Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Π.Χ Evga καρτες γραφικων,ΝΖΧΤ τροφοδοτικο μνημες μαυρες με λευκα leds και το μονο ευκολο λευκοι ανεμιστηρες που υπαρχουν αρκετοι στο εμποριο ευτυχως.Φυσικα λευκο καλυτερα ligthning και λευκο sleeving.Αν τα κανεις βεβαια ολα αυτα το αποτελεσμα τα σπαει ισοπεδωνει οποιοδηποτε μαυρο κουτι κατ εμε.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=18439]alienman[/MENTION]

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το STRYKER....κουτάρα ειλικρινά. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι όταν οι 2 ανεμιστήρες στο πλαί (των δίσκων) είναι στις χαμηλές στροφές και το LED ανοιχτό, τότε μάλλον λόγω των στροφών και των πτερύγιων των fans, κάνουν σάν να αναβοσβήνουν. Στο τέρμα είναι όκ. Το έχεις τσεκάρει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=18439]alienman[/MENTION]

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το STRYKER....κουτάρα ειλικρινά. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι όταν οι 2 ανεμιστήρες στο πλαί (των δίσκων) είναι στις χαμηλές στροφές και το LED ανοιχτό, τότε μάλλον λόγω των στροφών και των πτερύγιων των fans, κάνουν σάν να αναβοσβήνουν. Στο τέρμα είναι όκ. Το έχεις τσεκάρει αυτό?

φιλε μου καλοριζικο προσεχε στο ενα καλωδιο που περισσεύει για το φωτισμο μη βαλεις κανα κιτ cathod led γιατι θα σου

καεί ο διακοπτης που σβηνει το φωτισμο στα ανεμηστηρακια.εγω ετσι τη πατησα

Link to comment
Share on other sites

Π.Χ Evga καρτες γραφικων,ΝΖΧΤ τροφοδοτικο μνημες μαυρες με λευκα leds και το μονο ευκολο λευκοι ανεμιστηρες που υπαρχουν αρκετοι στο εμποριο ευτυχως.Φυσικα λευκο καλυτερα ligthning και λευκο sleeving.Αν τα κανεις βεβαια ολα αυτα το αποτελεσμα τα σπαει ισοπεδωνει οποιοδηποτε μαυρο κουτι κατ εμε.
στο κουτι θα γινουν πολλα ακομα και πιστευω να το βελτιώσω
@alienman

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το STRYKER....κουτάρα ειλικρινά. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι όταν οι 2 ανεμιστήρες στο πλαί (των δίσκων) είναι στις χαμηλές στροφές και το LED ανοιχτό, τότε μάλλον λόγω των στροφών και των πτερύγιων των fans, κάνουν σάν να αναβοσβήνουν. Στο τέρμα είναι όκ. Το έχεις τσεκάρει αυτό?

κοιτα το stryker μπορεις να το τροποποιησεις πχ εγω τα fans για τους σκληρους τα εχω μπροστα αλλα δεν μου αναβοσβηνουν
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλοριζικο προσεχε στο ενα καλωδιο που περισσεύει για το φωτισμο μη βαλεις κανα κιτ cathod led γιατι θα σου

καεί ο διακοπτης που σβηνει το φωτισμο στα ανεμηστηρακια.εγω ετσι τη πατησα

σε ευχαριστω παρα πολυ γιατι σκεφτομαι για φωτισμο και με εσωσες!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

εγω τη πατησα και στην αρχη νομιζα οτι ηταν προβληματικο το παω πισω μου δινουν αλλο και το ξανα συνδεω και παλι το καιει και τωρα το εχω ετσι αν θες φωτισμο παρε αυτο:5M SMD RGB 5050 Non Waterproof Strip 300 LED 44 Key IR Remote 12V 5A Power | eBay

αυτο εχω βαλει και ειναι απιστευτο και σκεφτομαι μηπως κανω καμια πατεντα μηπως προσαρμόσω με carbon το πλαισιο κουμπιων του coolemaster cosmos 2

Cosmos II control panel - Cooler Master Europe Store

Link to comment
Share on other sites

εγω τη πατησα και στην αρχη νομιζα οτι ηταν προβληματικο το παω πισω μου δινουν αλλο και το ξανα συνδεω και παλι το καιει και τωρα το εχω ετσι αν θες φωτισμο παρε αυτο:5M SMD RGB 5050 Non Waterproof Strip 300 LED 44 Key IR Remote 12V 5A Power | eBay

αυτο εχω βαλει και ειναι απιστευτο και σκεφτομαι μηπως κανω καμια πατεντα μηπως προσαρμόσω με carbon το πλαισιο κουμπιων του coolemaster cosmos 2

Cosmos II control panel - Cooler Master Europe Store

μια χαρα ο φωτισμος οσο για το control panel δεν θα στο συνιστουσα νομιζω πως το conrol panel του stryker ειναι ομορφο (για μενα παντα αλλα ειναι μια καλη ιδεα ;))
Link to comment
Share on other sites

Bitfenix Prodigy Midnight Black (specs στην υπογραφη)

iXFm4.jpg

l51N4.jpg

6HxPd.jpg

ZYIZI.jpg

Αδειασε ο χωρος επιτελους :D

Τα καλωδια εχουν τοποθετηθει καλυτερα, σε σχεση με τις φωτο και εχουν αλλαχθει οι βιδουλες του 20αρη ανεμιστηρα.

Έγινε επεξεργασία από AnimaTronic
Link to comment
Share on other sites

Λατρεύω το Prodigy, αν έστηνα από την αρχή το pc μου σίγουρα θα ξεκινούσα με αυτό.

Ωραία δουλειά AnimaTronic.

Το κουτακι ειναι πραγματικα πολυ ομορφο. Θεωρω οτι οι φωτο (οχι οι δικες μου, γενικα μιλαω) το αδικουν λιγο. Απο κοντα ειναι πιο ωραιο. Με τις καταλληλες παρεμβασεις γινεται ακομη πιο ωραιο.Εν καιρω θα γινουν και καποιες αισθητικες αλλαγες.

Το μονο αρνητικο που παρατηρησα στην περιπτωση μου ειναι το εξης:

Τοποθετηση της Corsair H80 πισω, εστω και με ενα fan, "κοβει" τη δυνατοτητα να τοποθετηθουν 2 fans στην οροφη, μιας και ο πισω απο τους 2 "βρισκει". Με καποια hydro με λεπτοτερο ψυγειο δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.