Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Πιστεύω μπορούμε να έχουμε μια πολιτισμένη συζήτηση και να μη φτάσουμε στο σημείο να μπει mod εδώ για να φέρει την τάξη.

In other news, ο αγαπητός youtuber bohemianeagle - mighty jingles - jingles έκανε διάλειμμα ενός μήνα σχεδόν από το παιχνίδι και χθες-προχθές επέστρεψε.

Δεν έγινε καλύτερος παίκτης, αλλά είδε το παιχνίδι από άλλη οπτική. Δεν τρελαίνεται και δεν εκνευρίζεται, καταλαβαίνει πως και οι τομάτες είναι κομμάτι του παιχνιδιού και το αποδέχεται.

Βέβαια 1,5 χρόνο τώρα δε μπάινει σε κάτι λιγότερο από platoon και αυτό βοηθάει μιας και παίζει με quickybaby-circonflexes-sir_foch που είναι από τους καλύτερους παίκτες στον EU server.

Δήλωσε ότι έφτασε στο σημείο να "καεί" και να μη σκέφτεται καθαρά, γιατί κακά τα ψέματα, το παιχνίδι έχει και ψυχολογία μέσα (εσένα και του αντιπάλου), tactical awareness και πάνω από όλα ικανότητα να απορροφάς και να συνδυάζεις όλες τις πληροφορίες που σου δίνονται, την ώρα που ταυτόχρονα ανακαλείς τα weak points του αντιπάλου, το reload time του, τη θέση του σε σχέση με άλλους αντιπάλους, το κανόνι σου, το άρμα σου και πάει λέγοντας.

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ακριβώς; Το ping με τους servers φαίνεται κατά την διάρκεια της μάχης κι εάν βάλεις κάποιο mod (όπως του aslain που έχω εγώ) το βλέπεις και κατά την σύνδεση και στο garage...

---

Ρε παιδιά τί γίνεται με τις απαιτήσεις του παιχνιδιού; Με το σύστημα της υπογραφής (αλλά CPU στα 3,4 και timings 9-9-9) δεν μπορώ να έχω πάνω από 45fps και αυτό με κλειστά όλα τα αχρείαστα γραφικά, το 3d rendering στο ελάχιστο και τα υπόλοιπα settings στο medium/low. WTF?

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ακριβώς; Το ping με τους servers φαίνεται κατά την διάρκεια της μάχης κι εάν βάλεις κάποιο mod (όπως του aslain που έχω εγώ) το βλέπεις και κατά την σύνδεση και στο garage...

---

Ρε παιδιά τί γίνεται με τις απαιτήσεις του παιχνιδιού; Με το σύστημα της υπογραφής (αλλά CPU στα 3,4 και timings 9-9-9) δεν μπορώ να έχω πάνω από 45fps και αυτό με κλειστά όλα τα αχρείαστα γραφικά, το 3d rendering στο ελάχιστο και τα υπόλοιπα settings στο medium/low. WTF?

Κατεβάζω το παιχνίδι για την αρχική εγκατάσταση και το κατεβάζει με torrent μου λέει. Το πρόβλημα είναι ότι μου τερματίζει τη γραμμή και δεν μπορώ να κάνω ούτε browsing αν δεν το σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μπορούμε να έχουμε μια πολιτισμένη συζήτηση και να μη φτάσουμε στο σημείο να μπει mod εδώ για να φέρει την τάξη.

In other news, ο αγαπητός youtuber bohemianeagle - mighty jingles - jingles έκανε διάλειμμα ενός μήνα σχεδόν από το παιχνίδι και χθες-προχθές επέστρεψε.

Δεν έγινε καλύτερος παίκτης, αλλά είδε το παιχνίδι από άλλη οπτική. Δεν τρελαίνεται και δεν εκνευρίζεται, καταλαβαίνει πως και οι τομάτες είναι κομμάτι του παιχνιδιού και το αποδέχεται.

