Jump to content



Plaisio και (απαράδεκτη) συμπεριφορά προς πελάτες


crmaris

Recommended Posts

Επειδή καταλαβαίνω τι λές, πλέον έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα σχεδόν κανένα Ελληνικό μαγαζί δεν φέρνει κάτι για να το στοκάρει, και όποιος το πάρει και όποτε. Αυτό ειναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να πέσει έξω μια επιχείρηση. Είτε μας αρέσει αυτό είτε όχι. Οπότε δεν νομίζω οτι εισαι on-topic.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Μου άρεσε αυτό που έγραψες για το marketing :T: ... Ίσως λίγο λιγότερο marketing και λίγο περισσότερη ειλικρίνεια και διάθεση για συνεργασία με τον πελάτη να είναι αυτό που χρειάζεται ... Για να μην κουράζω θα κλείσω λέγοντας ότι τελικά αν έχεις απαιτήσεις σε αυτή την χώρα κινδυνεύεις να χαρακτηριστείς γραφικός ή υπερβολικός ... Μήπως όμως αν είμασταν οι περισσότεροι καταναλωτές έτσι αναγκάζαμε και τα μαγαζιά να σκέφτονται και να ενεργούν διαφορετικά; Μήπως εμείς έχουμε τον πήχη χαμηλά;:)...

Θέματα για χρήση δίσκων SSD:

1. Caching δίσκων με την χρήση RamDrive = Blog - Vengeance 32GB Memory Caching Performance Tests

2. SSD Over Provisioning

Το Over-Provisioning(OP) στα SSD drives είναι μια τεχνική που χρησιμοποιείται στο σχεδιασμό κάθε OCZ SSD. Παρέχει επιπλέον nand flash χωρητικότητα μνήμης, την οποία οι χρήστες δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν.

Αναλυτικότερα, το SSD προ-διεγραμμένα blocks, τα οποία είναι έτοιμα να χρησιμοποιηθούν στο εικονικό εύρος(virtual pool).

Σε βάθος χρόνου, το OP αυξάνει τα IOPS των εγγραφών αλλά και την αξιοπιστία του drive.

Το μόνο που κάνουν οι controllers των drive είναι να χαρτογραφούν/εγγράφουν τα pages/blocks, χωρίς να γνωρίζουν τί αυτά περιέχουν. Το μόνο που γνωρίζουν είναι αν περιέχουν έγκυρα ή μη έγκυρα δεδομένα.

Διαφορετικοί controllers μπορεί να διαχειρίζονται τα pages/blocks με λίγο διαφορετικό τρόπο.

Ορισμένοι εναλλάσσουν τα έγκυρα δεδομένα με σκοπό να βελτιωθεί το Wear-Leveling και η διάρκεια ζωής του drive.

Άλλοι, συγχωνεύουν/ενώνουν δεδομένα σε επίπεδο σελίδων(pages) με σκοπό την περαιτέρω βελτίωση των παραπάνω.

Το χειροκίνητο OP θα απελευθερώσει περισσότερες σελίδες(pages)/blocks σε βάθος χρόνου.

Αυτό δίνει στον controller ένα μεγαλύτερο εύρος ελεύθερων blocks προς διαχείριση.

Το παραπάνω επιτυγχάνεται πιο εύκολα πριν ή κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης του λειτουργικού συστήματος, δημιουργώντας(με quick format) ένα partition, με μέγεθος μικρότερο του διαθέσιμου μεγέθους του drive.

Link to comment
Share on other sites

Ένα κατάστημα που ισχυρίζεται ότι είναι No1 στην Ελλάδα στον τομέα του οφείλει να προτείνει στους πελάτες του τα καλύτερα προϊόντα σε όλες τις κατηγορίες και όχι ότι το συμφέρει ... Αυτό ακριβώς που είπες είναι το πρόβλημα! Αυτή είναι δυστυχώς η νοοτροπία των περισσότερων Ελληνικών καταστημάτων του χώρου αλλά όχι κι όλων (- ονόματα δεν θα αναφέρω για λόγους που εύκολα αντιλαμβάνεσαι -)...

