Jump to content



Prescot


johns

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι λιγο πολυ, κατασταση σαν ολους τους επεξεργαστες. Ειναι τι θα σου κατσει.

Και για τους Mobile λεγανε οτι σχεδον ολοι πηγαινουνε πολυ καλα και ο Μαριος τον attachment.php?s=&postid=17890 (ηπιε)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ESTRANGED

out of the blue like ... erm τι ειναι τα RMA?

μια αποκωδικοποιηση παρακαλω ?! :)

Return Merchandise Authorization ή στα απλά ελληνικά η διαδικασία επιστροφής προιόντος με εγγύηση για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ ήρθα απο την αντίπερα όχθη για έναν λόγο, γιατί διαπίστωσα οτι τα άτομα εδώ μέσα ασχολούνται πολύ πιο σοβαρά. Zyx σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα πάντως, με μεγάλη μου λύπη βλέπω ενώ εξέφρασα την άποψή μου με κάποια επιχειρήματα απλά υποστηρίζοντας οτι υπάρχει κάποια προκατάληψη με τον Prescott και θα ήταν ενδιαφέρουσα δοκιμή(εγώ πάντως θα πάρω στο προσεχές μέλλον) ακόμα δεν μπήκα φρόντισες να αρχίσεις τις ειρωνίες. Καλό θα ήταν λοιπόν να μην γίνεις εσύ η ατία να γίνει αυτό το Forum σαν το άλλο το AMDoκρατούμενο όπου έτσι και τους θίξεις τους SuperCPU τους πέφτουν όλοι να σε φάνε. Γιατί εσύ έκανες την αρχή και προκάλεσες όχι εγώ. Απο την άλλη μπορώ να παραθέσω πόστ οπου μου επιτίθεσαι προσωπικά για να δούνε όλοι εδώ μέσα τι γίνεται στην αντίπερα όχθη.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν σε 3 ώρες μέσα που πήγα μια βολτίτσα να γίνει ένα θέμα έτσι...;

Αρχική απάντηση από ESTRANGED [Χθες, στις 23:05]

σορι αλλα βοηθησα και εγω να σου μαμιθει το θεμα ... σορι μαν . :(

Επειδή έκανες μιά απλή ερώτηση για κάτι που ήταν εντός θέματος σε απάντηση και δεν γνώριζες δεν 'μαμάει' κανένα θέμα. Απλά η συμπεριφορά κάποιων είναι κατιτίς...παιδιάστικη να το πω; Ακραία; ’θλια; Δεν ξέρω.

Zyx το να επιτήθεσαι σε άλλον, οποιονδήποτε και ότι προηγούμενα να έχετε μεταξύ σας που δεν νομίζω να νοιάζει κανέναν και καμία εδώ σε άσχετο θέμα με μία αδικαιολόγητη και ανούσια απάντηση....νομίζω δεν θέλεις να σου πω το τι πιστεύω για τέτοια συμπεριφορά, οπότε φαντάσου το. Και εγώ δεν συμφωνώ καθόλου με τον Chris2004, αιτιολογώ την απάντησή μου και λέω γιατί πολλοί Prescott δεν πάνε καν κοντά στα 4GHz, δεν μπορούμε να κρίνουμε από 1-2 που πήγαν για review ή είναι μέσα σε dual cascade και έστω αν πάνε οι μητρικές πάνε στον παράδεισο αργά ή γρήγορα ( γρήγορα ), τον καλωσορίζω στο forum και τελείωσε. Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί του, δεν με ενδιαφέρει το τι πιστεύει αυτός ή κανένας άλλος ή άλλη, την γνώμη μου αιτιολογημένη πάνω στο θέμα την είπα για τον αρχικό poster και οποιονδήποτε άλλο είχε απορία και μπορούν να επιλέξουν μόνοι/ες τους. Να κάνω 30 post ( ή μήπως spam; ) για να προσβάλω αόριστα κάποιον δεν είναι κάπως ανώφελο χωρίς να εξυπηρετεί τίποτα;

Και για να μην νομίζετε ότι επικεντρώνομαι στον Zyx, ίσχυει και για άλλους, απλά έτυχε να τα ακούσει αυτός σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το συνεχίζω το θέμα, Zyx είδες οτι χωρίς τη συμμετοχή μου κατάφερες να φέρεις το θέμα εντελώς εκτός Topic, τουλάχιστον το δικό μου ήταν εντός. Εγώ πάντως το πιο πιθανό είναι τον επόμενο μήνα να έχω Prescott απλά απο περιέργεια. οπότε θα έχουμε μια απάντηση στις όποιες απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Χθες, στις 23:36]

Λοιπόν εγώ ήρθα απο την αντίπερα όχθη για έναν λόγο, γιατί διαπίστωσα οτι τα άτομα εδώ μέσα ασχολούνται πολύ πιο σοβαρά. Zyx σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα πάντως, με μεγάλη μου λύπη βλέπω ενώ εξέφρασα την άποψή μου με κάποια επιχειρήματα απλά υποστηρίζοντας οτι υπάρχει κάποια προκατάληψη με τον Prescott και θα ήταν ενδιαφέρουσα δοκιμή(εγώ πάντως θα πάρω στο προσεχές μέλλον) ακόμα δεν μπήκα φρόντισες να αρχίσεις τις ειρωνίες. Καλό θα ήταν λοιπόν να μην γίνεις εσύ η ατία να γίνει αυτό το Forum σαν το άλλο το AMDoκρατούμενο όπου έτσι και τους θίξεις τους SuperCPU τους πέφτουν όλοι να σε φάνε. Γιατί εσύ έκανες την αρχή και προκάλεσες όχι εγώ. Απο την άλλη μπορώ να παραθέσω πόστ οπου μου επιτίθεσαι προσωπικά για να δούνε όλοι εδώ μέσα τι γίνεται στην αντίπερα όχθη.

