Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Λοιπον για να χαλαρωσουμε λιγο το Τ18 συνεχιζει και δινει πονο

Για την κατηγορια του (level II τανκ )ειναι το πιο καλο σε χαρακτηριστικα

θωρακιση 51-32-25 διατρητοτητα 48-80 ταχυτητα 48 .μονο στη φθορα βληματος ειναι μετριο 34-56

Και παλι εκανα το σερι 5-0 kills σημερα αρχιζω κ παιρνω τα πανω μου παλι

Α ξεχασα να πω οτι παιζω με την 9500GT , εχει χαλασει η 560ti που ειχα και η gtx660 αναμενεται

Τα γραφικα με την 9500 ειναι απαραδεκτα , θυμιζουν game προυγουμενης δεκαετιας (2η φωτο)

Ειμαι σχετικα καινουριος στο παιχνιδι το παραδεχομαι δεν εχω την ικανοτητα σας αλλα μερικα γραμματα ξερω

απο ποτε το km/h (οριο ταχυτητας) θελει να πει διασπορα ?

Η φωτο λεει : τυπικη διατρητικοτητα βληματος (mm) 48-80

, Φθορα βληματος : 34-56

το ταχυτητα ειναι λαθος μεταφραση στα ελληνικα οπως και λαθος ειναι πολλα αλλα.

το 48-80 ειναι αυτο που περιεγραψα νωριτερα και το φθορα ειναι το damage ανα βολη, δηλαδη το τυχαιο νουμερο μειωσης των health point εφοσον γινει penetration.

μεχρι τωρα εχουμε 3 τυχαια πραγματα :p για την αληθοφανη (<-:rofl:) μηχανη του παιχνιδιου...

Εβαλα και στα Αγγλικα το game :

speed limit 48 (km/h)

standar shell penetration (mm) : 48-80

standar shell damage : 34-56

Χωρις να θελω να σε προσβαλω ,

Απο τα λιγα Αγγλικα που ξερω δεν εχει γινει κανενα λαθος στην μεταφραση

Ξερω τι ειναι το penetration ,συμφωνω με αυτο που ειπες για το τι ειναι ,αλλα ειπες λαθος αριθμο : 48-80 χιλιοστα ειναι η θωρακιση που μπορει να τρυπησει το βλημα του (πολυ καλη για level II tank) και 34-56 η ζημια (τυχαια που ειπες δεν διαφωνω) που μπορει να κανει εφοσον διαπερασει την θωρακιση , και οριο ταχυτητας 48 χλμ/ωρα (τρεχει οντως γρηγορα)

post-13266-1416078454,755_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το εγραψες ομως ηταν σαν να αναφερεσαι στο κανονι του, και επειδη θυμομουν το 48 υπεθεσα οτι ειναι το penetration, το Τ18 εχει μια μπουρουχα κανονι που κανει One-shot τα παντα παιξε με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Να μην το κουραζουμε το θεμα , κατι χρησιμο που ανακαλυψα κ μπορω να το πω και σε αυτους που ξεκινανε το game : σε κοντινες αποστασεις συνηθως ριχνω με high explosive που κανει μεγαλη φθορα ,αλλα εχει μικρτοτερο penetration που ομως σε πολυ κοντινες αποστασεις δεν ειναι απαραιτητo , με normal shell σε medium αποστασεις και armor piercing σε μακρινες αποστασεις.

Αυτο οταν ειναι ισης κλασης και οι αντιπαλοι , οταν ειμαι π.χ. level II και οι περισοτεροι αντιπαλοι ειναι level III k IV εχω μονιμα το armor piercing αφου η θωρακιση τους ειναι πολυ χοντρη για μενα

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το εγραψες ομως ηταν σαν να αναφερεσαι στο κανονι του, και επειδη θυμομουν το 48 υπεθεσα οτι ειναι το penetration, το Τ18 εχει μια μπουρουχα κανονι που κανει One-shot τα παντα παιξε με αυτο.

"μπουρούχα";

"one-shot";

Άμα γουστάρεις φόβο, θα πας να πάρεις το KV-2. Θα λιώσεις για να φτιάξεις το πλήρωμα, Ventillator, και ότι άλλο μπορείς και θα βγάλεις το ..χάρο σεργιάνι :)

Link to comment
Share on other sites

ΚV2 παιζουν μονο οσοι δε ξερουν τι σημαινει minimap.

