Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

ναι κατι τέτοιο σκεπτόμουν απλά στην αγορά αν υπάρχει...δεν είμαστε όλοι Lakissss για να φτιάχνουμε τέτοια πράγματα εύκολα...

Aπο όσο το έχω ψάξει όλοι τα κάνουν μόνοι τους...στο frozen cpu είχε αλλα δεν τα βλέπω πλέον!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION]

Ρίξε μια ματιά εδώ μήπως σου αρέσουν αν και απο όσο βλέπω είναι αρκετά χαλαρό και θα χρειαστείς αρκετά ώστε να τα κρατάς χωριστά σε μεγάλο μήκως..βέβαια δεν είναι ακριβά!

Δεν γνωρίζω αν στέλνει Ελλάδα όμως φίλε μου: Kobra Cable Bundlers | Page 1 | Sort By: Product Title A-Z - FrozenCPU.com *

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Oρίστε και τελειωμένο!

Doc, στο τελειωμα πως πιανει η sleev-α; Μου φαινεται πως αυτος ο τροπος ειναι ο καλυτερος γτ γλυτωνεις τη δυσκαμψια του heatshrink κοντα στα βυσματα.

Το ειδα και σε κατι επεκτασεις Βitfenix που πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Doc, στο τελειωμα πως πιανει η sleev-α; Μου φαινεται πως αυτος ο τροπος ειναι ο καλυτερος γτ γλυτωνεις τη δυσκαμψια του heatshrink κοντα στα βυσματα.

Το ειδα και σε κατι επεκτασεις Βitfenix που πηρα.

Aρχηγέ μου πρός το παρόν δεν θα πώ πως ακριβώς γίνεται αυτή η μέθοδος γιατί σε λίγες μέρες που μετακομίζω Γερμανία θα αρχίσω να τα πουλάω τα συγκεκριμένα σε extensions όλων των χρωμάτων..

Σε λίγο καιρό θα κάνω how to βιντεάκι για να το κάνετε όλοι άνετα :)

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δεν έχει τελειώσει ακόμα , δεν εχω κάνει το παράθυρο και αναμένει για τα νερά.

Για το παράθυρο δεν μου κολλάει το κλασικό τετράγωνο, Θα ήθελα την συμβουλή σας πάνω σε αυτό οσο και στην υδροψυξη, γιατί και τα παλιά ψυγεία δεν μπαίνουν ,

(120χ3 διπλό και 140χ3 single) Αλλά τι να κάνει ένας άντρας όταν η γυναικά του τον διατάζει για την αλλαγή σε μικρότερο. (το cosmos ήταν αλάνα μπροστά του.)

Όσο αφορά το HW δεν είναι κάτι τρομερό.Case Bitfenix survivor core , Asrock p67pro3, 2500k 4.4GH , ddr3 xms 4x2g ,Sapphire 5850 THERMALRIGHT120 , Enermax Revolution 850 ,raid 0 3x ocz Vertex2 ,

Έγινε επεξεργασία από goubianos
Link to comment
Share on other sites

Doc, στο τελειωμα πως πιανει η sleev-α; Μου φαινεται πως αυτος ο τροπος ειναι ο καλυτερος γτ γλυτωνεις τη δυσκαμψια του heatshrink κοντα στα βυσματα.

Το ειδα και σε κατι επεκτασεις Βitfenix που πηρα.

Απλα με την πρεσσα ακροδεκτων (crimping tool) πιανεις sleeve+καλώδιο στο pin

Link to comment
Share on other sites

Aρχηγέ μου πρός το παρόν δεν θα πώ πως ακριβώς γίνεται αυτή η μέθοδος γιατί σε λίγες μέρες που μετακομίζω Γερμανία θα αρχίσω να τα πουλάω τα συγκεκριμένα σε extensions όλων των χρωμάτων..

Μα καλα κι εσυ περιμενεις να μετακομισεις γερμανια για να εχουμε και μεταφορικα; :D

Δεν αρχιζεις νωριτερα;:clap:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται θα ανεβάσω ένα sleeving tutorial εντός τον ημερών...

Εφόσον υπάρχουν η πληροφορίες Οnline κ "Δωρεαν" δεν καταλαβαίνω γιατί ο καθένας έρχεται και πουλάει ιδέες που υπάρχουν ήδη, και πάνω από αυτά είναι και μυστικοπαθείς, δεν σου λέω, σουξου μουξου και μ@λ@κιες, μπες στο XtremeSystems και δες... εκεί ξεκίνησε η πρώτη ιδέα αυτού του sleeving. Και αυτός που το ξεκίνησε (που τον ξέρω αρκετά καλά) έφτιαξε και tutorial και αφού άνοιξε το μαγαζί του online, δεν το έσβησε, το άφησε εκεί, και στην ιστοσελίδα που ανέβασε για το μαγαζί του το ανέβασε για να βλέπει ο κόσμος.

Πουλά κάτι γιατί είσαι καλός σε αυτό που κάνεις. όχι επειδή βρήκες μια ιδέα online που το κάνουν στην Αμερική/Γερμανία/Αγγλία. Όλοι η έξυπνοι στην Ελλάδα μαζευτήκαμε... κατάντια.

Αυτοί οι κύριοι, και το εννοώ με όλοι την σημασία το "κύριοι", σου δείχνουν πως κάνουν τι, και πουλάνε το μεράκι τους και την πείρα τους, όχι ιδέες άλλον.

Όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν ότι δεν είμαι ούτε κακός, ούτε εκδικητικός, αλλά δεν μου αρέσει να βλέπω ανθρώπους να πληρώνουν κάτι που υπάρχει ήδη, και πιστεύω ότι τα περισσότερα φόρουμ έχουν χαλάσει από entrepreneurs οι οποίοι "πουλάνε" ιδέες άλλον. Τα φόρουμ είναι ένα μέρος να μοιραζόμαστε ιδέες, όχι να της πουλάμε.

Καλημέρα,

Και καλό Modding.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται θα ανεβάσω ένα sleeving tutorial εντός τον ημερών...

Εφόσον υπάρχουν η πληροφορίες Οnline κ "Δωρεαν" δεν καταλαβαίνω γιατί ο καθένας έρχεται και πουλάει ιδέες που υπάρχουν ήδη, και πάνω από αυτά είναι και μυστικοπαθείς, δεν σου λέω, σουξου μουξου και μ@λ@κιες, μπες στο XtremeSystems και δες... εκεί ξεκίνησε η πρώτη ιδέα αυτού του sleeving. Και αυτός που το ξεκίνησε (που τον ξέρω αρκετά καλά) έφτιαξε και tutorial και αφού άνοιξε το μαγαζί του online, δεν το έσβησε, το άφησε εκεί, και στην ιστοσελίδα που ανέβασε για το μαγαζί του το ανέβασε για να βλέπει ο κόσμος.

Πουλά κάτι γιατί είσαι καλός σε αυτό που κάνεις. όχι επειδή βρήκες μια ιδέα online που το κάνουν στην Αμερική/Γερμανία/Αγγλία. Όλοι η έξυπνοι στην Ελλάδα μαζευτήκαμε... κατάντια.

Αυτοί οι κύριοι, και το εννοώ με όλοι την σημασία το "κύριοι", σου δείχνουν πως κάνουν τι, και πουλάνε το μεράκι τους και την πείρα τους, όχι ιδέες άλλον.

Όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν ότι δεν είμαι ούτε κακός, ούτε εκδικητικός, αλλά δεν μου αρέσει να βλέπω ανθρώπους να πληρώνουν κάτι που υπάρχει ήδη, και πιστεύω ότι τα περισσότερα φόρουμ έχουν χαλάσει από entrepreneurs οι οποίοι "πουλάνε" ιδέες άλλον. Τα φόρουμ είναι ένα μέρος να μοιραζόμαστε ιδέες, όχι να της πουλάμε.

Καλημέρα,

Και καλό Modding.

Kαλά χαλάρωσε ρε μεγάλε δεν σου είπα να με πληρώσεις για να δείξω..

Είπα ότι ειμαι και σε φάση μετακόμισης και δεν μπορώ ούτε sleeve να κάνω και πόσο μάλλον να κάτσω να φτιάξω και guide...

Ενα ακόμα πρόβλημα που έχουμε εμείς οι Ελληνες είναι να βγάζουμε συμπεράσματα όπως μας την δώσει..Λίγο υπομονή και μου τα χώνεις μετά για το πόσο "έξυπνος" και "κακός" είμαι..

Τώρα το ότι είναι ιδέα άλλου το ξέρω πολύ καλά,αυτό δεν σημαίνει ότι όσοι πουλάνε extensions το παίζουν έξυπνοι με ξένες ιδέες.

Δεν είπα σε καμία περίπτωση να πληρωθεί η ιδέα..μίλησα για έτοιμα extensions και όχι μόνο heatshrinkless!

Φιλικά

Μάνος

Πιο απλο ισως, πιο σιγουρο nope (κοινως δεν περνω το sleeve στο χερι μετα απο τραβηγμα) ;)

Ούτε με αυτόν τον τρόπο θα το πάρεις στο χέρι :)

Λίγες μέρες ακόμα και θα καταλάβεις τι εννοώ..

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Aρχηγέ μου πρός το παρόν δεν θα πώ πως ακριβώς γίνεται αυτή η μέθοδος γιατί σε λίγες μέρες που μετακομίζω Γερμανία θα αρχίσω να τα πουλάω τα συγκεκριμένα σε extensions όλων των χρωμάτων..

να πω τιποτα αλλο?

Είπα ότι ειμαι σε φάση μετακόμισης και δεν μπορώ ούτε sleeve να κάνω και πόσο μάλλον να κάτσω να φτιάξω και guide...

Αυτο που το ειπες?

Τώρα το ότι είναι ιδέα άλλου το ξέρω πολύ καλά,αυτό δεν σημαίνει ότι όσοι πουλάνε extensions το παίζουν έξυπνοι με ξένες ιδέες.

Εχεις δικιο... αλλα δεν λενε "δεν σου λεω γιατι θα τα πουλαω"... :getlost:

Φιλικα,

Mike

Link to comment
Share on other sites

να πω τιποτα αλλο?

Αυτο που το ειπες?

Εχεις δικιο... αλλα δεν λενε "δεν σου λεω γιατι θα τα πουλαω"... :getlost:

Φιλικα,

Mike

Aρχηγέ μου πρός το παρόν δεν θα πώ πως ακριβώς γίνεται αυτή η μέθοδος γιατί σε λίγες μέρες που μετακομίζω Γερμανία θα αρχίσω να τα πουλάω τα συγκεκριμένα σε extensions όλων των χρωμάτων..

Σε λίγο καιρό θα κάνω how to βιντεάκι για να το κάνετε όλοι άνετα :)

Αnyways νομίζω πως μέχρι στιγμής ότι έκανα είπα και το πώς (ακόμα και σε pm) οπότε μάλλον στην λέξη κολλήσαμε..

/οfftopic απο εμένα

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.