Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Και αυτή είναι "ανάρμοστη" συμπεριφορά;

Αφού το βρισίδι πάει σύννεφο σε όλα τα ΜΜΟs. Σιγά..

Κατα τα άλλα, ας χρησιμοποιείσουμε textures για τα modules όλοι μας λοιπόν διότι είμαστε παιχταράδες να ουμ. Απορώ πως το επιτρέπει η WG ακόμα αυτό το mod.

Το "απορώ" είναι σχήμα λόγου φυσικά. Αν ρέουν τα $, δεν έχει λόγο να απαγορεύσει τίποτα.

:shifty:

Και οι επιθεσεις αυτοκτονιας πανε συννεφο οπως και η χρηση ναρκωτικων!!!

δε σημαινει οτι δεν ειναι αναρμοστα και καταδικαστεα(τραβηγμενο παραδειγμα απο τα μαλλια)....

αν μη τι αλλο περιμενω λιγο σεβασμο και λιγη σοβαροτητα απο εναν ανθρωπο καποια ηλικιας χ και ειδικα οταν προσπαθει να το "παιξει" αρχηγος clan.

οσο για τα "απαγορευμενα" mod ριξε μια ματια στο PlazmaKeks World Of Tanks να δεις τι κυκλοφορει

και ποσο αθωο ειναι το modaki που αναφερεις! ;)

φιλικα!!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά πιο είναι αυτό το mod μπας και δούμε άσπρη μέρα? Είναι αυτό που αναφέρεται στα προηγούμενα ποστ?

ο φιλος εννοει το mod που δειχνει τα weak spot των αρματων

(τα χρωματιστα τετραγωνα που φαινονται στο αρμα Screenshot by Lightshot )

δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ή κατι χρήσιμο το αντιθετο θα ελεγα....

βασιζεσαι σε αυτο και δεν μαθαινεις να υπολογιζεις γωνιες, στησιμο κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

οταν το εχεις μουρη σημαδεψε πανω απο το κανονι του!!! ;)

αλλιως τον κυκλο και κοπανας κωλ@ρακι!!

works every single time!! :p

Εγώ νόμιζα ότι μόνο hull μπορείς να το περάσεις (με τύχη πάντα, για ρώσικο άρμα μιλάμε).

Το 2ο που γράφεις ποιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

πανω απο το κανονι τρυπαει σχεδον παντα αν καταφερεις να το πετυχεις(δοκιμασε το σε training)

δεν εννοω καποιο συγκεκριμενο σημειο. απλα τον προσπερνας και τον βαρας απο πισω

επισης στο hull μπροστα σημαδευε εκει που εχω σημειωσει Screenshot by Lightshot (με την ευκαιρια απο εκει πισω εχει και ammorack οποτε πολυ πιθανον να το αποκεφαλισεις!! ;) )

πολλοι κανουν το λαθος και "γωνιαζουν" το is3 με αποτελεσμα αυτα τα σημεια να ειναι

καθετα προς τα εσενα κατι που "ριχνει το effective armor" του στα 170mm απο τα 225mm

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να το περάσεις και κάτω από το τρίγωνο που σχηματίζει το πάνω μέρος του hull οπότε κλαίνε τον οδηγό. Επίσης περνάει βλήμα και στο hatch του οδηγού (εδώ θέλει όντως και λίγη τύχη). Η μόνη περίπτωση να χαθεί η βολή είναι εάν καταλήξει ακριβώς επάνω στην ακμή του τριγώνου.

Link to comment
Share on other sites

Τι βλήματα είναι αυτά που σκάνε και κάνουν τρεις συνεχόμενες εκρήξεις;

Πρόσθεσαν εφέ στα βαρέλια ή σε ότι άλλο καταστρέφεται και όντως ακούγονται σαν να σκάνε βλήματα

Link to comment
Share on other sites

το οποιο ειναι παρανομο και τρως μπανακι

Σωστά,άσε που με zoom out και γύρισμα κάμερας είναι σχετικά εύκολο να δεις που κοιτάζει αυτός που σ'ενδιαφέρει,δηλαδή ο κοντινός σου που παίζετε peekaboo

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βλεπετε KV1 και εχετε αδυναμο τανκ αν ειστε μπροστα του βαρεστε ακριβως στην μεση μπροστα , αν βρισκεστε πισω πισω βαρεστε πισω ψηλα , πιθανο να κανει και μπουμ αμεσως εκει

