Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ο shark ειναι ονομα και πραμα ! δυναμη ! :p

Shark Fan Red 14

Τον εχω στο τροφοδοτικο και μεχρι στιγμης εχει παει μεχρι 1000rpm σε gaming ( γιατι δεν εχει ακομα ζεστες ) και ειναι απολυτως αθορυβος σ αυτες τις στροφες

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μ αυτον, και υποψιν οτι ειμαι πολυ παραξενος στο θεμα του θορυβου

Επισης ειναι FDB ,που ειναι πιο αθορυβο και με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο το ball bearing k sleeve bearing

Για να τον δοκιμασω σε full speed (1500rpm) τον εβαλα σε header της μητρικης και τον κρατουσα με το χερι και εβγαζε παρα πολυ αερα !παγωσε το χερι μου!

Βεβαια σ αυτες τις στροφες ακουγοταν αρκετα θα ελεγα ,αλλα οχι σαν θορυβος -βαβουρα αλλα σαν δυνατο φυσυγμα που κανει ο αερας.Εξαρταται βεβαια και απο τι αυτι εχεις ,τα δικα μου ειναι ευαισθητα :)

A , τι λεω ,ξεχασα οτι εχει καλωδιακι με μειωτηρα στροφων αν δεν σου κανει σε full power το βαζεις και δεν ακους τπτ απολυτως! εγγυημενα απο μενα με τα πιο ευαισθητα αυτια του κοσμου ! :T:

Απο εμφανιση ειναι πολυ ομορφος ! red devil σου προτεινω σαν χρωμα , εχει διαφορα αλλα αυτο νομιζω ειναι το καλυτερο!

11 ευρω τον πηρα απο eworld ,με πιστωτικη ειναι μονο 4 ευρω μεταφορικα

http://www.eworld.com.gr/front/products/116/0/603/34597

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

για το haf932 ξερετεε αν υπαρχει καποιο aftermarket πλαινο με μεγάλο παραθύρι;;;:nothing:

και χωρις να παιρνει κατ αναγκη ανεμιστήρα;

Σε καποιο Ελληνικο μαγαζι δεν εχω δει κατι παντως αν θες δες εδω :

Cooler Master Parts Shop

Cooler Master Parts Shop

Link to comment
Share on other sites

@evolution

Τι μεταφορικα χρεωνουν στο μαγαζι αυτο ?

αν θυμαμε καλα για το side panel που κοιτουσα ειναι κοντα στο 20αρικο κανε ενα λογαριασμο για να δεις σιγουρα το κοιτουσα και εγω πριν κανα μηνα αλλα ξεκινησα ενα δικο το οποιο δεν τελειωσα και θα μεινει για αργοτερα μιας και ετοιμαζω project και θελω αρχηκα τουλαχιστον γυρω στα 550 ευρω(corsair 700d με μπολικο carbon vinyl και αρκετα sleeve και και και. . . . )

Link to comment
Share on other sites

Mortred θα σε φερω μια μερα σπιτι να μου φτιαξεις τα καλωδια στο εσωτερικο του pc μου!

πολυ τακτοποιημενο εσωτερικο! θα πρεπει να αφιερωσω καμια μερα να φυγει η ¨"μακαροναδα" απο καλωδια που φαινονται

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελείωσα με το case Μου ας το ποστάρω και εδώ.

Να αναφέρω και σε αυτό το thread ότι το όλο project ανήκει στον venom7 και τον ευχαριστώ θερμά για το αποτέλεσμα.

Με φως χωρίς φλας...

dsc00893xn.jpg

Χωρίς φως χωρίς φλας...

dsc00908rx.jpg

Και μια τελευταία με το PC γενική με φως χωρίς φλας...

dsc00914m.jpg

Αυτές είναι οι φωτό.Αναμένω τις απόψεις σας......

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ένα update με ολα τα πραγματα που ηρθαν επιτελους χθες!

Thermalright Archon & Scythe Kaze Master Pro

133875328.jpg

133875845.jpg

133875851.jpg

133875852.jpg

133875853.jpg

133875855.jpg

133875858.jpg

133875857.jpg

σ.σ. Οι δυο δισκοι στο πάτωμα του κουτιού δεν θα μεινουν. Ηταν εκει για μεταφορα δεδομενων.

Με τα υπολοιπα καλώδια τι κανουμε?

Έγινε επεξεργασία από clarck
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που υπάρχει στο pc σου clarck είναι κυρίως τα καλώδια τροφοδωσίας των δίσκων.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να φτιάξεις εσύ sleevαρισμένα συνεχόμενα και να δίνει από το ένα στο άλλο.Μία άλλη λύση απλή είναι να γυρίσεις τα rack των δίσκων από την μπροστινή πλευρά του κουτιού και έχοντας τα καπάκια μπροστά στο κουτί,δε θα φαίνεται τπτ!!!

π.χ.

dsc00394d.jpg

Τα sata2 ανάγνωσης με ένα ψιλοσυμαζεματάκι και κάνα tie-wrap φτιάχνονται,δεν είναι τπτ!

Θα σου πρότεινα να έβαζες και ενα φαν για pull στον cpu επειδή έχεις βάλει και στις ram και τραβάει και αυτό πολύ αέρα και το push φαν του cpu δεν τραβάει αρκετό. Έτσι(βάζοντας και pull) θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα στην περίπτωσή σου.

Έγινε επεξεργασία από venom7
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχει κανει δλδ εδω ο φιλος...

100_4379.jpg

Και πως το κανουμε αυτο? Απο που παιρνουμε πραγματα κλπ! Θενκς!

(καλη ιδεα και το γυρισμα, δεν το ειχα σκεφτει καθολου)

Έγινε επεξεργασία από clarck
Link to comment
Share on other sites

Τι μου ηρθε σημερα???? :dance3::dance3:

13042011279.jpg

Ειπα να βαλω και αυτην την θηκη που και καλα ψυχει τις καρτες γραφικων.Για να δω αποτελεσματα αν δεν κανει πολλα θα το βγαλω. να και πως ειναι απο μεσα πλεον

13042011280.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.