Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Φτου,το κατάλαβες και αυτό,βασικά με κατάλαβες χιχι...:sarcastic:

(πλάκα κάνω :p)

Οκ την καθάρισα όσο καθάριζε δηλαδή με πινέλο.Θέλει να γεμίσω κάνα κουβά νερό να την ρίξω μέσα αλλιώς δεν καθαρίζει.

Θερμοκρασίες τώρα με ζέστη έχει 34-35 idle,full load δεν έχω δει.

th_DSC02476.jpg

Την σκόνη που'πεσε απ'την Zalman,θα την διώξει ο intel όταν ανάψει,είτε έξω απ'το κουτί,είτε στον πάτο του κουτιού. :tomato:

th_DSC02478.jpg

@giogio gg το κουτί μέσα,αλήθεια τι psu έχεις; :happy2:

Έγινε επεξεργασία από johnsonb
Link to comment
Share on other sites

Αυτό Είναι Και Το Δικό Μου:

DSCN6925.jpg

DSCN6921.jpg

DSCN6913.jpg

DSCN6912.jpg

DSCN6911-1.jpg

DSCN6907.jpg

Αναμένετονται ψύκτρες στις Μνήμες, Ανεμηστιράκι στο Chipset και Heatsinks Στις μνήμες της κάρτας γραφικών... ;)

Έγινε επεξεργασία από Serial Killer
Link to comment
Share on other sites

Thank You...

Επίσης Έχω Να Πώ Ένα Μεγάλο Ευχαριστώ :clap: Στο Forum Γιατί Από Εσάς Έμαθα Όσα Έμαθα Για Το Cable Management....:worship::D:jump1:

επειδη το ειχα παλια αυτο το case απο τα multirama εαν κανεις 2 -3 τρυπες γινεται πολυ καλο κ ακομα ποιο καλο cable management. αν βεβαια δεν ειχες κ τις ide συσκευες θα ηταν ακομα ποιο καλο , ψαξτω παντως .

Link to comment
Share on other sites

Αν Θες Ρίξε Μου Λιγάκι Τα Φώτα Σου Στο Που Μπορούν Να Ανοιχτουν Αυτές Οι Τρύπες...

Επίσης Αυτό Που Σκέφτηκα Είναι Να Περάσω Το Καλώδιο SATA Απο Πίσω Όπως Και Τα Καλώδια Από Τα Διακοπτάκια Power,Reset,HDD...

Any Ideas????

Εννοείτε... Χτυπάς Παλαμάκια Και Την Κάνει Με Ελαφρά Πηδηματάκια....

Συνήθως Είναι Χωρίς Καπάκι....

Με Καπάκι Το Είχα Πρίν Το Κάνω Overclock (Απο Τα 2.5GHz Στα 3.4GHz)...

Τώρα Έχει Ανάγκει Να Αερίζετε.. Οπότε... Καπάκι Γιόκ....:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Αν Θες Ρίξε Μου Λιγάκι Τα Φώτα Σου Στο Που Μπορούν Να Ανοιχτουν Αυτές Οι Τρύπες...

Επίσης Αυτό Που Σκέφτηκα Είναι Να Περάσω Το Καλώδιο SATA Απο Πίσω Όπως Και Τα Καλώδια Από Τα Διακοπτάκια Power,Reset,HDD...

Any Ideas????

Εννοείτε... Χτυπάς Παλαμάκια Και Την Κάνει Με Ελαφρά Πηδηματάκια....

Συνήθως Είναι Χωρίς Καπάκι....

Με Καπάκι Το Είχα Πρίν Το Κάνω Overclock (Απο Τα 2.5GHz Στα 3.4GHz)...

Τώρα Έχει Ανάγκει Να Αερίζετε.. Οπότε... Καπάκι Γιόκ....:hehe:

κοιτα εγω προτεινω να κανεις μια στρογγυκη τρυπα κοντα στο τροφοδοτικο ωστε να μπενουν ολα τα καλωδια μεσα με το που βγαινουν απο το τροφοδοτικο . η ακομα καλυτερα να κοψεις ενα κομματι του κουτιου στο πανω μερος του κουτιου εκει που εχει γωνια( απο μεσα εννοω που παει στο πισω καπακι ) .( δεν εχω κ φωτο ρε γαμωτο να σου δειξω ) ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΟΥΤΙ ΒΛΕΠΕΙς. μετα μπορεις να κανεις αλλη μια τρυπα κοντα στην μητρικη κ στην 4τρα πινη τροφοδοσια ρευματος της ωστε να μην φιανεται ουτε αυτο το καλωδιο . μετα μπορεις να ασχοληθεις κ λιγο με τον αεα του κουτιου . οπως 1-2 τρυπες κατω με ποτηρο τρυπανο κ να βαλεις ανεμηστηρακια να βαζουν στο κουτι αερα . θελει ομως 2 ποντους περιπου σηκωμα το κουτι ( κατι σαν μικρα ποδαρακια. )για να αποδιδουν καλυτερα τα ανεμηστηρακια .αλλη μια τρυπα πανω για ανεμηστηρα που θα βγαζει τον αερα . γενικα μπορεις να κανεις διαφορα ,πας στην κατηγορια case μοδδινγ . εχω αρχισει να το φτιαχνω κ εγω για τον μικρο μου αδερφο κ θα πεσει κ βαψημο . αν βρω χρονο κ το τελειωσω θα ποσταρω να σου δειξω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μπλε κάτω από την κάρτα γραφικών είναι για ανεμιστηράκι που βγάζει τον αέρα έξω; (γιατί αν είναι μάλλον εμποδίζει την εισαγωγή αέρα στην κάρτα γραφικών)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.