Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Επιβεβαιώθηκε η φάση troubleshooting που λέει "Μην θεωρείς τίποτε αυτονόητο"

Eγω λεω το μονο που επιβεβαιωθηκε ειναι το αρχαιοτατο ...

attachment.php?attachmentid=44062&stc=1&d=1301506171

Εν τω μεταξυ ελεοΡ ρε μαν, ουτε καν το manual :baby:

μονο και μονο τον quick-start guide να ανοιγες θα το εβλεπες αυτο.

Aντε βαλε καμια φωτο να το χαρουμε να ξεχαστουμε :)

post-11813-1416075113,3129_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιζει να ειμαι μπιιιπ μου φαινεται τζαμπα το ξεστησα ολο..Αρχισα να διαβαζω μια μια σελιδα απο την μητρικη και διαπιστωσα οτι δεν της φτανει μονο το 24πινο θελει και ενα αλλο διπλα απο το επεξεργαστη.Αλλιως δεν θα ξεκινησει λεει.Μακαρι να ηταν αυτο :p τα στησω ολα παλι και βλεπουμε

EDIT: Ναι αυτο ηταν..Βρηστε με ελευθερα αλλα μια ερωτηση ρε παιδες.Ολες οι μητρικες ετσι ειναι πλεον?Το προηγουμενο pc που ειχα ηταν pentium 4..Ανοιξα την μητρικη εχει ολο λαμπακια αυτη.Λες και αλλαξα αιωνα αισθανθηκα χαχαχαχα

φιλε μου ποσο παλια ειναι η μητρικη που ειχες και δεν ειχε ρευμα και για cpu? εδω ο δικος μου ο παλιος με P4 και ειχε 20απινο και τετραπινο για τον επεξεργαστη... και ειναι του 2003... (ga 8ipe1000 rev2)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποσο παλια ειναι η μητρικη που ειχες και δεν ειχε ρευμα και για cpu? εδω ο δικος μου ο παλιος με P4 και ειχε 20απινο και τετραπινο για τον επεξεργαστη... και ειναι του 2003... (ga 8ipe1000 rev2)

Νομίζω είχαν κυκλοφορήσει και κάποιες χωρίς 4πινο για αδύναμους σχετικά P4.

Καλά μπορεί να ήταν και P3 δεν είμαι και σίγουρος.

Ο P1 s που είχα δεν είχε τέτοια :dance3:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδες.p4 3.0ghz ht 64 bit ειχα με asus p5qle deluxe νομιζω..Μονο 24πινο ειχα..Πρωτη φορα ειδα ξεχωριστη τροφοδοσια για επεξεργαστη.Τεσπα μιας και δεν εχω ιντερνετ και μπαινω απο το στικακι τις wind παρτε 2 3 φοτο. Η πρωτη ειναι το εσωτερικο.Το καλωδιο που φαινεται θα φυγει την επομενη φορα που θα ανοιξω το κουτι.Ειναι το καλωδιο που επρεπε να ειχα βαλει την πρωτη φορα..Δεν εφτανε να παει απο πισω εχω προεκταση αλλα το καλωδιο ειναι πολυχρομο.Πρεπει να παρω μονοτικη να το κανω μαυρο και μετα θα μπει και εκεινο. μην ακουσω για την στοκ ψυχτρα. Θα αλλαχθει μεσα στον χρονο.Νο money..

30032011258.jpg

Επομενη φωτο το κουτι κλειστο.Εχουν αλλαχτει ολοι οι ανεμιστηρες με κοκκινους led(εκτος απο τον μπροστα τον 23αρι που ειχε κοκκινο led). 1 23αρης μπροστα 2 20αριδες πανω 1 20αρης πλαι και 1 14αρης πισω.

30032011263.jpg

Αλλη φορα πιο πολλες φοτο..Αν εχω αυριο ιντερνετ..Δεν ξερω τι γινεται πρεπει να παρω κανα τηλεφωνο μου φαινεται...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδες.p4 3.0ghz ht 64 bit ειχα με asus p5qle deluxe νομιζω..Μονο 24πινο ειχα..Πρωτη φορα ειδα ξεχωριστη τροφοδοσια για επεξεργαστη.Τεσπα μιας και δεν εχω ιντερνετ και μπαινω απο το στικακι τις wind παρτε 2 3 φοτο. Η πρωτη ειναι το εσωτερικο.Το καλωδιο που φαινεται θα φυγει την επομενη φορα που θα ανοιξω το κουτι.Ειναι το καλωδιο που επρεπε να ειχα βαλει την πρωτη φορα..Δεν εφτανε να παει απο πισω εχω προεκταση αλλα το καλωδιο ειναι πολυχρομο.Πρεπει να παρω μονοτικη να το κανω μαυρο και μετα θα μπει και εκεινο. μην ακουσω για την στοκ ψυχτρα. Θα αλλαχθει μεσα στον χρονο.Νο money..