Βέβαια 1,5 χρόνο τώρα δε μπάινει σε κάτι λιγότερο από platoon και αυτό βοηθάει μιας και παίζει με quickybaby-circonflexes-sir_foch που είναι από τους καλύτερους παίκτες στον EU server.

Δήλωσε ότι έφτασε στο σημείο να "καεί" και να μη σκέφτεται καθαρά, γιατί κακά τα ψέματα, το παιχνίδι έχει και ψυχολογία μέσα (εσένα και του αντιπάλου), tactical awareness και πάνω από όλα ικανότητα να απορροφάς και να συνδυάζεις όλες τις πληροφορίες που σου δίνονται, την ώρα που ταυτόχρονα ανακαλείς τα weak points του αντιπάλου, το reload time του, τη θέση του σε σχέση με άλλους αντιπάλους, το κανόνι σου, το άρμα σου και πάει λέγοντας.

Ποιο είναι το mod που έχει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλα ή κατι επαθε ο server ή ειμαι τοσο κολοφαρδος :woot:

Δειτε τι αρμα πηρα δωρο :-O

ΧΑΧΑ ακυρο ,ειναι για ποδοσφαιρικο αγωνα με τανκς

post-13266-1416078502,772_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θα σου πουν και πιο ειδικοι απο μενα , εγω προτιμω τα αμερικανικα ,απο τα μικρα το Τ18 ,ειναι απιστευτα καλο για την κατηγορια του ,και απο πιο μεγαλα (rank 5) to sherman

Το KV1 το ειχα ( το πουλησα τωρα χαχα) ,ειναι πολυ καλο και αντεχει τα χτυπηματα αλλα αργει πολυ να στριψει το κανονι οποτε σε κοντινες αποστασεις σε τρωνε λαχανο ταα πιο γρηγορα

Βεβαια οπως ειπα να πει καποιος πιο ειδικος στο παιχνιδι την γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα επιτελους αναβαθμισα το KV-1S με το καλο κανονι... ΠΟΝΟΣ :o

εβαλα και τη τοπ μηχανη και παει μπαλα, ευχαριστιεμαι να παιζω

Σε σχεση με Kv-1 ειναι λαγος vs χελωνα.

Πλακα εχει οταν βαλεις το howitzer 105μμ παιρνεις 1 χιτ τα τιερ 3-4 τανκ :p

τα ρωσικα ειναι ποιο noob friendly για αρχη

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα επιτελους αναβαθμισα το KV-1S με το καλο κανονι... ΠΟΝΟΣ :o

εβαλα και τη τοπ μηχανη και παει μπαλα, ευχαριστιεμαι να παιζω

Σε σχεση με Kv-1 ειναι λαγος vs χελωνα.

Πλακα εχει οταν βαλεις το howitzer 105μμ παιρνεις 1 χιτ τα τιερ 3-4 τανκ :p

τα ρωσικα ειναι ποιο noob friendly για αρχη

Συμφωνώ για το KV-1S και παρόλο ότι είναι από τα αγαπημένα μου λόγω των εύκολων kills που σου δίνει με το 122mm, επιβεβαιώνει στο έπακρο το noob friendliness που αναφέρεις για τα Σοβιετικά. Πιο OP πεθαίνεις.

Btw μετά το θάψιμο που έριξα στο παιχνίδι, το ξανάβαλα. I'm back, ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ:devil:

Link to comment
Share on other sites

Πως την πατησα σαν αρχαριος σημερα..

Καποιος απο την ομαδα μου εμπαινε επιτιδες στην μεση συνεχεια και μου εκλεινε τον δρομο και δεν μπορουσα να περασω :rant:

Νευριασα και τον σκοτωσα αλλα δεν ηξερα οτι ο λογαριασμος μου θα κλειδωνε για 1 μερα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Στο line για KV-1 , είμαι προς το παρών με T-46 με το upgraded turret και το 76mm κανόνι. Άρχισα να ρίχνω 2-3 από εκεί που έριχνα 1 με το ζόρι. Να το συνεχίσω τα upgrades ή να rushάρω για KV-1;

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.