Jump to content



RMA Corsair = Awesome


2cpu

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Αν ειναι συστημενο και χαθει, δικαιουσαι μεχρι 36€ αποζημιωση, ΕΑΝ δεν ειναι ασφαλιζμενο.

Προσφατα εστειλα δισκο WD 2.5' 250GB για rma, συστημενο και χαθηκε. Μετα απο 21 μερες, κανεις ενα χαρτι και μετα απο 10 μερες πηρα 36€...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι συστημενο και χαθει, δικαιουσαι μεχρι 36€ αποζημιωση, ΕΑΝ δεν ειναι ασφαλιζμενο.

Προσφατα εστειλα δισκο WD 2.5' 250GB για rma, συστημενο και χαθηκε. Μετα απο 21 μερες, κανεις ενα χαρτι και μετα απο 10 μερες πηρα 36€...

Πόσο ζητούν για ασφαλισμένο. Υπάρχει standard τιμή σάν έξτρα στα όποια μεταφορικά ?

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο τοπικ ναι.

Αν θες για καποια αλλη εταιρεια κανε μια αναζητηση και αν εχει γινει απο

καποιο μελος θα βρεις αυτο που ψαχνεις.

Ποια εταιρεια ειναι παρεπιπτοντως?

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμπληρώσει RMA Form,μου ήρθε mail RMA Approved κλπ και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου μέσα σε 24 ώρες άλλα πέρασαν 3 ημέρες και ακόμη τίποτα.

Να τους στείλω mail λέτε ή να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα mail και μου απάντησαν σε 5 mins.

Αναφέρουν πως δεν δέχονται επιστροφή σε απλό φάκελο.

Πώς ακριβώς θέλουν την συσκευασία και όσο αναφορά την αποστολή,απλό ταχυδρομείο;

Στο περίπου πόσο θα κοστίσει καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

εγώ τύλιξα το τροφοδοτικό μου σε ένα μετρο ναυλον με φουσκάλες και μετά όλο μαζί σε ενισχυμένο φάκελο με φουσκάλες που που έδωσε το ταχυδρομείο. Συστημένο για Ολλανδία μου βγήκε 16 ευρώ και 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Και μια συμβουλή γενικά για RMA. Αν πέσετε σε Ινδό/Πακιστανό/κ.ο.κ. σε support chat ή email οποιασδήποτε εταιρείας - ακόμη και της Corsair - απλώς κλείστε και προσπαθήστε ξανά, ζητήστε κάποιον άλλο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.