Jump to content



Plaisio και (απαράδεκτη) συμπεριφορά προς πελάτες


crmaris

Recommended Posts

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply
και τελικά πήρες το πιστωτικό ;

ζήτησες να μιλήσεις με τον υπεύθυνο του καταστήματος για να διεκδικήσεις αυτό που νόμιμα δικαιούσαι ;

Μα το θεμα ειναι οτι λεφτα πισω δικαιουτε μονο στη περιπτωση αγορας απο αποσταση internet τηλεφωνο κτλ αν το αγορασες απο φυσικο καταστημα ειναι στο χερι του καταστηματος αν δωσει η οχι λεφτα πισω

Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιούμαι επιστροφή. Πιστωτικό πήρα.

ρίξε μια ματιά ποστ 1631.

για αναιτιολόγητη επιστροφή, μόνο αν αγόρασα απο απόσταση δικαιούμαι να επιστρέψω προιόν.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δε σου επιστρέφουν χρήματα για να μην πέσει ο τζίρος τους (ακαθάριστα έσοδα). Αν σου επιστρέψουν τα χρήματα στην ουσία πρέπει να γράψουν ζημία η οποία μειώνει τα έσοδα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, κάτι περίεργο συνέβη της τελευταίες μέρες. Αρχές του έτους επικοινώνησα με το π και έκανα προπαραγγελία το cosmos 2. Μου είπαν αναμενόμενη άφιξη τέλος Μάρτη. όλα καλά μέχρι εδώ...Στο site υπήρχε διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας. Τσεκάρω τις προάλλες στο site και δεν υπάρχει πουθενά...ακριβώς το ίδιο έγινε και με τον i7 3820, εμφανίστηκε για κανα δυο μέρες και τώρα πουθενα...ξέρετε τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που ξέρω για το Π είναι ότι τον i5 2500κ αρχές δεκέμβρη τον είχε στα 215 και τώρα τον έχει στα 228...........

Τελικά πιο πολύ τι μας φταίει;

Η κρίση ή ο αμετανόητος Έλληνας;;;

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που ξέρω για το Π είναι ότι τον i5 2500κ αρχές δεκέμβρη τον είχε στα 215 και τώρα τον έχει στα 228...........

Τελικά πιο πολύ τι μας φταίει;

Η κρίση ή ο αμετανόητος Έλληνας;;;

Γενικά ακρίβυνε, τουλάχιστον στα ελληνικά μαγαζιά. Εγώ πήρα τον δικό μου 195, και δεν ήταν καν η πιο φτηνή προσφορά. Τώρα ο φτηνότερος 198 γιούργια.

Άλλο πράγμα παρατήρησα, και με "χαλάει" στο συγκεκριμενο μαγαζί. Το "over-promotion" που κανουν στα δικά τους προϊόντα. Στις περισσότερες κατηγορίες (psu/pads/tvtuners/δέκτες/ποντίκια κτλ κτλ κτλ) τα φτηνότερα προιόντα είναι τα δικά τους, και φαίνεται ότι δε φέρνουν άλλων εταιριών που έχουν φτηνότερα.

Δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με τη συμπεριφορά βέβαια των υπαλλήλων, απλά μια γενική παρατήρηση. Μπορεί προφανώς να σφάλω, και απλά να τυχαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ακρίβυνε, τουλάχιστον στα ελληνικά μαγαζιά. Εγώ πήρα τον δικό μου 195, και δεν ήταν καν η πιο φτηνή προσφορά. Τώρα ο φτηνότερος 198 γιούργια.

Άλλο πράγμα παρατήρησα, και με "χαλάει" στο συγκεκριμενο μαγαζί. Το "over-promotion" που κανουν στα δικά τους προϊόντα. Στις περισσότερες κατηγορίες (psu/pads/tvtuners/δέκτες/ποντίκια κτλ κτλ κτλ) τα φτηνότερα προιόντα είναι τα δικά τους, και φαίνεται ότι δε φέρνουν άλλων εταιριών που έχουν φτηνότερα.

Δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με τη συμπεριφορά βέβαια των υπαλλήλων, απλά μια γενική παρατήρηση. Μπορεί προφανώς να σφάλω, και απλά να τυχαίνει...

Γι αυτό και μίλησα στο τέλος γενικά για τον αμετανόητο έλληνα γιατί είδαν ότι πουλάει και τον ακρίβυναν τελικά όλοι, απλά το Π τον έχει πάρα-ακριβύνει....

Πάλια τουλάχιστον το Π δεν ήταν έτσι. Είχε μεγάλη ποικιλία απο μάρκες και πολύ καλές τιμές.

Τότε τα πολύ καλά και φιλότιμα προιόντα της Chieftec ήταν σε τιμές και προμοτάρισμα τα αντίστοιχα σημερινά δικά του προιόντα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει και το ευρώ. Μπορεί γενικά να έχουν ανέβει οι τιμές. Είναι γεγονός πάντως ότι παλιότερα το Πλαίσιο είχε τις καλύτερες τιμές. Πλέον αυτό δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει και το ευρώ. Μπορεί γενικά να έχουν ανέβει οι τιμές. Είναι γεγονός πάντως ότι παλιότερα το Πλαίσιο είχε τις καλύτερες τιμές. Πλέον αυτό δεν ισχύει.

