Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

@atiman,με η χωρίς UAC το ίδιο κάνει ιδού και VIDEO sorry παίδες για τον ευρή φακό είναι από dash cam :D

κανονικά και το αρχειάκι το finddrN.exe

 

https://youtu.be/T9XYuFZoQWQ

 

Μόλις φτάσει σε αυτό το σημείο pufff κλίνει ως διαμαγείας

post-45212-0-07631800-1445677643_thumb.j

 

Antivirus δεν έχω κανένα γιατί όλα άχρηστα είναι ! εκτός από την μλκ των windows που δεν λέει να κλήσει έκλεισε !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα διορθωθηκε και ανεβηκε στα links του αρχικου post.

 

@ARMAGEDDON δοκιμαζεις...  και σβησε το video απο το youtube.....θα βλεπει ο κοσμος οτι δεν δουλευει σωστα... 

 

 

edit...

 

Το "προβλημα" υπηρχε μονο σε λειτουργικα Ελληνικης γλωσσας, για ολες τις αλλες γλωσσες δεν υπηρχε θεμα.

 

.....

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@atiman,  done & done

θα δοκιμάσω αργότερα !

 

 

edit

δοκίμασα όλα οκ με τον unistaller

και μια ερωτησούλα έφαγα fail κατα την εγκατάσταση το ACP Application , μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτό

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σου λεει οτι εχεις ανεπαρκη δικαιωματα διαχειρηστη.

Αυτο σημαινει οτι κατι στα windows ειναι "στημενο λαθος".

 

Κοιταξε λιγο το τι συμβαινει με τις πολιτικες που εχεις ορισει.

Αν κατι δεν ειχες πειραξει ειτε εσυ ειτε καποιο προγραμμα που χρησιμοποιεις δεν θα σου εβγαζε οτι εχειςπροβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα πάντως ολα καλά αλλα τα win10 μου βαζουν τους δικούς τους και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

 

Απλά βγάλε το καλώδιο ehternet πριν την απεγκατάσταση των drivers :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE  πάλι ?.......

 

Εχει ελεχθει ιδιαιτερα σε αυτο το σημειο, βασει των αναφορων που ειχα απο τον προηγουμενο σε πολλους και διαφορους υπολογιστες που μπορεσα να εχω στην διαθεση μου.

 

Το προγραμμα δεν μπορει να αγγιξει πεδια που να αφορουν booting address η οτιδηποτε αλλο που να σχετιζεται, αυτο εξαλλου μπορει να φανει και απο τα πεδια που ενεργει βασει του log file.

 

Επειδη βλεπω οτι συγκεκριμενα εχεις το ιδιο προβλημα εσυ, θα με βοηθουσαν καποια στοιχεια για το συστημα σου.

 

edit.

 

Επειδη ειναι ειναι γνωστο - συχνο bug στα Windows 8 - 10, ελενξε και απενεργοπιησε το Secure Boot απο το bios.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελεχθει ιδιαιτερα σε αυτο το σημειο, βασει των αναφορων που ειχα απο τον προηγουμενο σε πολλους και διαφορους υπολογιστες που μπορεσα να εχω στην διαθεση μου.

 

Το προγραμμα δεν μπορει να αγγιξει πεδια που να αφορουν booting address η οτιδηποτε αλλο που να σχετιζεται, αυτο εξαλλου μπορει να φανει και απο τα πεδια που ενεργει βασει του log file.

 

Επειδη βλεπω οτι συγκεκριμενα εχεις το ιδιο προβλημα εσυ, θα με βοηθουσαν καποια στοιχεια για το συστημα σου.

 

2600Κ

Asus Maximus IV Extreme με το τελευταίο bios

Gigabyte 270X Windforce

840 Evo με το rapid mode στο magician ενεργοποιημένο (ίσως αυτό ?)

win10 από upgrade win8 (αυθεντικά)

 

αυτά μου έρχονται 

 

Έγινε επεξεργασία από ELRICIOS
Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε ευχαριστω.

 

Το rapid ειναι μια εκδοχη, δεν ξερω πως το δουλευει η samsumg.

 

Κοιαταξε παντως και το Secure Boot απο το bios.

 

Δεν νομίζω να το έχει καν η mb, αλλά παρόλα αυτά δεν είναι ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Τυχαια διαβαζοντας το νημα με τους samsung ssd, στην ανακοινωση για την νεα εκδοση του Magician, προσεξα λιγο τα likes....