Τελικά αν είσαι ευχαριστημένος από την συμπεριφορά που περιέγραψα όσο πιο γλαφυρά μπορούσα παραπάνω τότε τι να πω οκ... Εγώ είχα μεγαλύτερες απαιτήσεις από το συγκεκριμένο κατάστημα...που δεν θα ικανοποιηθούν ποτέ λόγω της απαράδεκτης νοοτροπίας που ανέφερες...

Τελικά ή έχουν Top μαγαζί όπως ισχυρίζονται ή έχουν μαγαζάκι ... Λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις ... Φιλικά πάντα:nothing:

Δεν ειπα πουθενα οτι ειμαι ευχαριστημενος , παλιοτερα παρολα αυτα ημουν ευνοιμενος απο το RMA του πλαισιο (5970->6990) πλεον ομως το μονο που αγοραζω αν αγορασω ειναι κανενα ανεμηστηρακι και χαζοπραγματα , παρολα αυτα δεν μπορω να κατηγορησω μια ετερια επειδη δεν φερνει κατι που μου αρεσει εμενα , αν θες παρε τηλεφωνο στα κεντρικα τους - αν και οσες φορες ζητησα κατι απο ετερια που συνεργαζοντουσαν και δεν το φερναν μου το ειχαν φερει κανονικα ) δεν υπαρχει καμια λογικη ομως να τους κατηγορουμε ως και για αυτα που δεν φερνουν . . .

Link to comment
Share on other sites

Wesker στο εξωτερικό τα καλά και Μεγάλα μαγαζιά ηλεκτρονικών φέρνουν όλα επαναλαμβάνω όλα τα καλά προϊόντα ανεξάρτητα αν πετυχαίνουν πάντα καλές τιμές ή όχι...Έτσι έχεις την δυνατότητα σαν πελάτης να δεις live την συσκευή που σε ενδιαφέρει π.χ. μια οθόνη σε λειτουργία και αν θέλεις να την παραγγείλεις από αλλού αν σε συμφέρει περισσότερο...Πράγμα που δεν θα κάνεις αλλά θα δεχτείς τελικά να δώσεις τα παραπάνω χρήματα στο συγκεκριμένο κατάστημα ειδικά αν βρεις και ενημερωμένους και πρόθυμους να σε εξυπηρετήσουν πωλητές... Αυτά μόνο στην Ελλάδα της πτώχευσης γίνονται! Αυτή η νοοτροπία είναι που θα τους οδηγήσει τελικά στην καταστροφή αφού όλοι σιγά σιγά στρεφόμαστα στα μαγαζιά τουεξωτερικού (EU) στέλνοντας Ελληνικά χρήματα έξω και στερώντας τα από την χώρα μας που τελικά δεν θέλει ή δεν φαίνεται να θέλει να αλλάξει μυαλά ...:)

Link to comment
Share on other sites

Wesker στο εξωτερικό τα καλά και Μεγάλα μαγαζιά ηλεκτρονικών φέρνουν όλα επαναλαμβάνω όλα τα καλά προϊόντα ανεξάρτητα αν πετυχαίνουν πάντα καλές τιμές ή όχι...Έτσι έχεις την δυνατότητα σαν πελάτης να δεις live την συσκευή που σε ενδιαφέρει π.χ. μια οθόνη σε λειτουργία και αν θέλεις να την παραγγείλεις από αλλού αν σε συμφέρει περισσότερο...Πράγμα που δεν θα κάνεις αλλά θα δεχτείς τελικά να δώσεις τα παραπάνω χρήματα στο συγκεκριμένο κατάστημα ειδικά αν βρεις και ενημερωμένους και πρόθυμους να σε εξυπηρετήσουν πωλητές... Αυτά μόνο στην Ελλάδα της πτώχευσης γίνονται! Αυτή η νοοτροπία είναι που θα τους οδηγήσει τελικά στην καταστροφή αφού όλοι σιγά σιγά στρεφόμαστα στα μαγαζιά τουεξωτερικού (EU) στέλνοντας Ελληνικά χρήματα έξω και στερώντας τα από την χώρα μας που τελικά δεν θέλει ή δεν φαίνεται να θέλει να αλλάξει μυαλά ...:)

Δηλαδή αν εσύ ειχες κατάστημα, θα στόκαρες μητρικές των 350€+ σε τρελές ποσότητες με το σκεπτικό μήπως και σου την ζητήσει κάποιος; Και αν δεν;

