Jump to content



Νέοι κανόνες αγγελιών


DJD

Recommended Posts

Εγω δεν καταλαβαίνω τι θα προσφέρει το άνοιγμα των αγγελιών για σχόλια και επικοινωνία μέσα από αυτές.

Αν κρίνει σκόπιμο κάποιος από τη Δ.Ο ας γράψει που στοχεύει η συγκεκριμμένη αλλαγή.

Υπάρχουν διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε εδώ και καιρό. "Αντιμετωπίζουμε" εννοώ ως χρήστες και όχι ως Δ.Ο. TheLab, γιατί ως Δ.Ο. η στάση μας εώς τώρα ήταν "με δική σας ευθύνη". Όχι ότι θα αναλάβουμε ευθύνες του τύπου Paypal, money back και τα ρέστα, αλλά θα υπάρξει κάποια διαφάνεια την οποία θα πρέπει να διατηρούμε ζωντανή και καθαρή.

Εννοείται ότι ακριβώς επειδή θα υπάρχει αυξημένη κίνηση και ανάγκη για έλεγχο, θα υπάρχει και zero tolerance σε οποιαδήποτε μορφή off topic, spam και λοιπά. Αλλά αυτά θα τα δούμε στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply
έχουν να γίνουν τέτοια ...http://www.thelab.gr/showthread.php?t=82367....καλό μας καλοκαίρι

Ναι "ποπ κορν" καταστάσεις. Οι θετικές αξιολογήσεις στα ποστς πάντως αρκούν για να κάνουν κάποιον να ψάξει περισσότερο το αν μια τιμή είναι ή όχι πραγματικά συμφέρουσα. Η δυνατότητα αυτή βέβαια ενδέχεται να χρησιμοποιηθεί και από "ανταγωνιστές" του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε..... τι είναι ποιο φτηνό; "Τιμή τσάμπα" ή "Τιμή χώμα"? :boxed:

ένταξη ρε.

από τα μούτρα το πήρατε το παιδί, νομίζω πως το έπιασε το point.

εδώ έχουμε αυτό που δεν έχει απόλυτος καμια σχέση με υπολογιστές και δεν λέμε τίποτα, ενώ μια μη επιτυχημένη περιγραφή την στήσατε στον τοίχο

Link to comment
Share on other sites

ένταξη ρε.

από τα μούτρα το πήρατε το παιδί, νομίζω πως το έπιασε το point.

εδώ έχουμε αυτό που δεν έχει απόλυτος καμια σχέση με υπολογιστές και δεν λέμε τίποτα, ενώ μια μη επιτυχημένη περιγραφή την στήσατε στον τοίχο

Χαλαρα θα εδινα λεφτα να παρω αυτες τις diskompales παρα 200 ευρα για 285 gtx...

Επειδη μπηκαν σε μουσειο εχουν ξεχαστει απαντες να ριξουν την τιμη της.

Μαζι με την καρτα το πλαισιο δινει και ενα κουκλακι δινοσαυρου και 3 πακετα αραχνες :hehe: σε τιμη ΧΑΒΙΑΡΙ οπως το ιδιο προτιμαει να πουλαει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ένταξη ρε.

από τα μούτρα το πήρατε το παιδί, νομίζω πως το έπιασε το point.

Δεν νομίζω ότι έπιασε το point. Προσωπικά δεν σχολίασα την τιμή διότι εντάξει, η αύξηση στις τιμές των καρτών γραφικών ίσως και να την δικαιολογεί. Ποιο πολύ χιουμοριστικά το είδα, αλλά από τιμή τσάμπα, σε τιμή χώμα, αύριο σε τιμή δώρου, μετά σε τιμή που δεν υπάρχει κ.τ.λ. ε όσο να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα ειναι παραπλανηση, αμα αρχισουμε ολοι το ΤΣΑΜΠΑ - ΔΩΡΟ για να περχνουμε hits στην αγγελια μας τοτε την κατσαμε...

Ποτε δεν εχω βαλει τετοιους ειδους αγγελια, τιμη ευκαιρια εαν εβαζε δεν θα την σχολιαζα (αν και δεν ειναι ευκαιρια) αλλα το τιμη ΤΣΑΜΠΑ βαραει πολυ ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

ok να μπει ένας κανόνας που να λέει άμα είναι πώληση ενός προϊόντος την τιμή στον τίτλο για να τελειώνουμε.

και στην τελική αντί να κράζετε, μπορείτε να προτείνεται αλλαγή στον τίτλο (συγκεκριμένη πρόταση), στην τιμή e.t.c. ώστε να μαθαίνει και το άτομο τι να κάνει.

τέτοια πράγματα δεν νομίζω να γίνονται εσκεμμένα με κακό σκοπό. οποτε λίγη κατανόηση και εξήγηση θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα από το να στήνεις (στην προκειμενη περίπτωση) ένα άτομο που έχει 30 μηνύματα και δεν ξέρει τα κόλπα

Link to comment
Share on other sites

ok να μπει ένας κανόνας που να λέει άμα είναι πώληση ενός προϊόντος την τιμή στον τίτλο για να τελειώνουμε.

