Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

[MENTION=983]giorgos_cupra[/MENTION]

Πρέπει να είσαι πολύ καμένος. Και απο ότι καταλαβαίνω πρέπει να είσαι και νέος διότι όταν εσύ πήγαινες, εμείς ερχόμασταν. Καλό να είσαι fanboy, αλλά όντως, το υφάκι δεν ταιριάζει σε thread για game που απλά υπάρχουν και διαφορετικές γνώμες από την δική σου.

Λοιπόν το παιχνιδάκι είναι καλό, ευχάριστο, ιδίως αν γουστάρεις μικρά οχήαμτα με όμορφα textures, κτλ κτλ. Και ιδίως αν γουστάρεις και κλίμα β΄ππ. Διότι σαν κάτι τέτοιο ξκίνησε.

Ήμουν από πρώτη beta. Nordicgr - WoTLabs.net - World of Tanks Statistics Tracker Και premium πλέρωνα κανονικά και τα πάντα όλα.

Το παιχνίδι από κάποιο σημείο και μετά δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα. Ίδια πράγματα με διαφορετικά models και textures. Α ναι, δεν είχα την τιμή να συμμετάχω σε clan battles/wars. Τι έχασα ο άμοιρος έ!

Συγνώμη κιόλας αλλά αν είναι ανακρίβεια το ότι θες είτε premium είτε άπειρο χρόνο για να υποστηρίξεις τα μεγάλα άρματα τότε δεν είσαι απλά καμένος. Έχεις εξαϋλωθεί ήδη.

Και για πια στρατηγική μιλάς; Και το tetris στρατηγική θέλει. Συζυτήσεις περί bouncing και καλύτερου module και δεν συμαζεύεται......το έχουμε πει, έχουμε κάνει τη Μ%%%%% ε επιτστήμη. Κλασσικό grid grid grid mmo. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν είχα πρόβλημα να μείνω και με μεσαία άρματα. Γι αυτό βλέπεις και ότι πιο πολύ έπαιζα με το τρισμέγιστο σταγκάκι μου.

1000+ σε αυτό που είπε το Tsoureki για τα γνωστά άρματα. Αντί να είναι τα πρώτα και τα δυσκολότερα να αποκτήσεις/υποστηρίξεις tier5/6. Βέβαια αυτό που λένε τα fanboys στο φορουμ της wg (αφού περνάς κι από εκεί) είναι ότι το παιχνίδι έχει να κάνει με άρματα και όχι με Β'ΠΠ. Καλά ναι...

Τέσπα...χαιρόμαστε πάρα πολύ που δεν μας έχεις κοντά σου...

:neo:

Πλάκα πλάκα θα με κάνεις να το εγκαταστήσω πάλι να δω τι άλλαξε σε αυτό το 9.0.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις τον χρονο να ασχοληθεις τοτε μην βγαζεις συμπερασματα και μην αραδιαζεις ανακριβειες κ πραγματα που αποδεδειγμενα δεν ισχυουν.

Χαιρομαστε παρα πολυ που τελικα το αφησες:hi:

Χαχαχα με διασκεδάζεις πιτσιρίκο:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QBeAjISBb2U]https://www.youtube.com/watch?v=QBeAjISBb2U[/ame]

Λοιπόν για να τα λέμε ένα ένα, επειδή εσύ έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα: Ένα παιχνίδι δεν βγαίνει από την κατηγορία P2W ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΙ ΠΟΥ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ, μπορούν να ξεκλειδώνουν και να τουμπανιάζουν τα οχήματά τους. Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν ανταμείβει το χρήμα αλλά το χρόνο που σπαταλάς και φυσικά βάζει το skill, τις τακτικές κτλ σε δεύτερη μοίρα. Είναι κλασικό κόλπο που ακολουθεί σωρεία παιχνιδιών σε όλες τις πλατφόρμες. Ασχέτως λοιπόν αν εσύ αμφισβητείς, ότι όποιος πληρώνει έχει καλύτερο εξοπλισμό = P2W, είναι η σκληρή πραγματικότητα του WoT.

Έγινε επεξεργασία από Tsoureki
Link to comment
Share on other sites

snips συγνωμη για το υφος μου,δεν ειχα προσεξει το οτι εσυ ερχοσουν οταν εγω πηγαινα.Τωρα που μου το διευκρινισες σε βλεπω με πολυ περισσοτερο σεβασμο!