τελικα βλεπω οτι και αλλοι ερχονται απο αυτο το σιτε εδω. Ετσι ετσι γιατι πολυ μαγκες την ειδανε:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Θα πούμε τελικά στο παιδί τι να κάνει?

Εγω , χωρίς κανέναν ενδοιασμό , ( ούτε και εγωισμό , ή κάτι άλλο / ούτως ή άλλως δεν κολλάω σε εταιρίες...αν η Intel ξεπεράσει πάλι την AMD , θα πάρω Intel , αν όχι... )

3 περιπτώσεις διακρίνω εδώ:

1) Παίρνεις Prescott ( παίρνοντας ρίσκο.... & την απόφαση στα χέρια σου ! )

2) Παίρνεις έναν Northwood ( θα σου βγεί καλύτερος / είναι σχεδόν 100% σίγουρο )

3) Πουλάς και το mobo & πας σε 64BIT AMD

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα πω οτι επειδη δοκιμασα 2-3 prescott δεν εμεινα ευχαριστημενος. Ανωτατο overclocking που εκανα σταθερα ηταν απο 2,8 στα 3,65 και αυτο με peltier που εφτανε τους 30 βαθμους σε full load. Με εναν northwood 3.0 θα εισαι πολυ καλυτερα και αρκετα πιο ψυχρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για χαλαρωστε λιγο...μην μαματε το post......αν εχετε διαφορες μπορειτε να ανοιξετε ενα tread με τα παραπονα σας ...δεν νομιζω να εχουν prob οι admin!!!!

Μπραβο ρε unseen.....αντε πειτε τις εμπειριες σας γιατι με ενδιαφερει και μενα το θεμα.....σημερα παω η για 2.8Prescott ή για 3.0Northwood......για πειτε και οι υπολοιποι οσοι εχετε καποια εμπειρια επι του θεματος?????

Link to comment
Share on other sites

Να καλοσωρισω και γω τον Χρηστο και να πω επι του θεματος οτι ισως ειναι λιγο νωρις για Prescott. Νωρις για να τον αγορασεις χωρις ψυξη νερου++ , αλλα και νωρις για να βγαλουμε συμπερασματα. Μην ξεχνατε οτι αλλαξανε process οι ανθρωποι. Και αυτοματως γενναται το ερωτημα:

Αμα ο κολοσσος Intel ειχε προβληματα (θερμοκρασιας and/or κατι αλλο) στην μεταβαση απο τα .13 στα .09, τι να περιμενουμε απο την AMD της Δρεσδης;

Οχι ως χρηστης AMD που ειμαι, αλλα ως υποψηφιος αγοραστης (καποιου) καινουριου επεξεργαστη (οπως ειμαστε ολοι μας αλλωστε) δεν θα ηθελα να ειμαι υποχρεωμενος να διαλεξω αναμεσα σε επεξεργαστες που κανουν 500-1000 στο μελλον ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas [Σήμερα, στις 10:55]

Αν πάρεις Intel ---> Northwood.

Αλλιώς πάνε AMD 64BIT...

Billpeppa ολα αυτα που λες τα βασιζεις σε δικιες σου εμπειριες....ή απο οτι εχουμε ακουσει και διαβασει ολοι απο δω και απο κει??????

Link to comment
Share on other sites

mortis:

Από δικές μου εμπειρίες , από κολλητούς , από άτομα εδώ στο Forum , σε διάφορα άλλα Forum ( αξιόπιστα όμως ) , κλπ.

Δοκίμασα πρόσφατα έναν 2.8GHz Prescott.

Μέτριο OC , 1:1 έχανε από έναν Northwood 3.06GHz...

Chosen: Μην υποβαθμίζεις την AMD , διότι οι τεχνικοί της έχουν σχεδιάσει τόσους πυρήνες , οι οποίοι μάλιστα αποδίδουν πολύ καλά ( MHz & επιδόσεις ) , ενώ αυτοί της Intel έκαναν..."ports"...

Για να δούμε.

Εγω πάντως επιμένω:

Η Northwood ή πάμε σε AMD 64BIT...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

mortis:

Από δικές μου εμπειρίες , από κολλητούς , από άτομα εδώ στο Forum , σε διάφορα άλλα Forum ( αξιόπιστα όμως ) , κλπ.

Δοκίμασα πρόσφατα έναν 2.8GHz Prescott.

Μέτριο OC , 1:1 έχανε από έναν Northwood 3.06GHz...

Chosen: Μην υποβαθμίζεις την AMD , διότι οι τεχνικοί της έχουν σχεδιάσει τόσους πυρήνες , οι οποίοι μάλιστα αποδίδουν πολύ καλά ( MHz & επιδόσεις ) , ενώ αυτοί της Intel έκαναν..."ports"...

Για να δούμε.

Εγω πάντως επιμένω:

Η Northwood ή πάμε σε AMD 64BIT...

Ποσο μετριο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.