Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Όντως. Έχω χάσει όμως ένα από τα καλωδιάκια που συνδέεις τα Fan και δεν ξέρω αν τα πουλάνε σκέτα κάπου.

μια χαρα ειναι ειναι αυτο το fan controller φιλε :p

πραγματι πολυ ωραια κουτακια :D

Και αεράτα θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Aς βάλω και γω τα δικά μου.

Το main μου Corsair Obsidian 800D της υπογραφής και το δευτερεύον htpc Antec fusion remote max με έναν Ε8400 στα 4Ghz και μια ΗD6850 της asus. Με συγχωρείτε για την ποιότητα των φωτό, τραβήχτηκαν με ένα blade. :)

post-15997-1416075042,7262_thumb.jpg

post-15997-1416075043,0528_thumb.jpg

post-15997-1416075043,2402_thumb.jpg

post-15997-1416075043,2964_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43649[/ATTACH]ένα κουτάκι των 20€ και του έχω ρίξει πάνω για Mods ίσα με 7.99€! :p

δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, το έχω να πειραματίζομαι για την Cosmos S και να μαθαίνω από modding. η δουλειά είναι δικιά μου και του πατέρα μου που καθόμαστε και περνάμε την ώρα μας τουλάχιστον, όχι σαν τα δικά σας αλλά...έχουμε κάνει κάτι και σε αυτό.:T:

0463x.th.jpg

0466y.th.jpg

0467g.th.jpg

0462f.th.jpg

0461r.th.jpg

0457gq.th.jpg

0468.th.jpg

0454p.th.jpg

0453i.th.jpg

0465y.th.jpg

0456f.th.jpg

0459.th.jpg

0460s.th.jpg

όταν έκλεισα το "silent mode" η θερμοκρασία κουτιού κατέβηκε στους 29.3c. δουλεύει :D

0463.th.jpg

πιστεύω ότι το έχω συμμαζέψει καλά και τα καλώδια και την σκόνη κλπ.

περιμένω:innocent:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Έχω χάσει όμως ένα από τα καλωδιάκια που συνδέεις τα Fan και δεν ξέρω αν τα πουλάνε σκέτα κάπου.

Και αεράτα θα έλεγα

Θα μπορουσα να ρωτησω που, και ποσο, μπορει να το προμηθευτει αυτο καποιος στην Ελλαδα?

Επισης, εαν κλεισεις το ρευμα τελειως απο PSU/μπριζα χανει τις ρυθμησεις του, σαν τα αλλα panelακια?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να ρωτησω που, και ποσο, μπορει να το προμηθευτει αυτο καποιος στην Ελλαδα?

Επισης, εαν κλεισεις το ρευμα τελειως απο PSU/μπριζα χανει τις ρυθμησεις του, σαν τα αλλα panelακια?

Μόνο σε αυτό το μαγαζί το έχει(σκρουτζ).

Όταν λες ρυθμίσεις τι εννοέις; Από κάτω έχει ροοστάτες(νομίζω έτσι λέγονται) και από κει κουμαντάρεις τις στροφές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε αυτό το μαγαζί το έχει(σκρουτζ).

Όταν λες ρυθμίσεις τι εννοέις; Από κάτω έχει ροοστάτες(νομίζω έτσι λέγονται) και από κει κουμαντάρεις τις στροφές.

Αχα thnx - Εννοω οτι πχ πες οτι πεφτει το ρευμα ή κλεινεις εσυ τον διακοπτη για ενα διαστημα (aka, το panel δεν εχει τροφωδοσια για λιγακι) και γυρναει απο μονο του στις δικες του default στροφες, ανεξαρτητως τι του ρυθμησες..

Το τρεχων panel μου το κανει συνεχεια, και εχω βαρεθει να κανει σαν ελικοπτερο μετα απο καθε διακοπη / power off, και να χρειαζετε να το ρυθμιζω συνεχως, για να τρεχει τα φουρφουρια στις 1300 και οχι 1800 στροφες..

Link to comment
Share on other sites

Thnx :)

Για τις μαυρες βιδες το ειχα σκεφτει, αλλα εκει που μπηκε φαινεται μονο η προσοψη οποτε δεν ασχοληθηκα.. Αν το βαλω καποια στιγμη σε πιο φανερο μερος, θα γινει αλλαγη.

Μεσα εχει:

Intel D510MO 70e

WD Scorpio black 250gb 45e

Sony slim dvdr 25e +5 ο μετατροπεας για slim sata to sata

LC power 75w 55e

o διακοπτης πηγε 8ε και τα μαυρα plexy αλλα 8.

Οι δυο εξτρα usb ξηλωθηκαν απο ενα παλιο κουτι και απο μνημες εβαλα ενα σετακι 2gb adata που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Αχα thnx - Εννοω οτι πχ πες οτι πεφτει το ρευμα ή κλεινεις εσυ τον διακοπτη για ενα διαστημα (aka, το panel δεν εχει τροφωδοσια για λιγακι) και γυρναει απο μονο του στις δικες του default στροφες, ανεξαρτητως τι του ρυθμησες..

Το τρεχων panel μου το κανει συνεχεια, και εχω βαρεθει να κανει σαν ελικοπτερο μετα απο καθε διακοπη / power off, και να χρειαζετε να το ρυθμιζω συνεχως, για να τρεχει τα φουρφουρια στις 1300 και οχι 1800 στροφες..

Δεν αποθηκεύει ρυθμίσεις γιατί δεν χρειάζετε. Οι στροφές ρυθμίζονται σαν να είναι ένταση φωνής σε stereo.

Επειδή έχω ένα θέμα με τον ssd(κ τα win) και κλείνω το psu για να bootάρω κάποιες φορές, δεν αλλάζει τπτ στις στροφές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καιρός να βάλω και εγώ το δικό μου.. (sharkoon scorpio 1000)

frontuze.jpg hotswap.jpg

backsj.jpg

sidejp.jpg

insideag.jpg

sorry για το ξεχείλωμα της σελίδας (τις έχω κάνει resize για να μην αργούν στο φόρτωμα).

Για το χάος με τα καλώδια η λύση θα έρθει μόλις γίνω καλά και πάω στον γνωστό Γιώργο να πάρω καλώδια επέκτασης για να γίνει σωστό cable management γιατί τώρα λόγω μήκους αυτό που φαίνεται είναι ίσως το βέλτιστο...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.