Όπως το είπες... Είχε... Και η πλακα ειναι οτι αν τους πας τυπωμενη σελιδα απο site αλλου καταστήματος με πιο φτηνή τιμή σου λενε οτι ο αλλος ειναι απατεώνας, τα φέρνει παραεισαγωγή, δεν θα εχεις εγγύηση και άλλα τετοια κλασσικα εικονογραφημένα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός πάντως ότι παλιότερα το Πλαίσιο είχε τις καλύτερες τιμές. Πλέον αυτό δεν ισχύει.

Εξαρτάται τί ψάχνεις.

Χθες αγόρασα έναν core i5 2320 στα 173€,

ένα σετάκι

Corsair XMS3 4GB DDR3-1600MHz | Skroutz.gr

στα 25€ (linky)

και αυτή τη μητρική

Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 | Skroutz.gr

στα 95€ (linky).

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τί ψάχνεις.

Χθες αγόρασα έναν core i5 2320 στα 173€,

ένα σετάκι

Corsair XMS3 4GB DDR3-1600MHz | Skroutz.gr

στα 25€ και αυτή τη μητρική

Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 | Skroutz.gr

στα 95€.

Σε περίοδο εκπτώσεων λογικό να υπάρχουν προϊόντα σε κάθε μαγαζί που να είναι σε έστω καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτοι. Δεν εχω να πω κατι αλλο. Θυμαστε το θεματακι που ειχα κανει με μια καρτα γραφικων? Ε, απο τοτε, η καρτα συνεχιζει να εχει προβλημα. Εχει παει για αλλη μια φορα στο εξωτερικο για επισκευη (2 το συνολο ταξιδακια) και το προβλημα συνεχιζει. Και οταν τους λεω να βρεθει μια λυση, μου προτεινουν ειτε να ξαναπαει η καρτα εξωτερικο (!!!!!) ειτε να παρω 130 ευρω πιστωτικο. Το θεμα μου τους εχω πει ειναι οτι δεν θελω να τραβηξει αλλο το θεμα (3+ μηνες ταλαιπωριας νομιζω φτανουν) αλλα κια οτι με 130 ευρω δεν αγοραζω μια καρτα ιδιας δυναμικοτητας. Το θεμα εδω και 3 βδομαδες ειναι οτι περιμενω τηλεφωνο απο τον υπευθυνο αντικαταστασεων αλλα οσο τον ειδατε εσεις, αλλο τοσο τον ειδα κι εγω. Απαραδεκτο για ενα καταστημα που στο παρελθον εχω καταθεσει ουκ ολιγα χρηματα για αγορες. :sick:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις ένα τηλεφωνάκι στα κεντρικά (αν δεν το έχεις κάνει ήδη-δεν διάβασα το άλλο θέμα) μήπως μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν από εκεί ;

Παρεμπιπτόντως, για ποιο κατάστημα μιλάς ;

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με καταστημα. Πλεον τα καταστηματα απλα κανουν διαγνωση στο service αλλα δεν μπορουν να δρασουν μετα αυτοβουλως. Πρεπει να μιλησουν με συγκεκριμενα ατομα που θα τους πουν πως να κινηθουν. Το κατάστημα ειναι της Καλλιθεας, τα παιδια ειναι πολυ εξυπηρετικα εκει αλλα ακρη δεν βγαινει :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Sapphire 6570 (PCI-Express, GDDR3, 2GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Aγορασα μια τετοια καρτουλα για το pc του γραφειου βγηκε DOA την καρτα την εχουν στο καταστημα κεντρου τις θεσσαλονικης εδω και περιπου 12 μερες χωρις να την εχουν κοιταξει γιατι δεν βρησκουν τροφοδοτικο λει για να σηκωσει τη καρτα .. . .

Link to comment
Share on other sites

Sapphire 6570 (PCI-Express, GDDR3, 2GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Aγορασα μια τετοια καρτουλα για το pc του γραφειου βγηκε DOA την καρτα την εχουν στο καταστημα κεντρου τις θεσσαλονικης εδω και περιπου 12 μερες χωρις να την εχουν κοιταξει γιατι δεν βρησκουν τροφοδοτικο λει για να σηκωσει τη καρτα .. . .

επρεπε να τους πας και το τροφοδοτικο σου! βοηθηστε τα παιδια να κανουν σωστα τη δουλεια τους! ....ολα ετοιμα τα θελετε!

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να τους πας και το τροφοδοτικο σου! βοηθηστε τα παιδια να κανουν σωστα τη δουλεια τους! ....ολα ετοιμα τα θελετε!

Kαρτα που παιζει να δουλευει και με 300w τροφοδοτικο

το κορυφαιο ειναι οτι θα την κοιταξουν και μετα λει πρεπει να παει στα κεντρικα

Link to comment
Share on other sites

Kαρτα που παιζει να δουλευει και με 300w τροφοδοτικο

το κορυφαιο ειναι οτι θα την κοιταξουν και μετα λει πρεπει να παει στα κεντρικα

Ναι ρε το ξερω...

Ειχα παει τις προαλλες Πλαισιο να παρω ενα τροφοδοτικο και μου κανει ο πωλητης εχουμε ενα πολυ καλο TURBO X 550 WATT.

Τον κοιταω καλα και του λεω δεν εχω σκοπο να καψω το PC μου ο ιδιος και εμεινε σαν χανος και με κοιταζε!

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Turbo-X-550W-Value-Series-DR-8550BTX.htm

...οτι να ναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.