Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Αυτα τα καλωδια τα αγοραζουμε ή τα φτιαχνουμε;

PPCS "Clean-Cable Series" Power Cables -4 x Molex - Sleeved Products Model: PPCS-CC-4MOLEX [PPCS-CC-4MOLEX] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

Και απο που αγοραζουμε το περιβλημα να τα κανουμε sleeved?

Sorry αν κανω λαθος στις ορολογιες αλλα τωρα αρχιζω να ψαχνω το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα καλωδια τα αγοραζουμε ή τα φτιαχνουμε;

PPCS "Clean-Cable Series" Power Cables -4 x Molex - Sleeved Products Model: PPCS-CC-4MOLEX [PPCS-CC-4MOLEX] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

Και απο που αγοραζουμε το περιβλημα να τα κανουμε sleeved?

Sorry αν κανω λαθος στις ορολογιες αλλα τωρα αρχιζω να ψαχνω το θεμα.

υπαρχουν ετοιμα και πιο φθηνα απο αυτα! Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Sonstige Kabel ! φερνει ο κοπριτης αν θελεις! εγω εφτιαξα μονος μου απλα γιατι δεν καθοντουσαν στα δικα μου μετρα + το οτι οταν τα ξεκινησα εγω δεν υπηρχαν ετοιμα sleevαρισμενα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την ψύκτρα παθητική θα την έχεις ή με κανα fan επάνω?Κανα o\c θα παίξει?Άντε να δούμε και το τελικό!

Δεν κρατήθηκες πάντως,ε?!!!

:hehe:

Με o/c δεν ασχολουμαι.Αν δεν βαλω ανεμιστηρα ο 950 θα βρασει.

@amartolos

Ωραίο κουτί έχεις διαλέξει φίλε!!!Ίσως το πιο όμορβο Midi.

Αν είχε και κάνα Plexi στο πλάι θα ήταν πιο όμορφο imho.

Ατομα απο την corsair ειπανε οτι θα βγαλουνε και παραθυρο ( καμια 20αρια ευρω θα κοστιζει.Το ιδιο εξαλλου κανανε και για τα υπολοιπα cases >.Για το 800αρι που βγαινει με παραθυρο βγαλανε κλειστο πλαινο και για το 700ρι που ερχεται σκετο ηδη κυκλοφορει πλαινο με παραθυρο.Οταν βγει παντως για το 600τ θα το παρω αμεσως .Ειδα μια photo απο καποιον που το εφτιαξε μονος του και επαθα πλακα.

corsair_600T_graphite_install_guide_window_panel9r.jpg

Install window in Corsair 600T Graphite Mid Tower. | Case Mod Blog

Αν και πιστευω οτι για 20 ευρω που θα κανει το ετοιμο δεν νομιζω να κατσεις να παιδευτεις ακομη και αν πιανουνε τα χερια σου.

Απο εκει και περα το κουτι ειναι καταπλητικο .Για το μονο που ειχα αμφιβολια οταν το πηρα ηταν οι ανεμιστηρες με τα leds, Δεν μου αρεσουνε τα μπλε κοκκινα πρασινα φωτα -ειχα παλια και τα βαρεθηκα-.Ειχα αποφασισει να κοψω την παροχη στα leds η να αλλαξω ανεμιστηρες αν δεν γινεται μονο και μονο για να αποφυγω τα λαμπακια......αλλα τελικα δεν τα πειραζω γιατι εχει ασπρα leds και μεσα απο τα φιλτρα δειχνουνε τελεια χωρις να ενοχλουνε καθολου.

Σε λιγο θα ανεβασω μερικες προχειρες photos γιατι το cable management δεν ειναι ακομη τελειο.

41393280.jpg

36651622.jpg

26575934.jpg

Έγινε επεξεργασία από amartolos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.