Link to comment
Share on other sites

Την μητρική δεν θα την στόκαρα αλλά θα την παρουσίαζα σαν διαθέσιμη σε κάποιες ημέρες όπως κάνουν κάποια μικρά μαγαζιά...Κάποιες που φεύγουν πιο εύκολα θα τις είχα διαθέσιμες άμεσα αλλά να πάρει η ευχή μία ποιοτική IPS,MVA-PVA οθόνη γιατί να μην έχουν μία έστω στις 23,24,27,30 ίντσες για να τις δούμε και μεις και να αποφασίσουμε; Θα πέφταν έξω οικονομικά; Να στους πάρω εγώ μερικές να έχουν να τις δείχνουν στον κόσμο αντί για τα σκουπίδια που παρουσιάζουν κα πουλάνε ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εσύ ειχες κατάστημα, θα στόκαρες μητρικές των 350€+ σε τρελές ποσότητες με το σκεπτικό μήπως και σου την ζητήσει κάποιος; Και αν δεν;

Θα γεμιζε το μαγαζι με demo συνθεσεις (με οτι μητρικη επεξεργαστη καρτα γραφικων ραμ ktl μπορεις να σκεφτεις ωστε ο πελατης να μπορει να δει πως θα δουλευει το συστημα του καθως θα σου εδινε και την επιλογη να το δοκιμασεις με οποια οθονη θες γιατι θα ειχε ολα τα μοντελα απο 2-3 demo για να μπορει ο καθενας να δοκιμασει την οθονη που θα παρει

και μετα αν σε 10 μερες λειτουργειας του καταστηματος δεν παει φουντο γραψε μας

Την μητρική δεν θα την στόκαρα αλλά θα την παρουσίαζα σαν διαθέσιμη σε κάποιες ημέρες όπως κάνουν κάποια μικρά μαγαζιά...Κάποιες που φεύγουν πιο εύκολα θα τις είχα διαθέσιμες άμεσα αλλά να πάρει η ευχή μία ποιοτική IPS,MVA-PVA οθόνη γιατί να μην έχουν μία έστω στις 23,24,27,30 ίντσες για να τις δούμε και μεις και να αποφασίσουμε; Θα πέφταν έξω οικονομικά; Να στους πάρω εγώ μερικές να έχουν να τις δείχνουν στον κόσμο αντί για τα σκουπίδια που παρουσιάζουν κα πουλάνε ...

με μια προχειρη ματια στις οθονες τις dell που λες μιλαμε για περιπου 2600 ευρω για demo οθονες , αν εχει 20 καταστημα - οσα και το πλαισιο περιπου - και βαλει σε ολα μιλαμε για 50.000 ευρω , αν βαλει στα μισα περιπου 25.000 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Θα γεμιζε το μαγαζι με demo συνθεσεις (με οτι μητρικη επεξεργαστη καρτα γραφικων ραμ ktl μπορεις να σκεφτεις ωστε ο πελατης να μπορει να δει πως θα δουλευει το συστημα του καθως θα σου εδινε και την επιλογη να το δοκιμασεις με οποια οθονη θες γιατι θα ειχε ολα τα μοντελα απο 2-3 demo για να μπορει ο καθενας να δοκιμασει την οθονη που θα παρει

και μετα αν σε 10 μερες λειτουργειας του καταστηματος δεν παει φουντο γραψε μας

Εδώ πάνε για φούντο καταστήματα που απλά στοκάρουν.

