουλο και εχω το νούμερο 6944444444.

ξέρουν τα πάντα για σταθερό, τραπεζικούς λογαριασμούς, εφορίες, ΔΕΚΟ, σταθερά, ISP, δηλαδή ΑΥΤΟ με πείραξε?

Προσωπικα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο έπρεπε (κατα την γνώμη μου :haha:) να ισχύει απο την πρώτη μέρα που ηρθαν τα κινητα στην Ελλαδα..Α..και να καταργηθεί και η αποκρυψη..(μου την δίνει απίστευτα!)
Οταν το αγόρασα τότε (94-95 δεν θυμάμαι καλά) έδωσα την ταυτότητά μου, δεν γινόταν αλλιώς. Δεν μπορούσες να το αγοράσεις έτσι. Αν θέλουν τα βρίσκουν όλα. Το θέμα είναι γιατί υπάρχει αυτή που όπως σωστά είπε ο Candyman "η παραβίαση των προσωπικών μας δεδομένων από τις κυβερνήσεις και τις αρχές".
Link to comment
Share on other sites

Είναι γιατί κατά την λογική του κράτους είμαστε όλοι εν δυνάμει τρομοκράτες, εγκληματίες κ.λ.π.

Το επόμενο βήμα λογικά θα είναι η απαγόρευση συγκεντρώσεων πάνω από 2 άτομα, η απαγόρευση κυκλοφορίας μετά την δύση του ηλίου (όποιος κυκλοφορεί βράδυ θα εκτελείται, κ.λ.π.). και τέλος ένας ωραίος στρατιωτικός νόμος για να είναι 100% ήσυχοι ότι θα κάτσουμε φρόνιμα.

Ή αν θέλετε, όπως έλεγε κάποτε και ο ποιητής: "σε γαμ.....ν νόμιμα, κι εσύ καθόσουν.. φρόνιμα!"

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πάλι, νεο φρούτο; Είναι υποχρεωτικό;

Να φανταστώ δεν έχεις καρτοκινητο, γιατί μου σπάσανε @@ με τα μνμτα για να το δηλώσω! Μου έχουν στείλει τουλάχιστον 10...

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα για εμένα είναι so faking what αν ξέρουν πως με λένε Νικο Παπαδόπουλο και εχω το νούμερο 6944444444.

ξέρουν τα πάντα για σταθερό, τραπεζικούς λογαριασμούς, εφορίες, ΔΕΚΟ, σταθερά, ISP, δηλαδή ΑΥΤΟ με πείραξε?

Προσωπικα πάντα.

Αν μεθάυριο (γιατί ολα γίνονται σιγά σιγά, με σάλιο και υπομονή) σου ζητήσουν να έχεις κάμερες στο σπίτι σου on-line με το υπουργείο δημόσιας ασχετοσύνης θα το δεχτείς ? Θα έχουν προηγηθεί οι δημόσιοι χώροι, οι χώροι εργασίας κλπ So ******* what, αφού όλα θα τα ξέρουν, που είναι και που κινήτε το αυτοκίνητό σου, τι γράφει στις εκθέσεις του το παιδί σου στο σχολείο, τι βλέπεις στην τηλεόραση, τι ακούς στο ράδιο, τι τρώς και πότε κοκ.

αυτό το so faking what είναι το μοντέρνο "ωχ αδερφέ" ??

Link to comment
Share on other sites

Οπότε υπάρχει συνειρμός και συσχέτιση μεταξύ του να λες με λένε Νίκο και έχω αυτό το νούμερο, και επικείμενου πραξικοπήματος ουσιαστικά έτσι?

Η θέλετε να είναι τα πράγματα όπως παλιά με χαρτιά, τίποτα ηλεκτρονικό, χωρίς βάσεις για ΚΑΝΕΝΑ, με 30πλο lead time σε ΟΤΙ ήθελες πού είχε να κάνει με το κράτος, απλά για να μην ξέρει η Wind ότι σε λένε Νίκο.

Το τραβάτε από τα μαλλιά.

ΠΑΝΤΟΥ συμβαίνει αυτό, και σε πολύ εντονότερο βαθμό, οπότε ή θα προσαρμοστούμε ή θα πάμε στο βουνό σε καμιά καλύβα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.