Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

1 hour ago, deNordic said:

 

Τελικά δεν είναι βούτυρο με χρυσές;

Κοίτα,ανάλογα πάντα,μου έκατσε game με φουλ 10άρια κι ένα VK 72K άρχισε τις εκρηκτικές γιατί έπαιζα sidescrape και του είχα τσακίσει τα νεύρα μαζί με ένα is7 που βαρούσε χρυσές,αν βγεις κλαρινογαμπρός ότι άρμα και να έχεις σε τεντώνουνε,πήγα να βγάλω αντίστοιχες αποστολές με το mauss,ε δεν,το type αντέχει πιο πολύ.Πάντως το έχω μόνο για αποστολές και για κανένα τρολλ πλατούν,δεν είναι 10άρι heavy που θα το έπαιζα κάθε μέρα.Γι αυτό έχουμε τα 277,5A,IS7,Conq

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2020 at 9:35 ΠΜ, το μέλος deNordic έγραψε:

Τελικά δεν είναι βούτυρο με χρυσές;

 

Είναι. Εκτος και αν εισαι τυχερος και σε βαράει στόκος Γιατι και sidescrape να κάνεις, τα πλαινα τα σκαλοπάτια ρουφανε heat πολυ όμορφα.

Γενικα μετα το νερφ του derp ειναι σκουπίδι. Πριν για να παρεις ace ηθελες πάνω απο 10.000 combined damage. Τωρα παιρνεις με 6-7.

 

Σαν daily driver το μαους έχει λιγοτερο τρύπια θωράκιση και καλυτερο κανόνι, dpm.

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

 

Είναι. Εκτος και αν εισαι τυχερος και σε βαράει στόκος Γιατι και sidescrape να κάνεις, τα πλαινα τα σκαλοπάτια ρουφανε heat πολυ όμορφα.

Γενικα μετα το νερφ του derp ειναι σκουπίδι. Πριν για να παρεις ace ηθελες πάνω απο 10.000 combined damage. Τωρα παιρνεις με 6-7.

 

Σαν daily driver το μαους έχει λιγοτερο τρύπια θωράκιση και καλυτερο κανόνι, dpm.

Combined 10000?Πως θα το πετύχεις αυτό?Θα βαρούσες για trck/dmg με τις HE?Ακόμη και να το έκανες ειδικά εκεί που παίζει ο χοντρός λίγο δύσκολο να πάρεις assist γιατί αυτός που βγαίνει και του έχεις πάρει τρακ είναι ήδη σε sidescrape,τις ίδιες απαιτήσεις είχε και πριν το nerf για μαστερι,άντε με το ζόρι να ήταν κοντά στα 6500 + τα frags

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Combined 10000?Πως θα το πετύχεις αυτό?Θα βαρούσες για trck/dmg με τις HE?Ακόμη και να το έκανες ειδικά εκεί που παίζει ο χοντρός λίγο δύσκολο να πάρεις assist γιατί αυτός που βγαίνει και του έχεις πάρει τρακ είναι ήδη σε sidescrape,τις ίδιες απαιτήσεις είχε και πριν το nerf για μαστερι,άντε με το ζόρι να ήταν κοντά στα 6500 + τα frags

 Μάντεψε ποιον μου θύμισες με το ύφος σου έ;

 

Spoiler

0.jpg

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Snips said:

 Μάντεψε ποιον μου θύμισες με το ύφος σου έ;

 

  Hide contents

0.jpg

 

 

Για να το πω πιο απλά και να μη με ξαναπεις Αλέφαντο ? Assist με heavies είναι να σαν βλέπεις τον εικονιζόμενο να προπονεί την Μπαρτσελόνα.
Και να το type όντως τις ρουφάει στα σκαλοπάτια αν εκτεθεί στο sidecrape αρκετά αλλά και το maus σε sidescrape μόλις δει το κανόνι του αντίπαλο του έχει δείξει αυτόματα και τα ωραία του μαγουλάκια ;).
Απλά εμένα καλύτερα μου έκατσε το type για τις αποστολές,όπως προείπα δεν είναι all day tank.Για εκεί υπάρχουν άλλα πολύ καλύτερα

