Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Spooky

Αφού ξεμπερδέψαμε με σπουδές και στρατό φτιάξαμε ένα μηχάνημα και το βάλαμε και στο νέο κουτί ( Stacker :inlove: ).

Να και μερικές φωτογραφίες:

πολυ καλο αλλα θελουν μαζεμα τα καλοδια....

μια προταση απο εμενα ειναι η εξεις

αγορα 2πλο ψυγειου και ενος μπλοκ για cpu

μιας που εχεις νερακι βαλε σε ολο το συστημα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 19:54]

Αρκετά καλό φαίνεται,αν και τα καλώδια θέλουν μάζεμα για να δείξει καλύτερα. Και νομίζω το stacker σου παρέχει αυτή τη δυνατότητα...

Thx! Τα καλώδια από το Stacker πρέπει κυρίως να μαζέψω λίγο και θα καθαρίσει και άλλο. Είναι να το πάρω απόφαση να λύσω όλο το καλωδιομάνι ξανά. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 22:53]

πολυ καλο αλλα θελουν μαζεμα τα καλοδια....

μια προταση απο εμενα ειναι η εξεις

αγορα 2πλο ψυγειου και ενος μπλοκ για cpu

μιας που εχεις νερακι βαλε σε ολο το συστημα σου ;)

Είναι στα πλάνα μου αυτά που λες. Απλά το κιτ της Asetek που έβαλα, μου το έδωσε ένας φίλος για να πάρω μια ιδέα, αλλά το μπλοκ του CPU δεν κάνει για ΑΜ2.

Έχω ξεκινήσει μια πατέντα με πλέξυ μπας και το ταιριάξω σε πρώτη φάση, γιατί από μια πρόχειρη γύρα που είχα κάνει πριν λίγο καιρό στα μαγαζιά είδα ότι μπλοκ για ΑΜ2 δεν έχει ακόμη. Αν έχεις να προτίνεις κανένα...και αφού βρεθούν λεφτά :cry: ...κάτι θα κάνουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Είναι στα πλάνα μου αυτά που λες. Απλά το κιτ της Asetek που έβαλα, μου το έδωσε ένας φίλος για να πάρω μια ιδέα, αλλά το μπλοκ του CPU δεν κάνει για ΑΜ2.

Έχω ξεκινήσει μια πατέντα με πλέξυ μπας και το ταιριάξω σε πρώτη φάση, γιατί από μια πρόχειρη γύρα που είχα κάνει πριν λίγο καιρό στα μαγαζιά είδα ότι μπλοκ για ΑΜ2 δεν έχει ακόμη. Αν έχεις να προτίνεις κανένα...και αφού βρεθούν λεφτά :cry: ...κάτι θα κάνουμε!!

του eleven κανουν και μπορεις να βαλεις οτι ρακορ για οτι σολινα θες

http://xtremeshop.com.gr/catalog/index.php?cPath=21_26_47&osCsid=190c06f26b2d0fd0f32d22c23def2484

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Χθες, στις 23:34]

του eleven κανουν και μπορεις να βαλεις οτι ρακορ για οτι σολινα θες

http://xtremeshop.com.gr/catalog/index.php?cPath=21_26_47&osCsid=190c06f26b2d0fd0f32d22c23def2484

Alex αυτά που μου έδωσες δεν νομίζω να κάνουν γιατί δεν γράφουν για ΑΜ2.

Και έτσι όπως τα είδα οι βίδες τους δεν πρέπει να ταιριάζουν. (Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος)

Εκτός αν τα έχει δοκιμάσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλύτερα τώρα, βέβαια θα μπορούσες να τα δέσεις καλύτερα (πιό κοντά στην πλάκα του κουτιού). Αυτό που λέω αναφέρεται για παράδειγμα στην τροφοδοσία του πίσω ανεμιστήρα που είναι λίγο στον αέρα, ή στην τροφοδοσία της κάρτας γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 00:47]

Αρκετά καλύτερα τώρα, βέβαια θα μπορούσες να τα δέσεις καλύτερα (πιό κοντά στην πλάκα του κουτιού). Αυτό που λέω αναφέρεται για παράδειγμα στην τροφοδοσία του πίσω ανεμιστήρα που είναι λίγο στον αέρα, ή στην τροφοδοσία της κάρτας γραφικών.

Έφαγα σχεδόν όλο το πρωί για να τα συμμαζέψω και το παίδεψα πολύ. Τα καλώδια είναι τεντωμένα και τσιτωμένα μέχρι εκεί που δεν παίρνει. Με την τροφοδοσία της κάρτας ας πούμε δεν μπορώ να κάνω τπτ καλύτερο γιατί δεν φτάνει το καλώδιο να κατέβει πιο κάτω και να έρθει κάθετα. Όλα τα άλλα καλώδια είναι πιασμένα μαζί και κολλημένα στο πίσω μέρος του κουτιού.

Μια άλλη εναλλακτική που σκέφτηκα, είναι να κατεβάσω το πάνελ με τα κουμπιά και τις USB του Stacker πιο κάτω για να μην κάνουν τόση διαδρομή τα καλώδια του, αλλά δεν βολεύει και μου αρέσει καλύτερα πάνω πάνω.

Anyway αυτά από συμμάζεμα προς το παρόν. Περισσότερα όταν αξιωθώ να βάλω νερό και στη CPU :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter

Λοιπόν για να μην λέτε ότι μονάχα κρίνω και δεν έχω δείξει και τίποτα....

Ορίστε και το το δικό μου :

View256.th.jpg

View257.th.jpg

πολυ οραιο και ομορφα μαζεμενο το μονο ελατομα ειναι να κρυψεις λιγο τις λαμπες αν ειναι κρυφος ο φωτισμος και οχι απευθειας στο ματι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

πολυ οραιο και ομορφα μαζεμενο το μονο ελατομα ειναι να κρυψεις λιγο τις λαμπες αν ειναι κρυφος ο φωτισμος και οχι απευθειας στο ματι

Αρχική απάντηση από Spooky

Ωραίος Hunter απλά να προσθέσω και εγώ προσπάθησε να κάνεις κάτι με τα καλώδια κάτω και γύρω από τους σκληρούς δίσκους. Πάρε κανά sleeving kit ή σπιράλ κάλυμμα.

Ευχαριστώ πολύ, για την μια λάμπα UV δεν ήξερα που αλλού να τη βάλω και έτσι έμεινε δίπλα στη μητρική. Οι άλλες δύο είναι κρυμμένες πιστεύω (πάνω και κάτω). Στο case έχω και δυο κόκκινες που δημιουργούν ένα club in the case εφέ. Καμιά πρόταση για το που να της βάλω, ώστε να μην φαίνονται και αυτές????

Spooky, τα καλώδια κάτω από τοςυ σκληρούς είναι αυτά που έχει το κουτί, καθώς και 2 Inventers και η τροφοδοσία αυτών (+ ένα fan για να μην γίνει κάρβουνο το κουτί). Αυτά που συνδέουν τους δίσκους λές να κάνω sleeving?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.