[MENTION=983]giorgos_cupra[/MENTION]

Τέσπα...χαιρόμαστε πάρα πολύ που δεν μας έχεις κοντά σου...

:neo:

Αμοιβαια τα αισθηματα.

[MENTION=22691]Tsoureki[/MENTION]

πιτσιρικο??.....Δεν αξιζει να ασχοληθω περαιτερω,καλη συνεχεια στην κουβεντα σας.

Link to comment
Share on other sites

"Το παιχνίδι από κάποιο σημείο και μετά δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα"

Σε μάχες 15-15 πάντα έχεις να διασκεδάσεις!

Αυτή είναι όλη του η μαγκιά. Και είναι ..τζάμπα. Έστω μέχρι το επίπεδο 7 για να συμφωνήσω μαζί σας.

Το να λέει κάποιος ότι είναι πρόβλημα το να προσπαθούν να σε κάνουν να πληρώσεις για να βγάλουν το ψωμάκι τους, ακούγεται μάλλον ..whining :)

Με καλή διάθεση πάντα :)

Έγινε επεξεργασία από PaNick
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να χαλαρωσουμε λιγο το Τ18 συνεχιζει και δινει πονο

Για την κατηγορια του (level II τανκ )ειναι το πιο καλο σε χαρακτηριστικα

θωρακιση 51-32-25 διατρητοτητα 48-80 ταχυτητα 48 .μονο στη φθορα βληματος ειναι μετριο 34-56

Και παλι εκανα το σερι 5-0 kills σημερα αρχιζω κ παιρνω τα πανω μου παλι

Α ξεχασα να πω οτι παιζω με την 9500GT , εχει χαλασει η 560ti που ειχα και η gtx660 αναμενεται

Τα γραφικα με την 9500 ειναι απαραδεκτα , θυμιζουν game προυγουμενης δεκαετιας (2η φωτο)

post-13266-1416078445,76_thumb.jpg

post-13266-1416078446,4408_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1143]Snips[/MENTION]: μην περιμένεις τραγικές αλλαγές στο 9.0 . Πάντως, εάν επικεντρωθείς σε συγκεκριμένο/α (το πολύ 3) nations τότε δεν υπάρχει θέμα ούτε καψίματος ούτε πληρωμής για να έχεις το κάθε άρμα σου πλήρως εξοπλισμένο. Αντίθετα, εάν θέλεις, όπως εγώ, να έχεις σχεδόν όλα τα tier 10 άρματα του παιχνιδιού τότε είτε καίγεσαι είτε πληρώνεις. Προσωπικά, επειδή δεν κάνω τίποτα από τα δύο, μου υπολείπονται περί τα 42.000.000 credits για να αγοράσω (και μόνο) όλα τα άρματα που έχω ξεκλειδώσει. :)

Ευτυχώς βέβαια που υπάρχουν και οι αποστολές τύπου Τ26Ε4 που μας δίνουν δωρεάν gold (μιας και είχα από παλιά το Τ26)...

Link to comment
Share on other sites

Άστο, η σκέψη τελείωσε καν πριν αρχίσει. Είδα ότι θέλει περίπου 30GB.

E όχι....

13,3 gb πιανει σε μενα , ισως τα 30 να ειναι στην εγκατασταση με τα updates ,αν αδειασεις το φακελλο updates μετα την ολοκληρωση της εγκαταστασης πιανει 13,3 gb χωρο

Link to comment
Share on other sites

Oι άνθρωποι της WG έχουν υπολογίσει πως αν μπουν HD textures στα ήδη υπάρχοντα μοντέλα αρμάτων, το παιχνίδι θα φτάσει περίπου τα 70gb :woot:

Επίσης το παιχνίδι συνεχίζει να χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή γραφικών η οποία μέχρι και σήμερα αξιοποιεί μόνο έναν πυρήνα :flag:

Πιστεύω το παιχνίδι θα τρακάρει σε τοίχο σε 1-2 χρόνια (ίσως λέω και πολλά). Η μηχανή γραφικών είναι ήδη αρκετά γερασμένη, με κύριο επίσης χαρακτηρηστικό ότι δε μπορεί να σηκώσει μεγαλύτερους χάρτες, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Oι άνθρωποι της WG έχουν υπολογίσει πως αν μπουν HD textures στα ήδη υπάρχοντα μοντέλα αρμάτων, το παιχνίδι θα φτάσει περίπου τα 70gb :woot:

