Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Πριν η μετα το edit σου το χθεσινο?

Σε οποιαδηποτε περιπτωση, εγω το μονο που θελω να δειξω στους φιλους του forum ειναι οτι η ιδεα δεν ειναι δικια σου, οποτε δεν χρειαζετε να τους λες οτι δεν μπορεις να τους την πεις γιατι θα την πουλας.

Its a free world...

Έγινε επεξεργασία από barfastic
Link to comment
Share on other sites

Πριν η μετα το edit σου το χθεσινο?

Σε οποιαδηποτε περιπτωση, εγω το μονο που θελω να δειξω στους φιλους του forum ειναι οτι η ιδεα δεν ειναι δικια σου, οποτε δεν χρειαζετε να τους λες οτι δεν μπορεις να τους την πεις γιατι θα την πουλας.

Its a free world...

Απο την στιγμή που λέω ότι θα κάνω βίντεο δεν νομίζω ότι έπρεπε να κολλήσεις εκεί..

Πρίν και μετά δεν νομίζω να έχει σημασία!

Και επειδή λεω οτι η υπομονή δεν είναι κακό πράγμα και επειδή με τον Lutro0 μιλάμε καθημερινά δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάρει ολα τα credits..σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι ήταν δικιά μου ιδέα :)

Τέσπα im off

Link to comment
Share on other sites

και ο lutroo από κάποιον άλλον πήρε την ιδέα και την πουλάει... άπλα τώρα μου επιβεβαίωσες πόσο το έψαξες...

tadzik1231 απο XtremeSystems Forum....

My small Cosmos - LC by Tadzik - Page 4

My small Cosmos - LC by Tadzik - Page 5

im off too... καλή συνέχεια στην μετακόμιση σου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, εδω οι ιδιες οι εταιρειες μας εχουν παρει χαμπαρι χρονια τωρα και αντιγραφουν ολες τι πατεντες των απανταχου modders, τις κατοχυρωνουν και μας τις ξαναμοστραρουν σαν δικο τους προιον

υπαρχει νοημα να καθομαστε να τρωγομαστε για το θερμοσυστελλουμενο προσθετο του sleeve στα καλωδια?

εννοω οτι ειναι ψυλλος στα αχυρα μπροστα σε ολα τα αλλα

το οτι δεν βρισκω σωστο να πωλειται ιδεα αλλου απο τριτο ή τεταρτο ατομο ειναι σιγουρο

αλλα μπορει καλλιστα να πωληθει σαν τελικο προιον κοστολογωντας καθαυτη την υλοποιηση....

αλλα ffs, ειμαστε 20?-50? ολοι κι ολοι που ασχολουμαστε λιγο πιο σοβαρα με το αθλημα σε αυτη τη χωρα,

υπαρχει λογος για τετοια?

Link to comment
Share on other sites

και ο lutroo από κάποιον άλλον πήρε την ιδέα και την πουλάει... άπλα τώρα μου επιβεβαίωσες πόσο το έψαξες...

tadzik1231 απο XtremeSystems Forum....

My small Cosmos - LC by Tadzik - Page 4

My small Cosmos - LC by Tadzik - Page 5

im off too... καλή συνέχεια στην μετακόμιση σου.

Ναι τα έχω δει όλα αυτά φίλε..αν διάβαζες στην πίσω σελίδα είπα ότι δεν το έκανα με αυτόν τον τρόπο..

Τέσπα το θέμα είναι πως δεν ξέρω ούτε τον τρόπο του Lutro0,γιατί δεν το λέει (που μάλλον είναι αυτός που έδειξες) αλλα την αρχική ιδέα για να ψάξω την πήρα απο τις φώτο του!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στο φόρουμ μετά τη δουλειά και βλέπω ένα σωρό νέα μηνύματα εδώ. Γραπώνω τον καφέ και λέω πάρε κόσμε ιδέες τώρα. Και τελικά φαγωθήκατε:wall:

Κρίμα και το μπλοκάκι που είχα πάρει μπροστά μου με έναν ωραίο στυλό με στρασάκια για σημειώσεις :cry:

Για να σας βάλω σε τάξη μια και έχουμε νέα παραλαβή :p

Να ευχαριστήσω θερμά τον Γιάννη απο eworld για το tank/pump και το cpu block.

