Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

έφτιαξα λίγο την μακαρονάδα :hehe: και έβαψα εσωτερικά τα καπάκια για καλύτερο background. προστέθηκαν και κάτι αυτοκολητάκια απο την μητρική. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ , που μπορούμε να βρούμε αυτοκόλητα απο τα parts του pc? p.x i7,amd phenom, για κάρτες γραφικών κτλπ. να κολλάς στα πλαινά καπάκια του pc:dance3:.

καλή μπίζνα αλλά δεν έχω βρει τίποτα στο νετ. 1 ευρώ να τα πουλάς κονόμησες...αντε ιδέα για κανά γραφίστα να κονομήσει.

post-17175-1416074988,9345_thumb.jpg

post-17175-1416074989,002_thumb.jpg

post-17175-1416074989,0576_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο amartolos!

Να σε ρωτήσω,με τη νέα ψύκτρα τι θερμοκρασίες έχεις σε full load Linx με ΗΤ on και με τι θερμοκρασία περιβάλλοντος?

Με τους ανεμιστηρες στο full και bios vcore 1.3 (cpu-z 1.296) απο 69 η μικροτερη μεχρι 73-74 max.Αυτα με θερμοκρασια 25+οταν το κουτι ειναι στο πατωμα και μακρια απο το καλοριφερ>Γιατι πολλες φορες εχω το κουτι πανω στο γραφειο και στο μισο μετρο απο το καλοριφερ>Σε αυτην την θεση χτυπησε 80αρια 2-3 φορες που δοκιμασα.

Σε παιχνδια το μεγιστο που εχω δει ειναι 62 με τους ανεμιστηρες να τρεχουνε με μιση ταχυτητα ακομη και διπλα απο το καλοριφερ.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ξεχασμενο Bach αναστηθηκε για να εκτελεσει χρεη στεγασης στο νεο συστημα του

αδερφου.Καποια στιγμη θα βαφτει εσωτερικα και εξωτερικα γιατι με το περασμα του χρονου

εχει γινει λιγο χαλια.

Photo Album - Imgur

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το κουτακι σου φιλε..βγαλε και μια φωτογραφια με ανοιχτο πλαινο αμα μπορεις..οι ασπροι led ανεμιστηρες ποιοι ειναι?

Σε ευχαριστώ. Αν και λίγο παλιά η παρακάτω φώτο καθώς έχω αλλάξει τα fans και έχω βελτιώσει το cable managment. Οι ασπροι led ανεμιστηρες είναι 2, ο 230άρης του HAF που του άλλαξα τα led από κόκκινα σε λευκά και ο μπροστινός 140άρης της Xigmatek. To λευκό φως πάντως οφείλεται σε μία white led smd stripe.

%7Boption%7Dhttp://img541.imageshack.us/img541/3471/pc1w.jpg

Αυτό με τις σκόνες στο HAF932 πολύ με εκνευρίζει... :@

Σκονίζεται κάθε 5 μέρες...... :wall::wall:

Μπαλκόνι + Blower = Win :p

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συγυρισμενο κουτακι μπραβο σου..και εγω ετσι θελω να το κανω,ασπρο γι'αυτο ρωταω και για τους ανεμιστηρες,να δω ποσο φως βγαζουνε,αλλα απ'οτι φενεται χρειαζεται και μια ledοταινια..

Link to comment
Share on other sites

συγυρισμενο κουτακι μπραβο σου..και εγω ετσι θελω να το κανω,ασπρο γι'αυτο ρωταω και για τους ανεμιστηρες,να δω ποσο φως βγαζουνε,αλλα απ'οτι φενεται χρειαζεται και μια ledοταινια..

Μόνο με ledοταινία θα δεις σοβαρό λευκό φωτισμό. Δες πως ήταν πριν με 6 λευκά led fans και χωρίς ledοταινία... Απογοητευτικός ο φωτισμός τους.

%7Boption%7Dhttp://img18.imageshack.us/img18/8568/pc2bl.jpg

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

ψοφια πραγματα..αν και οταν μπορεις βγαλε και μια με ανοιχτο πλαινο και την ledοταινια..

dxenhe.jpg

daospi Παρά πολύ ωραίο το haf 932

1)Με τη το έβαψες;

2)Άστα η σκόνη είναι μαρτύριο στο haf πρέπει να κάνουμε καμία ομαδική παραγγελία για φίλτρα

Σε ευχαριστώ.

1) Με ηλεκτροστατική βαφή.

2) Είχα σκεφτεί παλαιότερα αυτά εδώ τα φίλτρα αλλά τελικά κατέληξα στη λύση του blower 1 φορά την εβδομάδα και όλα καλά. :p

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

1) Με ηλεκτροστατική βαφή.

2) Είχα σκεφτεί παλαιότερα αυτά εδώ τα φίλτρα αλλά τελικά κατέληξα στη λύση του blower 1 φορά την εβδομάδα και όλα καλά. :p

1)Τελικά τα αξίζει και με το παραπάνω η ηλεκτροστατική βαφή.

2)Βρήκα ακριβός στο μέγεθος των ανεμιστήρων από το εξωτερικό. Το θέμα είναι καλό το καθάρισμα αλλά μου την δίνει που μαζεύει και μέσα στην κάρτα γραφικών και δεν καθαρίζει εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.