Jump to content


Δεν δήλωσα το καρτοκινητό μου !


TifoziF1

Recommended Posts

Πηγα στον απο πανω Γερμανο σημερα να ρωτησω και μου παν οτι θελουν και την καρτα sim.

σήμερα το πρωί μου ζήτησαν το 20ψήφιο που έχει η SIM επάνω της χαραγμένο ?

Αμ γι αυτο την θελουν.Συγγνωμη τωρα αλλαζουν τα πραγματα.Σιγα μην τους δωσουμε και τον κωδικο απο το χρηματοκιβωτιο.... :@

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Δεν κοίταξες το προηγούμενο post από το δικό σου μάλλον.

Τη sim δεν τη χρειάζονται για τον κωδικό, τους διευκολύνει απλά. Επιβεβαιώνουν όμως μέσω αυτής ότι είναι δικό σου το κινητό, λάθη γίνονται (εσκεμμένα ή όχι) και μπορεί κάποιος να πάρει στο όνομά του ξένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Χρήση ποιανού; Τον κωδικό ούτως ή άλλως τον έχουν, είναι (θες δε θες) άμεσα συνδεδεμένος με το νούμερό σου για να λειτουργεί σε gsm τηλέφωνο!

Επίσης, να προσθέσω ότι όταν αγοράζει κάποιος καρτοκινητό, στην ίδια ετικέτα που έχει απ' έξω και αναγράφεται ο αριθμός του τηλεφώνου που δείχνουν πολλές φορές για να διαλέξεις νούμερο, αναγράφεται και ο 20ψήφιος κωδικό της sim. Πάνε μαζί αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο τοτε που ποινικοποιησαν την κουκουλα....ολο συλληψεις κουκουλοφορων ειμαστε...Παλι 5 κακομοιροι διαδηλωτες την πατανε...και αυτοι με ψευτοστοιχεια(βλεπε Μαριος).

Απο την αλλη καλο ειναι να γινει επωνυμη η καρτοκινητη για να κοπουν οι φαρσες...Μεγαλο καλο θα ελεγα...

Βεβαια η χρηση των ηλεκτρονικων συστηματων δεν περιοριζεται στο o/c και στο facebook...Την λεξη echelon ολοι την εχουμε ακουστα...Οποτε, προσωπικα επειδη εχω γνωση της αγνοιας μου για το που μπορει να εχει φτασει η ευφυια των η/υ δεν εκφερω γνωμη για το τι ειναι big brother και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο τοτε που ποινικοποιησαν την κουκουλα....ολο συλληψεις κουκουλοφορων ειμαστε...Παλι 5 κακομοιροι διαδηλωτες την πατανε...

μα και βεβαια,ολοι οι συλληφθεντες "κακομοιροι διαδηλωτες" ειναι.

Και ο Φουντας οταν ειχε συλληφθει στα γεγονοτα του Πολυτεχνειου το '95(βλ δημοσιευματα εφημεριδων) ενας "κακομοιρος διαδηλωτης" ηταν.

Και οταν εφεραν τους συλληφθεντες κατηγορουμενους για τρομοκρατια στην ευελπιδων,βρεθηκαν 50 "μπουμπουκια" να κανουν επεισοδια "συμπαραστασης" στα δικαστηρια...και φυσικα στις ειδησεις αυτοι οι 50 εγκληματιες βαφτιστηκαν "λαικη κινητοποιηση"..

(οι οποιοι 50 εγκληματιες να σημειωσουμε στις 12 η ωρα το μεσημερι δεν ειχαν κανονικη δουλεια και ηρθαν να κανουν φασαρια μεσα στα δικαστηρια...τωκ εμπαουτ χαραμοφαηδες )

Link to comment
Share on other sites

Και οταν εφεραν τους συλληφθεντες κατηγορουμενους για τρομοκρατια στην ευελπιδων,βρεθηκαν 50 "μπουμπουκια" να κανουν επεισοδια "συμπαραστασης" στα δικαστηρια...και φυσικα στις ειδησεις αυτοι οι 50 εγκληματιες βαφτιστηκαν "λαικη κινητοποιηση"..

σε ποιο δελτιο ειδησεων ακουσες να τους περιγραφουν ως λαικη κινητοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συμφωνώ με το να δηλώνονται τα κινητά, και θα συμφωνούσα ακόμη περισσότεορ αν δηλώνονταν τα ΙΜΕΙ των συσκευών, μπας και σταματήσουν οι κλοπές και τα κάθε λογής κλεφτρόνια.

Link to comment
Share on other sites

δεν το γυρναμε στα Ελληνικα?

Λες

και ερωτω , σε ποιες ειδησεις? εισαι ξεκαθαρος σε αυτο που γραφεις

ωραια,εκφραστηκα λαθος.Ηταν λοιπον ιδεα μου οτι τα επεισοδια των ~ 50 "μεγενθυνθηκαν" ?(λες και ηταν τιποτα αδικημενοι που "παλευαν για αλλους αδικημενους"?

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν θέλει να συνδέσει το ιστορικό της κάρτας του

με το όνομα του.

Να αλλάξεις και συσκευή όμως γιατί μονο έτσι δεν θα συνδεθεί

η νέα(με ταυτότητα) με την παλιά.

έτσι έπιασαν τον τελευταίο μπράβο που ήταν στις φυλακές

πως τον λέγανε?

από μια λάθος φράση,που έλεγε κάτι για μια βόμβα,

ένας συνεργάτης του

που κανείς δεν έπρεπε να τους ακούει...(απόρρητο επικοινωνιών)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.