Jump to content



RMA Corsair = Awesome


2cpu

Recommended Posts

τι να σου πω.. με αυτα εχω ξενερωσει οσο δεν παει...4 κιτ υδροψυξης και παω μαλλον για το πεμπτο αν ειναι ετσι και το ΑΧ το οποιο δεν μου εχει δωσει κανενα αλλο δειγμα..και ειμαι σε φαση που δεν εχω ευχαριστηθει το μηχανημα μου οταν καθε λιγο και λιγακι πρεπει να βγαζω τηνΗ100/Η100i ..οποτε τι να το κανω το καλω rma αν δεν χαιρομαι το μηχανημα μου

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Παρε με το καλο το στικακι σου δες καμια ταινια και μετα ελα να

πεις την γνωμη σου 3 η ωρα τα ξημερωματα για τα ποσα εδωσα για το τροφοδοτικο.

Παρακαλω αφου δε μου επιτρεπετε να απαντησω τουλαχιστον να σβηστει αυτο το χλευαστικο-υβριστικο σχολιο.

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά σου λέω για το πως αγνοείς αυτά που σου απαντάνε, πως βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα παρά τις αναλυτικές απαντήσεις από τον Volrath και άλλα παιδιά, όπως επίσης ενώ λες πως δεν ξέρεις για το Χ,Φ,Ψ πράγμα, εμφανίζεσαι μετά τάχα μου ότι το ξέρεις και θες να βγάλεις τους άλλους τρελλούς.

Επίσης η συμπεριφορά σου στο θέμα του "Samsung SSD" και κυρίως του "ο SSD μου κάνει 400 και είναι καλύτερος από αυτούς που έχετε εσείς, και δεν σας λέω ποιός είναι" οδηγεί τους άλλους στην συμπεριφορά που εισπράττεις ( και αν συνεχίσεις αυτή την συμπεριφορά η επόμενη απάντηση θα είναι κάποιος mod "thread locked" & καμμιά εβδομαδούλα διακοπούλες ( BAN ) μπας και συμμορφωθείς.

Η συμπεριφορά σου μέχρι στιγμής είναι τουλάχιστον παιδική ( αδικαιολόγητη αν είσαι >18 χρονών )...

Απαντηση στην επιθεση αυτη που δεχτηκα από καποιον billpeppa σε αλλο threadπου κλειδωθηκε(για άλλο λογο):

Aυθαιρετα συμπερασματα βγαζεις εσυ φιλε. Ποτε δεν αγνοω ότι μου απαντανε. Κι εγω εδωσα αναλυτικες απαντησεις αλλα καποιοι οπως εσυ, τις εγραψαν στα παλια τους τα παπουτσια.

Ποτε δε ρωτησα για κατι και μετα ειπα οτι το ξερω, αυτά ειναι δικα σου.

Στο θεμα του «Samsung ssd» oπως λες, δεν ειπωθηκαν τετοια πραγματα. Διαβασε το προσεκτικα και οπου δε καταλαβεις παλι μου λες. Αλλα το πιθανοτερο είναι ότι στρεβλωνεις επιτηδες, το μονο που σε ενδιαφερει είναι να κανεις προσωπικη επιθεση και την «εμπλουτιζεις» με μπολικες ψευτιες… Δημιουργεις θεμα από κει που δεν υπαρχει, δεν αρνηθηκα να απαντησω ποιον ssd, ουτε και ειπα ποτε… «ο SSD μου είναι καλύτερος από αυτούς που έχετε εσείς» (και να το ελεγα βεβαια δε καταλαβαινω εσυ τι ζορι τραβας). Απευθυνθηκα μονο σε εναν φιλο που ειχε την εντυπωση ότι με 45€ αγορασε εναν πολύ καλο ssd.

Το ban όταν γινεις mod να το ριχνεις ελευθερα οπου θες, κι εγω αν ημουν mod θα σου εριχνα ισοβιο ban από παντου γιατι εισαι τραγικα απαραδεκτος.

