Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Voudas πολύ ωραίο το κουτάκι (μάλλον όλο το σύνολο). Μέσα έχει μπεί ηχομόνωση?Και κάτι άλλο, τα αυτοκόλητα είναι σε τυπωμένα ή τα έφτιαξε γραφίστας σε ειδικό χαρτί το οποίο δεν εκτυπώνεται αλλά κόβεται στο ανάλογο σχήμα?

Mitro, μόνος σου έφτιαξες το κουτάκι? Ή απλά έκανες τι modda?

Κατά τα άλλα, όλο τελείωμα αν και το χρώμα είναι λίγο φωτεινό για μένα.

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδιά:D

Αρχική απάντηση από webhunter

Voudas πολύ ωραίο το κουτάκι (μάλλον όλο το σύνολο). Μέσα έχει μπεί ηχομόνωση?Και κάτι άλλο, τα αυτοκόλητα είναι σε τυπωμένα ή τα έφτιαξε γραφίστας σε ειδικό χαρτί το οποίο δεν εκτυπώνεται αλλά κόβεται στο ανάλογο σχήμα?

όχι δεν έχει ηχομόνωση... κ ούτε χρειάζεται...

τα αυτοκόλλητα τα σχεδιάσαμε εμείς κ κόπηκαν σε ειδικό πλόττερ, δεν είναι εκτύπωση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

thanks παιδιά:D

όχι δεν έχει ηχομόνωση... κ ούτε χρειάζεται...

τα αυτοκόλλητα τα σχεδιάσαμε εμείς κ κόπηκαν σε ειδικό πλόττερ, δεν είναι εκτύπωση...

Μπορείς να μου πείς που πουλάνε τέτοια plotter κοπής???Έψαχνα τα μαγαζιά, αλλά δεν ήξεραν να μου πούνε...

Και συγνώμη για το offtopic

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 00:40]

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=14250&page=212

ολα τα λεφτα ειναι! ξερει κανεις πως λεγονται αυτα τα σχεδια?

th_Photo-0108.jpg

Και με dremmel μπορείς να το κάνεις. Αυτό είναι ένας δράκος που είχα κάνει στο παλιό μου κουτί. Σίγουρα όχι τόσο καλό αλλά για πιο απλά σχέδια κάνει μια χαρά.

(Σόρρυ για την ποιότητα της φωτογραφίας)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 00:34]

Αυτό το έκανες με dremel???Ρωτάω επειδή είναι πολύ μικρό...αλλά και πολύ ω

Ναι με Dremmel έγινε με τη μύτη που είναι για χάραγμα σε χαμηλές στροφές για να μην το λιώσει. Τύπωσα το σχέδιο που ήθελα στο μέγεθος που ήθελα το έβαλα πίσω από το τζάμι και το "ξεπατήκωσα" με το dremmel.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter

Μπορείς να μου πείς που πουλάνε τέτοια plotter κοπής???Έψαχνα τα μαγαζιά, αλλά δεν ήξεραν να μου πούνε...

Και συγνώμη για το offtopic

πουλάνε? είναι πανάκριβα... σε μαγαζί με εκτυπώσεις κλπ μου το έφτιαξαν, απλά έδωσα το αρχείο σε corel...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

πουλάνε? είναι πανάκριβα... σε μαγαζί με εκτυπώσεις κλπ μου το έφτιαξαν, απλά έδωσα το αρχείο σε corel...

Το ξέρω, αλλά δεν μπορώ να τρέχω κάθε εβδομάδα για τέτοιες εκτυπώσεις. ’σε που δεν είναι και φθηνές...

Link to comment
Share on other sites

Δυο φωτογραφίες με περασμένη την καινούρια μου υδροψυξη...

wc1ys0.jpg

wc2qy0.jpg

*Μέσα στο τανκ που είναι βυθισμένη η αντλία έχει πολλές φυσαλίδες!κανονικά δεν έπρεπε να έχει?

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πιστεύω ότι έχεις συνδέσει πρώτα απ όλα την αντλία με την εξοδο απ το τανκ...και να μην έχεις την ατλία μέσα έτσι φλού

Κανονικά δεν θα έπρεπε να εχεις καθόλου φυσαλίδες...εφ όσον όμως το έχεις αφήσει να κάνει εξαέρωση για αρκετές ώρες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Blade_gld [Χθες, στις 23:25]

Update με new case και 8800

Εαν δέχεσαι καλοπροαίρετη κριτική...

Ειναι πλεονασμός να έχει τόσο χώρο το Chieftec και να βάζεις το ψυγείο στη οροφή.

Επίσης εκεί πάνω που έχεις το τανκ θα δυσκολεύει στην εξαέρωση.

Βαλε το ψυγείο κάτω από την οροφή και το τανκ κάτω στον πάτο.:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.