Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

btw, τα dragon bones και scales χρειάζονται για κανά craft κτλπ ή τσάμπα τα κουβαλάω; Είναι και βαριά τα άτιμα...

Στο συνολο αν θες να φτιαξεις τις πανοπλιες , καμμια 30αρια απο το καθενα θες ..... αλλα μεχρι να φτασεις το smithing 100 θα εχεις μαζεψει και πολυ περισσοτερα , επειδη ειναι βαρια μπορεις να τα πετας καπου σε μια πολη μεσα π.χ. στο inn του whiterun (εγω αυτο εκανα :p) μεχρι να παρω σπιτι. Παντως η Deadric ειναι καλυτερη ... και οτι ebony ingot βρεις και deadra heart κρατα τα γιατι χρειαζονται και για τα οπλα Deadric που ειναι τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους των πλασματικών απαιτήσεων του pc. Υποστηρίζονται μόνο τα τελευταία προϊόντα και από τους καρτάδες και τους game developers.

Έχεις δίκιο Νεφ, σκέψου όμως και αυτόν που έσκασε 600€ για 5970 τρεις μήνες πριν την κατάργηση της σειράς. Τα 600€ για 2-3 βαρβάτα games του τρέχοντος έτους τα δίνεις;

Φιλε απλα σου λεω οτι το παιχνιδι τρεχει στα ultra 1080 αναλυση με gtx 295 κολημενο 60αρι φιλου μου. Δεν ειναι και το πιο βαρυ game αλλα ενταξει μην τρελαινομαστε κιολας καθε χρονο και νεα καρτα. Και ενδεικτικα αναφερω οτι η ''μουσειακη'' καρτουλα οπως την χαρακτηριζουν μερικοι (και απαξιωμενη λογω γηρατος) παιζει ολα τα games max σε ενα μονιτορ 1080 ΑΝΕΤΑ.

Να ναι καλα οι κονσολες που μας εχουν φρεναρει τα upgrades...

Την ειχα και εγω την καρτα, και πραγματικα το μετανιωσα που πεταξα λευτα για την 580 καθως τελικα για ενα μονιτορ που παιζω δεν μου εχει προσφερει τπτ, απλα θα ειναι future proof...

Link to comment
Share on other sites

βρες ασφαλές μέρος και φίλα τα. με blacksmith 100 φτιάχνεις top πανοπλία. light και heavy
Στο συνολο αν θες να φτιαξεις τις πανοπλιες , καμμια 30αρια απο το καθενα θες ..... αλλα μεχρι να φτασεις το smithing 100 θα εχεις μαζεψει και πολυ περισσοτερα , επειδη ειναι βαρια μπορεις να τα πετας καπου σε μια πολη μεσα π.χ. στο inn του whiterun (εγω αυτο εκανα :p) μεχρι να παρω σπιτι. Παντως η Deadric ειναι καλυτερη ... και οτι ebony ingot βρεις και deadra heart κρατα τα γιατι χρειαζονται και για τα οπλα Deadric που ειναι τα καλυτερα.

Ναι την έχω ψιλιαστεί τη δουλειά με το Smithing και το έχω ήδη 91 (ανεβαζοντάς το μόνο με Iron daggers) ενώ είμαι 21lvl. Tα bones τα αφήνω στο chest έξω από το High Hrothgar, γιατί ακόμα τσιγκουνεύομαι να πάρω σπίτι. Draedra hearts και ebony ingots που βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Tα bones τα αφήνω στο chest έξω από το High Hrothgar, γιατί ακόμα τσιγκουνεύομαι να πάρω σπίτι.

Το να βγάλεις χρήματα είναι ότι πιο εύκολο. Φτιάχνε μαχαίρια και κάνε enchant.

Πάρε το σπιτάκι στο whiterun που έχεις και 3 blacksmith δίπλα σου.

Link to comment
Share on other sites

αχέμ: Articles: NVIDIA GeForce 290.53 Beta Drivers Released - GeForce

The new NVIDIA GeForce 290.53 beta drivers are now available to download. Recommended for Elder Scrolls V: Skyrim players, the 290.53 beta drivers increase performance in the year's most played game by up to 25% and also include an updated, faster Ambient Occlusion profile that should eliminate the unsightly shimmering experienced and reported by members of the GeForce Community. And finally, we've updated our 3D Vision crosshair to better match the Skyrim's default 2D crosshair.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.γιατι μου κολλαει τοσο πολυ το παιχνιδι?σχεδον δεν παιζεται...

my pc

i7 920

ati 5870

ssd

6gb ram 1600

eyefinity 5760 x 1200

δεν εχω ασχολειθει πολυ με το game για αυτο μην βαρατε!!:)

(εφτασα μεχρι την πρωτη πολη και τα frames ηταν υπερβολικα λιγα...)

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ.....λογικό @syma μήπως!!!

Αφού είσαι με μία κάρτα και ef!!!Πάλι καλά που παίζει κιόλας σε αυτήν την ανάλυση!!!:p

δλδ too much λες ε?ρε γμτ τα αλλα games τα επαιζε ικανοποιητικα...δεν ημαστε αυτη την περιοδο για αλλες καρτες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ικανοποιητικά που λες είναι και σχετικό.Ο κάθε χρήστης το βλέπει διαφορετικά και κρίνει διαφορετικά.

Για μένα με μια κάρτα σε αυτήν την ανάλυση με full τα πάντα όλα,απλά θα ήταν unplayable!

Και πραγματικά απορώ πως σου παίζει σε αυτήν την ανάλυση!!!Εκτός αν δεν τα έχεις όλα τέρμα!

Link to comment
Share on other sites

Το ικανοποιητικά που λες είναι και σχετικό.Ο κάθε χρήστης το βλέπει διαφορετικά και κρίνει διαφορετικά.

Για μένα με μια κάρτα σε αυτήν την ανάλυση με full τα πάντα όλα,απλά θα ήταν unplayable!

Και πραγματικά απορώ πως σου παίζει σε αυτήν την ανάλυση!!!Εκτός αν δεν τα έχεις όλα τέρμα!

ολα τερμα ειναι δυστηχως.....

αλλα να ρωτησω.σε τετοιες καταστασεις τι ειναι καλυτερο να κανω? μια δευτερη καρτα σε crossfire, η μια 6990?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση επειδή σαν γνήσιος adenakiller πρέπει να πάρω λίγη εξουσία και οικονομική δύναμη στο game :p

34lvl και αρχίζουν γύρω μου να μιλάνε για σπίτια που πωλούνται....βλέπω επιχειρήσεις που δε πάνε καλά και ψάχνονται να αγοραστούν....

χάνω κάτι και δε βρίσκω το σύστημα αγοραπωλησιών?για το σπιτι βρήκα....έχω μαζέψει 20κ gold αλλά σκέφτομαι να επενδύσω σε καμιά trading company :p

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πετυχει προ ημερων ενα κρησφυγετο στη μεση του πουθενα και αναρωτιομουν γιατι να μην μπορω να μπω μεσα. Ουτε λοκπικ ουτε τιποτα...

Οποιος εχει κανει το grelod the kind quest βεβαια μαλλον εχει μαθει...

Απιστευτο το παιχνιδι, σημερα ειδικα που βρεχει ταιριαζει ο εξω καιρος με του παιχνιδιου και ειν' μουρλια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.