Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Φίλε μου η συγκεκριμένη θήκη δεν κάνει δουλειά...Μη σου πω ότι ανεβάζει και 1 με 2 βαθμούς τη θερμοκρασία τουλάχιστον στο δικό μου με crossfire. Το τοποθέτησα και γω δοκιμαστικά αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το βγάλω.:fist:

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα σε idle ειναι -1 βαθμο. Δεν ανοιξα κανενα παιχνιδι γιατι παιρνω back up για το format. και εγω για δοκιμη το εβαλα αλλα δεν μου αρεσε ο ανεμιστηρας. Ηθελα παραπανω φοτισμο και θα τον αλλαξω μαλλον μολις βρω εναν 12αρι red led..οπως φαινεται και στην φοτο το εβαλα πολυ προχειρα δεν το εχω βιδωσει καν.λογικα πρεπει να τον βαλω πιο πανω και να "αγγαλιασει" την καρτα γραφικων.θα δειξει :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελείωσα με το case Μου ας το ποστάρω και εδώ.

Να αναφέρω και σε αυτό το thread ότι το όλο project ανήκει στον venom7 και τον ευχαριστώ θερμά για το αποτέλεσμα.

Με φως χωρίς φλας...

dsc00893xn.jpg

Χωρίς φως χωρίς φλας...

dsc00908rx.jpg

Και μια τελευταία με το PC γενική με φως χωρίς φλας...

dsc00914m.jpg

Αυτές είναι οι φωτό.Αναμένω τις απόψεις σας......

Παρη κομπλε βγηκε το project τελικα.....Α ρε τρελιαρη venom παλι εκανες τα θαυματα σου ε????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελείωσα με το case Μου ας το ποστάρω και εδώ.

Να αναφέρω και σε αυτό το thread ότι το όλο project ανήκει στον venom7 και τον ευχαριστώ θερμά για το αποτέλεσμα.

Με φως χωρίς φλας...

dsc00893xn.jpg

Χωρίς φως χωρίς φλας...

dsc00908rx.jpg

Και μια τελευταία με το PC γενική με φως χωρίς φλας...

dsc00914m.jpg

Αυτές είναι οι φωτό.Αναμένω τις απόψεις σας......

Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα αν και με λιγότερο φωτισμό (smd από ότι βλέπω) θα ήταν καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιώργο να σαι καλά.

Χαίρομαι που σου αρέσει.

Jason δέν είναι τόσο πολύ έντονο φωτισμό όσο το έχει αποθανατίσει η ψηφιακή.

Στο γυμνό μάτι δέν φαίνεται τόσο......

Αν κ οι 3 smd ταινίες είχαν προορισμό να uvσουν περισσότερο το υγρό κάτι που τελικά δέν έγινε λόγω υγρού πάντα.....

Έγινε επεξεργασία από paris_rx8
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελείωσα με το case Μου ας το ποστάρω και εδώ.

Να αναφέρω και σε αυτό το thread ότι το όλο project ανήκει στον venom7 και τον ευχαριστώ θερμά για το αποτέλεσμα.

Με φως χωρίς φλας...

dsc00893xn.jpg

Καταρχήν πολύ καλή δουλειά! (και στους 2)

Έχω κι εγώ το armor+ με υδρόψυξη (και παρόμοιο σύστημα: 920+5970) έχοντας διπλό αντί για τριπλό ψυγείο κάτω κι ένα μονό πάνω αντί για πίσω. Βλέπω ότι έχεις αφαιρέσει το hdd cage για να χωρέσει το ψυγείο - έχεις κάνει και τρύπες στο πάτωμα για καλύτερη ροή αέρα ή δε χρειάζεται καν? Ρωτάω γτ σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αντικατάσταση του διπλού με τριπλό εν όψει καλοκαιριού κι αν κατάφερνα να κοτσάρω το διπλό κάπου αλλού θα ήταν σούπερ... Μπορείς να δώσεις temps και rpms των fans για σύγκριση?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός,στο 3πλό ψυγείο έχει γίνει τρύπα στο μέγεθος του ψυγείου για καλύτερη εισαγωγή αέρα.Το μόνο άβολο στην όλη φάση ήταν οτι το 12αρι πίσω ψυγείο δέν μπορούσε να μπεί μέσα στο κουτι,όμως κ στην παρούσα φάση εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο έτσι.

Οσο για temp κ rpm μπορείς να δείς εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δεν αποφεύγεται το πετσόκομμα του case δλδ...

Μου κάνει εντύπωση οι θερμοκρασίες της cpu, λίγο υψηλές σε σχέση με αυτό που θα περίμενα για 2000rpm αλλά της 6970 τα σπάνε. Εγώ πάντως έχω δει καλύτερες θερμοκρασίες με τους ανεμιστήρες του διπλού να τραβάνε ψυχρό αέρα από κάτω παρά να σπρώχνουν το θερμό αέρα του συστήματος προς τα κάτω αν και θέλει συχμό ξεσκόνισμα έτσι το κάτω μέρος του ψυγείου. Όπως και να χει το overall αποτελέσμα είναι πολύ ωραίο, θενξ για την απάντηση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δεν αποφεύγεται το πετσόκομμα του case δλδ...