[EDIT] Και φυσικά μιλάμε για 50.000€ χαμένα, αφού με δυσκολία αγοράζει κάποιος DEMO οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγόραζες αυτοκίνητο αν δεν το έφερνε η αντιπροσωπεία να μπεις μέσα να δεις αν σου κάνει κ.τ.λ; Το ίδιο είναι και με κάποια pc parts όχι με όλα φυσικά... Μία οθόνη μπορεί να σε συντροφεύει για πολλά πολλά χρόνια οπότε εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να αγοράσω αν δεν την δω σε λειτουργία από κοντά.Από την άλλη μεριά καταλαβαίνω αυτό που λες για το κόστος αλλά για να ξέρουμε τι λέμε σε παραπέμπω στα κέρδη που ανακοίνωνε τα προηγούμενα χρόνια το συγκεκριμένο κατάστημα! Και δεν θα γέμιζε όπως λες αν είχε στον κατάλογο και μόνο διαθέσιμες όμως για παραγγελία π.χ. μητρικές Asrock, SSD Samsung ή Crucial, οθόνες HP ή Dell κ.τ.λ. Για να τελειώνουμε με το θέμα εγώ όπως βλέπεις ζητάω περισσότερα από αυτά που μου προσφέρει το Πλαίσιο σαν μαγαζί οπότε και έχετε γεια βρυσούλες .... ψωνίζω από αλλού γιατί έχει κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν ... pc parts!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάνε για φούντο καταστήματα που απλά στοκάρουν.

[EDIT] Και φυσικά μιλάμε για 50.000€ χαμένα, αφού με δυσκολία αγοράζει κάποιος DEMO οθόνη.

και να την αγορασει σπανια καποιος θα την αγορασε στην κανονικη τιμη αγορας (αρκετες φορες εχω πετυχει στο media market κυριως - και εχω αγορασει - demo τηλεορασεις αλλα στο 1/3 και 1/4 τις αρχικης τιμης)

Θα αγόραζες αυτοκίνητο αν δεν το έφερνε η αντιπροσωπεία να μπεις μέσα να δεις αν σου κάνει κ.τ.λ; Το ίδιο είναι και με κάποια pc parts όχι με όλα φυσικά... Μία οθόνη μπορεί να σε συντροφεύει για πολλά πολλά χρόνια οπότε εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να αγοράσω αν δεν την δω σε λειτουργία από κοντά.Από την άλλη μεριά καταλαβαίνω αυτό που λες για το κόστος αλλά για να ξέρουμε τι λέμε σε παραπέμπω στα κέρδη που ανακοίνωνε τα προηγούμενα χρόνια το συγκεκριμένο κατάστημα! Και δεν θα γέμιζε όπως λες αν είχε στον κατάλογο και μόνο διαθέσιμες όμως για παραγγελία π.χ. μητρικές Asrock, SSD Samsung ή Crucial, οθόνες HP ή Dell κ.τ.λ. Για να τελειώνουμε με το θέμα εγώ όπως βλέπεις ζητάω περισσότερα από αυτά που μου προσφέρει το Πλαίσιο σαν μαγαζί οπότε και έχετε γεια βρυσούλες .... ψωνίζω από αλλού γιατί έχει κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν ... pc parts!

Ναι ομως η αντιπροσωπιες εχουν αυτοκινητα να μπεις μεσα να τα δεις αλλα δεν μειωνει την αξια τους αντιθετα απο μια οθονη που θα μετραει ωρες λειτουργειας

Να βαλει στον καταλογο και να τα φερνει που λες αν δεν καταφερει να κανει μια συνφωνια συνφερουσα για το πλαισιο η το καθε πλαισιο ποιος ο λογος να το φερει τα πραγματα ? οπως σου ειπαμε πιο πανω αν δεν σε καλυπτει το πλαισιο με αυτα που εχει δεν σου βαλαμε το μαχαιρι στο λαιμο να αγορασεις απο εκει

πανε αγορασε απο εκει που φερνουν τον ssd η την οθονη που θες

Link to comment
Share on other sites

και να την αγορασει σπανια καποιος θα την αγορασε στην κανονικη τιμη αγορας (αρκετες φορες εχω πετυχει στο media market κυριως - και εχω αγορασει - demo τηλεορασεις αλλα στο 1/3 και 1/4 τις αρχικης τιμης)

Ναι ομως η αντιπροσωπιες εχουν αυτοκινητα να μπεις μεσα να τα δεις αλλα δεν μειωνει την αξια τους αντιθετα απο μια οθονη που θα μετραει ωρες λειτουργειας

Να βαλει στον καταλογο και να τα φερνει που λες αν δεν καταφερει να κανει μια συνφωνια συνφερουσα για το πλαισιο η το καθε πλαισιο ποιος ο λογος να το φερει τα πραγματα ? οπως σου ειπαμε πιο πανω αν δεν σε καλυπτει το πλαισιο με αυτα που εχει δεν σου βαλαμε το μαχαιρι στο λαιμο να αγορασεις απο εκει