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος raziel έγραψε:

Combined 10000?Πως θα το πετύχεις αυτό?Θα βαρούσες για trck/dmg με τις HE?Ακόμη και να το έκανες ειδικά εκεί που παίζει ο χοντρός λίγο δύσκολο να πάρεις assist γιατί αυτός που βγαίνει και του έχεις πάρει τρακ είναι ήδη σε sidescrape,τις ίδιες απαιτήσεις είχε και πριν το nerf για μαστερι,άντε με το ζόρι να ήταν κοντά στα 6500 + τα frags

 

Τοσο ηθελε μανα μου πριν το νερφ.

Ο Μήτσος το έπαιζε τότε συνέχεια. Δεν είχε counter το αρμα. Τωρα πγρα με 5-6 combined, του το στειλα και γελουσε

 

1400 αλφα ειχε με 3 μετρα splash.  Δεν χρειαζοτανε  να χτυπας τρακ. Απο κατω χτυπούσες για σίγουρο χιλιαρικο ακομα και σε VK, Maus, IS7

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

Τοσο ηθελε μανα μου πριν το νερφ.

Ο Μήτσος το έπαιζε τότε συνέχεια. Δεν είχε counter το αρμα. Τωρα πγρα με 5-6 combined, του το στειλα και γελουσε

 

1400 αλφα ειχε με 3 μετρα splash.  Δεν χρειαζοτανε  να χτυπας τρακ. Απο κατω χτυπούσες για σίγουρο χιλιαρικο ακομα και σε VK, Maus, IS7

Το έχω παίξει κι εγώ πριν το nerf,μόνο σε κανένα κάμπριο ή σε λαμαρινάδικο έκοβε τόσα,συμφωνώ για το τρακ αλλά όπως σου είπα ασσίστ λίγο δύσκολο να πάρεις

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Το έχω παίξει κι εγώ πριν το nerf,μόνο σε κανένα κάμπριο ή σε λαμαρινάδικο έκοβε τόσα,συμφωνώ για το τρακ αλλά όπως σου είπα ασσίστ λίγο δύσκολο να πάρεις

 

Δεν ειπα 10κ ασιστ.

Ειπα ολα μαζι. Σποτ/δικο σου dmg/tracking που μετρανε και τα τρια για να παρεις ace.

Πρακτικά ηθελες καθαρά πανω απο 7κ δικο σου damage + ψιλολογια

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rusty_Cookie said:

 

Δεν ειπα 10κ ασιστ.

Ειπα ολα μαζι. Σποτ/δικο σου dmg/tracking που μετρανε και τα τρια για να παρεις ace.

Πρακτικά ηθελες καθαρά πανω απο 7κ δικο σου damage + ψιλολογια

το είδα που έγραψες combined γι αυτό και το ποστ του "Αλέφαντου"δυστυχώς με heavies είναι απίθανο να κάνεις asssist,μετά βίας κάνα χιλιάρικο,όπως σου είπα τα 10κ είναι μεγάλο νούμερο,άντε να ήταν στα 7500 max,όσο για τον Δημήτρη που γέλασε τότε ήταν πιο εύκολο να πάρεις dmg λόγο του splash,έκανε ο άλλος sidescrape και γελούσαμε στο πλατούν.
Τώρα είναι τα ζόρια γιατί πρέπει να σημαδέψεις και να πετύχεις

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, deNordic said:

 

Η γραμμή του KV-3 θα αλλάξει δλδ;

 

Από το KV-3 θα ανοίγει και η νέα γραμμή με τα δίκανα.

Αλλά εγώ έχω το καλύτερο της σειράς (το premium :p ), οπότε δε νομίζω να ασχοληθώ για αρκετό καιρό.

Έχω μείνει και στο ST-I στην "από πάνω" γραμμή, και δε μου κάνει όρεξη να ανοίξω το IS-4 μέχρι να το ανανεώσουν.

