Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

τώρα το περνάω και στο μαγαζί :dance3:

[MENTION=11529]RGit7789[/MENTION] για να blockαρεις κάτι/κάποιον το ένα χέρι πρέπει να είναι ελεύθερο+αν χτυπάς και με τα 2 χέρια δεν έχεις δύναμη για να αμυνθείς μετά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Bloom κλείνει από το launcher, είναι το FXAA. Απλά ξετικάρετέ το αν δεν σας αρέσει η θολούρα.

Δεν το έχω δοκιμάσει, αυτό που δοκίμασα όμως είναι το:

FXAA Post Process Injector

το οποίο κάνει saturate και έχει πιο φυσικά χρώματα. Επειδή το sharpen κτλ το κάνουν υπερβολικό για το μάτι, απλά κατεβάστε το installation και επιλέξτε "Οnly saturate".

Βέβαια το mod τρώει 5-7 fps...περίεργο.

Μπορείς να το ανοιγοκλείνεις πάντως με το κουμπί Pause.

Να και ένα before/after:

post-5325-1416075630,2812_thumb.jpg

post-5325-1416075630,3433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται όντως να πάρω ρωσικό κλειδί. Δεν "παίζω" με τον λογαριασμό μου του Steam ;)

Φθηνότερα εδώ: Download The Elder Scrolls V: Skyrim for PC

Από δω το πήρα και γω και ενεργοποίησα σήμερα (κατεβαίνει :D).

Μακριά από ρώσικα κλειδιά, εκτός αν θέλετε να ζείτε με το φόβο μη σας το σβήσει το steam...

Είναι και πάλι πιο ακριβό από τα 32€ του ελληνικού καταστήματος (αφού δεν βιάζομαι κιόλας), αλλά ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται όντως να πάρω ρωσικό κλειδί. Δεν "παίζω" με τον λογαριασμό μου του Steam ;)

Είναι και πάλι πιο ακριβό από τα 32€ του ελληνικού καταστήματος (αφού δεν βιάζομαι κιόλας), αλλά ευχαριστώ :)

φτοιάξε δεύτερο steam με μόνο ρώσικα cd keys :)

είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κλπ. αλλά

1) Ο χάρτης του μου φαίνεται το 1/4 του oblivion και με λιγότερα σημεία ενδιαφέροντος.

2) Οι μάχες, τουλάχιστον στο default difficulty, είναι εύκολες...

Link to comment
Share on other sites

Οι πανοπλίες ειναι φοβερές με πολλές λεπτομέρειες, όπως και τα όπλα, έχει γίνει φοβερή δουλειά.

Daedra heart εχει βρει καποιος? που βρίσκεις για να φτιάξεις daedric armor?

Πουλάει ένας dark elf στο mage academy/winterhold, 2ρο όροφο εκεί που είναι τα δωμάτια των μαθητών (πρέπει να κάνεις νομίζω 1-2quests εκεί πρώτα). Επίσης (σπάνια) βρίσκεις και στους alchemists, στα ingridients.

Link to comment
Share on other sites

Το inventory δεν σας τη σπαει? Το ηθελα πιο old school rpg να συγκρινεις οπλα και πανοπλιες κτλ.

Επισης μεγαλη πατατα που δεν εχει fast commands. Καθε φορα πρεπει να πατας Q που κοβει τη δραση

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχει πολλά πράγματα που σου την σπάνε το παιχνίδι αλλά είναι για χάρη των κονσολών.

Αν ήταν PC exclusive χαλαρά θα το είχαν προσέξει περισσότερο σαν σύνολο και θα ήταν πολύ καλύτερο.. αλλά τι να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

To inventory θα ήταν μια χαρά αν στην γραμμή που έχει τις ονομασίες των αντικειμένων είχε μικρά κουτάκια με icons . Το 3d εμένα μου αρέσει προσωπικά αλλά δεν χρειάζονταν να πιάσει όλη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχει πολλά πράγματα που σου την σπάνε το παιχνίδι αλλά είναι για χάρη των κονσολών.

Αν ήταν PC exclusive χαλαρά θα το είχαν προσέξει περισσότερο σαν σύνολο και θα ήταν πολύ καλύτερο.. αλλά τι να κάνουμε.

Παραβλεπονται μπροστα στην επικοτητα του τιτλου ωστοσο.

Επισης εντυπωση μου εκανε που δεν εχω δει ουτε ενα βιντεο απο την αρχη του παιχνιδιου

Link to comment
Share on other sites

Παραβλεπονται μπροστα στην επικοτητα του τιτλου ωστοσο.

Επισης εντυπωση μου εκανε που δεν εχω δει ουτε ενα βιντεο απο την αρχη του παιχνιδιου

Αυτο το παρατηρησα κ εγω. Δεν εχει cutscene ουτε στην αρχη του new game (το oblivion ειχε)...

Link to comment
Share on other sites

Τις κονσόλες τους μεσα!

Φοβερό παιχνίδι

Απαίσιο interface, για τα σκουπίδια πραγματικά. Παλεύω με τα πλήκτρα για να παίξω σαν ανθρωπος. Ενα σωστό quick menu δε μπορουσαν να κανουν για να αλλαζεις απο σπαθι σε τοξο οπως ηταν παλια στο oblivion?

Και ο κόσμος σε ψυχοπλακώνει. Παρα πολλά βουνά ρε αδερφάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρόλο που και εμένα μου την σπανε 2 πράγματα έχω κολλήσει άσχημα.

1.Δεν έχει lock σε εχθρό

2.Δεν έχει combo

Και μια απορία.Πηγαίνω και κοιμάμαι αρκετά συχνα,το health είναι γεμάτο αλλά όταν περνάω απο κόσμο λενε μήπως είμαι άρρωστος γιατί δεν φαίνομαι καλά.Έχω παρει και cure all disease potion αλλά πάλι τα ίδια.Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.