Εχω ανακαλυψει οτι εκει περνανε ευκολα οι βολες ,αφου το KV1 ειναι αδυναμο μπροστα στο drivers hatch και στην μηχανη πισω

Γενικα τα περισοτερα ειναι αδυναμα ειτε στο drivers hatch ειτε στο turret hatch ψηλα

Link to comment
Share on other sites

Ασχολουμαι με το WOT περιπου 1,5 χρονια και το εχω βρει πραγματικα απιθανο game....To μεγαλο θετικό του για εμενα είναι ότι μπορεις να παιξεις από 10λεπτα(μια μαχη) μεχρι πολλες ωρες....

Εγω πιστευω ότι το κάθε update που βγαίνει(με λιγες εξαιρέσεις)βελτιωνει το παιχνιδι και οι προγραμματιστες του κανουν πραγματικα καλή δουλεια(αν σκεφτεις ότι δε μπορουν να ικανοποιησουν τα γουστα ολων των χιλιαδων που ασχολούνται με το WOT).

Για εμένα το παιχνίδι είναι Free to Play.Και πραγματικα μπορείς να το χαρείς χώρις να δώσεις ουτε ένα Ευρω.Και εξηγούμαι: Εγω δεν έχω παρεί ποτε Premium account και μέχρι τα tier 7 όλα καλά,παιζεις,το ευχαριστιέσαι και βγάζεις και credit(ασημενια).Το μυστικο είναι να μη παίζεις συνέχεια με χρυσές.Εγω στα αρματα μου εχω στο καθενα 5 χρυσες και τις χρησιμοποιω σε δύσκολες περιπτώσεις.Προσπαθω να μη τις χαλάω ασκοπα και παιζοντας με απλες γινεσαι και καλυτερος παιχτης γιατι μαθαίνεις και τα weak spots των αρματων.Μέτα λοιπόν από το Tier 7 μπορεις να συνεχιζεις να παιζεις με απλο λογαριασμο αρκει να έχεις ένα Premium αρμα τουλαχιστο 5 tier και πάνω. Π.χ. με το Churchill 3(5 tier) σε κάθε μάχη με μετριο παίξιμο βγαζεις περίπου 20.000-25.000 credit.με 10 μαχουλες μαζεύεις 200.000+ credit..Σε μια μάχη με 10αρι αν παίξεις μέτρια θα πληρωσεις περιπου 30.000credit.Αρα μια χαρα μπορεις να υποστηρίξεις μεχρι και 10αρια με ένα μικρο Premium αρμα.

Οποιος πει τώρα ότι το Premium αρμα θελει ευρω πάλι πέφτει έξω.....Αυτή τη στιγμη το WOT εχει σε εξεληξη μια αποστολή(15 ημερών),πανευκολη που σου δίνει εντελως δωρεαν το TOG 2 :victory:(6 tier Premium αρμα).Πριν λιγο καιρο εδινε δωρεαν(με Mission παλι) το KV220(5 tier) και το Type62(7tier),Premium και τα Δυο!! Και πριν λίγο καιρο εδινε το 8αρι(!!!) Τ26(Super perching):T:.Οποτε παιζεις τις Mission παιρνεις το Premium αρμα και εισαι αρχοντας!:happy2:

Σχετικα με το xvm πιστευω ότι δεν είναι απολυτος οδηγος και ουτε 100% ακριβης. ΟΚ αν δεις ένα μπλε παιχτη ξερεις ότι θα ρίχνει χρυσες και θα καμπερωσει στην αρχη τουλαχιστο. Αλλα ας παρω για παράδειγμα τον ευατο μου..εγω εχω win8 λιγο κατω από το 900(δηλαδή below averege),αυτό γιατι στις πρωτες 6000 μαχες επαιζα εντελως χαλια.....Οι τελευταιες π.χ. 4000 μαχες που έχω κάνει όμως είναι πάνω από 1250 win8...Αρα βλεπείς στο XVM έναν σχεδόν τοματα και αντιμετωπίζεις έναν πράσινο..Οποτε το Xvm είναι λίγο ακυρο...

Γενικά είναι ένα πολύ ευχαριστο παιχνιδι και με τα Team battles,platoon,stongholds,clan wars,tank companys σου δίνει πολλούς τρόπους διασκέδασης,,,,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.