Τελος, η συμπεριφορα μου πιστευω ειναι αψογη, αντιθετα εσυ ακουγεσαι πολύ κομπλεξαρισμενος και ψευταρακος, και οπωσδηποτε κατω των 13 ετων.

(ΥΓ. Αποτι ειδα σου εκαναν edit το μυνημα γιατι περιειχε «κακα λογακια»… ολο αυτό το παροξυσμο τον επαθες επειδη και καλα καταλαβες να λεω ότι «ο SSD μου είναι καλύτερος από αυτούς που έχετε εσείς»?)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν χρησιμοποιήσει το rma της.

Χρειάζεται να στείλω και την απόδειξη αγοράς μέσα στη συσκευασία?

Μιας και την Η100 την αγόρασα μεταχειρισμένη, και δεν είναι προφανώς στο δικό μου όνομα.. ;)

Επίσης μιας και δεν πρόλαβα να επικοινωνήσω σήμερα, για το advanced rma, prepaid, με ποσό >= της αξίας της H100 μέσα, την δέχεται?

Γιατί στο email που μου έστειλαν, μεταξύ άλλων είχε και αυτό

Please make sure your complete address is included within the package: first/last name, telephone # and complete return address. Be aware, some shipping stores do not include your contact details on the address label.

Αφού έχω εκτυπώσει το label από το site τους και το έχω κολλημένο.. γιατί θέλουν ξανά την διεύθυνσή μου.. ?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να στείλω και την απόδειξη αγοράς μέσα στη συσκευασία?

Μιας και την Η100 την αγόρασα μεταχειρισμένη, και δεν είναι προφανώς στο δικό μου όνομα.. ;)

Οχι.Δεν με την ζητησαν οσο θυμαμαι με το τροφοδοτικο και σιγουρα δεν με την

ζητησαν ουτε καν την ανεφεραν με τις μνημες .Και στις μνημες δεν ειχα αποδειξη μιας και με τις χαρισε ενας

φιλος

Επίσης μιας και δεν πρόλαβα να επικοινωνήσω σήμερα, για το advanced rma, prepaid, με ποσό >= της αξίας της H100 μέσα, την δέχεται?

Αν και δεν χρησιμοποιησα το εν λογω συστημα βαση των λεγομενων των

αλλων παιδιων θεωρητικα θα το δεχθει.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ζητούν απόδειξη. Σου υπενθυμίζουν να βάλεις στην συσκευασία που θα στείλεις , το χαρτί απο την αίτηση rma. Προσωπικά το ξέχασα , αλλά δεν μου είπαν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την ιστορια με την corsair ....

Την ερχομενη Παρασκευη κλεινω ενα μηνα που παραδωσα το τροφοδοτικο παλιας κοπης Hx750 στο visionstudio για να σταλει Ολλανδια για αντικατασταση. Η συμπεριφορα απο visionstudion τελειως απαραδεκτη το ειχα παει αρχικα μου ειπανε για 15 μερες πηρα τηλεφωνο μετα απο 15 μερες να ρωτησω αν οντως εχει ερθει και μου ελεγε ενα καρναβαλι στο τηλεφωνο οτι το ελεγξε το τεχνικο τμημα τους και δεν βρηκαν καποιο coil Noise. Ωραια του λεω δηλαδη δεν το στειλατε να ερθω να το παραλαβω και να δω τι θα κανω .. οχι μου λεει επεμενε ο πελατης να σταλει ακου εκει να μου ριχνουν και το φταιξιμο για κατι που δεν εγινε ποτε. Με λιγα λογια τα τσακαλια στο visionstudio στειλαν ενα τροφοδοτικο που γι'αυτους δεν ειναι ελλατωματικο στην Ολλανδια για αντικατασταση και θα μπορουσε καλλιστα να περιμενω εναν μηνα αδικα για να γυρισει το ιδιο πισω.

Τελος παντον μιλησα χτες μαζι τους και το μονο που μου ειπαν ειναι οτι τελικα θα ερθει μεσα στην εβομαδα και αργουσε επειδη θα σταλει το καινουργιο revision. Γνωριζει καποιος τι εννοει με αυτο ?? Καποιο μεταχειρισμενο ιδιο με το δικο μου απλα πιο καινουργιο revision η το καινουργιο hx750 που εχει βγαλει η corsair στα οποια υπαρχει αλλο ειδος προβληματος με τον ελεγκτη του fan.