Επίσης το παιχνίδι συνεχίζει να χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή γραφικών η οποία μέχρι και σήμερα αξιοποιεί μόνο έναν πυρήνα :flag:

Πιστεύω το παιχνίδι θα τρακάρει σε τοίχο σε 1-2 χρόνια (ίσως λέω και πολλά). Η μηχανή γραφικών είναι ήδη αρκετά γερασμένη, με κύριο επίσης χαρακτηρηστικό ότι δε μπορεί να σηκώσει μεγαλύτερους χάρτες, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Νομιζω χρησιμοποει ολους τους πυρηνες , ισως παλιοτερα να χρησιμοποιουσε μονο τον 1 , δες την φωτο μου απο την χρηση της cpu στο παιχνιδι βλεπω 4 threads σε χρηση

post-13266-1416078454,1379_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ταχυτητα 48 .μονο στη φθορα βληματος ειναι μετριο 34-56

...... το 0.48 δεν ειναι η ταχυτητα... ειναι η τυχαια διασπορα, με λιγα λογια το βλημα μπορει να παρεκλινει εως 0,48 μετρα ανά 100 μετρα αποστασης.. με λιγα λογια ειναι αστοχο του κερατα :p

και το αλλο δε λεγεται φθορα βληματος, αλλα διατρητικοτητα δηλαδη το μεγιστο παχος θωρακισης που τρυπαει το βλημα συνιστωσα αποστασης και τυχης.

Νομιζω χρησιμοποει ολους τους πυρηνες , ισως παλιοτερα να χρησιμοποιουσε μονο τον 1 , δες την φωτο μου απο την χρηση της cpu στο παιχνιδι βλεπω 4 threads σε χρηση

νομιζεις λαθος, μεχρι το προηγουμενο Patch επαιζε 100% σε ενα πυρηνα, απο αυτο απλα κανει load balancing (το οποιο το κανουν τα παραθυρα) σε ολους... μαλλιστα οι ιδιοι οι devs εχουν δωσει πληροφοριες πως να αναιρεσεις το balancing και να το αναγκασεις παλι να τρεχει σε ενα πυρηνα. Νομιζανε οτι ετσι θα "φτιαξουν" παλι οι @@επιδοσεις του νεου Patch.

Link to comment
Share on other sites

...... το 0.48 δεν ειναι η ταχυτητα... ειναι η τυχαια διασπορα, με λιγα λογια το βλημα μπορει να παρεκλινει εως 0,48 μετρα ανά 100 μετρα αποστασης.. με λιγα λογια ειναι αστοχο του κερατα :p

και το αλλο δε λεγεται φθορα βληματος, αλλα διατρητικοτητα δηλαδη το μεγιστο παχος θωρακισης που τρυπαει το βλημα συνιστωσα αποστασης και τυχης.

Ειμαι σχετικα καινουριος στο παιχνιδι το παραδεχομαι δεν εχω την ικανοτητα σας αλλα μερικα γραμματα ξερω

απο ποτε το km/h (οριο ταχυτητας) θελει να πει διασπορα ?

Η φωτο λεει : τυπικη διατρητικοτητα βληματος (mm) 48-80

, Φθορα βληματος : 34-56

post-13266-1416078454,5393_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

το ταχυτητα ειναι λαθος μεταφραση στα ελληνικα οπως και λαθος ειναι πολλα αλλα.

το 48-80 ειναι αυτο που περιεγραψα νωριτερα και το φθορα ειναι το damage ανα βολη, δηλαδη το τυχαιο νουμερο μειωσης των health point εφοσον γινει penetration.

μεχρι τωρα εχουμε 3 τυχαια πραγματα :p για την αληθοφανη (<-:rofl:) μηχανη του παιχνιδιου...

Link to comment
Share on other sites

το ταχυτητα ειναι λαθος μεταφραση στα ελληνικα οπως και λαθος ειναι πολλα αλλα.

το 48-80 ειναι αυτο που περιεγραψα νωριτερα και το φθορα ειναι το damage ανα βολη, δηλαδη το τυχαιο νουμερο μειωσης των health point εφοσον γινει penetration.

