Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Υπάρχουν και έτοιμες προεκτάσεις sleeved για να κάνεις τη δουλειά σου αφού δε θες να μπλέξεις. :D

Αν έχεις καποιο μαγικο τροπο να αυξηθει με καποιο τροπο ο χωρος μεταξυ πισω καπακιου και mb tray στο cosmos S τοτε ευχαρίστως... αλλιως μεχρι τοτε δεν χωράει ούτε τρίχα εκει πίσω!! :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστα και μεθοδικα ειναι 2-2μιση ωρες για καποιον αρχαριο

(Τοσο μου πηρε εμενα η πρωτη μου φορα...)

Πλάκα μου κάνεις! :suicide2:

4-5 ώρες minimum θέλω για 600W psu

Γέρο [MENTION=21844]stm00192[/MENTION] ωραίο το κουτί :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει 2 φορές ολες κ όλες. Μια με ενα Enermax 550W πριν 6μιση χρονια και με ενα PC Power and cooling 450W πριν 4 περίπου χρόνια.

Δεν είχαν πολλά καλώδια οοοτε ισως για αυτό. ..

Sent from my Samsung S3, using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι και εγώ μετα απο αλλαγή μητρικής και τροφοδοτικού....

attachment.php?attachmentid=54466&stc=1&d=1359635198

attachment.php?attachmentid=54467&stc=1&d=1359635276

φιλε μου βαψε το κουτι μαυρο μεσα ειναι πολυ ποιο ομορφο,σου παραθετω μια φωτο απο το παλιο μου κουτι να δεις πως ειναι.

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

και αν θες καλωδια παρε απο δω:

http://www.ebay.com/itm/220950964468?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/370584556348?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο ακομη εν λειτουργια (πρεπει να παρω ποιο καθαρες i know) ...αναλογα αν θελει ο λαος θα ποσταρω και αλλες :)

ΒΤW το κουτι εχει βαφτει μεσα μαυρο απο το φιλτατο κοπριτη και εχει κοπει και λιγο στην πανω μερια για να περασει η h80. Οτιδηποτε ηταν ασημι εχει βαφτει ηλεκτροστατικα μαυρο.

20130114121512.jpg

20130127231605.jpg

Έγινε επεξεργασία από ison
Link to comment
Share on other sites

Κουτάρα! Το κόκκινο/μαύρο χρωματάκι τα σπάει!

Το πίσω led fan μου θυμίζει το δικό μου

post-10167-1416077039,1811_thumb.jpg

Βάλε καμιά από άλλη γωνιά,αλλά μάζεψε λίγο τα "σεντόνια" γιατί αν και έχω 2560 ανάλυση μου ξεχείλωσες το monitor! :p

Link to comment
Share on other sites

Πριν μέεεεερες σας είχα δείξει τις καλύπτρες ενός Stryker που ετοιμάζω για φιλικό πρόσωπο.

Σήμερα επιτέλους βρήκα χρόνο να τις εγκαταστήσω στο εσωτερικό του κουτιού. Τα στηρίγματα πολλά οπότε τρυπάνια και κολαούζα πήρανε φωτιά.

Αρχικά έπαιξα με ένα μικρό κομμάτι πλέξι για να φέρω τα προφίλ διατομής Γ στα επιθυμητά ύψη.

lYJfXGE.jpg

908Z7hl.jpg

Κάποια απο τα προφιλ θέλανε ιδιαίτερη μεταχείριση ελέω κλιπς προσόψεως

hHwiCSM.jpg

Αφού μετρούσαμε 10 και τρυπούσαμε μία άρχισε η εγκατάσταση των πλέξι στο εσωτερικό του κουτιού. Μεγάλη προσοχή θέλανε οι φρεζάτες υποδοχές καθώς απο τη μια δεν συγχωρούν λάθος τρύπημα και απο την άλλη η γωνία που είχα στην κατοχή μου δεν είχε και πολύ ψαχνό.

***H ματσόλα αντικατέστησε το σφυρί στο ποντάρισμα καθώς βαριόμουν να κατέβω ένα όροφο και να το πάρω :p

jYZX1Gv.jpg

w8Ln6RI.jpg

Η σταθερότητα ήταν το Α και το Ω. Δεν θα ήθελα να γέρνει ή να τρίζει οπότε μπήκαν τα απαραίτητα στηρίγματα. Το ιδανικό βέβαια εδώ θα ήταν να είχα τον εξοπλισμό ή τον χρόνο να πεταχτώ και να μου λυγίσουν την ίδια την αλουμινογωνία, αλλά και πάλι έγινε δουλειά

v4jKchP.jpg

A6dmYZ6.jpg

Τελικά....

xGEuWj5.jpg

flCOGtq.jpg

dhwysbl.jpg

Αύριο ελπίζω να μπουν και τα νεράκια και να τελειώσει το κουτάκι, αλλιώς με βλέπω κρεμασμένη στο Σύνταγμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.