Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Εγώ στην αρχή, κλασικός noobas χωρίς premium συνδρομή για πολύ καιρό, για να βλέπω progress είχα ανοίξει παράλληλα όλα σχεδόν τα lines... Έπαιζα μόνο μέχρι να πάρω daily victory bonus στο καθένα και έξω μετά. 

Οι δε πρώτες γραμμές που έπαιζα είτε είναι χάλια (IS-4 line...) είτε έχουν 9αρια καλύτερα από τα 10αρια (π.χ. Τ30, Skoda T50).

 

Αποτέλεσμα: Έχω περίπου 20 γραμμές τανκ κολλημένες στο Tier 7-8, τα οποία βαριέμαι (ή πολλές φορές δεν αξίζει - βλ. Tiger) να κάνω grind, και πέντε Τ9 που δε θέλω να μεγαλώσουν. :p 

 

Ερώτηση: Πουλάτε πάντα τα προηγούμενα τανκ όταν ανεβαίνετε Tier;

Εγώ αναγκάζομαι γιατί συνήθως θέλω credits + το crew για τα επόμενα. Αλλά δυστυχώς έτσι έχω πουλήσει αγαπημένα που ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναπάρω (T67, T28 Prot, T34 κ.α.).

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shaman said:

Εγώ στην αρχή, κλασικός noobas χωρίς premium συνδρομή για πολύ καιρό, για να βλέπω progress είχα ανοίξει παράλληλα όλα σχεδόν τα lines... Έπαιζα μόνο μέχρι να πάρω daily victory bonus στο καθένα και έξω μετά. 

Οι δε πρώτες γραμμές που έπαιζα είτε είναι χάλια (IS-4 line...) είτε έχουν 9αρια καλύτερα από τα 10αρια (π.χ. Τ30, Skoda T50).

 

Αποτέλεσμα: Έχω περίπου 20 γραμμές τανκ κολλημένες στο Tier 7-8, τα οποία βαριέμαι (ή πολλές φορές δεν αξίζει - βλ. Tiger) να κάνω grind, και πέντε Τ9 που δε θέλω να μεγαλώσουν. :p 

 

Ερώτηση: Πουλάτε πάντα τα προηγούμενα τανκ όταν ανεβαίνετε Tier;

Εγώ αναγκάζομαι γιατί συνήθως θέλω credits + το crew για τα επόμενα. Αλλά δυστυχώς έτσι έχω πουλήσει αγαπημένα που ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναπάρω (T67, T28 Prot, T34 κ.α.).

Μόνο κάποια 9άρια θέλω να ξαναπάρω όπως patton,conway,από κει και πέρα το είχα κάνει κι εγώ αυτό το λάθος και για να δω 10άρι αγόρασα κυάλια.
Λοιπόν αφιέρωσε το χρόνο σου σε ένα 10άρι που θες να βγάλεις και πλακώσου μόνο μ'αυτό και άνοιξε μπαφάκια + premium acc αλλιώς φράγκα και xp δεν βγαίνουν

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, raziel said:

Μόνο κάποια 9άρια θέλω να ξαναπάρω όπως patton,conway,από κει και πέρα το είχα κάνει κι εγώ αυτό το λάθος και για να δω 10άρι αγόρασα κυάλια.
Λοιπόν αφιέρωσε το χρόνο σου σε ένα 10άρι που θες να βγάλεις και πλακώσου μόνο μ'αυτό και άνοιξε μπαφάκια + premium acc αλλιώς φράγκα και xp δεν βγαίνουν

 

Πέρα από τους μπλιατ, ποιο 10αρι αξίζει πολύ αυτή τη στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

άνοιξε μπαφάκια + premium acc αλλιώς φράγκα και xp δεν βγαίνουν

Και να σε βγάζει όλο με ζώα και να σε πηγαίνει 0-15 συνέχεια. γτχτκτπτ

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, raziel said:

Μόνο κάποια 9άρια θέλω να ξαναπάρω όπως patton,conway,από κει και πέρα το είχα κάνει κι εγώ αυτό το λάθος και για να δω 10άρι αγόρασα κυάλια.
Λοιπόν αφιέρωσε το χρόνο σου σε ένα 10άρι που θες να βγάλεις και πλακώσου μόνο μ'αυτό και άνοιξε μπαφάκια + premium acc αλλιώς φράγκα και xp δεν βγαίνουν

 

Ναι, εννοείται τον τελευταίο χρόνο παίζω μόνο με premium acc. Πλέον με buffs etc, το grind είναι πολύ εύκολο (ειδικά μέχρι το Τ8 πας για πλάκα).

