Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

με λιγο συμαζεμα στα καλωδια οριστε...

dsc02591l.th.jpg

dsc02596d.th.jpg

dsc02594nw.th.jpg

Ωραίο το κουτάκι σου φίλε μου αλλά και μία ψύκτρα after-market με 2 120άρηδες σε push-pull και μπλέ leds θα έδενε τέλεια νομίζω!:T:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κουτάκι σου φίλε μου αλλά και μία ψύκτρα after-market με 2 120άρηδες σε push-pull και μπλέ leds θα έδενε τέλεια νομίζω!:T:

μην ανησυχεις ειναι και αφτο στο προγραμμα... οταν βρω τα λ7 8α βαλω

Έγινε επεξεργασία από ss42ss
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι, αλλά κάτι με χαλάει στο παραπάνω κουτάκι.

Το πρόβλημα δεν κατάλαβα ποιο είναι.

Για πες.

Αυτό που πιθανότατα σε χαλάει είναι οι διαφορετικές κάρτες (εξωτερικά), υποθέτω. Λοιπόν και οι δύο έιναι gainward gtx 480 με τα ρολόγια τους χρονισμένα το ίδιο μόνο μια μικρή διαφορά στο bios έχουν. Η πρώτη είναι αυτή Gainward-Gainward GeForce? GTX 480 1536MB GDDR5 και η δεύτερη αυτή Gainward-Gainward GeForce? GTX 480 1536MB GDDR5

========== GeForce Information ==========

GPU 1: GeForce GTX 480

GPU 1 Video BIOS version: 70.00.21.00.02

GPU 2: GeForce GTX 480

GPU 2 Video BIOS version: 70.00.21.00.00

========== GPU's Core and Memory Speed Information ==========

GPU Core Speed = 700

GPU Memory Speed = 1848

GPU Shader Clock Speed = 1401

GPU Core Speed = 700

GPU Memory Speed = 1848

GPU Shader Clock Speed = 1401

GPU SLI Mode Enabled.

Το πρόβλημα, δεν έχω κάνει o/c και προς το παρών δε σκοπέβω. Αλλά λόγω των καρτών οι οποίες είναι σχεδόν κολλημένες η μία με την άλλη, σε παρακάτω θήρα δεν μπορώ να πάω λόγω τροφοδοτικού, η θερμοκρασία πιάνει ταβάνι οι ανεμιστήρες δουλεύουν και τη ρίχνουν αλλά πολύ φασαρία... Να μην κάνω τίποτα και να ανέχωμαι τη φασαρία; (κάποια στιγμή οι ανεμιστήρες θα τα παίξουν), να πάω σε μεγαλύτερο κουτί και τα υπόλοιπα να παραμείνουν ως έχουν προκειμένου να πάει η δεύτερη κάρτα σε παρακάτω θήρα και να έχει χώρο να αναπνέει, ή να βαλω watercool στις κάρτες και μία καλή ψήκτρα (γιατί έτσι) στη cpu; Και διάθεση υπάρχει και χρήμα κάποιες γνώσεις μου λείπουν αλλά πιστεύω να βρω τη βοήθεια που χρειάζομαι. Εάν υπάρχει κάπιο αντίστηχο θέμα στο forum που δεν το έχω δεί παρακαλώ ας με κατατοπήσει κάποιος. Παράλληλα ακούω τις γνώμες σας. Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Sardelas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλο τον κόσμο του the lab και καλώς σας βρήκα. :clap: Να και το δικό μου. Σε άλλο thread θα προσπαθήσω να βρω λύση για το πρόβλημά μου. Ας ξεκινήσω όμως από εδώ. ;)

CPU: INTEL CORE i7 930 (1366/2.8GHz)

PSU: COOLERMASTER 850W SILENT PRO M850

M/B: GIGABYTE GA-X58A-UD7 (1366/X58/DDR3)

HDD1: SSD CORSAIR 32GB 2.5" M32 CMFSSD-32N1

HDD2: WD SATA3 1TB 64MB CAVIAR BLACK

RAM: DDR3 CORSAIR 6GB KIT X 2

VGA: PCI-X GAINWARD GTX 480 1536 GDDR5 X 2

CASE: COOLERMASTER HAF922

:offtopic2:ρε φιλε να κανω μια ερωτηση???? που την χρειαζεσαι ολη αυτη την μνήμη??? 12gb για κα8ημερινη χρηση ειναι πολλα...εκτος και αν σηκωνεις κανα server απο το σπιτι σου ή χρεισιμοποιεις τπτ βαρια προγραμματα.... εκει παω πασο:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:ρε φιλε να κανω μια ερωτηση???? που την χρειαζεσαι ολη αυτη την μνήμη??? 12gb για κα8ημερινη χρηση ειναι πολλα...εκτος και αν σηκωνεις κανα server απο το σπιτι σου ή χρεισιμοποιεις τπτ βαρια προγραμματα.... εκει παω πασο:offtopic2:

Ας υπάρχουν ποτέ δε ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και πιο πάνω ο φίλος, λευτά υπάρχουν, οπότε....

Μάλλον το κουτάκι ήταν.

Θα έλεγα να πας σε full tower...

nvidia%20hafx.jpg

2.jpg

Έχει και άλλα εκεί. Επίσης αν θέλεις κάτι πιο απλό μπορείς να πας σε

1528270.JPG

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και πιο πάνω ο φίλος, λευτά υπάρχουν, οπότε....

Μάλλον το κουτάκι ήταν.

Θα έλεγα να πας σε full tower...

nvidia%20hafx.jpg

2.jpg

Έχει και άλλα εκεί. Επίσης αν θέλεις κάτι πιο απλό μπορείς να πας σε

1528270.JPG

Να αλλάξω κουτί προς το πάρών, να πάω σε full, και απο κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας. Είναι μια αρχή. Δεν είναι κακό το HAF X, μου αρέσει για να δουύμε, για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ και το nvidia edition που στην προκειμένη περίπτωση είναι ελλάχιστα πιο ακριβό από το full black. Είναι κάτι ξεχωριστό.

Επίσης να σου πω πως το site του link δεν σου χρεώνει μεταφορικά για τα κουτάκια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω κουτί προς το πάρών, να πάω σε full, και απο κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας. Είναι μια αρχή. Δεν είναι κακό το HAF X, μου αρέσει για να δουύμε, για να δούμε.

Κ γω πήγα σε Haf X από ARMOR και είδα διαφορά. Περιμένω να έρθει η φωτογραφική μου κ θα ποστάρω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά :T:

Δεν είναι και άσχημα τα καλώδια, αλλά θέλουν δουλειά να τα μαζέψεις. τα κρύβεις και λίγο..

Αλλιώς βάζεις και τις έτοιμες sleeved προεκτάσεις και πάλι δουλειά θέλει όμως να κρύψεις όλα τα υπόλοιπα αλλιώς δεν έχει νόημα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ και το nvidia edition που στην προκειμένη περίπτωση είναι ελλάχιστα πιο ακριβό από το full black. Είναι κάτι ξεχωριστό.

Επίσης να σου πω πως το site του link δεν σου χρεώνει μεταφορικά για τα κουτάκια. ;)

Στα ιδια λεφτα περιπου με το haf x ειναι και το corsair 700D(229 στο πλαισιο)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.