Απο τα πιο αχρηστα αρματα στο εκτος και παιζεις σε πολη.

ειναι οι ιδιοι που μετα παιρνουν το IS7 και νομιζουν οτι ειναι το uber αρμα.

Link to comment
Share on other sites

ΚV2 παιζουν μονο οσοι δε ξερουν τι σημαινει minimap.

Απο τα πιο αχρηστα αρματα στο εκτος και παιζεις σε πολη.

ειναι οι ιδιοι που μετα παιρνουν το IS7 και νομιζουν οτι ειναι το uber αρμα.

Έλα μωρε... το KV-2 έχει το χαβαλέ του... και το IS-7 είναι καλό αλλά θέλει να ξέρεις να το παίζεις. δεν είνια εύκολο στο tier του αλλά καλούτσικο είναι..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1017]raziel[/MENTION]

Που τον βρήκες όλο αυτό τον - προσωπικό - χλευασμό;

Ελπίζω όχι στο δικό μου ποστ, πάντως.

-------------------------------------

Για όποιον - καλοπροαίρετο - θέλει να κάνουμε κουβέντα, μιας και δε δουλεύω στο WoT:

XVM: δεν είναι επίσημο εργαλείο, δίνει πιθανότητες με μια δική του πρόβλεψη - έχω κάθε λόγο να μην τις πιστεύω, γιατί π.χ. με το δικό μου account παίζουν και τα παιδιά μου - οπότε εξ΄ ορισμού δε μπορεί κανείς να στηρίξει οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση πάνω του.

(re)balancing: φυσικά πρέπει να διορθώνονται λάθη όπως το "Type 59" ή το "T26E4". Όποιος θέλει να έχει το super άρμα που κερδίζει πάντα, έχασε - δεν υπάρχει και δεν πρέπει να υπάρχει τέτοιο, όχι άρμα, ούτε καν παιχνίδι. Το παιχνίδι είναι για να γουστάρεις, όχι να κερδίζεις πάντα.

Α, και δεν είναι ιστορικό το παιχνίδι, το έχουν ξεκαθαρίσει εξ΄ αρχής. Μη το κρίνετε ως τέτοιο.

Χλευάζεις λες και είσαι μέτοχος της εταιρίας,προσωπικά για μένα είσαι Χ.Από κει και πέρα μπορώ να πω πως είσαι πέρα για πέρα αστοιχείωτος.Εξήγησέ μου λίγο πως λέγεται αυτό το πράμα που σου πουλάω με συγκεκριμένες προδιαγραφές και ξαφνικά μετά από λίγο καιρό στο αλλάζω γιατί ξύπνησα από λάθος πλευρό?

Κανένας δεν ζήτησε το σούπερ άρμα,απλά θέλω να έχω αυτό που πληρώνω και όπως μου το περιγράφεις.

Με λίγα λόγια ν'ανοίξω ένα μαγαζάκι,να μου παραγγέλνεις εσύ και οι φίλοι σου 8πύρηνους επεξεργαστές κι εγώ όταν σου στείλω core2duo να σου λέω "μια χαρά είσαι και να μου πεις κι ευχαριστώ".Πιο θύμα πεθαίνεις.

Κι επαναλαμβάνω,ναι είμαστε θύματα γιατί τα σκάγαμε για να πάρουμε συγκεκριμένα άρματα με συγκεκριμένα specs,αυτά στην πορεία αλλάζουνε προς χάρην του balance.

Αλλά...

Πλέον δεν παίζουν μόνοι τους και βγήκαν ανταγωνιστές στη φόρα οπότε είναι θέμα χρόνου να φάνε την παπάρα που με τόση ευλάβια έχτιζαν τόσο καιρό.Όταν μου αλλάζεις άρμα που το πλήρωσα με ευρά να έχεις τότε τη στοιχειώδη επαγγελματικότητα να μου δώσεις εναλλακτικές,όπως το να στο δώσω πίσω και να έχω τα φράγκα μου έστω και στο κωλοπαίχνιδό σας για να τα χώσω σε μετατροπή free xp ή σε κάτι άλλο.