Με P4 3.0GHz σίγουρα είχες τροφοδοσία 4pin και σίγουρα δεν είχες P5QLE...

Ωραίο το κουτί....το σύστημά σου να το απολάυσεις και οι λεπτομέρειες σιγά σιγά...

Για το 8pin extension, για ομορφιά, ίσως να κοίταζες κάτι τέτοιο....

Link to comment
Share on other sites

Με P4 3.0GHz σίγουρα είχες τροφοδοσία 4pin και σίγουρα δεν είχες P5QLE...

Ωραίο το κουτί....το σύστημά σου να το απολάυσεις και οι λεπτομέρειες σιγά σιγά...

Για το 8pin extension, για ομορφιά, ίσως να κοίταζες κάτι τέτοιο....

ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards - ASUS P5QL-E

Να η μητρικη που ειχα..Κατι θα κανουμε με το καλωδιο ;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν νομιζω να εχουν βγει πολλες 775 διχως τροφοδοσια cpu. και το χρεπι ενως γνωστου με celeron εχει τετραπινο... αυτη που λες δεν εχει απλα 4πινο, 8απινο εχει...

Link to comment
Share on other sites

καλα μην φανταστεις δεν ειχα τιποτα extreme και τετοια. τον 2,6 με ht ειχα... αλλα θεριζε. παντως για τον p1 που λες το πας πολυ μακρια... ειναι κοντα στα 15-20 χρονια?

Ναι πάαααρα πολύ μακριά. Αλλά εγώ πήγα από P1 σε P4 (χάος 133mhz σε 2.4Ghz:)) οπότε δεν ξέρω τι έγινε ενδιάμεσα.

Οι P4 (για τις μητρικές μιλάω) μου όλοι είχαν πάντως 4πινο (και πέρασαν αρκετά ζευγάρια).

Για την Ψήκτρα δεν αξίζει (εκτός αν βρεις κανένα τζάμπα) να την αλλάξεις, άλλαξε τον ανεμιστήρα μόνο (πατέντα mode: on).

Μπορείς να βάλεις έναν 8άρη (8άρης δεν είναι ο εργοστασιακός;;; ) ή έναν 12άρη με μετατροπέα από 12άρι σε 8άρι και θα είσαι καλύτερα από ότι είσαι τώρα και αθόρυβος.

Έγινε επεξεργασία από filarhos
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το κουτακι, εδειξε με τους κοκκινους led ανεμιστηρες.

(Εχεις link απο τους 20αρηδες; )

Το mobo με το συγκεκριμενο color scheme μου αρεσει πολυ.

Για την ψυτρα οντως θα χρειαστεις μια καλη για το cpu που διαλεξες αλλα αν παρακολουθεις τις αγγελιες στο site θα βρεις και καλη και φθηνα.

+1 στον felix για την sleevαρισμενη προεκταση παρα ταινιες που αναποφευκτα θα ξεκολλησουν και θα γεμισουν κολλες και το tower.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Aν θες μεχρι να παρεις αλλο καλωδιο περασε το κατω απο την καρτα γραφικων,

αναμεσα στην αρχη του pci και της μητρικης εχει χωρο και κουμπωνει η καρτα

χωρις κανενα προβλημα.:T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα το καλωδιο και σκεφτικα να το βαλο αυτο στο τροφοδοτικο και το sleeved στην μητρικη αλλα ελα μου που δεν μπαινει...και τελικα το εκανα και εγω οπως εσυ..Να το τελικο αποτελεσμα

31032011268.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε καινουργιo HAF-X και με την βοηθεια του φιλου μου του θοδωρη φτιαξαμε το πλαινο custom και τον ευχαριστω που αφιερωσε το κυριακατικο απογευματακι του γι αυτο το αποτελεσμα! Θα αλλαξω τα led στον μπροστινο fan γιατι ειναι κοκκινος, γι αυτο τον εχω και σβηστο, και σκεφτομαι να βαλω καμια ledoταινια γιατι το κουτι ειναι ολο μαυρο απο μεσα και δεν φωτιζει καθολου!

img1944450x600.jpgimg1942800x600.jpg

img1943800x600.jpgimg1941800x600.jpg

img1940800x600.jpgimg1938450x600.jpg

img1936450x600.jpgimg1934800x600.jpg

img1933800x600.jpgimg1930800x600.jpg

Έγινε επεξεργασία από P70
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.