Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
να και το δικο μου haf..8ελω μονο να μου δωσετε καμια ιδεα που να βαλω τα καλωδια π εχει κατω..

Επιτέλους το είδαμε το HAF με την bloodrage :)

1. Τα καλώδια δεν χωράνε να τα τακτοποιήσεις και να τα μαζέψεις στην "πλάτη" του κουτιού?

2. Το σφυρί του Θορ δεν το έπαιρνε να το βάλεις αλλιώς? (το fan να είναι παράλληλο με το πίσω fan του κουτιού)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φοβάσαι το μαστόρεμα καλό θα ήταν να το έφτιαχνες εσύ το κουτί. Στη θέση σου θα έχανα λίγο χρόνο από τη μέρα μου για να το ξηλώσω και να το ξαναφτιάξω. Στην φωτογραφία σου φαίνεται να μην έχουν περάσει καν τα καλώδια τροφοδοσίας (και τα sata νομίζω) από τις τρύπες για cable management που έχει το HAF.

Κάποιος άλλος με HAF να μας πει αν υπάρχει χώρος για να τακτοποιηθούν από το πίσω μέρος τα καλώδια

Καλορίζικο πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιω εγω..τ συναμολογησαν στ πλαισιο κ κανανε μ@κ@κιες...τωρα γ τ καλωδια..δεν εχω προσπα8ησει να τ βαλω πισω γιατι δν νομιζω να χωρανε..:wall:

Εννοείται πως χωράνε στην πίσω μεριά τα καλωδία...Εδώ χωράνε σε άλλα και άλλα μικρότερα κουτιά

δεν θα χωράνε στο HAF..:p:p

Εδώ:http://www.overclock.net/computer-cases/416409-cm-haf-932-cable-management-guide.html μπορείς

να δεις ένα μικρό οδηγό που βρήκα ο οποίος ίσως σου δώσει ιδέες να τα τακτοποιήσεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Χωρανε στανταρ...Ολοκληρο τροφοδοτικο χωραει εκει πισω μιας και ειναι και λιγο εξογκομενο το πλαινο...

Ρε ηταν εγκλημα να σου στησουν τετοιο εργαλειο στο πλαισιο...

Κανε ενα καλο στον εαυτο σ και στο πισι και λυστο και φτιαχτο απ την αρχη!!!

Απ οτι βλεπω τον ανεμιστηρα της οροφης τον περνανε απο ψηκτρα-μητρικη πισω απο καρτα γραφικων μεχρι κατω αντι να τον βαλουν απο πισω να μην ενοχλει...

ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΟΣ ΟΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΤΕΣ ΕΚΕΙ!!!

Θα βρει κανενας κανα πλαστικο απο φραππε καμια ωρα!!!χαχαχαχα:haha::haha:

Link to comment
Share on other sites

εχω το pc&c silencer 750w..και δεν βγαινουνε τα καλωδια που δεν χρεισιμοποιω..αυτα τι να τα κανω??να τα κρυψω πισω??η κατω τρυπα δεν χωραει τιποτα..εχει στουμπωσει..σκεφτηκα να τα βαλω και στις κενες 8εσεις των σκληρων αλλα 8α εμποδιζει τον αερα που μπαινει μεσα απο μπροστα..8α τα φτια3ω και λιγο αυριο το προι και 8α βγαλω κ αλλη pic..τωρα με το 8ορ δν 3ερω τι να κανω..εχει λιγη παστα μεσα ενα σακουλακι π μ δωσανε..8α φτανει αραγε??..και γενικα φοβαμε να τα βγαζω και τα 3αναβαζω..αλλα 8α δω και κανα guide στο νετ 8α φερω και κανα φιλο να βοη8ησει και 8α δουμε..:hang3:

Link to comment
Share on other sites

οταν ειδα κ γω τν ψυχτρα μ αναψαν τα λαμπακια..ή το cable managment..πετουσαν τα καλωδια απο δω κ απο κει..κ κτι αλλο..τους ειπα να βαλουν κοκκινο fan αλλα βαλανε μπλε..ελεος δηλαδη..:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Από μπροστά κομπλέ

tdpt1b75rjgwpgychbn3_thumb.jpg

αλλά από πίσω το χάος (και με modular)

13swdbg4lswpuzkm6ep0_thumb.jpg

Ο πάνω ανεμιστήρας? Κάθεται δια της βαρύτητας?

Όσο για την μακαρονάδα από καλώδια κάτσε να δεις και τα δικά μου (modular και εδώ).

Link to comment
Share on other sites

εχω το pc&c silencer 750w..και δεν βγαινουνε τα καλωδια που δεν χρεισιμοποιω..αυτα τι να τα κανω??να τα κρυψω πισω??η κατω τρυπα δεν χωραει τιποτα..εχει στουμπωσει..σκεφτηκα να τα βαλω και στις κενες 8εσεις των σκληρων αλλα 8α εμποδιζει τον αερα που μπαινει μεσα απο μπροστα..8α τα φτια3ω και λιγο αυριο το προι και 8α βγαλω κ αλλη pic..τωρα με το 8ορ δν 3ερω τι να κανω..εχει λιγη παστα μεσα ενα σακουλακι π μ δωσανε..8α φτανει αραγε??..και γενικα φοβαμε να τα βγαζω και τα 3αναβαζω..αλλα 8α δω και κανα guide στο νετ 8α φερω και κανα φιλο να βοη8ησει και 8α δουμε..:hang3:

Φιλε κρινοντας απο την φωτο π εχεις βαλει μαλλον δεν εχεις δει στουμπωμα!!!

Βγαλε το πισω πλαινο καλυμα και θα δεις οτι εχει παρα πολυ χωρο!!!!

Δες στην προχειρη φωτο απ το δικο μου!!!

Εχω περασει πολυ πραμα και παλι χωραει να μπει αλλο τοσο και παραπανω χωρις υπερβολη!!!

post-4592-1416074090,0847_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

8α δω πως 8α τα βολεψω..8α με βοη8ησει κ ενας φιλος μου..το 8εμα ειναι οτι πρεπει να παρω παστες και κα8αριστικα γιαλιστικα κλπ και δν 3ερω αν 8α προλαβω και αν 8α εχει το πλαισιο..μην τρεχω κατω στην α8ηνα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.