Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Να και το δικο μου HAF.Βεβαια ειναι λιγο ακαταστατο τελευταια αλλα σε λιγο καιρο θα πεσει συμαζεμα:D

Θα μπουν και μερικοι xigmatek 12αρηδες!Οταν ξαναφερει το πλαισιο...

Toν πανω ανεμιστηρα του haf γιατι τον αντικατεστησες;

Και κατι ακομα, τους ανεμιστηρες στην ψυκτρα του επεξεργαστη εγω τους εχω λαθος προσανατολισμο ή δεν υπαρχει λαθος ή σωστο;

Οπως φαινεται στην φωτο, φυσανε απο κατω προς τα πανω....

attachment.php?attachmentid=35106&stc=1&d=1242473330

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό να ρουφάει την ζέστη από την κάρτα γραφικών,αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα,πάντως καλύτερα αν γίνεται να βάλεις την ψύχτρα σε οριζόντια στάση και να φυσάνε οι ανεμιστήρες προς το πίσω μέρος του κουτιού,αλλά δεν ξέρω αν χωράει με δύο fan πάνω από τις ram. :T:

Link to comment
Share on other sites

Toν πανω ανεμιστηρα του haf γιατι τον αντικατεστησες;

Και κατι ακομα, τους ανεμιστηρες στην ψυκτρα του επεξεργαστη εγω τους εχω λαθος προσανατολισμο ή δεν υπαρχει λαθος ή σωστο;

Οπως φαινεται στην φωτο, φυσανε απο κατω προς τα πανω....

attachment.php?attachmentid=35106&stc=1&d=1242473330

Βασικα πρωτα για πειραματισμο κ κατα δευτερο λογο γιατι ηθελα να κανω κατι μερικους 12ρηδες π ειχα και τεμπελιαζαν:sarcastic:

Και γω προς τα πανω την ειχα την ψυκτρα αλλα την αλλαξα,οχι για καποιον ιδιαιτερο λογο!

Παντως ιδια δουλεια κανει και δεν υπαρχει λαθοσ η σωστο,εκτος κ αν κοιταει πανω χωρις να εχει το κουτι τρυπα πανω!

Σημερα εβαλα τον 23αρη να φυσαει στο κεντρο και ταιριαζει γαντι!!Και λιγο μαζεμα καλωδιων οσο γινοταν...

post-4592-1416074000,0227_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λεω να κανω.Μονο που θα τους αλλαξω ολους τους 12ρηδες σε κοκκινους.μαζι και της vga.Και για να γινει αυτο θελει 6*8 48 δλδ 50 ευροπουλα...!

Οποτε με τον επομενο μισθο γτ τωρα δεν περισευει τπτ :rant:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ πιο όμορφο αν έβαζες σε όλους τους σωλήνες πλαστικό σπείρωμα και όχι μονο στις γωνιές...

Και ακόμα καλύτερα αν είχες μαύρο πλαστικό σπείρωμα ;) με πράσινους σωλήνες !

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ πιο όμορφο αν έβαζες σε όλους τους σωλήνες πλαστικό σπείρωμα και όχι μονο στις γωνιές...

Και ακόμα καλύτερα αν είχες μαύρο πλαστικό σπείρωμα ;) με πράσινους σωλήνες !

:laughing:

εχεις ενα δικιο αλλα αντε βγαλε νερα παλι σωληνες κτλ αν εχω ορεξη θα τους βγαλω;);)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ πιο όμορφο αν έβαζες σε όλους τους σωλήνες μεταλλικο σπείρωμα και όχι μονο στις γωνιές...

Και ακόμα καλύτερα αν είχες μαύρο πλαστικό σπείρωμα ;) με πράσινους σωλήνες !

:laughing:

;)

μα πολυ ομως....

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μου στο πολυ γρηγορο με το τελικο set up :crazy_pilot:

dsc01064v.th.jpgdsc01067e.th.jpg

dsc01069z.th.jpgdsc01071hhu.th.jpg

thinking out loud

ειμαι ο ο μονος που βρισκω το χρωμα των Noctua αποκρουστικο

και εντελως εκτος κλιματος του ολου hardware/modding θεματος?

αυτος ο συνδυασμος κυλοτι/σοκολα μονο σε αναγεννησιακο mod Λουδοβικου XIV θα μου ταιριαζε ρε γμτ...

χωρις παρεξηγηση Tasos, γενικα μιλαω

απλα τους ειδα και τους τρεις εκει στη σειρα και το θυμηθηκα

περαν αυτου, μια χαρα το κουτακι

και σε λιγο καιρο ξερεις...

οι 4 σκληροι μετακομιζουν σε 5,25 cage

και στη θεση τους, ξηλωνονται τα rails και μπαινει διπλο ψυγειακι και καθετη pmp-400

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.