Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Straight Outta Supertest: 9.3 Partial Tank Changes | For the Record

GERMAN

german.jpg

RUSSIAN

Soviet.jpg

US

us.jpg

Περιμένω με αγωνία να δω αν όντως θα μπορείς από KV-85 heavy line να πας σε KV-13 medium line. Έχω μαζέψει τα points και φοβάμαι να πάρω από τώρα το KV-13 μπας και χαθεί το υπάρχων lead.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καταφερει και μαζεψα ποντους και πηρα το kv1s αλλα καταλαβα τελικα οσο μεγαλυτερο level παει καποιος τοσο χειροτερο ειναι γιατι ολο εβρισκα level 7 k 8 μπροστα μου ,ενω με 3 ή 4 το πολυ να βρεις 1 μεγαλυτερο απο σενα .

το πουλησα και ξαναγυρισα στα 3 και 4 level tanks και εχω χαλαρα 3-4 kills σε καθε ματς

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καταφερει και μαζεψα ποντους και πηρα το kv1s αλλα καταλαβα τελικα οσο μεγαλυτερο level παει καποιος τοσο χειροτερο ειναι γιατι ολο εβρισκα level 7 k 8 μπροστα μου ,ενω με 3 ή 4 το πολυ να βρεις 1 μεγαλυτερο απο σενα .

το πουλησα και ξαναγυρισα στα 3 και 4 level tanks και εχω χαλαρα 3-4 kills σε καθε ματς

Καλά το KV-1S είναι χάρτινο. Έχει λιγότερο armor από το KV-1. Ο λόγος που έγινε πανικός για το συγκεκριμένο tank είναι το alpha gun του που πραγματικά είναι τρομερό για T6.

Είμαι με IS full upgraded και οδεύω για IS-3. Το θέμα είναι πλέον πως το Premium (aka 10€/month) είναι must και πρέπει να παίζεις αρκετά συγκεντρωμένα για να μπορείς να βγάλεις χρήμα και να μην μπαίνεις μέσα.

Πάντως βρίσκω πιο διασκεδαστικό τρόπο παιχνιδιού αυτόν των medium tanks και προσπαθώ να πάω προς τα εκεί. Είναι που είναι ψιλοcheat τα RU mediums.

Όσο γι'αυτό που λες αν ξέρεις να angleάρεις τα εισερχόμενα βλήματα, τότε ζεις πολύ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το 1ς είναι brawler βγαίνεις δίπλα από τα βαριά άρματα βαρας τον οχθρο από το πλάι ή από μπροστά αν στοχεύεις weak points κια μετά κρύβεσαι να γεμίσεις, κακώς το πούλησες :-P άμα μπεις σε κλαν οι οργανωμένες μάχες γίνονται με 1ς συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Το 1ς είναι brawler βγαίνεις δίπλα από τα βαριά άρματα βαρας τον οχθρο από το πλάι ή από μπροστά αν στοχεύεις weak points κια μετά κρύβεσαι να γεμίσεις, κακώς το πούλησες :-P άμα μπεις σε κλαν οι οργανωμένες μάχες γίνονται με 1ς συνήθως

So true,το kv-1s είναι must να το έχεις στο γκαράζ σου είτε για την κλαν είτε για να βγάλεις κανένα φραγκάκι,απίστευτα διασκεδαστικό άρμα,ακόμη και όταν είμαι με μεγαλύτερο tier άρμα μόλις το δω ή προσπαθώ να το καθαρίσω πριν την αρπάξω ή προσπαθώ να το αποφύγω.Ζημιάρικο άρμα,ειδικά αν σε βγάλει σε tier 6-7 max τότε είσαι ο φόβος και ο τρόμος,εν αναμονή της 9.3 τώρα να δούμε τι άλλο φανταστικό άρμα θα μας δώσουν και τι γκρίνια έχει να πέσει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

KV-1S χάρτινο;

Ω, θεοί! Τι άλλο θα ακούσουμε;

Τι να πούμε κι εμείς οι φουκαριάρηδες που διαλέξαμε τα German 'heavy'; Επανειλλημένα ήττες όταν τα αντιμετώπιζα με το Tiger Ι (καμμιά φορά και με το ΙΙ), αλλά και οποιοδήποτε 7αρι (εκτός IS / T29).