και στην τελική αντί να κράζετε, μπορείτε να προτείνεται αλλαγή στον τίτλο (συγκεκριμένη πρόταση), στην τιμή e.t.c. ώστε να μαθαίνει και το άτομο τι να κάνει.

τέτοια πράγματα δεν νομίζω να γίνονται εσκεμμένα με κακό σκοπό. οποτε λίγη κατανόηση και εξήγηση θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα από το να στήνεις (στην προκειμενη περίπτωση) ένα άτομο που έχει 30 μηνύματα και δεν ξέρει τα κόλπα

Ναι ο μπεμπης δεν ηξερε...

Καλα λεω οτι ωρες ωρες κανουμε πλακα μεταξυ μας....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο μπεμπης δεν ηξερε...

Καλα λεω οτι ωρες ωρες κανουμε πλακα μεταξυ μας....

αντάξει, τι να σου πω. ζητα να τον κάνουν ban άμα είναι...

χαλάρωσε, μια αγγελία από τις 5000 είναι.

θες να κάνω ένα search να σου βρω 100 χειρότερες να πάθεις καρδιακό?

Link to comment
Share on other sites

ok να μπει ένας κανόνας που να λέει άμα είναι πώληση ενός προϊόντος την τιμή στον τίτλο για να τελειώνουμε.

και στην τελική αντί να κράζετε, μπορείτε να προτείνεται αλλαγή στον τίτλο (συγκεκριμένη πρόταση), στην τιμή e.t.c. ώστε να μαθαίνει και το άτομο τι να κάνει.

τέτοια πράγματα δεν νομίζω να γίνονται εσκεμμένα με κακό σκοπό. οποτε λίγη κατανόηση και εξήγηση θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα από το να στήνεις (στην προκειμενη περίπτωση) ένα άτομο που έχει 30 μηνύματα και δεν ξέρει τα κόλπα

"Τιμή τσάμπα"

dunkel_Stern : yanni άλλαξε λίγο τον τίτλο.

yanni : OK.

"Τιμή χώμα"

dunkel_Stern : Εννοώ σε κάτι λιγότερο παραπλανητικό.

yanni : Α! OK.

"Τιμή δώρο"

dunkel_Stern : Νομίζω δεν με καταλαβαίνεις

yanni : Κάτσε να ξανά δοκιμάσω.

"Τιμή που δεν υπάρχει"

dunkel_Stern : Με δουλεύεις;

yanni : Μιλάς με γρίφους γέροντα.

...μην βαράς πλάκα κάνω :happy2:

Link to comment
Share on other sites

"Τιμή τσάμπα"

dunkel_Stern : yanni άλλαξε λίγο τον τίτλο.

yanni : OK.

"Τιμή χώμα"

dunkel_Stern : Εννοώ σε κάτι λιγότερο παραπλανητικό.

yanni : Α! OK.

"Τιμή δώρο"

dunkel_Stern : Νομίζω δεν με καταλαβαίνεις

yanni : Κάτσε να ξανά δοκιμάσω.

"Τιμή που δεν υπάρχει"

dunkel_Stern : Με δουλεύεις;

yanni : Μιλάς με γρίφους γέροντα.

...μην βαράς πλάκα κάνω :happy2:

DIE

Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι τα "θέματα". Είναι και η παραπλάνηση, είναι και η έλλειψη στοιχειώδους ευγένειας κλπ αλλά θα τα συμμαζέψουμε όλα. Δεν περίμενα να είναι όλα ρόδινα από day#1.

Θα υπάρχει και κάποιο grace period που έχει να κάνει με την αντιμετώπιση καινούριων κατηγοριών προβλημάτων που δεν έχει χρειαστεί να ξαναντιμετωπίσουμε, αλλά θα υπάρξει και αυξημένη αυστηρότητα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτείνω να απαγορευτούν τελείως όλοι αυτοί οι χαρακτηρισμοί τέτοιου τύπου.

δηλαδή να είναι παράδειγμα

ΧΩ parts

3 cpu xxx.xxx στα 190E το καθένα

ΧΩ ξεστοκάρισμα

και να απαγορευτούν όλοι οι χαρακτηρισμοί τιμής του τύπου

καλή τιμή, φοβερή τιμή, τραλαλά τιμή e.t.c. τιμή

όπως και οι χαρακτηρισμοί σε τίτλους των προϊόντων του τύπου

φοβερό modem, απίστευτο router, μαγικό iPad

και να τελειώνουμε με αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

θετικο το βρισκω (να πω την γνωμη μου αν και με λιγα ποστ :D )

Και με αυτο πιστευω οτι θα πανε ολα ομαλα

Εννοείται ότι ακριβώς επειδή θα υπάρχει αυξημένη κίνηση και ανάγκη για έλεγχο, θα υπάρχει και zero tolerance σε οποιαδήποτε μορφή off topic, spam και λοιπά. Αλλά αυτά θα τα δούμε στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια κινηση ... πιστευω χρειαζοταν

Τωρα για μια ερωτηση : Επειδη θα μετακομισω και αναγκαστικα πρεπει να διωξω πολυ πραμα περαν απο τα pc related components, δηλαδη στερεο, TV LCD 47αρα και ενα σωρο αλλα ηλεκτρονικα θα μπορεσω να βαλω αυτην την αγγελια μιας και δεν θα εχει μονο PC parts?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.