Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Δηλαδή εσάς σας αρκεί που υπάρχει η πρόσβαση σε premium stuff (μόνο) αν χιλιοκαείς, για να αποχαρακτηρίσετε ένα παιχνίδι από Pay 2 Win;

Χλιδανεργία ftw.

Όπως και να χει όταν πληρώνω για gold και αγοράζω premium bullets, αγοράζω equipment, αγοράζω free exp και με αυτό κάνω elite τα αρματά μου, αυτό είναι Pay to Win.-

Κοιτα,οι αποστολές δεν ήταν υπερβολικές.. Αυτό ακριβως εξήγησα παραπάνω...απλα αφήνεις τα tech tree που ανεβαζεις για κάποιο διάστημα και επικεντρωνεσαι στις αποστολες

Τα άρματα μου είναι full από εξοπλισμό και δεν έχω πληρώσει για αυτά...πιστευω ότι € δίνει μόνο οποίος δεν έχει υπομονή....

Έγινε επεξεργασία από Panoswolf
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=19470]PaNick[/MENTION]: Μην το λες, υπάρχουν αρκετά άτομα που μαζεύουν experience σε premium άρματα την οποία μετατρέπουν σε free ώστε να μπορούν να αποκτήσουν, ακόμα και απευθείας, το νέο tier10. Γνωστός μου πήρε το Maus δίνοντας ελάχιστες μάχες στο tier9. Άλλωστε πόσους skilled players σε WT auf E-100 έχεις δει;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό που λες και με τους όρους που το λες σε κανένα Pay 2 Win δεν ισχύει. Το κουλάδι παντού κουλάδι θα είναι, όπως και αν έχει εξοπλιστεί.

Η διαφορά φαίνεται στα stats και τις επιδόσεις του ίδιου του παίκτη. Για παράδειγμα, αγοράζεις ένα άρμα και με free xp (conversion από gold) το κάνεις elite κατευθείαν. Ίδιες επιδόσεις θα έχεις, με το να ξεκλειδώσεις όλο το tree του άρματος παίζοντάς το με κάθε σάπιο κανόνι; Το rating σου θα είναι το ίδιο;

Εδω εχεις ένα δίκιο,αλλά αυτό είναι κατι που κανω και εγώ..πως; απλά δε χρησιμοποιώ το free ex για άρματα και μαζεύεται σιγα-σιγά και οταν αγοράσω καινούργιο άρμα ξεκλειδωνω κατευθείαν κανόνι...

Link to comment
Share on other sites

@PaNick: Μην το λες, υπάρχουν αρκετά άτομα που μαζεύουν experience σε premium άρματα την οποία μετατρέπουν σε free ώστε να μπορούν να αποκτήσουν, ακόμα και απευθείας, το νέο tier10. Γνωστός μου πήρε το Maus δίνοντας ελάχιστες μάχες στο tier9. Άλλωστε πόσους skilled players σε WT auf E-100 έχεις δει;

+1000

πολλές φορές παίχτες με 1000 μάχες να έχουν 10αρι!!!Αυτο που δε μπορώ να καταλάβω είναι ποιος ο λόγος να πληρώσεις κάτι που είναι free?

Δηλαδή τι πειράζει αν αργήσεις να πάρεις το τάδε 10αρι...το νόημα δεν είναι να παίζεις το παιχνίδι και να το ευχαριστιεσαι;

Link to comment
Share on other sites

+1000

πολλές φορές παίχτες με 1000 μάχες να έχουν 10αρι!!!Αυτο που δε μπορώ να καταλάβω είναι ποιος ο λόγος να πληρώσεις κάτι που είναι free?

Δηλαδή τι πειράζει αν αργήσεις να πάρεις το τάδε 10αρι...το νόημα δεν είναι να παίζεις το παιχνίδι και να το ευχαριστιεσαι;

Η έννοια της ευχαρίστησης στο gaming έχει πολλές πτυχές εδώ και πολλά χρόνια δυστυχώς. Περι ορέξεως λοιπόν, αλλά πέρα του ότι "τα έχω και γουστάρω να τα δώσω" το επικρατέστερο είναι αυτό:

οχι, το μονο που κερδιζεις ειναι χρονο απο τη ζωη σου

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ....δηλαδη αν εγώ σημερα π.χ. Θέλω να αφιερώσω μία ώρα στο wot τι διαφορα θα έχει αν παίξω με το 8-αρι η πληρωσω και ξεκλειδωσω και παίξω με το 10-αρι; πάλι μια ώρα θα παίξω....ουτε κερδίζω ούτε χάνω χρονο από τη ζωή μου....ετσι απλά...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας θα ηθελα να σου πω οτι συμφωνώ μαζί σου, αλλά επετρεψε μου μια ερώτηση :

Πότε χαρηκες περισσότερο, οταν εριξες μια βολη με 300dmg Απο 5tier την, η οταν είδες ενα tier 9 να ρίχνει 800dmg στο χαλαρο ;

Αυτη την ευχαριστηση είναι που κυνηγανε οι περισσοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ....δηλαδη αν εγώ σημερα π.χ. Θέλω να αφιερώσω μία ώρα στο wot τι διαφορα θα έχει αν παίξω με το 8-αρι η πληρωσω και ξεκλειδωσω και παίξω με το 10-αρι; πάλι μια ώρα θα παίξω....ουτε κερδίζω ούτε χάνω χρονο από τη ζωή μου....ετσι απλά...