Ενα πραγμα ειναι σιγουρο βρηκα το μπελα μου οπως πολυ αλλος κοσμος με ενα τροφοδοτικο το οποιο κοστιζει αρκετα λεφτα και εδινε εγγυηση ζωης 7 χρονια.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά;περονόσπορος έχει πεσει με αυτα τα psu της corsair...

Το vision studio έχει πάρει άσχημο δρόμο δυστυχώς,ότι και να τους πεις,σου λένε "η εταιρεία,και εμας μας τρέχουν,δε φταίμε"

ενώ κυριολεκτικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται πλέον.

Ουτε ημερομηνίες παράδοσης ξέρουν,ουτε ποιος είσαι,τι αγόρασες,τι επεστρεψες,τι δούμε έχουν πει...έχει γίνει χαοτική κατάσταση πραγματικά...

Σαν το πλαισιο ε α πράγμα,σε πιο φτηνό...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την ιστορια με την corsair ....

Την ερχομενη Παρασκευη κλεινω ενα μηνα που παραδωσα το τροφοδοτικο παλιας κοπης Hx750 στο visionstudio για να σταλει Ολλανδια για αντικατασταση. Η συμπεριφορα απο visionstudion τελειως απαραδεκτη το ειχα παει αρχικα μου ειπανε για 15 μερες πηρα τηλεφωνο μετα απο 15 μερες να ρωτησω αν οντως εχει ερθει και μου ελεγε ενα καρναβαλι στο τηλεφωνο οτι το ελεγξε το τεχνικο τμημα τους και δεν βρηκαν καποιο coil Noise. Ωραια του λεω δηλαδη δεν το στειλατε να ερθω να το παραλαβω και να δω τι θα κανω .. οχι μου λεει επεμενε ο πελατης να σταλει ακου εκει να μου ριχνουν και το φταιξιμο για κατι που δεν εγινε ποτε. Με λιγα λογια τα τσακαλια στο visionstudio στειλαν ενα τροφοδοτικο που γι'αυτους δεν ειναι ελλατωματικο στην Ολλανδια για αντικατασταση και θα μπορουσε καλλιστα να περιμενω εναν μηνα αδικα για να γυρισει το ιδιο πισω.

Τελος παντον μιλησα χτες μαζι τους και το μονο που μου ειπαν ειναι οτι τελικα θα ερθει μεσα στην εβομαδα και αργουσε επειδη θα σταλει το καινουργιο revision. Γνωριζει καποιος τι εννοει με αυτο ?? Καποιο μεταχειρισμενο ιδιο με το δικο μου απλα πιο καινουργιο revision η το καινουργιο hx750 που εχει βγαλει η corsair στα οποια υπαρχει αλλο ειδος προβληματος με τον ελεγκτη του fan.

Ενα πραγμα ειναι σιγουρο βρηκα το μπελα μου οπως πολυ αλλος κοσμος με ενα τροφοδοτικο το οποιο κοστιζει αρκετα λεφτα και εδινε εγγυηση ζωης 7 χρονια.:tomato:

Τι γίνεται ρε παιδιά;περονόσπορος έχει πεσει με αυτα τα psu της corsair...

Το vision studio έχει πάρει άσχημο δρόμο δυστυχώς,ότι και να τους πεις,σου λένε "η εταιρεία,και εμας μας τρέχουν,δε φταίμε"

ενώ κυριολεκτικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται πλέον.

Ουτε ημερομηνίες παράδοσης ξέρουν,ουτε ποιος είσαι,τι αγόρασες,τι επεστρεψες,τι δούμε έχουν πει...έχει γίνει χαοτική κατάσταση πραγματικά...

Σαν το πλαισιο ε α πράγμα,σε πιο φτηνό...