Διαπιστωσα οτι ηταν και των χρηστων που ειχαν αναφερει προβληματα με INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE...

Κατοπιν και της αναφορας του ELRICIOS οτι εχει samsung με ενεργο το rapid mode, αρχισα να υποψιαζομαι (βλεπετε οι αναφορες σας ειναι λιγες και πρεπει να κανω λιγο τον μαγο) τις πιθανες ευθυνες που μπορει να εχει αυτη η δυνατοτητα..

 

Χτες πηρα εναν samsung να μελετησω την κατασταση. Μαλιστα.... δημιουργησα ο ιδιος το προβλημα, οποτε βρηκα την λυση του.

Οταν το rapid mode κανει τον δισκο ram disk ​​κατα την απενεργοποιηση καποιων services τοτε συμβαινουν απιθανα πραγματα.

Οντως, ​παροτι δεν θα επρεπε, κατι συμβαινει με το boot sector των δισκων αυτων κατα την λειτουργια του rapid mode η οπως αλλιως θα το πει καθε εταιρια στο μελλον. Ειμαι ηδη σε επαφη με την samsung και θα μαθω με καθε λεπτομερεια το πως δουλευει αυτη την δυνατοτητα.

 

Προχωρησα λοιπον στην σχεδιαση μιας νεας εκδοσης του uninstaller, την 9.0.2, που θα την ανεβασω μεχρι το Σαββατο.

Στην εκδοση αυτη, αναγν​​ωριζεται ο τυπος του δισκου και μεσω ερωτησης μας προτεινει να γυρισει το συστημα σε safe mode για να κανει την απεγκατασταση, η να συνεχισει σε κανονικο mode.

 

Σε safe mode δεν υπαρχει κανενα ειδους προβλημα, παροτι η λειτουργια του Uninstaller ειναι ακριβως η ιδια...

 

Τονιζω πως η αναγκη να γυρισουμε σε safe mode ισχυει μονον οταν ο κυριος δισκος του συστηματος λειτουργει κατω απο συνθηκες 'τυπου' rapid.​

 

Αναμεινατε !​

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 
 
Το προγραμμα αναγνωριζει τον δισκο του συστηματος και τον αναφερει.
Επισης αναγνωριζει και αναφερει εαν το rapid mode ειναι enable η disable και το αναφερει και αυτο..
 
1) Μας δινει τρεις επιλογες, reboot into safe mode. (Yes)
Κανει αυτοματα reboot σε safe mode και μολις μπει ανοιγει παραθυρο που μας λεει να ξεκινησουμε.
 
2) Να συνεχισουμε σε normal mode (Νο)
 
3) Να κλεισουμε το προγραμμα (Cancel)
 
Η εικονα που παιρνουμε ειναι καπως ετσι αναλογα τον δισκο σας ( αυτη ειναι απο το προσωπικο μου συστημα)
 
902%20screen_zpsjuwnhpye.jpg

Διπλα απο το disk found, εμφανιζει τις πληροφοριες για το rapid mode και μας προτεινει αναλογα.

 

Επισης, επειδη στα windows 10 το start menu ειναι λιγο 'δυσκολο', προσθεσα ενα folder στο desktop, που εχει τα δυο πολυ βασικα utilities (κατα την γνωμη μου). Το ULPS_control και τo NonPresent Devices.

To ULPS, το θεωρω πολυ βασικο και προσωπικα προτεινω στους χρηστες crossfire στα Windows 10 και ειδικα σε πλατφορμα Χ99, μετα την εγκατασταση του driver να μην κανουν restart μεσω αυτου, αλλα να τρεχουν το ULPS_control και αφου απενεργοποιησουν το ulps να γινεται restart μεσα απο το utility.

 

Σημειωνεται οτι δεν ειναι απαραιττητο το restart into safe mode, εαν δεν εχουμε καποια εφαρμογη τυπου 'rapid' ενεργη, κατι που μας το λεει και το προγραμμα..

 

Για οποιαδηποτε διευκρινιση , εδω ειμαι.

 

Enjoy !

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το νεο Radeon software εχει αρκετες διαφορες στα πεδια που αναπτυσεται.

Σχεδιαζω ηδη την νεα συμβατη εκδοση του uninstaller, αλλα λογω NDA θα ανεβει με την παρουσιαση του νεου πακετου.

 

-----

 

Σιγη βλεπω, η ολα στο προγραμμα δουλεουν σωστα, η ειναι τοσο χαλια που το παρατησατε.... :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.