μεχρι τωρα εχουμε 3 τυχαια πραγματα :p για την αληθοφανη (<-:rofl:) μηχανη του παιχνιδιου...

Ενώ, στην πραγματικότητα, όταν ένα άρμα ρίχνει σε ένα άλλο, υπάρχει κάποιος μαθηματικός τύπος - πάντα - που μπορεί να προβλέψει το αποτέλεσμα;

Όλες οι παράμετροι που λαμβάνει το παιχνίδι υπόψη του για τη διάτρηση ισχύουν Κ Α Ι στην πραγματικότητα.

Όσο για τα λάθη που αναφέρεις, δεν είναι τίποτα παραπάνω από αυτά που συναντάς σε Ο Λ Α τα παιχνίδια. Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να απαξιώσεις κάτι παραπάνω από ότι πραγματικά είναι.

Link to comment
Share on other sites

PaNick επίτρεψέ μου να ξέρω μερικά πράγματα περισσότερα αναφορικά με το τί συμβαίνει σε πραγματικές βολές αρμάτων. Η πραγματικότητα δεν έχει καμία σχέση με τα όσα διαδραματίζονται στο παιχνίδι. Σκέψου ότι στην πραγματικότητα οι βολές μπορεί να αφορούν στόχους που βρίσκονται σε αποστάσεις μεγαλύτερες από 1,5-2Km. Λες, λοιπόν, να είναι αποδεκτή η οποιαδήποτε σημαντική απόκλιση του βλήματος; Διότι 0,48m στα 1000 μέτρα (σου λέω εγώ) σημαίνει ότι ουσιαστικά το άρμα θα έβαλε στον γάμο του καραγκιόζη και τέτοια πολυτέλεια δεν υπάρχει.

Κατά τα λοιπά το παιχνίδι έχει γεννήτρια τυχαίων αριθμών η οποία αποφασίζει τόσο για την πορεία του βλήματος όσο και για το αν διατρήσει καθώς και για το μέγεθος της ζημιάς που θα προκαλέσει. Όλα αυτά γιατί αφενός θα φαίνονταν πόσο κακή δουλειά είχαν κάνει οι Σοβιετικοί στα άρματά τους το 1940 (τα οποία όντως έριχναν στον γάμο του καραγκιόζη σε σχέση με τα Γερμανικά) και αφετέρου για να δικαιολογήσουν ένα σωρό άλλα πράγματα και καταστάσεις (μα είναι δυνατόν να μένει ο αντίπαλος όρθιος με 10hp και να σε σκοτώνει στην τελευταία βολή; ).

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαξιωνω τιποτα, εχω δαπανησει εκατονταδες ωρες και ευρω για να το απαξιωσω, ισα ισα αξιωνω πολυ περισσοτερα.

φυσικα ισσχυουν και στη πραγματικοτητα, αλλα η τυχαιοτητα του wot εχει ξεφυγει, πχ Ε100 gold ammo βαρας 50 100 (θωρακιση χαρτι) damage 590, βαρας αλλο Ε100 damage 900, βαρας το bat στημενο ομορφα στο πλαϊ penetration -σκετο-.

αυτα απαξιωνω, εφοσον πετυχες βολη δε μπορει να ισχυει τυχαιοτητα, η κτυπας η δε κτυπας, και σε καθε Patch για γινεται ολο και πιο siemka/noob friendly για να ζουν λιγο παραπανω να σκανε φραγκα να χαιρονται οτι κατι κανουν.

ο μαθηματικος τθυποτς που ψαχνεις ειναι ιλοκληρος τομεας και λεγεται βαλλιστικη και ναι προβλεπει μεχρι και τη περιστροφη της γης.

Link to comment
Share on other sites

Στα Μ48 υπάρχει κανονικός υπολογιστής βολής. Ο πυροβολητής βάζει απόσταση στόχου καθώς και τον τύπο του βλήματος και ενώ σκοπεύει ο υπολογιστής αναλαμβάνει να κάνει τις απαραίτητες μικρορυθμίσεις ώστε το βλήμα να σκάσει ακριβώς εκεί που βλέπει ο πυροβολητής. Στην ουσία εφαρμόζεται ο τύπος που αναφέρει ο panoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.