Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

@εα6γκα

Το "εξαρτηματακι" αυτο ...που ψυχει την καρτα μαζι με τον ανεμηστηρα ..υπαρχει στο κουτι??

Η το αγορασες εχτρα?

Τι ψυκτρα εχεις στο cpu?ΤΟ ρωταω για να δω αν χωραει πχ η infinity..

(και να μπορει να κλεινει το κουτι)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 16:31]

το ειχε το κουτι αυτο το πλαινο και εχω την Ultra120

Nαι ειναι πολυ καλό να υπάρχει εκει κοντα ένα extra φανακι για την καρτα, κάνει δουλεια στις 8800. Εγώ έχω κολλήσει ενα στο πατωμα του case ακριβώς απο κάτω στην αρχή της καρτας να φυσάει προς τα πισω, έχω ανοιξει και ένα pci καπακι και φευγει απο εκει ο θερμος αέρας, μια χαρα.

Η ultra 120 πως τα πάει? (δεδομένου ότι εχεις και εσυ 8800) γιατι ψάχνομαι τψρα τελευταια, η δικια μου τα βρισκει λιγο "κολλιώμενα" στα 3Μγζ 56/57 load orthos....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 15:01]

Η ultra 120 πως τα πάει? (δεδομένου ότι εχεις και εσυ 8800) γιατι ψάχνομαι τψρα τελευταια, η δικια μου τα βρισκει λιγο κολληώμενα στα 3Μγζ 56/57 load orthos....

Μια χαρά είσαι στους 56 βαθμούς full load.....Και εγώ εκεί είμαι περίπου με την zalman 9700. Μου φένεται πως αν θες να κατέβεις παρακάτω.....μόνο υδρόψυξη.

Link to comment
Share on other sites

Το 60-62 ειναι load έτσι? καλα θα βαλω και εγω τόσο ρευμα και θα δοκιμάσω, αν και πιστεύω οτι η ultra μαζι με την μεγάλη την Noctua είναι καλυτερες απο την zalman και γενικά top για αέρα.

@Μainframe επηρεασμενος απο το κουτι σου έκανα και εγω ότι μπορουσα για το airflow στο δικό μου αλλα δεν καταφερα να παρω τις θερμοκρασιες που ήθελα, το watercooling το φοβάμαι λιγο...αντε παλι διαβασμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πως το τρέμω...Κοίτα, από θερμκρασία δεν παθαίνει τίποτα ούτε στους 75 βαθμούς. Τώρα για να το έχεις 24/7 πάνω από τα 3.5 με 4,2 δεν έχει να σου προσφαίρει τίποτα. Ακομα και στα 3,3 να έχεις το CPU δεν θα δεις καποια διαφορά ούτε στα παιχνίδια εκτός και αν παίζεις ανάλυση 640*480. Μετά τα 1600*1200 αρχίζει να πατάει φρένο το GPU οπότε ποιος ο λόγος να τον αναβάσω παραπάνω? Αν θες να δεις διαφορά στην απόδοση γραφικών μόνο το GPU κάνει την διαφορά. :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 17:49]

Εγώ να δεις πως το τρέμω...Κοίτα, από θερμκρασία δεν παθαίνει τίποτα ούτε στους 75 βαθμούς. Τώρα για να το έχεις 24/7 πάνω από τα 3.5 με 4,2 δεν έχει να σου προσφαίρει τίποτα. Ακομα και στα 3,3 να έχεις το CPU δεν θα δεις καποια διαφορά ούτε στα παιχνίδια εκτός και αν παίζεις ανάλυση 640*480. Μετά τα 1600*1200 αρχίζει να πατάει φρένο το GPU οπότε ποιος ο λόγος να τον αναβάσω παραπάνω? Αν θες να δεις διαφορά στην απόδοση γραφικών μόνο το GPU κάνει την διαφορά. :flower:

Nαι, συμφωνω , το έχω διαπιστωσει και εγω, με λιγο o/c στην gpu παιρνεις περισσοτρερα fps παρα με ο/c στο cpu (με αυτες τις αναλυσεις)

Aν και σε εχασα λιγο με τις συχνοτητες. Μάλλον εννοεις ότι το 3,3 δεν έχει μεγάλες διαφορες με το 3,5 και εγω στα 3,3 θα φτασω και θα σταματησω εκεί. Πιστευω κάπου εκει ειναι και ο καλυτερος λογος τασεων - θερμοκρασιων / αποδωσης , με αέρα.

Link to comment
Share on other sites

το αφησα επειδη ειχα λογο και δευτερον το κουτι αυτο χωρεσε οτι ειχε το στακερ και εχει ιδιες θερμοκρασιες αααντε λιιιγο χειροτερες . εγω το θεωρω αριστη αγορα παιδες και το προτεινω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 01:33]

@perp πολύ μούρη το γραφείο σου, perfect ;)

ευχαριστώ ρε μαν! ;)

Βέβαια, μου έβγαλε την πίστη μέχρι να ολοκληρωθεί το όλο setup με παραγγελίες απο HK, US, UK, DE και GR για να ταιριάξουν και τα εξωτερικά υλικά αλλά άξιζε...

BTW το μαύρο γραφείο τρελή ιδιοκατασκευη από Practiker με ΙΝΟΧ πόδια για να δένει καλύτερα στο μάτι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.