Μου κάνει εντύπωση οι θερμοκρασίες της cpu, λίγο υψηλές σε σχέση με αυτό που θα περίμενα για 2000rpm αλλά της 6970 τα σπάνε. Εγώ πάντως έχω δει καλύτερες θερμοκρασίες με τους ανεμιστήρες του διπλού να τραβάνε ψυχρό αέρα από κάτω παρά να σπρώχνουν το θερμό αέρα του συστήματος προς τα κάτω αν και θέλει συχμό ξεσκόνισμα έτσι το κάτω μέρος του ψυγείου. Όπως και να χει το overall αποτελέσμα είναι πολύ ωραίο, θενξ για την απάντηση

Και εγώ αυτήν την άποψη έχω και πιστεύω θα έχει καλύτερα αποτελέσματα να ρουφάνε τον κρύο αέρα από έξω και όντως το πρότεινα.Ο μόνος λόγος που τελικά μπήκαν έτσι ήταν αισθητικός στο μάτι του Πάρη.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο βγηκε το συστηματακι παιδες!

Γιαννη ισως να προτιμουσα το bay/pump combo στις πιο χαμηλες θεσεις 5,25

για μικροτερες διαδρομες προς τα υπολοιπα parts

αλλα μαλλον εχει μπει εκει για πιο ευκολο γεμισμα απο την ανοιγομενη οροφη

(λυνεται με ανεξαρτητο fillport αυτο βεβαια)

παντως Παρη

μαλλον οταν βαψαμε το κουτι επρεπε να βαφαμε και τα πλαινα του ψυγειου...

αυτη η αντανακλαση στο inox μου καθεται καπως τωρα που το ξαναβλεπω...

οσο για τα σπιραλ οταν θελησεις να τα ξεφορτωθεις υπαρχει η λυση...

μια προεκταση κι ενα 90αρι απο το cpu προς NB και bye bye σπιραλ

σχετικα με τις temps

ας μην ξεχναμε οτι εχει και Northbridge πανω

και οτι οταν πρωτοεπιλεχτηκαν τα εξαρτηματα κανα χρονο πριν

δεν ειχαν σκοπο max αποδοση αλλα καλο value/money και ησυχια

δλδ τωρα πλεον, μονο με αλλαγη cpu waterblock παιζεις στο -4/5c περιπου

καλοριζικος και καλοκλοκαριστος!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά man Κοπρίτη!

Το bay\pump όντως μπήκε εκεί για ευκολότερο γέμισμα αλλά και εξαέρωση.Εξάλλου και πιο κάτω να έμπαινε θα ήταν μόνο 3 θέσεις 5.25",οπότε θα ήταν μικρή η διαφορά πιστεύω και χωρίς πολύ ουσία στο αποτέλεσμα.Τι 10,τι 15 πόντους.

Όπως επίσης ότι αν έμπαινε και πιο κάτω δε θα έβγαινε το "X":p!

Όσο για το θέμα cpu->nb,δε νομίζω να βοηθούσε αυτή η λύση μιας και η απόσταση είναι πολύ μκρή και θα έκανε και πάλι κούρμπα ο σωλήνας από το 90άρι στο nb.Αλλά και από την άλλη και να έκανε,το θέμα ήταν να γίνει το όλο project με όσο το δυνατόν λίγότερα γκαφρά...δλδ με αυτά που είχαμε από ρακόρ.Με παραπάνω χρήματα,όντως μπορούσαν να γίνουν κάποια λίγο διαφορετικά και ίσως...ίσως να γλητώναμε το σπιράλ.;)

Ότι έγινε,έγινε με βάση τα χρήματα που υπήρχαν και όχι αγορά άλλων ειδών υδρόψυξης.Εξάλλου ήδη μπήκε το χέρι στην τσέπη και περιτών\απρόοπτων εξόδων για την αγορά αυτού του τανκ μιας και το άλλο είχε πρόβλημα!

Όσο για τα temps,όντως έχεις δίκιο και πρέπει να λυφθεί υπόψην όλων ότι είναι μέσα και το nb.Όπως και πάλι πολύ σωστά επισήμανες και εσύ και το ανέφερα και εγώ,ότι για ακόμα καλύτερες θερμοκρασίες,πέρα από την αλλαγή των fan για κάτι ουσιαστικό θα ήταν η αλλαγή του cpu block.

Κάτι όμως που είναι για τύπους σαν και εμάς..."ψείρες" δλδ

:p,και όχι κάτι που απασχολεί τον ίδιο ιδιαίτερα μιας και πάλι οι θερμοκρασίες του είναι πολύ καλές!

Έγινε επεξεργασία από venom7
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ρε george.

Δυστυχώς κ στο τελευταίο πάνω 5.25 που μπήκε το tank πάλι το γέμισμα δέν βολεύει καθώς η τρύπα γεμίσματος δέν συμπίπτει με το άνοιγμα της οροφής(πέφτει κατω απ το front panel)οπότε υποθέτω όπως λές κ εσύ με ένα ανεξάρτητο fillport να λυθεί το θέμα.

Τώρα για τα πλαινά inox του τριπλού η αλήθεια είναι οτι δέν μου χτυπάνε άσχημα στο μάτι,ίσως στο επόμενο setup να γίνει κ αυτο όμως το μόνο σίγουρο είναι οτι θα μπούν ξανά οι feser tube (blue) που είχαμε βάλει εξ αρχής.Πραγματικά δοκίμασα να βάλω ένα κομμάτι τους μεσα στο κουτί κ η αντίδραση του feser στο Uv ήταν πολύ εντυπωσιακή.

Η αλήθεια είναι οτι πολύ ζαχαρώνω το koolance 370 κ σίγουρα αυτό θα είναι το επόμενο μπλοκάκι....

Έγινε επεξεργασία από paris_rx8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.