Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Μου την δίνει που η asus το γύρισε στο γαλάζιο,οχι οτι φαινεται η μητρική με την noctua απο πάνω αλλα....Τα κίτρινα και κόκκινα(απτο 24αρι και τα 6αρια) θέλω να μην φαίνονται απλά οποτε μάλλον ασπρες προεκτάσεις θα μπουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπα θα ειναι μόνο για το psu που εχω τώρα,αν στήσω αλλο θέλω να δοκιμάσω κοκκινο και μαύρο και κοκκινα φουρφουρια αλλα σε αλλο κουτι..

Παιζει να πάρω μαυρο ασπρο και να τα κανω εναλλαξ καλωδιακι καλωδιακι ,λετε να την παλεύει?

κάτι παρόμοιο μαυτο αλλά με 2 χρώματα ασπρο-μαυρο-μαυρο

22.jpg

Έγινε επεξεργασία από grathk
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=306]zyx[/MENTION] εχασες την δεξια λαμαρινα? Παραλληλα με το καπακι που κουμπωνει.

Εκεινη επαιρνε δισκο.Και η αλλη πανω απο τον επεξεργαστη παιρνει αλλα η ψυχτρα σου

δεν νομιζω να αφηνει χωρο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=306]zyx[/MENTION] εχασες την δεξια λαμαρινα? Παραλληλα με το καπακι που κουμπωνει.

Εκεινη επαιρνε δισκο.Και η αλλη πανω απο τον επεξεργαστη παιρνει αλλα η ψυχτρα σου

δεν νομιζω να αφηνει χωρο.

οχι δεν την εχασα αλλα να χωρουσε κιολας καλα θα ηταν.. γενικα ενω ειναι καλο το κουτακι εχω μεγαλο προβλημα οταν στηνω pc. επειδη θελω να ειναι τελειως αθορυβο κ να μπορω να pushαρω οταν θελω, εχω μεγαλο προβλημα με τα parts.. με τον χαρακα ειμαι για να δω αν με περνει να μπει κατι :p

Έγινε επεξεργασία από zyx
Link to comment
Share on other sites

στον παιρνει ωρε τον δισκο (τωρα που εχεις μια vga :p)

εκτος αν θες να εχεις χωρο ωστε να ρυθμιζεις οταν pushareis .

Απλα ετσι πως ειναι ο δισκος θα σε ζεσταινεται.

Πρωην δικο μου νυν αδερφου στο μαγαζι

http://imgur.com/a/vjEr7

Έγινε επεξεργασία από 2cpu
photo lienk
Link to comment
Share on other sites

να μπει στο κατω pcix η καρτα δεν παιζει γιατι εκει βοηθαει to φαν του cpu στην θερμοκρασια της.. γιατι δεν παιζει αλλο fan για να παιρνει το κουτι αερα.. την εβαλα κατω κ απογοητευτικα ;p εγω νομιζω το κουτι που μου δειχνης ειναι αλλο χχαχαχα πλακα κανω να στο δωσω να μου το κανεις ετσι? που τα εκρυψες ολα ρε ;p.. για τον σκληρο δεν με νοιαζει δεν δουλευει συνεχεια εχω κ εναν ssd κρυμενο κατω απο το dvd :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι ωρε εκει θα την αφησεις την vga.Απλα αν θες να βαζεις χερι και ειναι ο δισκος με την λαμα θα σε δυσκολευει να πατας τα κουμπλικια της ασουζ.Το κουτι παιρνει και αλλο φαν

παντως να ξες ;) Θα σε δειξω τι εκανα και πως σκεφτομουν να το εφτιαχνα full passive.

Κοιταξε δεν ειναι δυσκολα να το συμμαζεψεις.Αν δεν εχεις (δεν μπορω να διακρινω καλα στην φωτο) το πανελ χωρανε πιστεψε με.Απλα θα αφησεις οσο χρειαζεσε

και το υπολοιπο το σπρωχνεις και θα το στριμωξεις αναμεσα στο χωρο της φατσας και του

σασιου.Αν εχεις και ssd παω πασο :p αλλα εκεινο τον απαισιο πορτοκαλι φαν απο

μπροστα πετα τον.Με την σκονη που μαζευει κανει σαν λατερνα ξεκουρδιστη.

Link to comment
Share on other sites

θα το προσπαθησω αλλη μια φορα οταν δεν θα βαριεμαι :p το πορτοκαλι δεν δουλευει δεν ειμαι τρελος :p μονο gpu cpu κ psu εχουν fan τπτ αλλο.. για να καταλαβεις 700-800 rpm ειναι το cpu fan msi afterburner profil για καρτα κ το τροφοδοτικο ειναι οτι ποιο υσηχο εχω ακουση μεχρι τωρα

Έγινε επεξεργασία από zyx
Link to comment
Share on other sites

Nαι in time σε ειπα να τα κανεις(αν πεσει ιδιως και καμια αναβαθμιση :p).

Η msi που εχω και εγω μια 5850 με το twin frozr συστημα ειναι ταφος.

