Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

To δικο μου Stacker, μιας και αξιοθηκα επιτελους να συμαζεψω τη μακαροναδα, ειπα να κανω και ενα post με τα κατορθοματα μου :p

Πριν

dsc000785ej.th.jpg

dsc000790kv.th.jpg

dsc000804bj.th.jpg

Και μετα :)

dsc000810cj.th.jpg

dsc000829uo.th.jpg

dsc000839in.th.jpg

Moλις παρω το παραθυρι, θα κανω και ενα update :)

Link to comment
Share on other sites

Ως εκει καταφερα να φτασω, χωρις να βγαλω το mobo tray, oταν φτιαξω το επομενο μου συστημα, μιας και τωρα εχω χωρο να κανω οτι θελω οπως θελω, θα το προσεξω πολυ περισσοτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, παρόλο που τα καλώδια στο δικό μου είναι πολύ πιο μαζεμένα από πολλούς, ποτέ δεν είμαι ικανοποιημένος...

Πέρασα σήμερα και το SATA κάτω από τη mobo. Πολύ καλύτερα...

Έχει πλάκα να βλέπεις ένα καλώδιο να χάνεται στη μια άκρη του κουτιού και να το ξαναβλέπεις στην άλλη...

Link to comment
Share on other sites

έβαλα σήμερα και ένα 2ο τροφοδοτικό ώτσε να παρέχει τις υπηρεσίες του στους ανεμιστήρες (7) στις λαμπίτσες στους σκληρούς (2) στα dvd (2) και στο floppy.

(με τα καλώδια δε βρίσκω τρόπο αλλά τι να κάνεις...

εδώ είναι η πρόσοψη με ανοιχτά και τα 2 πορτάκια..

post-1891-1416071777,224_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

και τα καλωδιο που παει στη μπριζα θα βγαινει απο μπροστα ? γυρνα το αλλιως και βγαλτο απο πισω απο κανα κενο slot, αν φτανει βεβαια.

δε φτάνει αλλά και δε χωράει το καλώδιο να βγει από πίσω πρέπει να κόψω το κουτί...θα δω τι θα κάνω αν και δεν είναι αποσκουστικό..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Τζωρτζη στο δευτερο τροφοδοτικο απλα εχεις συνδεσει το πρασινο καλωδιο με το μαυρο? ή εχεις συνδεσει τα 2 τροφοδοτικα μεταξυ τους?

όπως τα είπες το πράσινο και το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης [Σήμερα, στις 13:44]

όπως τα είπες το πράσινο και το μαύρο.

Και μετα κατευθειαν στην πριζα και τα μολεξ στις συσκευες που θελεις φανταζομαι. Υπαρχει προβλημα να καψει τιποτα απο αυτα που εχουν συνδεθει με αυτο τον τροπο?

Thx για την απαντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Και μετα κατευθειαν στην πριζα και τα μολεξ στις συσκευες που θελεις φανταζομαι. Υπαρχει προβλημα να καψει τιποτα απο αυτα που εχουν συνδεθει με αυτο τον τροπο?

Thx για την απαντηση! :)

να κάψει? δεν νομίζω ίσα ίσα που μοιράζεται το φορτίο σε 2 τροφοδοτικά και είναι καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Πάντως τα καλώδια στη γωνία θέλουν μάζεμα

(Γιατί δεν τα βάζεις από πίσω??)

ντεν έχει από πίσω το άτιμο....

τπ παράξενο είναι πως μπορώ να τα πιέσω κάτω από τον σκληρό και να μη φαίνεται τίοτα αλλά μετά δεν ανοίγει η οθόνη!....!.....! μήπως επειδή πιέζεται ο σκληρός από κάτω?μήπως δημιουργείται κάποιου είδους πεδίου μαγνητικού έτσι όπωε τακτοποιούνται άτακτα τα καλώδια?δε ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.