Και να πω ότι είναι απο τα λίγα άτομα που εκτός απο το να έχουν ένα μαγαζί ξέρουν τι πουλάνε και τι να προτείνουν :T:

pc210801.jpg

pc210802w.jpg

pc210803.jpg

pc210804.jpg

pc210805.jpg

pc210806.jpg

pc210807.jpg

pc210808.jpg

pc210809.jpg

Link to comment
Share on other sites

To cpu block ειναι πανεμορφο!

Το koolance τι block ειναι;

Το tank πως δουλευει ακριβως; γεμιζει με υγρο και η αντλια ειναι μεσα στην μεση και περιβαλλεται απο το υγρο; δεν υπαρχει κινδυνος να μουσκεψει; ή ειναι περιτριγυρισμενη απο διαφανο πλεξι που δεν μπορω να ξεχωρισω στις φωτο;

Link to comment
Share on other sites

@javaneze: Το koolance είναι gpu block Μόνο για τον πυρήνα συγκεκριμένα αυτό εδώ

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Koolance GPU-220 (Vid/MB) Koolance GPU-220 (Vid/MB) 11096

Το tank είναι αυτό εδώ

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC X2O 750 Dual 5.25 Bay Reservoir Pump XSPC X2O 750 Dual 5.25 Bay Reservoir Pump 49077

videaki έχει λίγο πιο κάτω εν ώρα λειτουργίας:)

και η αντλιά όχι δεν είναι περιτριγυρισμένη με Plexi αλλά έχω εμπιστοσύνη στην xspc

@Pantelis... αν έκανες ένα καλύτερο cable management νομίζω θα έδειχνε περισσότερο :)

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Να δείξω και γώ ..............(μιας και άλλαξα cpu ηταν ευκαιρία).

Πλήρως λειτουργική,το κουτί είναι σχεδόν τελειωμένο,έχω να φτιάξω την πρόσοψη και 2 γραμμές 220v εσωτερικά.

Ισως κάνω και project log κάποια στιγμή.

47319d1324488860-deikste-tin-ydropsyksi-pou-ftiaksate-img_0195.jpg

47320d1324488954-deikste-tin-ydropsyksi-pou-ftiaksate-img_0199.jpg

47321d1324489031-deikste-tin-ydropsyksi-pou-ftiaksate-img_0222.jpg

47322d1324489232-deikste-tin-ydropsyksi-pou-ftiaksate-img_0212.jpg

Έγινε επεξεργασία από MADKiller7
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει ωσο μπορουσα τα χω μαζεψει δεν ειναι ανω κατω πιστευω!

Ξερω ενω το Case ειναι πανεμορφο δεν δειχνει τοσο εσωτερικα το ξερω..:nothing:

Τωρα ετοιμαζω κατι και θα επανελθω με νεες φωτο και μετα θα δειξει τρελα σιγουρα!!!

Με νεα ψυχτρα συγκεκριμενα αυτη:

COOLER DEEPCOOL ALPHA 200 PLUS ΓΙΑ SOCKET 775

Επισης μ ενα ανεμιστηρα 120mm πισινος στην θεση του υπαρχοντα που θα ειναι led blue!!

Δεν εχω καταφερει να βρω ακομα καποιον!Δεκτες γνωμες!

post-22340-1416075692,7572_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει ωσο μπορουσα τα χω μαζεψει δεν ειναι ανω κατω πιστευω!

Ξερω ενω το Case ειναι πανεμορφο δεν δειχνει τοσο εσωτερικα το ξερω..:nothing:

Τωρα ετοιμαζω κατι και θα επανελθω με νεες φωτο και μετα θα δειξει τρελα σιγουρα!!!

Με νεα ψυχτρα συγκεκριμενα αυτη:

COOLER DEEPCOOL ALPHA 200 PLUS ΓΙΑ SOCKET 775

Επισης μ ενα ανεμιστηρα 120mm πισινος στην θεση του υπαρχοντα που θα ειναι led blue!!

