Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

Bug: Βρίσκω άλογο στο δρόμο, καβαλάω, πάω να σταθώ μια στιγμή, κατεβαίνω και ο άλογο ΕΚΣΦΕΝΔΟΝΙΖΕΤΑΙ στα 300 μέτρα να κοιτάει τα ραδίκια ανάποδα :nothing:

Μήπως ήταν το ίδιο άλογο που βρήκα εγώ να κάθεται πάνω από το πτώμα ενός ληστή?

Πτώμα αυτός, δε το παίρνω λεω γω. Το ηλίθιο δε καθόταν, κάθε φορά που κατεβαίνεις παίρνει το δρόμο για το πτώμα!

Και σαν να μην έφτανε αυτό οταν κατέβηκα πάνω σε ενα βράχο, εκσφενδονίστηκε! :fist:

Link to comment
Share on other sites

Το map εγω το βρισκω ικανοποιητικο. Δεν ξερω αν δοκιμασατε να "παιξετε" με το right click. Βαζοντας το view κατακορυφα και scrollαροντας μπορειτε να κανετε καλυτερο zoom σε συγκεκριμενες περιοχες. Ισως το legend θα επρεπε να περιεχει περισσοτερες λεπτομεριες αλλα αυτο πιστευω μπορει να διορθωθει με καποιο mod...

Ο χειρισμος ειναι παρομοιος με του oblivion με εξαιρεση ισως καποια bugs.

Έγινε επεξεργασία από RGit7789
Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένετε δηλαδή από ένα παιχνίδι 5,6GB εν έτη 2011;

Μόνο αυτό φτάνει για να καταλάβεις ότι κάτι δεν πάει καλά... εκτός του marketing της Bethesda :getlost:

Πραγματικά, αυτό με προβλημάτισε και μένα όταν το είδα, ένα dvd, τι να χωρέσει μέσα , κάτι θα λείπει.Arxaggelos σωστός σε όλα, το παιχνίδι κατάντησε κυριολεκτικά.Περπατάς πόση ώρα στις ερημιές και σου κάνουν παρέα μόνο άθλια textures,άντε κανένας λύκος με το ζόρι.Πιστεύω το ετοίμασαν σε μία σεζόν το παιχνίδι, άρπα κόλλα.Ντροπή, βιάστηκα να το αγοράσω και τώρα νευριάζομαι που τους έδωσα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχει ΑΤΙ crossfire τι framerate έχετε; [όλα ultra στα 1920]

εντωμεταξύ η ΑΤΙ έχει μια εβδομάδα από το release του παιχνιδιού να βγάλει cap για το skyrim...το crossfire δεν δουλεύει...

Όσο και να πάλευα χθες δοκιμάζοντας τα ματζούνια που βρήκα διασπαρτα στο internet (.dll fix, vsynch off, skyrim ini tweaks κτλ, CTR+ALT+Del κτλ) δεν βρήκα γιατρειά...Στην αρχή που μας μαζεύουν οι φρουροί και αποκεφαλίζουν έναν κακομοιρη βλέπω ανάλογα την περίπτωση 25-33 ή 30-34 fps και το crossfire ανενεργό!

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα power attacks δεν το ήξερα.Θα το δοκιμάσω.Όχι στα active δεν έχω τίποτα κόκκινο.

Ορύχαλκο που θα βρω;Θέλω να κάνω smith κάποια πράγματα αλλά δεν βρήκα να πουλάει κανένας.Επίσης Alchemist που έχει;Στο dragonsreach έχει κανέναν;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Spyrious απο την στιγμή που ξεκλείδωσες στο crafting την Orcish armor θα δεις οτι τις επόμενες μέρες θα αρχίσουν να πουλάνε οι merchants ορείχαλκο. Πήγαινε κανα fast travel απο πόλη σε πόλη και θα δεις οτι θα βγάλουν. Alchemist έχει στην αγορά του Whiterun.

Απο Mods παιδιά εγώ έχω βάλει προς το παρόν:

1.Enchanted blood.

2.No more Blocky faces

3.clothes/armor improvements

4.Better wooden furnitures

5.Better Gold

6.Delisius bread&edam.

7. Έκανα το mod για 4GB ram.

8. Και το καλύτερο μέχρι στιγμής το FXAA_ Post Process Injector. Έχω χρησιμοποιήσει το Lower Saturation, έχει ένα hint 5 frames κάτω αλλά η διαφορά αξίζει. Οι εικόνες είναι απο το μηχάνημα μου. Δεν ήξερα πως νας τις κάνω gif, κατεβάστε τες και παίξτε εναλαξ με το windows viewer για να δειτε τις διαφορές. :T:

tesv2011111801483928.jpg

tesv2011111801473358.jpg

tesv2011111801321137.jpg

tesv2011111801310555.jpg

Έγινε επεξεργασία από Arxagelos
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι υπερβολικο να κραζουμε τα γραφικα,οταν εχουμε τοσο ωραιο gameplay,

προσωπικα παιζω ακομα μερικα rpg σε 2D (σε emulator κτλ)και ουτε καν με απασχολουν τα γραφικα,

οταν παιρνω τοση ευχαριστηση απ το gameplay.

Π.Χ το dragonage 2 εχει αρκετα καλα γραφικα αλλα οταν το gameplay ειναι τοσο ασχημο και παιδικο δεν μπορει να σε κρατησει πολλες ωρες μπροστα απ την οθονη,

εξαιρεση ειναι το witcher 2 με τρομερα γραφικα και αρκετα καλο gameplay αλλα και παλι δεν εχει το βαθος στο story που εχει ολη η σειρα TES,

και κανενα game μεχρι τωρα δεν ειχε την ελευθερια κινησεων που σου δινει το TES,

εκει κρυβεται ολη η μαγεια που το κανει να διαφερει απ ολα τα αλλα οχι τα γραφικα.

Αλλα και παλι οσοι θελουν να τα βλεπουν τουμπανο γραφικα,υπομονη εδω βγαλαν modes που φτιαχνουν το Morrowind που ειχε βγει το 2002,δεν θα ασχοληθουν με το skyrim?

ειμαι 28 lvl και το χω κατα ευχαριστηθει το game,και μενα με πειραζουν καποια bugs αλλα δεν ειναι τοσο τρομερα που να χαλανε το παιχνιδι,και ειναι ευκολο να τα φτιαξουν στα επομενα patch,

και λογικα στο expansion που θα ρθει αργοτερα.

p.s καντε το Thieves guild chain quest και μετα πειτε μου, πως μπορεις να ασχοληθεις με τα γραφικα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.