Το κακο με το visionstudio ειναι οτι δεν εχει ατομο για service καθε μερα και τις μερες που εχει κατα 99% ειναι εκτος για δουλειες

μετα αφου ελεξουν αυτοι στελνουν στην ετερια δεν κανουν αντικατασταση απο stock τους (οταν εχουν κατι αντοιστιχο)

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτοί,τη μια διατείνονται ότι δεν προλαβαινουν να αποστείλουν τις παραγγελιές στο συμφωνηθέντα η δηλωθεντα χρόνο λόγω φόρτου εργασίας,και απο την άλλη σου λένε δε μπορούμε να εχουμε άλλο προσωπικο.

Οι καλές τιμές τους τους σώζουν προς το παρών,αλλά έχει βουηξει το ίντερνετ με την παρτη τους,και αμα ξεκινάει αυτό το βουητό...μπαίνουν και οι υπερβολικοι,και οι σάλτσες και καταλήγει σε μαζικό κράξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το PSU μου (ΤΧ850) που το εχω περιπου 4 χρονια για RMA αφου το fan του εκανε σαν τρακτερ και παρελαβα σε 3-4 μερες το καινουργιο TX850 Enthusiast Series..μεχρι τωρα ευχαριστημένος ο χρονος θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με το visionstudio ειναι οτι δεν εχει ατομο για service καθε μερα και τις μερες που εχει κατα 99% ειναι εκτος για δουλειες

μετα αφου ελεξουν αυτοι στελνουν στην ετερια δεν κανουν αντικατασταση απο stock τους (οταν εχουν κατι αντοιστιχο)

Ετσι οπως τα λεει ο φιλος ειναι δεν ξερουν τι τους γινεται και καθε φορα που πας στο μαγαζι παντα καποιος θα σου κλεγετε οτι τους τρεχουν λες και με νοιαζει εμενα. Να προσλαβουν περισσοτερο κοσμο και να σταματησουν τα χαζα. Τα πρωτα Parts για το πισι μου απο εκει τα αγορασα και απο τοτε δεν ξαν' αγορασα τιποτα ουτε εστειλα ξανα γνωστο μου εκει. Ενταξει εχουν καλες τιμες αλλα τιποτα ετοιμοπαραδοτο και αργουν υπερβολικα πολυ σε παραγγελίες και αντικαταστασεις.

Κριμα

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το PSU μου (ΤΧ850) που το εχω περιπου 4 χρονια για RMA αφου το fan του εκανε σαν τρακτερ και παρελαβα σε 3-4 μερες το καινουργιο TX850 Enthusiast Series..μεχρι τωρα ευχαριστημένος ο χρονος θα δείξει

Ωραια φιλε σιδερενιο να βγει. Δεν μου λες ειναι απο την καινουργια σειρα που ο ανεμιστηρας σταματαει και ξεκιναει μονος του? Οταν το κανει αυτο πιανει 100% στροφες και μετα ξαναπεφτει δεν ειναι ενοχλητικο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Παραθεση:

Σε ευχαριστω πολυ ραμ τυπε, πραγματικα εκτιμαω την βοηθεια σου και ελπιζω να περασεις τις σκεψεις μας.

Αυτο που συζηταμε εδω δεν ειναι για τον θορυβο που κανει ο ανεμιστηρας σε full load. Λεμε για τον θορυβο οταν ξεκιναει ο ανεμιστηρας να γυρναει. Οπως ειπες σε εμενα αυτο συμβαινει οταν 40% φορτωση προκυψει (στο κουτι λεει 20%). Τελος παντον ο ανεμιστηρας δεν ξεκιναει να γυρναει αθορυβα. Αυτο ειναι που μας ενοχλει (και το ξαναλεω το hx650 δεν συμπεριφερεται με τον ιδιο τροπο, ο ανεμιστηρας ηταν παντα αθορυβος.

Ναι, το τροφοδοτικο ειναι εντελως αθορυβο σε χαμηλα φορτια (υπεροχα). Ναι το τροφοδοτικο ειναι πολυ αθορυβο σε υψηλα στρεσογόνα φορτια (καταπληκτικο). Ειναι θορυβοδες αναμεσα σε αυτες τις δυο φασεις (κακο).