Δεν εχω καταφερει να βρω ακομα καποιον!Δεκτες γνωμες!

sickleflow blue - Case Fan | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Το νέο, υπο-κατασκευή, gaming rig μου.

Έχω παραγγείλει το 8pin mobo extention καλώδιο, γιατί αυτό που έχει το psu όπως φαίνεται δε φτάνει να πάει από πίσω.

Δεν έχω αποφασίσει τι χρώματα θα παιχτούν (προφανώς το κίτρινο θα φύγει), σκεφτόμουν κάποιο γαλάζιο (όπου κίτρινο) καθώς και την noctua ένα περασματάκι - άμα βεβαιωθώ ότι δε θα αποτελέσει πρόβλημα στον ήχο.

Άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι πρέπει να βρω 6pin male=>6pin male x2 (κανονικά psu 6πινα καλώδια δλδ), γιατί το psu είναι 5ετίας και έχει 2 μόνο pcie. Τα άλλα 2 τώρα τα παίρνω από molex. Τα κανονικά extentions είναι 6pin female>6pin male, και δε θέλω να τα κάνω αχταρμά με τα extentions (καλώδιο molex απο psu>6pin adaptor>6pin extention = πολυταβηγμένο το μαλλί).

side-open-6788.jpg

side-w-panel-6789.jpg

top-6791.jpg

front-6790.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το νέο, υπο-κατασκευή, gaming rig μου.

Έχω παραγγείλει το 8pin mobo extention καλώδιο, γιατί αυτό που έχει το psu όπως φαίνεται δε φτάνει να πάει από πίσω.

Δεν έχω αποφασίσει τι χρώματα θα παιχτούν (προφανώς το κίτρινο θα φύγει), σκεφτόμουν κάποιο γαλάζιο (όπου κίτρινο) καθώς και την noctua ένα περασματάκι - άμα βεβαιωθώ ότι δε θα αποτελέσει πρόβλημα στον ήχο.

Άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι πρέπει να βρω 6pin male=>6pin male x2 (κανονικά psu 6πινα καλώδια δλδ), γιατί το psu είναι 5ετίας και έχει 2 μόνο pcie. Τα άλλα 2 τώρα τα παίρνω από molex. Τα κανονικά extentions είναι 6pin female>6pin male, και δε θέλω να τα κάνω αχταρμά με τα extentions (καλώδιο molex απο psu>6pin adaptor>6pin extention = πολυταβηγμένο το μαλλί).

side-open-6788.jpg

side-w-panel-6789.jpg

top-6791.jpg

front-6790.jpg

ωραιο κουτακι μαν! και με τις αλαγες που λες και σλιβαρισμενα καλωδια θα ειναι GG

αυτο που με χαλαει προσωπικα ειναι η μομπο (το χρωμα της δλδ)

αλλα αν παρεις σλιβαρισμενα εξτενσιονς στο ιδιο χρωμα θα ειναι καλυτερα.....η να παιξεις με μπλε φουρφουρια!!

δωσε και ενα ινφο απο το συστιμα αν θες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν πω ότι θα έπαιζα με μπλε κίτρινο sleeve θα με λέγατε κακόγουστη;

Μου αρέσει πολύ ο συγκεκριμένος συνδυασμός :fun:

εγω ναι θα στο ελεγα αλλα οχι απο κοντα γτ φοβαμαι :p:P:P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Είχα κανονίσει για γαλαζωπά sleeved, αλλά έπεσε άκυρο μιας και ήταν αυθόρμητη η αγορά του συγκεκριμένου κουτιού (120e δε μπόρεσα να αντισταθώ) και δεν είμαι σίγουρος σε τι χρώματα θα παίξω.

Ξεκίνησα με γαλάζιο theme (mobo/μνήμες/κάτι φουρφούρια sickleflow/cables) και μάλλον εκεί θα καταλήξω. (i5k, z68 ud3xp, 2x460 /768 gbyte, corsair lp 1600ρες 8gb)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.