 

Νομίζω θα κάνω focus στο Progetto (είμαι Pantera και μπορώ να ξεκλειδώσω Standard B ήδη), και ίσως παράλληλα το Centurion 7/1 (είμαι στα μισά του δρόμου προς AX).

Τα άλλα 9άρια μου δεν καίγομαι να τα πειράξω (T30, ST-I, Obj430, T54 και Skoda T50 μόλις μαζέψω credits να το αγοράσω).

 

Ομάδα Skill4ltu όλοι να φανταστώ; :p 

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Shaman said:

 

Ναι, εννοείται τον τελευταίο χρόνο παίζω μόνο με premium acc. Πλέον με buffs etc, το grind είναι πολύ εύκολο (ειδικά μέχρι το Τ8 πας για πλάκα).

 

Νομίζω θα κάνω focus στο Progetto (είμαι Pantera και μπορώ να ξεκλειδώσω Standard B ήδη), και ίσως παράλληλα το Centurion 7/1 (είμαι στα μισά του δρόμου προς AX).

Τα άλλα 9άρια μου δεν καίγομαι να τα πειράξω (T30, ST-I, Obj430, T54 και Skoda T50 μόλις μαζέψω credits να το αγοράσω).

 

Ομάδα Skill4ltu όλοι να φανταστώ; :p 

TVP,430U,140 αξίζει να τα πάρεις,το standard b θα το λατρέψεις,επίσης δες και για το udes 15/16,δύσκολο άρμα αλλά μόλις το μάθεις είναι πολύ ωραίο.
Δεν πήρα μέρος στο event

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά εκτός από Ιταλικά ψήθηκα για Γαλλικά heavy clips.

 

Έχω ξεκλείδωτο (όχι αγορασμένο) το Τ-34/100 , θέλω να συνεχίσω παραπάνω αλλά με σκαλώνει το συγκεκριμένο τανκ. :(

Έγινε επεξεργασία από deNordic
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

Και να σε βγάζει όλο με ζώα και να σε πηγαίνει 0-15 συνέχεια. γτχτκτπτ

 

Δεν έλεγα έξι νούμερα για το τζόκερ καλύτερα; 

 

Καταγραφή.JPG

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, astrolabos said:

Δεν έλεγα έξι νούμερα για το τζόκερ καλύτερα; 

ρίχνω ματιές εδώ για να δω σκρινσοτ αστροVICTORY και σημαιούλες. Για το παραπάνω σκρινσοτ, δεν εγκρίνω αρχηγέ.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, astrolabos said:

Νίκη ήταν και αυτή. Αλλά για τους άλλους

βρε παιδί, πρέπει να φορμάρουμε ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΑΝΑ:
αστροVICTORY θέλουμε να βλέπουμε. Τις φωτοσοπιές σου και σημαιούλες πολλές από κάτω. Τι να την κάνω τη νίκη των εχθρών, ούτε κόλιανδρο δεν τρώνε.

Link to comment
Share on other sites

πέρασα στο pc πρόσφατα νέα καθαρή εγκατάσταση των windows 10 και από τότε παρόλο που τα fps είναι ok όπως ήταν πάντα γύρω στα 110 δίνει την αίσθηση σαν να είναι πολύ λιγότερα 
Σταθερά από την πρώτη στιγμή τις μάχης μέχρι το τέλος μου δίνει την αίσθηση ότι δεν τρέχει νερό όπως θα έπρεπε αλλά έχω σταθερά συνεχόμενα σπασίματα πολύ ελάχιστα μεν αλλά τα καταλαβαίνω και σίγουρα πριν καθαρίσω τα πάντα και τα περάσω πάλι δεν είχα τέτοιο θέμα

Τι μπορεί να φταίει καμία ιδέα?  όλα φαίνονται να είναι ok το g-sync είναι enable τα fps 110 ...
 

Spoiler

0KGWthZ.jpg

mPQUfq8.jpg

ieypaam.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.