πανε αγορασε απο εκει που φερνουν τον ssd η την οθονη που θες

Και σε ξαναλέω καρντάση, ΑΝ θα την αγοράσει. Εγώ προσωπικά ειμαι αντίθετος σε αγορά Demo προϊόντος και ας καλύπτεται από πλήρη εγγύηση. Και μην ξεχνας οτι το Πλαίσιο σε Demo προϊόντα η μέγιστη έκπτωση που κανει ειναι της τάξης του 10%. Οπότε για εμένα δεν έχει κίνητρο κάποιος να πάρει Demo απο το Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε ξαναλέω καρντάση, ΑΝ θα την αγοράσει. Εγώ προσωπικά ειμαι αντίθετος σε αγορά Demo προϊόντος και ας καλύπτεται από πλήρη εγγύηση. Και μην ξεχνας οτι το Πλαίσιο σε Demo προϊόντα η μέγιστη έκπτωση που κανει ειναι της τάξης του 10%. Οπότε για εμένα δεν έχει κίνητρο κάποιος να πάρει Demo απο το Πλαίσιο.

μα εγω το ξερω ο φιλος απο πανω σκεφτετε μονο τη τσεπη του και καλα κανει απο μια μερια αλλα δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο αυτο ειναι που πρεπει να καταλαβει και εγω με εκτωση 10% δεν θα αγοραζα ουτε καν θα το σκεφτομουν

Link to comment
Share on other sites

Το τι προιοντα φερνει και τι οχι δεν νομιζω να ανηκει στο συγκεκριμενο θεμα

Και για να στο πω και αλλιως αν πας στο 80%(μην πω 90% και με πεις υπερβολικο) του κοσμου που θα παει να αγορασει μια οθονη θες ΤΝ η IPS/VA/SPVA και παει λεγοντας θα τον κοιταξουν λες και τους μιλαει για κατι ασχετο και δεν θα καταλαβουν τι παιζει , οι ΙPS οθονες τωρα τελευταια αρχιζουν και γινοντε πιο προσιτες δεν νομιζω ο καθενας να ειχε να δωσει 500+ ευρω για μια οθονη με το IPS πανελ (αν και τωρα τελευταια ειδα τα IPS τις lg στο πλαισιο)

Τωρα αν εσενα δεν σε καλυπτουν τα προιντα που φενρει το πλαισιο τωτε απλα πανε αγορασε απο εκει που τα φερνουν δεν νομιζω να σε αναγκασε κανεις να αγορασεις απο το πλαισιο . . .

Σαν πελάτης δεν έχει το δικαίωμα να πει τη γνώμη του; :...: Θεωρείς σωστή την πολιτική "αυτά έχω για πούλημα. αν σου αρέσουν. αν όχι τράβα για αλλού"; Σε μεγάλα καταστήματα στο εξωτερικό υπάρχουν ερωτηματολόγια για το αν έμεινε ο πελάτης ευχαριστημένος από το προιόν, την εξυπηρέτηση και τι θα ήθελε να έχει το μαγαζί. Το κρίνεις ανούσιο κάτι τέτοιο; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σαν πελάτης δεν έχει το δικαίωμα να πει τη γνώμη του; :...: Θεωρείς σωστή την πολιτική "αυτά έχω για πούλημα. αν σου αρέσουν. αν όχι τράβα για αλλού"; Σε μεγάλα καταστήματα στο εξωτερικό υπάρχουν ερωτηματολόγια για το αν έμεινε ο πελάτης ευχαριστημένος από το προιόν, την εξυπηρέτηση και τι θα ήθελε να έχει το μαγαζί. Το κρίνεις ανούσιο κάτι τέτοιο; :rolleyes:

Nα εχει γνωμη ναι ας παρει τηλεφωνο στα κεντρικα αν βρει να μιλησει με καποιον αν και στη παρουσα περιοδο δεν νομιζω να γινει τιποτα

