Jump to content



Φαρσες που εχετε κανει η σας εχουν κανει


Tsakonas

Recommended Posts

Αυτο που λεει ο τιτλος.Απλα να κρατησουμε λιγο επιπεδο στο θρεντ.

Ας αρχισω με την αφεντια μου.

Οταν πηγαιναμε φροντιστηριο γερμανικα με μια ταβλιαρα φιλη μου ειχαμε εναν γερμανο καθηγητη για τα προφορικα,ο οποιος συνεννοειτο μαζι μας στα γερμανικα γιατι υποτιθεται ημασταν και mittelstufe επιπεδο (λοουερ αγγλικων)..

Η φιλη δεν ειχε και τοσο αυτοπεποιθηση με τα γερμανικα της και ρωτησε τον τσακωνα -φωστηρα πως θα πει στα γερμανικα του 60αρη καθηγητη οτι θελει να αλλαξει γκρουπ μαθητων και να ερχεται στο γκρουπ των 6 (18.00) αντι για το γκρουπ των 8 (20.00)..

εχετε υποψη σας στα γερμανικα το 6 (sechs) ακουγεται "ζεξ"

και της λεω ειναι απλο ,θα πας και θα του πεις "ich moechte sehr gern mit dir an gruppensex teilnehmen"(θαθελα να συμμετασχω στο group sex μαζι σου)

Περιττο να σας πω οτι ο μπαρμπας εμεινε στον τοπο...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Η μεγαλύτερη φάρσα έγινε κάποτε σε ένα φορουμ στο ιντερνετ.

Μεταξύ των μελών του, υπήρχε και ένας τύπος ο οποίος ισχυριζόταν ότι ήταν λέει φτυχιούχος (ala Χατζηχρήστο) νομικής....Και όλοι ζητάγανε την συμβουλή του είτε για ειδικά, είτε για γενικά θέματα...Μιλάμε ο τύπος έκαψε πολύ κόσμο....

:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Σε μια προηγούμενή μου δουλειά, είχαμε συνεννοηθεί με μερικούς συναδέλφους να πούμε μόνο σε έναν από τους καλεσμένους ότι το πάρτυ της συναδέλφου μας θα είναι μασκέ (ενώ δεν ήταν, σαφώς) - τρελή επιτυχία: 15-20 άτομα ντυμένοι κυριλέ και ένας Κόμης Δράκουλας :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ Πέτρο,

Εμείς είχαμε φίλο κλασσικό αιώνιο φοιτητή που πήγαινε από αναβολή σε αναβολή.

Βάλαμε φίλο Τσάκωνα να τον πάρει 8.00 το πρωί και να του πει, πως με αλλαγή του νόμου 2423/234 του 2009 κλπ κλπ, η αναβολή του κόβεται και είναι να παρουσιαστεί στο Μεσολόγγι σε 3 μέρες που έμπαινε η νέα ΕΣΣΟ.

Άρχισε τα μα-μου στο τηλέφωνο, αλλά ο άλλος ήταν και ψαρωτικός πολύ, και άρχισε τις φωνές, με αποτέλεσμα ο τύπος να χάσει 10 χρόνια από την ζωή του.

Αν βλέπατε ή καλύτερα ακούγατε από μια γωνία θα καταλαβαίνατε..

Γενικά έχουμε κάνει πολλές χοντράδες σαν παρέα, θα γράψω και άλλα όπως πάει το θρέντ :)

Link to comment
Share on other sites

φάρσα καταλάθος...

στην παλιά μου δουλειά ο προϊστάμενος μου ζήτησε να μεταφράσω ένα κινεζικο site από τα αγγλικά στα ελληνικά για μια έκθεση πλότερ μηχανημάτων στην κίνα...

...επειδή είχα υποβάλει παραίτηση και ήταν η τελευταία μέρα μου εκεί, για πλακα μετέφερα την ημερομηνία όπως ήταν (οι κινέζοι πρώτα γραφουν τον μηνα, μετά την μέρα)...

αποτέλεσμα? ο προϊστάμενος μου έστειλε το αφεντικό μου στην κίνα για την έκθεση στις 11 οκτωβρίου ενώ η έκθεση ήταν 10 νοεμβρίου.

μετά του βγάλαν σλόγκαν οι συνάδερφοι "καλπάκης travel! στείλτε το αφεντικό σας στην κίνα χωρίς λόγο"

Link to comment
Share on other sites

Πιτσιρικας λοιπον ο jax και η θεια του (αδερφη της μανας μου) τον στελνει για να ριξει το Λοττο (τοτες). Ο jax δεν θελει να σηκωθει απο το πισι γιατι παιζει παιχνιδακι...

