Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Το 1S είναι χάρτινο. Ποιος το αμφισβητεί αυτό; Άσχετα αν έχει uber top gun. Πολύ fun tank πάντως γιατί συνδυάζει ταχύτητα και με τρομερό κανόνι. Θα φάει nerf βέβαια και θα αντικατασταθεί από το αρκετά υποδιέστερο KV-85. Τουλάχιστον να υπάρχει μια διαφορά από το IS που πλέον θα είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσω, δεν έχω θέμα να δίνω 10 ευρώ το μήνα για το premium. Έχω πλέον πολύ καλή παρέα και το ευχαριστιέμαι το παιχνίδι.

Το πρόβλημα μου είναι με τις τακτικές τους που σε βάζουν (αν μπορείς) να μετατρέπεις Free XΡ με gold για να ξεκλειδώσεις άρματα. Και αυτό σε συνάρτηση ότι το ίδιο άρμα το nerfάρουν μετά από λίγο καιρό...

Στα premium από την άλλη, μόνο να τα καλυτερεύσουν μπορούν, μιας και αποτελούν προϊόντα τα οποία πλήρωσες με κανονικά χρήματα και απαγορεύεται βάσει νόμου, σαν προϊοντα που είναι, να αλλάξουν προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω ρίξει τρελό γέλιο :)

"μοσχάρια" lol

"king of the hill" rofl

Τι είναι το "unicum";

Στα σοβαρά τώρα:

- KV1S vs Tiger I. Μπορεί ο τίγρης να έχει το 1/2 χρόνο επαναγέμισης αλλά ο άλλος σου ρίχνει 400+ (αντί για 200ρια). Στάνταρ. Ούτε bounce, ούτε failed to penetrate. A, κι άμα λάχει, σε κάνει και πυγολαμπίδα με 1 στις 4 πιθανότητες. Τι να τα κάνεις τα 2πλα hit points άμα ο developer είναι ..Ουκρανός; Η μόνη ελπίδα που έχουμε οι λοιποί είναι μπας και τσαντιστούν τώρα με τον πόλεμο και το γυρίσουν και μπορέσουμε να τα βγάλουμε από το γκαράζ να τα ..ξεσκονίσουμε :)

- Εννοείται ότι είναι πιο εύκολα στα 3άρια και 4άρια. Αλλά τι ενδιαφέρον έχει να σκίζεις rookies; Μακράν καλύτερο είναι να "πλακώνεσαι" με τύπους που έχουν 15Κ+ μάχες. Κι ας χάνεις :)

- Overpowered vehicles και μάρκετινγκ. Είναι σα να λέμε ότι υπάρχει παιχνίδι με 600+ επιλογές οι οποίες θα είναι balanced. Με τη μία. Μάλιστα θα προστίθενται features και θα παραμένουν balanced. Τέλος, αν δεν είναι balanced και πάει να τις κάνει (Type 59), βάζουν τις φωνές οι 1/2 που το έχουν και κερδίζουν μόνιμα τους άλλους 1/2...

Πάω να παίξω 5' μόνο...

Δεν έρχεσαι πάντα σε close combat με το kv-1s αλλά μη μου λες πως το kv-1s θα σκίσει το tiger γιατί θα τραβήξουμε τις κοτσίδες μας.Κόβει παραπάνω damage το tiger + το health pool που έχει και το kv μια χαρά bounces κάνει

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ όσο θυμάμαι εγώ στα δικά μου παιχνίδια, πάνω από 50% με γλεντάνε τα KV-1S.

Υπάρχουν πάντα κι άλλοι παράγοντες (τι θα κάνουν οι συμπαίκτες σου, αν κλείσει τα μάτια η τύχη του κλπ) αλλά δεδομένου ότι μια χαρά κάνω μακρινές βολές με το KV-2, δε νομίζω να είναι χειρότερο το KV-1S σ΄ αυτό.

Τώρα άμα βάλεις και στην εξίσωση ότι το πλήρωμα του Tiger I είναι στο 4ο skill, ενώ έχω στάνταρντ μεγάλο πυροσβεστήρα, μπορείς να ανάγεις τι συμβαίνει έτσι και συναντηθούν 2 vanilla crews + άρματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως την κόβω την δουλειά, χωρίς premium 8άρι δεν μπορείς να πέξεις σε >T7 tiers. Πρέπει να φορτώσεις ένα T34 ή κανά Lowe και να φαρμάρεις με αυτά. Είναι εντελώς δυσανάλογη η σχέση credits/ammunition-repair costs με τα normal tanks.

Εδώ με IS προσπαθώ να μαζέψω credits (τα research points τα μάζεψα ήδη) για να αγοράσω το IS-3 και έχω φτύσει αίμα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα βελτιώνεσαι σαν παίχτης και θα κόβεις damage = λεφτά.

Εγώ αργά και σταθερά έχω φτάσει να μπαίνω μέσα με το 9άρι μου (Centurion 7/1) το πολύ 3-4 χιλιάρικα στις κακές μάχες.

Χωρίς premium;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με Premium , και όταν δεν μου βγαίνει το game ή με σποτάρει ένα light/med στην αρχή και με λιανίζουν τα T9/10 Arties μπαίνω μέσα τουλάχιστον ένα τάλαρο.

Νομίζω ότι όποιος γουστάρει το game και έχει σκοπό να γευτεί μάχες με μεγάλα άρματα, είναι must να αγοράσει ένα Premium 8άρι tank αν και τσούζει πολύ η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με Premium , και όταν δεν μου βγαίνει το game ή με σποτάρει ένα light/med στην αρχή και με λιανίζουν τα T9/10 Arties μπαίνω μέσα τουλάχιστον ένα τάλαρο.

Νομίζω ότι όποιος γουστάρει το game και έχει σκοπό να γευτεί μάχες με μεγάλα άρματα, είναι must να αγοράσει ένα Premium 8άρι tank αν και τσούζει πολύ η τιμή του.

E-25 και τίποτε άλλο και είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Μη τα θέλουμε όλα τσάμπα μαν.

Ο μόνος που έχω δει που παίζει μέχρι και tier 10 χωρίς premium είναι ένας γνωστός φινλανδος με 8000+ personal rating...

Απλά έτσι κατάλαβα από το ποστ και μου φάνηκε παράξενο. Γι' αυτό ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Μη τα θέλουμε όλα τσάμπα μαν.

Ο μόνος που έχω δει που παίζει μέχρι και tier 10 χωρίς premium είναι ένας γνωστός φινλανδος με 8000+ personal rating...

ΕΕεε πως είναι και αυτός:

Εγω δεν εχω πληρωσει ουτε ενα ευρο για το παιχνιδι και ολα τα αρματα μου εχουν vents,rammer,gld και 110% crew.Προφανως κατι δεν εχεις καταλαβει σωστα ή δν μπορεις ουτε τα βασικα να βγαλεις για να ντυσεις ενα αρμα.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.