Πάει, χάθηκε το μέτρο :)

Link to comment
Share on other sites

KV-1S χάρτινο;

Ω, θεοί! Τι άλλο θα ακούσουμε;

Τι να πούμε κι εμείς οι φουκαριάρηδες που διαλέξαμε τα German 'heavy'; Επανειλλημένα ήττες όταν τα αντιμετώπιζα με το Tiger Ι (καμμιά φορά και με το ΙΙ), αλλά και οποιοδήποτε 7αρι (εκτός IS / T29).

Πάει, χάθηκε το μέτρο :)

To μέτρο αν χάθηκε ή αν δε χάθηκε από τις απόψεις δεν έχει σημασία, θα χαθεί στο επόμενο patch από τη μαμά wargaming :rofl:

Μεγάλοι μάγκες πάντως. Κάνουν τον κοσμάκη να τρέχει αριστερά δεξιά ανά μερικούς μήνες και συνεχίζει να πληρώνει.

Αυτό θα πει τμήμα marketing :banging:

Link to comment
Share on other sites

KV-1S χάρτινο;

Ω, θεοί! Τι άλλο θα ακούσουμε;

Τι να πούμε κι εμείς οι φουκαριάρηδες που διαλέξαμε τα German 'heavy'; Επανειλλημένα ήττες όταν τα αντιμετώπιζα με το Tiger Ι (καμμιά φορά και με το ΙΙ), αλλά και οποιοδήποτε 7αρι (εκτός IS / T29).

Πάει, χάθηκε το μέτρο :)

Ξέχασες ν'αναφέρεις πως τα γερμανικά αρπάζουν φωτιά λες και είναι λαμπάδες,το τι έχω φάει σε πυροσβεστήρες δεν λέγεται,καλά με το tiger το έχεις για πλάκα το kv,μη λέμε και τρέλλες,άλλο το 7'' reload του τίγρη + θωράκιση και άλλο το 13 φεύγα του kv,μόλις κάνει τη βολή αν είναι κοντά ορμάς και τον καθαρίζεις εκτός κι αν οι λοιποί της ομάδας είναι τομάτες οπότε είσαι πεθαμένος πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι.Πάρε το WT-E100 να βαρεθείς να φτιάχνεις το κανόνι,τα ρώσικα αθάνατα ρε παιδί μου,απορώ :p.Το έχουνε βρει το κόλπο οι μάγκες,βγάζουν ένα overpowered άρμα,πλερώνει ο κόσμος μετατροπή και στο επόμενο patch στο τραβάνε ένα νερφ και πας για το επόμενο overpowered άρμα της υπάρχουσας πλέον έκδοσης,στην 9.1 ήταν τα WT.Στην 9.3 το κόβω σε κανένα medium να δίνουν χαρακτηριστικά διαστημόπλοιου.

Πάντως έχω ξαναπάει σε μικρά tiers και έχω αρχίσει να διασκεδάζω πάλι.Είχα πολύ καιρό να κάνω 7 kills και τα έκανα με το τερατάκι το T40

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

τα ωραια ειναι τα 6αρια συνηθως (cromwell, hellcat , 1s κλπ)

Στα μεγαλα tier εισαι παντα spotted, εχεις unicum, και τα λαθη πλερωνονται

Πανω απο Τ8 αρχιζει ο πονος

Το hellcat το ξαναπήρα μετά το nerf κι έφαγε πούλημα αμέσως.Στα 4-5-6 tiers είναι τελικά η διασκέδαση,τώρα μετά το patch να δούμε πως θα πάει το παιχνίδι ειδικά με τα 3 καινούρια meds που λανσάρουν

Link to comment
Share on other sites

light δε θα βγαλουν ? χανω κατι ?