Οσο για το ιδιο psu (corsair και εγω) αστο... ωρες ωρες αναρωτιεμαι αν δουλευει ο

φαν του :p Φωτος αυριο απο την μετατροπη :)

Link to comment
Share on other sites

@Jerekt στην γραφικών είναι το ανεμηστηράκι ακόμα πάνω ή μου φάνηκε? +1

ειναι με core only GPU block η κάρτα. Το ανεμιστηρακι ειναι πανω (γινεται στις reference 470/480/570/580) και βοηθαει στο κρυωμα των vrms :magic:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση..Bloodmage γιατι εχεις βαλει μια 590 πανω και 285 για psysx? δεν φτανει μονο η 590? (ενημερωτικα ρωταω).Επισης θα ηθελα να ρωτησω γενικα,με το κουτακι μου που εστειλα φωτογραφιες τι συνδιασμο χρωματων λετε να κανω sleeve τα καλωδια για να πηγαινει με το κουτι και να ειναι ομορφο μεσα? Τι θα λεγατε για μαυρο-μπλε? Ή μαυρο-ασπρο? Θα φαινεται ωραιο? Ακουω γνωμες..

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα.Εχω αυτη την στιγμη μια megahalems ver2 για ψυχτρα,επειδη εχω βρει εναν γνωστο μου που μου δινει μια Η100 στα 50 ευρω.Θα δω διαφορες σε σχεση με την δικια μου την Megahalems? Εχω s1366 και i7 950@4ghz

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να ρωτησω γενικα,με το κουτακι μου που εστειλα φωτογραφιες τι συνδιασμο χρωματων λετε να κανω sleeve τα καλωδια για να πηγαινει με το κουτι και να ειναι ομορφο μεσα? Τι θα λεγατε για μαυρο-μπλε? Ή μαυρο-ασπρο? Θα φαινεται ωραιο? Ακουω γνωμες..

ΝΕW THREAD.

CLICK ME

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση..Bloodmage γιατι εχεις βαλει μια 590 πανω και 285 για psysx? δεν φτανει μονο η 590? (ενημερωτικα ρωταω)

γενικα με την 590 ειμαι ψιλο-οριακα (παιζω σε αναλυση 5760χ1080)

και ειδικα σε παιχνιδια με physx εφοσον υπηρχε η 285...why not!

αν και τωρα απο τα παιχνιδια που παιζω μονο στο Batman AC χρειαζεται!

Επισης θα ηθελα να ρωτησω γενικα,με το κουτακι μου που εστειλα φωτογραφιες τι συνδιασμο χρωματων λετε να κανω sleeve τα καλωδια για να πηγαινει με το κουτι και να ειναι ομορφο μεσα? Τι θα λεγατε για μαυρο-μπλε? Ή μαυρο-ασπρο? Θα φαινεται ωραιο? Ακουω γνωμες..

προτεινω μαυρο-μπλε. αλλα και μονο μαυρο δεν σε χαλουλου!!(οι λογοι υπωθεικαν παραπανω απο javaneze)

Και κατι ακομα.Εχω αυτη την στιγμη μια megahalems ver2 για ψυχτρα,επειδη εχω βρει εναν γνωστο μου που μου δινει μια Η100 στα 50 ευρω.Θα δω διαφορες σε σχεση με την δικια μου την Megahalems? Εχω s1366 και i7 950@4ghz

λογικα μια βελτιωση θα την δεις. οχι μεγαλη ομως

εγω θα την τσιμπαγα παντος χαλαρα!!! και η τιμη ειναι σουπερ!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14427]BloodMage[/MENTION]

Ωραία δουλειτσα!

Οι 8 βαθμοί διαφοράς που απέκτησες σε full load σε λεπτό ψυγείο λόγω του push-pull από το pull μου φαίνονται κάπως πολλοί!!!Να ήταν χοντρό το ψυγείο και να πω ότι έβαλες και πιο δυνατα φουρφουρια,τοτε ναι,αλλά τώρα 8 μου φαίνονται κάπως!

Το φαν γιατί το έσπασες?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14427]BloodMage[/MENTION]

Ωραία δουλειτσα!

Οι 8 βαθμοί διαφοράς που απέκτησες σε full load σε λεπτό ψυγείο λόγω του push-pull από το pull μου φαίνονται κάπως πολλοί!!!Να ήταν χοντρό το ψυγείο και να πω ότι έβαλες και πιο δυνατα φουρφουρια,τοτε ναι,αλλά τώρα 8 μου φαίνονται κάπως!

Το φαν γιατί το έσπασες?

thanks dude!!

τι να σου πω μαν η μονη λογικη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι: αναμεσα απο το ψυγειο και τα pull ανεμηστιρακια παρεμβαλεται η λαμαρινα του κουτιου ναι μεν με τρυπουλες αλλα...(δλδ δεν εχουν αμεση επαφη με το ψυγειο)

σε αντιθεση με τα push ανεμηστιρακια τα οποια βηδωνουν απευθειας πανω στο ψυγειο

το ανεμηστιρακι το εκοψα γιατι εβρισκε πανω στην Vengeance

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.