 

Σε άλλα νέα, τα τελευταία παιχνίδια μου πάνε καλά (τελευταίο μήνα, 150 μάχες, 56,67% WR + 1435 WN8), όμως δεν έχω χρόνο να παίξω πολύ.

Νομίζω ότι ξέρω τα βασικά του παιχνιδιού πλέον, και κυρίως η έλλειψη εμπειρίας με κρατάει πίσω. Αποτέλεσμα: στα ζόρικα κάνω λάθος επιλογές και επίσης δε διαβάζω αρκετά συχνά τον χάρτη/τη μάχη, να μετακινηθώ εγκαίρως κλπ. Βελτιώνομαι όμως με τον καιρό..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Shaman said:

 

Από το KV-3 θα ανοίγει και η νέα γραμμή με τα δίκανα.

Αλλά εγώ έχω το καλύτερο της σειράς (το premium :p ), οπότε δε νομίζω να ασχοληθώ για αρκετό καιρό.

Έχω μείνει και στο ST-I στην "από πάνω" γραμμή, και δε μου κάνει όρεξη να ανοίξω το IS-4 μέχρι να το ανανεώσουν.

 

Σε άλλα νέα, τα τελευταία παιχνίδια μου πάνε καλά (τελευταίο μήνα, 150 μάχες, 56,67% WR + 1435 WN8), όμως δεν έχω χρόνο να παίξω πολύ.

Νομίζω ότι ξέρω τα βασικά του παιχνιδιού πλέον, και κυρίως η έλλειψη εμπειρίας με κρατάει πίσω. Αποτέλεσμα: στα ζόρικα κάνω λάθος επιλογές και επίσης δε διαβάζω αρκετά συχνά τον χάρτη/τη μάχη, να μετακινηθώ εγκαίρως κλπ. Βελτιώνομαι όμως με τον καιρό..

Έτσι ακριβώς είναι για τα δίκανα.
Όσο για τα παρακάτω λάθος επιλογές κάνουμε όλοι μας,σίγουρα έτσι όπως έχει γίνει το παιχνίδι και με τα αυξανόμενα ζώα πρέπει να διαβάζεις τον χάρτη από νωρίς.
Ειδικά τώρα τελευταία αυξάνονται τα κρούσματα των lemings με αποτέλεσμα όσο και να θέλεις να παίξεις σωστά σε γνωστό μέρος που παίζει το εκάστοτε άρμα που έχεις απλά δεν γίνεται και στο πρώτο λεπτό κάνεις rellocate για να μην σε τσακώσουν ξεβράκωτο.Το xvm βοηθάει πολύ πλέον,βλέπεις με τι φρούτα έχεις να κάνεις και πράττεις ανάλογα.
Για παράδειγμα,2 μέρες τώρα ξαναγόρασα και παίζω το obj416 για να πάω στο K91.
Χαμηλού προφίλ άρμα,ο πύργος δεν γυρνάει 360 μοίρες και δεν κατεβάζει καθόλου κανόνι οπότε παριστάνω το TD στην 2η γραμμή και μετά τρέχω για σκούπα.
Μου ζάλισε τα φρύδια ένα γίδι χθες με ένα leopard pta που στην ουσία έπαιζε στην ίδια γραμμή με μένα να πάω και καλά να σποτάρω εγώ για να παριστάνει αυτός τη νύφη.
Του είπα κάτι για την αδερφή του και ήρθε και μ'άρχισε στα σπρωξίδια.Νόμιζε ο νοτμάτας πως επειδή έβαλε το anonymizer θα ψαρώσουμε.Μποτάς του κερατά ήτανε,εγώ έβγαλα 3000 dmg κι αυτός με αυτή την αρματάρα έβγαλε 1200.
Οπότε κάνε το παιχνίδι σου όπως νομίζεις καλύτερα και γράψτους όλους στα φρύδια σου.Ο καλός ο παίκτης φαίνεται πως κινείται μέσα στο game σχεδόν αμέσως οπότε πας από δίπλα του και τον στηρίζεις

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.