Μετα απο πολυ πρηξιμο και ζαλουρα παιρνω το δελτιο και παω για την καταθεση....

Στις 9 το βραδυ λοιπον, ο jax εχει ενημερωθει απο την TV για τα νουμερα και τα εχει σημειωσει...

Παιρνει τηλεφωνο η θεια (που δεν της ειχα παραδωσει το δελτιο) για να μου πει ποια νουμερα κερδισαν τελικα και να της πω τι εχουν παιξει αυτοι στο δελτιο...

Απο νουμερο σε νουμερο τα τσιριχτα μεγαλωναν.... και στο 6ο νουμερο το γλεντι ειχε αρχισει και οι τσιριδες δεν σταματουσαν...

Μετα απο 1 ωρα τους πηρα τηλεφωνο και τους ειπα οτι δεν κερδισαν τιποτα... (να τους προλαβω πριν πανε σε τιποτα μπουζουκια).

Πρεπει να μαζεψα καταρες για ολη μου τη ζωη..... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Θα πω φαρσα που μου ειχαν κανει οταν ημουν φοιτητης με την τοτε κολλητη παρεα.

Απο την παρεα 5-6 ατομων (ενας και ενας ολοι) συγκατοικουσα με ενα απο αυτα τα παιδια ο οποιος τυχαινε να ειναι και εχει και προβλημα...δυσκοιλιοτητας. Κοινως επαιρνε ενα χαπακι μερικες φορες που στα εκανε ολα λαμπικο απο μεσα.

Μια μερα (και ενω παιζαμε το τοτε ιαπωνικο winning eleven σε κοπια στο ps1...το μετεπειτα γνωστο ως pro) ερχονται και μου προσφερουν ραβανι ...φρεσκο απο την μαμα του ενα (το δεμα ειχε μολις ερθει). Αν και παραξενευτηκα γιατι ηταν κατα τις αρχες μας να μοιραζουμε φαι (λολ)(ειδικα σπιτικο) το εφαγα με περισσια ορεξη.

Εκεινη την εποχη τα ειχα πρωτοφτιαξη με μια κοπελα οποτε και το βραδυ ηταν να παω σπιτι της να "κοιμηθω"...για να μην τα πολυλογω αφου ξαπλωνουμε για υπνο ...καποια στιγμη με πιανει μια απιστευτη σουβλια στην κοιλια...και ενα αισθημα οτι θελω να κλ@σω αλλα να μην μποροω να το συγκρατησω.

Αξιολογωντας την κατασταση και γνωριζοντας τι γινετε οταν κλ@σεις κατα απο τα παπλωματα + του γεγονοτος οτι ηταν και η κοπελα διπλα ...και για να μην γινω ρεζιλι αποφασισα να μην προσπαθησω να την αφησω στα μουλωχτα και να κανω το πρεπον σαν σωστος gentleman ...να την σερβιρω στην τουαλετα.

Περιττο να σας πω (αν δεν το εχετε καταλαβει ακομα) οτι μου ειχαν βαλει αυτο το χαπακι για την δυσκοιλιοτητα το οποιο ειναι χειροτερο απο κλυσμα. Αυτο που ξεχασα ειναι οτι με το που μου εδωσαν το χαπακι και εφυγα απο το σπιτι μου εστελναν μυνηματα του στυλ: Εισαι καλα? Πως παει η τουαλετα? κλπ κλπ στα οποια δεν εδωσα σημασια.

ΕΥΤΥΧΩΣ πηρα την σωστη αποφαση και πηγα τουαλετα..γιατι με το προσπαθησα να την αφησω...ανοιξα οι κανουλες της κολασεως...πρεπει πραγματικα να ειχε γυαλισει το εντερο. Στην τραγικη περιπτωση που την αφηνα στο κρεβατι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να τα κρατουσα μεσα LOL. Και τι πιο ρομαντικο να ξυπνησεις την αγαπημενη σου με μια σκ@τοπλημμυρ@.

Βεβαια μετα υπηρχαν αντιποινα στην παρεα αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλααααά χρόνια που πήγαινα φροντιστήριο. Καθηγητής της χημείας ένα μοσχάρι 140 κιλών και είχε έρθει με το αυτοκίνητο της γυναίκας του...ένα Cinquecento. To πάρκαρε δίπλα από μια πλατεία κοντά στο φροντηστήριο. Πήγαμε 6 άτομα, το σηκώσαμε, το βάλαμε ΜΕΣΑ στην πλατεία με τις 2 πλαινές ρόδες μέσα σε ένα "χαντάκι" δέντρου.