Βρε ναι, μαζί σου,...αλλά εμένα τι με νοιάζει με τι θες να παίξεις εσύ; "Εγώ" έχω λεφτά και θέλω να τα δώσω για να παίξω με το 10άρι και το 11ρι. Απλά γιατί έτσι μπορώ και γουστάρω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα....αν σκοτώσεις "μόνοβολο" ένα άρμα στο tied 5 η στο tier 10 νομίζω την ίδια ικανοποίηση σου δίνει...αν κανείς 3000dmg στο tier 5 η 6000dmg στο tier 10 το ιδιο "γεμάτος" νιώθεις μετά τη μάχη.... Και μια ερώτηση για εσενα... Ποτέ τσαντιζεσαι πιο πολύ,οταν φάς τη 300αρα σε χαμηλό tier η οταν φάς την 900αρα στα μεγάλα tier?

Link to comment
Share on other sites

Βρε ναι, μαζί σου,...αλλά εμένα τι με νοιάζει με τι θες να παίξεις εσύ; "Εγώ" έχω λεφτά και θέλω να τα δώσω για να παίξω με το 10άρι και το 11ρι. Απλά γιατί έτσι μπορώ και γουστάρω :rolleyes:

Τώρα μιλάς σωστά...συμφωνω μαζί σου και δε κατηγορώ αυτόν που τα σκάει στο παιχνίδι,καλα κάνει...μαλιστα είναι και ο λόγος που συνεχίζουν οι ρώσοι προγραμματιστές να δουλεύουν...

Απλά δε μπορώ να ακουω ότι δε μπορείς να παίξεις χωρίς να πληρώσεις,γιατι εγώ το κανω από την αρχή και έχω ήδη 2 δεκαριά άρματα.... Δεν είναι ότι μου λείπουν τα χρήματα,απλά το θεωρώ πιο πρόκληση να προσπαθω χωρίς "προνόμια"

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και παιζεται το παιχνίδι χωρίς να πληρωσεις και εγώ χωρίς να πληρώσω Εχω 2 9ρια και ενα 10ρι, απλά πρέπει να τα τροφοδοτεις με χρήματα γιατί οταν χανεις με το 10ρι τότε πονάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν την λανθασμένη εντύπωση ότι τα tier10 είναι οδοστρωτήρες και πιο fun to play.

Υπάρχει και το γεγονός ότι δεν πρόκειται να συναντήσεις μεγαλύτερο επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν λέει κάτι. Αν υπήρχε tier20 αυτό θα κυνηγούσαν πάλι. Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι εξ αυτών βλέπουν ότι το tier8 premium που έχουν δεν τρυπάει με τίποτα τα tier10, καθώς δεν ξέρουν να σημαδεύουν. Από εκεί ορμώμενοι κάνουν ό,τι κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρουν να σημαδεύουν;

Έχεις παίξει με medium 8αρι και να προσπαθείς να τρυπήσεις, εν κινήσει, 10ρι heavy;

Δε λέω πως δε γίνεται, αλλά δεν είναι κομματάκι πιο εύκολο να είσαι εσύ το 10ρι;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν ξέρουν να σημαδεύουν τα weakspots. Οι περισσότεροι εξ αυτών στους οποίους αναφερόμαστε χρησιμοποιούν συνήθως το auto-aim με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Επίσης όταν έλεγα για premium άρματα εννοούσα κυρίως τα heavies αν και τόσο το Τ34 όσο και το Lowe έχουν την δυνατότητα διάτρησης tier10 αρμάτων (ειδικά το Τ34 με άνεση μιας και το πυροβόλο του είναι τάξης tier9)...

Σημειωτέον ότι όταν ξεκινούσα να παίζω το παιχνίδι η κάθε ομάδα είχε από tier4 ή 5 έως tier9 χωρίς διακρίσεις. Εκεί να δεις τί γίνονταν (ρωσικό T-34 εναντίον is4 (tier8) και is7 (tier9)).

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν ξέρουν να σημαδεύουν τα weakspots. Οι περισσότεροι εξ αυτών στους οποίους αναφερόμαστε χρησιμοποιούν συνήθως το auto-aim με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Επίσης όταν έλεγα για premium άρματα εννοούσα κυρίως τα heavies αν και τόσο το Τ34 όσο και το Lowe έχουν την δυνατότητα διάτρησης tier10 αρμάτων (ειδικά το Τ34 με άνεση μιας και το πυροβόλο του είναι τάξης tier9)...

Σημειωτέον ότι όταν ξεκινούσα να παίζω το παιχνίδι η κάθε ομάδα είχε από tier4 ή 5 έως tier9 χωρίς διακρίσεις. Εκεί να δεις τί γίνονταν (ρωσικό T-34 εναντίον is4 (tier8) και is7 (tier9)).

Μα κι εγώ αυτό ακριβώς εννοώ. Μπορείς να πετύχεις weak spot με 50 χαω;

Έγινε επεξεργασία από PaNick
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=616]Shaman[/MENTION]: αν ο οδηγός του light είναι καλός μπορεί να πάρει μέχρι και την δόξα του kill. Πάντως έχω δει chaffee να σκοτώνει maus (βέβαια συνολικά του πήρε μόλις 300hp αλλά δεν έχει τόση σημασία για το τελικό αποτέλεσμα). :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.