Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Ο χρόνος φόρτωσης θα αυξηθεί σε κάθε περίπτωση καθώς τα βλήματα θα είναι ανακατεμένα στο πάτωμα. Αυτό από το οποίο σε προστατεύουν τόσο το skill όσο και το wet ammo rack είναι η πυροδότηση των βλημάτων από το εισερχόμενο βλήμα, την οποία λογικά θα έχεις δει πολλές φορές μέσα στο παιχνίδι.

ΟΚ άρα small repair kit γι'αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι βλήματα στο πάτωμα και να τρέχω με 50 χλμ / ώρα.

Μπρρρρ

Δεν κινδυνεύεις τόσο όσο μπορεί να φαντάζεσαι. Κανονικά η πυροδότηση είναι ηλεκτρική (διέρχεται ηλεκτρικό ρεύμα από τον πυροκροτητή) ενώ για να οπλίσει το HE ή το HEAT θα πρέπει να ξεπεραστεί συγκεκριμένο όριο αρχικής ταχύτητας, πολύ μεγαλύτερο των 50km/h εκτός κι εάν είναι ήδη οπλισμένο λόγω κατασκευαστικού σφάλματος. Στην περίπτωση της πυροδότησης που συζητάμε αυτό που συμβαίνει είναι η διέλευση του εισερχόμενου μέσα από την γόμωση με αποτέλεσμα την άμεση ανάφλεξή της. Λογικό δεν είναι να αναφλεχθεί η πυρίτιδα όταν έρχεται σε επαφή με καυτό μέταλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πιστευω οτι ειναι 60% τι οχημα εχεις και 40% πως παιζεις

Με matilda δεν φοβαμαι κανενα IV tier

Και με KV1 επισης στο tier V

Οσο παιχταρας κι αν ειναι ο αλλος, με το panzeraki και δει το KV1 ή το matilda εχει κλασει πατατες χαχα

στα αντιστοιχα tier βεβαια οχι με kv1 εγω και ο αλλος να ειναι level 8

συνηθισμενο σκορ με τα αυτα τα τανκ

post-13266-1416078803,9446_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα kv1 και κούμπωσα το 122mm κανόνι. Μοιράζει πόνο λέμε.

Δεν λεω μεγαλο damage εχει , αλλα πιστευω ειναι πολυ καλυτερο το 85mm f-30 γιατι μπορει να εχει χαμηλοτερο damage αλλα καλυτερη διατρηση και καλυτερη ταχυτητα πυρος σχεδον 3 φορες και μικροτερη διασπορα

Ειχα παρει για λιγο το 122mm και στις βολες που εριξα ολες εκαναν γυρω στο 150 damage , οσο δηλ κανει και το 85mm .Πως εγινε αυτο δεν ξερω.

Αν σκεφτεις οτι μπορει να εξοστρακισει και καποιο βλημα , τοτε την εχεις βαψει μεχρι να ξαναγεμισεις

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος ειδικα του κανονιου εγινε πολυ καλυτερος , ειδικα για μικροτερα αρματα οπως πχ το matilda που πριν ακουγοταν σαν αεροβολο τωρα εγινε πιο γεματος και μπασος

Επισης ειδα οτι ειναι λιγο πιο ελαφρυ απο πριν ,πχ οταν κανεις εξοδο βγαινει σφαιρα

Εξηγειται απο τα fixes που ειδα αναμεσα στα αλλα εφτιαξαν καποια memory leaks

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το jagdtiger δεν εχει πλεον το ιδιο depression...του φαγανε καποιες μοιρες...η αλλαξανε σε ορισμενα σημεια τις πιστες...να δω multi core ποτε θα το κανουνε...λεγανε για havoc engine μεσα στο 2014 αλλα δεν το κοβω...το μπρικι μου πλεον δε μπορει να παιξει full γραφικα και ο πυρηνας της cpu τρεχει 100% συνεχεια στις μαχες...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το jagdtiger δεν εχει πλεον το ιδιο depression...του φαγανε καποιες μοιρες...η αλλαξανε σε ορισμενα σημεια τις πιστες...να δω multi core ποτε θα το κανουνε...λεγανε για havoc engine μεσα στο 2014 αλλα δεν το κοβω...το μπρικι μου πλεον δε μπορει να παιξει full γραφικα και ο πυρηνας της cpu τρεχει 100% συνεχεια στις μαχες...

"Βάρυνε" σαν παιχνίδι;

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Βαζουν συνεχεια remodeled αρματα μεσα..με αυτην την εννοια...οπως και πιστες...βαλανε και εφε με εκρηξεις σε βαρελια και αρματα...οσο παει γινεται "μολυβι" και βαραινει πολυ τον επεξεργαστη...οχι τοσο την καρτα...εξαλλου ακομη μονοπυρηνα ειναι γραμμενο το wot.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot by Lightshot

Να τον χαίρονται όσοι τον ακολουθούν...

sorry για το off-topic αλλά τέτοιες συμπεριφορές πρέπει να διαπομπευονται

ο "κύριος" είναι διοικητής ελληνικής clan και σε κάθε παιχνίδι

που τον συναντάμε έχει την ίδια ακριβώς συμπεριφορά.

τα συγχαρητήριά μας λοιπόν και δημοσίως

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή είναι "ανάρμοστη" συμπεριφορά;

Αφού το βρισίδι πάει σύννεφο σε όλα τα ΜΜΟs. Σιγά..

Κατα τα άλλα, ας χρησιμοποιείσουμε textures για τα modules όλοι μας λοιπόν διότι είμαστε παιχταράδες να ουμ. Απορώ πως το επιτρέπει η WG ακόμα αυτό το mod.

Το "απορώ" είναι σχήμα λόγου φυσικά. Αν ρέουν τα $, δεν έχει λόγο να απαγορεύσει τίποτα.

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται "άκακο" mod γι' αυτό και δεν έχει απαγορευθεί. Ούτως ή άλλως, έτσι όπως έχει τα άρματα η πιθανότητα ammorack explosion είναι σχεδόν 30% ενώ η απώλεια μέλους του πληρώματος είναι πολύ μεγαλύτερη. Από την άλλη ακόμα στεναχωριέμαι για την απαγόρευση του mod που αφαιρούσε τις φυλλωσιές των δένδρων και μπορούσες να snipάρεις με ακρίβεια ακόμα και άρματα κρυμμένα πίσω από δένδρα ή θάμνους...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.