Από κει και πέρα,χαρήκαμε πολύ πωςε το xvm δεν είναι επίσημο αλλά όταν σου δώσει εσένα 35% WR και καταφέρεις να πάρεις νίκη μιας και το γράφεις στα παπάρια σου τότε σου κάνω δώρο το λογαριασμό μου.Ναι μια φορά κατάφερα να πάρω νίκη με το 25% που μας έδινε κι αυτό γιατί τα bots τους ήταν όντως bots ενώ τα δικά μας έπαιζαν κανονικά.

Όσο για τη μπαρούφα που πέταξες για τα λάθη που πρέπει να διορθώνονται υπάρχει ξέρεις και το test public το οποίο γράφουν επιμελώς σταρκίδια τους.Εκεί μπορούνε να τεστάρουνε το κάθε άρμα πριν το δωσουν στην επίσημη αναβάθμιση.

Το xvm που διατυμπανίζεις πως δεν είναι επίσημο πέφτει έξω μόνο όταν το balance είναι στο 55%,60% WR οπότε μιλάμε για real balanced καταστάσεις και από αυτό το σημείο και μετά παίρνουν μέρος άλλα πράγματα όπως,ικανότητες εκάστοτε παίκτη,platoons,πόσα bots έχει η κάθε ομάδα και σε ποιά tiers.

Κια ναι χωράει σοβαρή συζήτηση το xvm γιατί όταν βλέπω εγώ ότι είμαι σε ομάδα με τομάτες κι εκεί που πάω με το καλό μου td και καμπερόνομαι και βλέπω από πίσω ή δίπλα μου το heavy να ρίχνει ζεμπεκιές και να με φωτίζει στον αντίπαλο τότε ναι,είναι ανεπίσημο αλλά λέει την πικρή αλήθεια,"έπεσες σε siemka,cz,udv",οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πνίξεις μόλις βρείς νερό.

Και για να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράματα,όταν αγοράκι μου εσύ μας λες "έτσι είναι κι αν σας αρέσει και γιατί διαμαρτύρεστε ή κάνετε την οποιαδήποτε κριτική" τότε από μόνος σου γίνεσαι κάτι σαν αυτό που βάζουμε στα κανόνια των αρμάτων.

Άντε τώρα να γράψεις κανένα siemka,ahoi,udv,s.a.,a.s και μετά έλα να μας μιλήσεις για τυχαιότητες του κάθε άρματος.5500 DAMAGE με το E-25 και δες το pen που έχει οπότε κάτι ήξερε το xvm που μας έδινε 70% αλλά ίσως εσύ να ξέρεις κάτι παραπάνω και το screenshot που έχω να είναι από παράλληλο σύμπαν

Link to comment
Share on other sites

περιμενεις εσυ siemka-tomato να σου πει οτι το xvm ειναι εργαλειο χρησιμο -εαν ξερεις να το διαβαζεις- για να κανεις σωστη μαχη ? λολ.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω καταλάβει η τακτική τους είναι πάρα πολύ απλή:

Νέο premium tank ... overpowered για ένα διάστημα (ψαρώνουν πάνε το αγοράζουν) και μόλις δουν οτι έχουν πέσει οι πωλήσεις τότε το κάνουν balance. Γιαυτό άλλωστε και σε κάθε game κατα διαστήματα βλέπεις 3-4-5 ίδια premium άρματα.

Εγώ θα συμφωνήσω με τον raziel στο ότι, όταν αγοράζω κάτι με Χ προδιαγραφές δεν μπορείς να μου το αλλάζεις με το έτσι θέλω.. και να πω ένα λίγο διαφορετικό παράδειγμα.

Αγοράζεις την Χ μητρική με τις Χ μνήμες και με τον Χ επεξεργαστή γιατι είναι δοκιμασμένο και ανεβάζεις τον επεξεργαστή από τα 2.4 στα 3.7 και είναι σταθερότατος. Και ξαφνικά (χωρίς καμία προειδοποιηση) γίνεται silent install ένα firmware και πλέον σου κλειδώνει τον επεξεργαστή στο 1.6. Θα θεωρούσες οτι "ετσι είναι και δε νμπορώ να κάνω κάτι", ή θα το θεωρούσες κοροϊδία?

Link to comment
Share on other sites

ΚV2 παιζουν μονο οσοι δε ξερουν τι σημαινει minimap.

Απο τα πιο αχρηστα αρματα στο εκτος και παιζεις σε πολη.

ειναι οι ιδιοι που μετα παιρνουν το IS7 και νομιζουν οτι ειναι το uber αρμα.