Το θεμα ξεκινησε απο το πρωτο ποστ του που δεν ανηκει εδω περα εμενα τουλαχιστον μου φανηκε λες και εκανε "διαφημιση" στο amazon αν το θεμα λεγοταν Τι δεν φερνει το πλαισιο και τι θα θελατε να δειτε στα ραφια του θα κολουσε το ποστ παρολα αυτα δεν εχει καμια μα καμια δουλεια σε αυτο το τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Thanks alexgk για την υποστηριξη εσυ καταλαβαινεις το προβλημα γιατι εχεις δει οπως και γω τι γινεται στα καλα καταστηματα του εξωτερικου :T:

:)

Έχω κάνει αγορές από καταστήματα εκτός ελλάδας και μου έκανε εντύπωση το ότι δίνουν σημασία στην γνώμη του πελάτη ακόμη και μετά την αγορά. Σου δίνουν ένα ερωτηματολόγιο συνήθως στο οποίο ρωτούν αν έχεις μείνει ευχαριστημένος και τι θα ήθελες να υπάρχει στο κατάστημα. Σε κάποια και χωρίς να αγοράσεις, αν ζητήσεις κάποια ενημέρωση για ένα προιόν (στο amazon το συνάντησα αυτό) σου στέλνουν ερωτηματολόγιο για το αν έμεινες ευχαριστημένος από την αντιμετώπιση του τμήματος help desk ή κάπως έτσι. Μετά από αυτό εντάξει κάπως παραξενεύεσαι από κάποια μεγάλα καταστήματα στην ελλάδα όσον αφορά την επικοινωνιακή τους πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου τηλεφώνησαν από το πλαίσιο. παραθέτω τον διάλογο που ακολούθησε, και περιμένω τα συμπεράσματά σας....

-δυστυχώς έχουμε άσχημα νέα, μας ενημέρωσε η coolermaster πως υπάρχει πρόβλημα με την παραλαβή του cosmos 2 από κίνα και τηλεφωνούμε από το πρωί στους ενδιαφερόμενους για να τους ενημερώσουμε

-καταλαβαίνω, αν αφήσω την προπαραγγελία μου για ΟΠΟΤΕ έρθει τελικά, υπάρχει πρόβλημα?

- δεν μπορούμε να κρατήσουμε την παραγγελία γιατί δεν ξέρουμε πότε θα έρθει και ΑΝ (!) θα έρθει τελικά...

εσείς τι καταλάβατε?εγώ αυτό που υποπτεύομαι είναι πως η αρχική τιμή των 319 Ε που είχε ανακοινωθεί στο πλαίσιο πριν ένα μήνα, πήγε περίπατο...προφανώς θα έρθει κάποια στιγμή πολύ ακριβότερα...Είχα ρωτήσει πριν κάνω την παραγγελία αν η τιμή ήταν δεσμευτική για αυτούς και μου είχαν πεί πως ναι. Θα κοιτάξω και σε ευρωπαικά καταστήματα να δω εάν έχουν αλλάξει τις αναμενόμενες ημερομηνίες άφιξης. Κάτι μου βρωμάει.....

το πλαισιο εχει κανει συμφωνια με την Coolermaster αυτο το ξερω γιατι εψαχνα ενα ανταλακτικο απο silencio 550 και πηρα τηλεφωνο Θεσσαλονικη στη αντιπροσωπεια της Coolermaster μου απαντησαν οτι αυτα που εχει το πλαισιο δεν τα φερνει κανεις αλλος λογο ειδικης συμφωνιας

Φιλος που ειχε κανει παραγγελια τελικα τον πηραν και του ειπαν οτι θα παραλαβει στην τιμη που εχει κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με τις εγγυησεις στα bulk προιοντα;

Ισχυει οτι λεει το πλαισιο (6 μηνες) ή ο νομος δλδ 2 χρονια;

πχ

AMD Athlon II X4 640(sAM3, 3.0GHz, 2MB) - Επεξεργαστές - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που ειχε κανει παραγγελια τελικα τον πηραν και του ειπαν οτι θα παραλαβει στην τιμη που εχει κλεισει.

το επιβεβαιώνω και εγώ...Με πήραν ξανά τηλεφωνο και μου είπαν πως εξασφάλισαν κάποια κομμάτια για τέλος Φεφρουαρίου, στην αρχική τιμή...!αναμένω λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.