Εγω με το cromwell το καταευχαρηστηθηκα παντως , 60% WR ειναι must

Τα μικρα tier δε βγαζουν λεφτα

Για light δεν το έψαξα αν θα βγάλουν ή όχι,ναι όντως τα μικρά δεν βγάζουν λεφτά,μόνο 5-6 tier μπορείς να βγάλει κανένα φράγκο αλλά χωρίς premium άρμα δεν τσουλάει το χρήμα.E-25 και το δύστροπο su 122-44 και βγαίνουν μια χαρά φράγκα και απίστευτα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά δεν βγάζουν φυσικά. ΤΟ θέμα είναι αν θες να περνάς ευχάριστα την ώρα σου χωρίς να φιλοδοξείς να ανοίξεις όλα τα trees του παιχνιδιού ή αν επιθυμείς να χαθείς απο τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά δεν βγάζουν φυσικά. ΤΟ θέμα είναι αν θες να περνάς ευχάριστα την ώρα σου χωρίς να φιλοδοξείς να ανοίξεις όλα τα trees του παιχνιδιού ή αν επιθυμείς να χαθείς απο τον κόσμο.

Τώρα που άνοιξα αρκετά και δοκίμασα μερικά 9άρια και 10άρια έπιασα το νόημα,μικρά για διασκέδαση και τα ρέστα για clan wars ή team battles

Link to comment
Share on other sites

Bασικά για να είμαι ειλικρινής, το fun έχει χαθεί για μένα.

Τώρα τελευταία έχω επινοήσει ένα νέο mode.

"KING OF THE HILL".

Πέρνω hvy, και ρίχνω στους γκρεμούς όποιον έχει πάρει θέση σε ύψωμα κτλ. :dirol:

Και μετά χαζεύω στο chat...

Link to comment
Share on other sites

Bασικά για να είμαι ειλικρινής, το fun έχει χαθεί για μένα.

Τώρα τελευταία έχω επινοήσει ένα νέο mode.

"KING OF THE HILL".

Πέρνω hvy, και ρίχνω στους γκρεμούς όποιον έχει πάρει θέση σε ύψωμα κτλ. :dirol:

Και μετά χαζεύω στο chat...

Παρόμοιο,όταν χωθεί κάποιος "σύμμαχος" από πίσω μου και φάω το παραμικρό μπλόκ έχει μόνιμα ένα heavy στη σούφρα του μέχρι να ψοφήσει.Το ίδιο ισχύει όταν έχω td κι έρθει δίπλα μου και ποζάρει σαν μοντέλα,πάω δίπλα του,ρίχνω κανονιά στο άσχετο και την κοπανάω κι έχουν δει αυτόν αντί για μένα και τον κάνουν σουρωτήρι και γενικώς στα μοσχάρια που κάθονται στην κόκκινη ειδικά αν έχω γρήγορο td ή scouter τους δίνω στεγνά με βολές στον αέρα

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω ρίξει τρελό γέλιο :)

"μοσχάρια" lol

"king of the hill" rofl

Τι είναι το "unicum";

Στα σοβαρά τώρα:

- KV1S vs Tiger I. Μπορεί ο τίγρης να έχει το 1/2 χρόνο επαναγέμισης αλλά ο άλλος σου ρίχνει 400+ (αντί για 200ρια). Στάνταρ. Ούτε bounce, ούτε failed to penetrate. A, κι άμα λάχει, σε κάνει και πυγολαμπίδα με 1 στις 4 πιθανότητες. Τι να τα κάνεις τα 2πλα hit points άμα ο developer είναι ..Ουκρανός; Η μόνη ελπίδα που έχουμε οι λοιποί είναι μπας και τσαντιστούν τώρα με τον πόλεμο και το γυρίσουν και μπορέσουμε να τα βγάλουμε από το γκαράζ να τα ..ξεσκονίσουμε :)

- Εννοείται ότι είναι πιο εύκολα στα 3άρια και 4άρια. Αλλά τι ενδιαφέρον έχει να σκίζεις rookies; Μακράν καλύτερο είναι να "πλακώνεσαι" με τύπους που έχουν 15Κ+ μάχες. Κι ας χάνεις :)

- Overpowered vehicles και μάρκετινγκ. Είναι σα να λέμε ότι υπάρχει παιχνίδι με 600+ επιλογές οι οποίες θα είναι balanced. Με τη μία. Μάλιστα θα προστίθενται features και θα παραμένουν balanced. Τέλος, αν δεν είναι balanced και πάει να τις κάνει (Type 59), βάζουν τις φωνές οι 1/2 που το έχουν και κερδίζουν μόνιμα τους άλλους 1/2...

Πάω να παίξω 5' μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.