Έχεις παίξει με το KV-2 και το λες αυτό;

Αν επιτρέπεται πόσα παιχνίδια;

Δεν ισχύει δλδ ότι μπορεί να κάνει single-shot όλα τα άρματα από το επίπεδό του και κάτω; Μπορείς να μου πεις ένα άλλο άρμα που να μπορεί να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

οχι το συχενομαι, φυσικα και ισχυει, αυτο κανει και νομιζουν μερικοι οτι ειναι παιχτρονια, το αρμα οταν ο αντιπαλος ξερει να παιζει ειναι αχρηστο.

φυσικα και ξερω και αλλα αρματα. αλλα αμα σε κανει αντρα να κανεις one shoot εμενα με κανει να σε παιζω γυρω γυρω :p

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παίξει με το KV-2 και το λες αυτό;

Αν επιτρέπεται πόσα παιχνίδια;

Δεν ισχύει δλδ ότι μπορεί να κάνει single-shot όλα τα άρματα από το επίπεδό του και κάτω; Μπορείς να μου πεις ένα άλλο άρμα που να μπορεί να το κάνει αυτό;

Έχεις το απόλυτο άλλοθι για καμπέρωμα στη βάση,από κει και πέρα kv-2 vs T49 ή stug ,τρελλό γέλιο και ακόμη καλύτερα μία βολή με το isu 152 και άντε να κλαίς στο γκαράζ σου με την "αρματάρα σου"

Link to comment
Share on other sites

οχι το συχενομαι, φυσικα και ισχυει, αυτο κανει και νομιζουν μερικοι οτι ειναι παιχτρονια, το αρμα οταν ο αντιπαλος ξερει να παιζει ειναι αχρηστο.

φυσικα και ξερω και αλλα αρματα. αλλα αμα σε κανει αντρα να κανεις one shoot εμενα με κανει να σε παιζω γυρω γυρω :p

Ρε συ Πάνο, αυτό ισχύει στα πιο πολλά άρματα... δηλαδή όταν πάει ο άλλος με το medium και κάθεται απέναντι απο το ISU να ανταλλάσουν βολες...το ISU φταίει;

ή όταν πάει ο άλλος με το med να κάνει facehug απέναντι σε IS-7 ..το IS-7 φταίει;

Το KV2 θέλει πολύ συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού, και παρόλο που έχει πολύ μεγάλο damage, είναι πάρα πολύ εύκολο να το διαλύσεις (τρελό reload, πύργος που γυρνάει πιο αργά και απο καράβι, ταχύτητα χελώνας) .

Link to comment
Share on other sites

οχι, απλα εκει στα μικρα lvl δεν εχουν μαθει ακομα ολοι πως να παιζουν και το KV2 τρυπαει δυσκολα απο μικρα αρματα εαν δε ξερεις τα οποια μονοβιλιαζει κιολας.

το ISU εχει αντιπαλα αρματα πολυ πιο ικανα απο οτι εχει το KV2.

οποτε το παιζουν τα αντρακια και νομιζουν οτι γινονται αντρες :p

το παραπανω ισχυει απο αρχες που δεν υπηρχε KV1+KV2 παρα μονο KV.

Link to comment
Share on other sites

οχι το συχενομαι, φυσικα και ισχυει, αυτο κανει και νομιζουν μερικοι οτι ειναι παιχτρονια, το αρμα οταν ο αντιπαλος ξερει να παιζει ειναι αχρηστο.

φυσικα και ξερω και αλλα αρματα. αλλα αμα σε κανει αντρα να κανεις one shoot εμενα με κανει να σε παιζω γυρω γυρω :p

Οπότε για να συνοψίσω, μιλάς για το άρμα χωρίς να το 'χεις παίξει ούτε 1 φορά ενώ σε ρωτάω αν ξέρεις άλλα που να μπορούν να κάνουν single-shot ΟΛΑ τα άρματα από το επίπεδο του και κάτω και κάνεις το παπί.

Πες το ότι είσαι rookie από την αρχή, για να μη χάνουμε την ώρα μας.

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε μα κατι siekma-tomatos χαλασανε το παιχνιδι.

και το nick δε το ζητησα για τσαμπουκα

το ζητησα γιαυτο World of Tanks statistics - panoc at EU

γιατι μερικοι μεσα στα KV2 νομιζουν οτι κατι κ(λ)ανουν. λολ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.