Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

εγώ έναν σκληρό που έχω τον έχω βάλει ανάμεσα σε 3 dvd (2 κάτω και 1 πάνω).

για να το εξηγήσω, η θήκη μου έχει 4 drive bays 5.25". στα 2 κάτω έχω βάλει 2 dvds και στο πάνω πάνω άλλο ένα. ανάμεσα σε αυτά έχω βάλει τον σκληρό με τα sata + power να κοιτάνε στην πίσω μεριά για να μην φαίνονται καλώδια. θα ανεβάσω και φότο!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έναν σκληρό που έχω τον έχω βάλει ανάμεσα σε 3 dvd (2 κάτω και 1 πάνω).

για να το εξηγήσω, η θήκη μου έχει 4 drive bays 5.25". στα 2 κάτω έχω βάλει 2 dvds και στο πάνω πάνω άλλο ένα. ανάμεσα σε αυτά έχω βάλει τον σκληρό με τα sata + power να κοιτάνε στην πίσω μεριά για να μην φαίνονται καλώδια. θα ανεβάσω και φότο!

έχω επισυνάψει τις φότο. θα προσπαθήσω να βγάλω και μία από τν άλλη μεριά να δείτε πως περνάνε τα καλώδια αλλά φοβάμαι μην πεταχτούνε αυτά που έχω κρύψει :p

επίσης και μια μετά το cable management :p

post-19531-1416075156,445_thumb.jpg

post-19531-1416075156,6107_thumb.jpg

post-19531-1416075157,0545_thumb.jpg

post-19531-1416075157,4569_thumb.jpg

post-19531-1416075157,6572_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το θαρρος αλλα μη πας και πληρωσεις ide cables εν ετει 2011 ρε φιλε

παρε ενα sata drive με 19€ και καθαρισες

Eιναι καινούρια τα drive ρε συ,αλλιώς δεν θα τα άλλαζα.... Εχτές είχε στο site του e-shop καλωδιοταινίες με 5€.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αυτοκόλλητα πιαστράκια που πιάνουν το κεντρικό καλώδιο της μητρικής είναι αραγε αντοχής;

Παρε δεματικα . τετοια εβαλα κι εγω και τα περασα απο τις τρυπες και επιασα το κεντρικο καλωδιο.

Δεν το εβαψες ομως..κριμα χανει πολυ με το ασημι χρωμα μεσα

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Παρε δεματικα . τετοια εβαλα κι εγω και τα περασα απο τις τρυπες και επιασα το κεντρικο καλωδιο.

Ναι πήρα τα δεματικά, τώρα αυτό που με καίει ειναι τα round cables τα οποία τα πρώτα που πήρα από το e-shop αποδειχτηκαν ελαττωματικά και δεν μπορώ να τα βρω πουθενά πλέον....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για sleeved καλωδια για να καλυψω τα κιτρινα sata (data) που χτυπανε στο ματι :

τι διαμετρο να παρω τα sleeved? μετρησα το sata καλωδιο και ειναι 8mm πλατος περιπου, αρα να παρω 6 mm sleeved (χρηστικη διαμετρος 3-11mm) να ειναι και λιγο τεντωμενο για να πιασει καλυτερα το καλωδιο ? ή μεγαλυτερη διαμετρο?

Link to comment
Share on other sites

Και ηδου το χάος μου! Έχουμε καμιά ελπίδα σωτηρίας;

Ωραίο mod σκόνης!

Η αλήθεια είναι οτι με τρύπες κάνεις πιο καλό αποτέλεσμα. Ήταν να κάνω κι εγώ αλλά το σκέφτηκα αργά και σαν πρωτάρης στις τρυπες σε αλουμίνιο φοβάμαι ότι θα κάνω το cosmos σουρωτήρι.

Αλλά κάντο και δε θα χάσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα τα δεματικά, τώρα αυτό που με καίει ειναι τα round cables τα οποία τα πρώτα που πήρα από το e-shop αποδειχτηκαν ελαττωματικά και δεν μπορώ να τα βρω πουθενά πλέον....

Παίζει να έχω δύο τέτοια, αν τα έχω τα θες ??? for free !! :)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805449

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε τι να τα κάνω, μόνο ένα Floppy έχω στο σύστημα μου αυτή την στιγμή, δεν μου χρειάζονται !!

Θα σου απαντήσω όμως για σίγουρα το βραδάκι που θα μπορέσω να δω !!

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν αλλαζεις τα drives

κι αν δεν θες να βαλεις σε κοπο τον Βαγγελη να μπλεκει με ΕΛΤΑ

και εφοσον σε βολευει σαν περιοχη η Καλλιθεα,

περνα να σου δωσω καινουρια round ide & floppy cables μαυρα απο evga... ανευ χρεωσης φυσικα

τα χαρτακια με τα logo της evga βγαινουν ευκολα εαν σε χαλανε...

MSC-CBL-IDE133BK48.jpgevga-fdd.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

.Βεβαια παντα υπαρχει και η πιο ευκολη λυση μονο με 45 ευρω κατι τετοιο :

CoolerMaster Elite 430 Black Case (RC-430-KWN1) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

εχει κατω το τροφοδοτικο,ειναι μαυρο χρωμα εσωτερικα και εχει και τζαμακι για να βλεπεις τα σωθικα του και να κανεις μουρη.

Φιλιππε μετα τις φωτο που ειδα :warning2: θαρρω η απο πανω ευκολη λυση ειναι οτι καλυτερο.

Πρεπει να το εχεις λογικα και αρκετα χρονια λογικα το αλλο οποτε μια ανανεωση θα ειναι οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλιππε μετα τις φωτο που ειδα :warning2: θαρρω η απο πανω ευκολη λυση ειναι οτι καλυτερο.

Πρεπει να το εχεις λογικα και αρκετα χρονια λογικα το αλλο οποτε μια ανανεωση θα ειναι οτι πρεπει.

Μετά τα Χριστούγεννα μου το έδωσε το παληκάρι, δεν το έχω πολύ καιρό, αλλά για να ειμαι ειλικρινής είμαι λιγάκι τεμπέλης.... Επειδή οι μπαλκονόπορτα του δωματίου είναι ανοιχτή χειμώνα - καλοκαίρι οι 2 μπροστινοί ανεμιστήρες τραβάνε όλη την σκόνη μέσα...

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.