Και απανταει ο ραμ τυπος: Αυτο ειναι διαφορετικο απο το προβλημα του ο.π αλλα ναι συμφωνω και αυτο το προβλημα που λες το εχουμε αντιμετοπισει και το διορθωσαμε.

Γνωριζει καποιος κατοχος της καινουργιας σειρας Hx αν οντως το διορθωσαν?.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 10 ημερες που εκανα αποχη ως ενδειξη διαμαρτυριας, επανηλθα σημερα για να δω οτι... και παλι μια απο τα ιδια! Καποιος επιμενει να προστατευει αυτον το 2cpu παση θυσια :lol:

Anyway, εγω δε προτιθεμαι να παραστησω το καραγκιοζη στη θλιβερη φαρσοκωμωδια σας.

Δεν εχει γεννηθει ακομα ο τυπακος που θα με προσβαλει κι εγω θα το χαψω αδιαμαρτυρητα.

Ξαναγραφω λοιπον αυτουσια την απαντηση στο υβριστικο-χλευαστικο ποστ του τυπακου και θα συνεχισω να τη γραφω οσο ειμαι ενεργος σε αυτο το φορουμ.

Παρε με το καλο το στικακι σου δες καμια ταινια και μετα ελα να

πεις την γνωμη σου 3 η ωρα τα ξημερωματα για τα ποσα εδωσα για το τροφοδοτικο.

Τι σχεση εχει το στικακι? Γιατι πρεπει να δω πρωτα ταινια, με ειρωνευεσαι?

Και τι προβλημα εχεις με ολους εμας που ποσταρουμε στις 3 τα ξημερωματα?

Link to comment
Share on other sites

Παραθεση:

Σε ευχαριστω πολυ ραμ τυπε, πραγματικα εκτιμαω την βοηθεια σου και ελπιζω να περασεις τις σκεψεις μας.

Αυτο που συζηταμε εδω δεν ειναι για τον θορυβο που κανει ο ανεμιστηρας σε full load. Λεμε για τον θορυβο οταν ξεκιναει ο ανεμιστηρας να γυρναει. Οπως ειπες σε εμενα αυτο συμβαινει οταν 40% φορτωση προκυψει (στο κουτι λεει 20%). Τελος παντον ο ανεμιστηρας δεν ξεκιναει να γυρναει αθορυβα. Αυτο ειναι που μας ενοχλει (και το ξαναλεω το hx650 δεν συμπεριφερεται με τον ιδιο τροπο, ο ανεμιστηρας ηταν παντα αθορυβος.

Ναι, το τροφοδοτικο ειναι εντελως αθορυβο σε χαμηλα φορτια (υπεροχα). Ναι το τροφοδοτικο ειναι πολυ αθορυβο σε υψηλα στρεσογόνα φορτια (καταπληκτικο). Ειναι θορυβοδες αναμεσα σε αυτες τις δυο φασεις (κακο).

Και απανταει ο ραμ τυπος: Αυτο ειναι διαφορετικο απο το προβλημα του ο.π αλλα ναι συμφωνω και αυτο το προβλημα που λες το εχουμε αντιμετοπισει και το διορθωσαμε.

Γνωριζει καποιος κατοχος της καινουργιας σειρας Hx αν οντως το διορθωσαν?.

Ειχα για λιγο καιρο ΗΧ1050 gold.

Θυμαμαι οταν επαιρνε μπρος ο ανεμιστηρας ακουγοταν δυνατα και μετα επεφταν οι στροφες... πως οταν βαζεις τερμα το φανακι σε gpu απο msi ab και μετα πατας reset.

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο ρε παιδια, πολυ εξυπνοι ειστε!!

Κανονισατε να βλεπω εγω μεν τα μυνημσατα μου, αλλα να μην τα βλεπουν ολοι οι αλλοι.

Παραλληλα αφησατε να υπαρχουν τα προσβλητικα μυνηματα του τυπακου...

Ειστε απλα ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ !...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.