Όταν ήμουν φοιτητής δούλευα στο κυλικίο του πανεπιστημίου. Το είχε ένας άπαιχτος άνθρωπος εργολαβία (ή πως λέγεται). Κανονίσαμε τα παιδιά που δουλεύαμε εκεί να του πούμε ότι Δευτέρα πρωί δε θα μπορούσαμε να πάμε. Οπότε θα αναγκαζόταν αυτός (όπως και γίνοταν πολλές φορές) να το δουλέψει μόνος. Αυτό όμως που του διέφευγε ήταν ότι

α) θα ερχόταν "εκδρομή" το γειτονικό λύκειο εκείνη την Δευτέρα (γινόταν κ αυτό σχετικά συχνά)

β) ότι είχαμε κολλήσει αφίσες "ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΦΕΣ 8-10"

ΤΕΛΟΣ :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Θα πω φαρσα που μου ειχαν κανει οταν ημουν φοιτητης με την τοτε κολλητη παρεα.

Απο την παρεα 5-6 ατομων (ενας και ενας ολοι) συγκατοικουσα με ενα απο αυτα τα παιδια ο οποιος τυχαινε να ειναι και εχει και προβλημα...δυσκοιλιοτητας. Κοινως επαιρνε ενα χαπακι μερικες φορες που στα εκανε ολα λαμπικο απο μεσα.

Μια μερα (και ενω παιζαμε το τοτε ιαπωνικο winning eleven σε κοπια στο ps1...το μετεπειτα γνωστο ως pro) ερχονται και μου προσφερουν ραβανι ...φρεσκο απο την μαμα του ενα (το δεμα ειχε μολις ερθει). Αν και παραξενευτηκα γιατι ηταν κατα τις αρχες μας να μοιραζουμε φαι (λολ)(ειδικα σπιτικο) το εφαγα με περισσια ορεξη.

Εκεινη την εποχη τα ειχα πρωτοφτιαξη με μια κοπελα οποτε και το βραδυ ηταν να παω σπιτι της να "κοιμηθω"...για να μην τα πολυλογω αφου ξαπλωνουμε για υπνο ...καποια στιγμη με πιανει μια απιστευτη σουβλια στην κοιλια...και ενα αισθημα οτι θελω να κλ@σω αλλα να μην μποροω να το συγκρατησω.

Αξιολογωντας την κατασταση και γνωριζοντας τι γινετε οταν κλ@σεις κατα απο τα παπλωματα + του γεγονοτος οτι ηταν και η κοπελα διπλα ...και για να μην γινω ρεζιλι αποφασισα να μην προσπαθησω να την αφησω στα μουλωχτα και να κανω το πρεπον σαν σωστος gentleman ...να την σερβιρω στην τουαλετα.

Περιττο να σας πω (αν δεν το εχετε καταλαβει ακομα) οτι μου ειχαν βαλει αυτο το χαπακι για την δυσκοιλιοτητα το οποιο ειναι χειροτερο απο κλυσμα. Αυτο που ξεχασα ειναι οτι με το που μου εδωσαν το χαπακι και εφυγα απο το σπιτι μου εστελναν μυνηματα του στυλ: Εισαι καλα? Πως παει η τουαλετα? κλπ κλπ στα οποια δεν εδωσα σημασια.

ΕΥΤΥΧΩΣ πηρα την σωστη αποφαση και πηγα τουαλετα..γιατι με το προσπαθησα να την αφησω...ανοιξα οι κανουλες της κολασεως...πρεπει πραγματικα να ειχε γυαλισει το εντερο. Στην τραγικη περιπτωση που την αφηνα στο κρεβατι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να τα κρατουσα μεσα LOL. Και τι πιο ρομαντικο να ξυπνησεις την αγαπημενη σου με μια σκ@τοπλημμυρ@.

Βεβαια μετα υπηρχαν αντιποινα στην παρεα αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.

Δεν μας λες και πως ονομάζεται το χαπάκι για να κάνουμε κι εμείς καμμιά τέτοια φάρσα? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και πως ονομάζεται το χαπάκι για να κάνουμε κι εμείς καμμιά τέτοια φάρσα? :hehe:

Δεν το θυμαμαι καθολου ...αλλα δεν θα το προτεινα ως παθων...αν ΔΕΝ εισαι στο σπιτι την ωρα που θα σε πιασει ειναι ανθρωπινος αδυνατον να σταματησεις την...πλυμμηρα.Εγω ημουν τυχερος. Και καλα να εισαι καπου που εχει τουαλετα...αν ΔΕΝ εχει ομως τι γινεται οεο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.