Jump to content




deninho

Recommended Posts

[MENTION=8723]MOS[/MENTION] ειναι καλη για καθημερινη χρηση η παγωμενο σαντουιτς που εβαλες η να κατσω σταυγα μου?! ειναι ευχρηστη?η μπαταρια πως τα παει?κανα προβλημα σου παρουσιασε?!

Μια χαρά είναι για καθημερινή χρήση, η μπαταρία της είναι νορμαλ, κανένα πρόβλημα και κανένα fc, από χρηστικότητα, τι να σου πω, δεν είναι η ROM αλλά το ICS. Πολύ καλό και πολύ γρήγορο, καμία σχέση με το 2.3.X.

Δοκίμασε το, ίσως σε δυσκολέψει να το βάλεις αλλά μην πέσεις, διάβασε τις οδηγίες που δίνει !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Εγω πιστευω πως θα μας αφησει δυσαρεστημενους, ολοι βριζουν την sammy για τα update policies.. Εδω το S+ ειναι μοναχα 6 μηνων, και δεν θα παρει ουτε ενα update? Αντι να μας δωσουν ICS, λενε θα παρουμε ενημερωσεις στο Gingerbread.. Καλα κρασια.. Ας ελπισουμε να μαζεψουμε κανεναν dev να μας κανει Cyanogen ή εστω ενα καθαροαιμο ICS χωρις TouchWiz και λοιπα bloatware.. Το S σιγουρα θα τα παρει ολα, εχει απειρους developers, σε σχεση με μας..

Εδω στο Ελλαδισταν δε, η Sammy αξιζει διπλο βρισιδι, λογο της ανυπαρκτης αντιπροσωπειας και service.. Θυμαμαι περιστατικο με τον αδερφο μου (με ενα S8000), που ειχε χαλασει το gel της οθονης ή κατι τετειο, να ταλαιπορειτε και να το κυνηγαει επι 2 μηνες για να του το επισκευασουν..

Το τσεκαρα και το διπλοτσεκαρα παλι.. "Move to Phone" και "Move to Internal Storage" εχω μονο.. Λες να φταιει το οτι εβαλα μια προχειρη 2GB καρτουλα (πριν παρω μεγαλη) για δοκιμες?

Επισης να αναφερω πως με νοιαζει να μεταφερω κυριως τα downloaded data, και οχι απαραιτητα ή μονο τα APK.. Ορισμενα παιχνιδια, ας πουμε, καταναλωνουν τρελο χωρο μετα το downloading..

με αυτα που μου λες ειναι ηδη αποθηκευμενο στην εξωτερικη καρτα.αφου σου εχει επιλογη μονο μεταφορα στην εσωτερικη.

πολυ συντομα θα μαθουμε αν μας δωσουν την αναβαθμιση η οχι.:)

Μια χαρά είναι για καθημερινή χρήση, η μπαταρία της είναι νορμαλ, κανένα πρόβλημα και κανένα fc, από χρηστικότητα, τι να σου πω, δεν είναι η ROM αλλά το ICS. Πολύ καλό και πολύ γρήγορο, καμία σχέση με το 2.3.X.

Δοκίμασε το, ίσως σε δυσκολέψει να το βάλεις αλλά μην πέσεις, διάβασε τις οδηγίες που δίνει !!

ωρες ωρες η f1 κανει κατι σπαστικα και το σκεφτομαι αλλα επειδη κοντευει επικινδυνα η εξεταστικη φοβαμαι μην μου κανει "κουλα", και το κινητο ειναι απαραιτητο "εργαλειο" σε ενα φοιτητη με εξεταστικη!!!!!!!!:p:P

Link to comment
Share on other sites

με αυτα που μου λες ειναι ηδη αποθηκευμενο στην εξωτερικη καρτα.αφου σου εχει επιλογη μονο μεταφορα στην εσωτερικη.

πολυ συντομα θα μαθουμε αν μας δωσουν την αναβαθμιση η οχι.:)

Αλλο "\mnt\sdcard\" (internal sd) και αλλο "\mnt\sdcard\external_sd\" (external sd) μην τα μπερδευεις..

Οχι, στην εσωτερικη δεν υπαρχει τιποτε.. κενη ειναι ακομη.. μονο στην εσωτερικη (8GB) μου κραταει τα data.. (και την επιλογη να μεταφερω και την εγκατασταση)

Εαν μετακινησω τους φακελους στην εξωτερικη, οι εφαρμογες δεν θα τους δουν.. Και θα ζητησουν download εκ νεου.. Τα APK πες παει στο καλο, λιγα MB ειναι.. Αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει πχ τροπο να μετακινησω τον φακελο Gameloft, που ζυγιζει κανα giga, στην εξωτερικη μνημη.. Προφανως αυτη ειναι παραβλεψη των developers των εφαρμογων/παιχνιδιων, γιατι τα κινητα που δεν εχουν εσωτερικη SD, βλεπουν την εξωτερικη στο "mnt\sdcard\" αντι για "mnt\sdcard\external_sd\"

EDIT: Βρηκα αυτο, αλλα πρεπει να κατσω να κανω root την συσκευη πρωτα, και απ οτι καταλαβα hackαρει την εκαστωτε εγκατασταση (αν δεν κανω λαθος επισης ειναι μονο για τα Gameloft, θα προτημουσα για οποιο app θελω, που κατεβαζει sd data).. Αν υπαρχει κανενας λιγοτερο μπλεγμενος τροπος, ειμαι ολος αυτια..

Οσο για το upgrade, συμφωνω. :smoke:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8723]MOS[/MENTION] και οποιος αλλος εβαλε παγωτο σαντουιτς δοκιμαστε αυτο: [PACK][iCS-CM9]Adventures Pack [20117] - xda-developers

bravia engine, tw framework κτλ!!:)

τωρα που βγαλαν το framework ελπιζω να δω και official updates!:D

πηγα χθες να βαλω simplicity 2,2 και ξεχασα να απενεργοποιησω το ext4 και μην πω τι εγκεφαλικα επαθε το κινητο..:(

τελικα εβαλα teamhacksung v14!

[MENTION=7322]Frostbyte[/MENTION] εχεις δικιο αν δεν εισαι ροοτ δεν "βλεπεις" τις ιδιες επιλογες στις εφαρμογες!:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το τσεκαρω αυτη την στιγμη επειση δεν λειτουργει το λινκ αλλα αν δεν κανω λαθος και η δικη σου ρομ εκει βασιζεται.στην v13.δηλαδη εχουμε ιδια ρομ,απλα αλλαζει καποια πραγματα ο dev που εχεις στην στην ρομ που εβαλες!:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το τσεκαρω αυτη την στιγμη επειση δεν λειτουργει το λινκ αλλα αν δεν κανω λαθος και η δικη σου ρομ εκει βασιζεται.στην v13.δηλαδη εχουμε ιδια ρομ,απλα αλλαζει καποια πραγματα ο dev που εχεις στην στην ρομ που εβαλες!:)

Το είδα πριν πέσει το xda, αν και θα επανέρθει σε λίγο, ότι δεν πρέπει να το βάλουμε στην onecosmic... :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω μετά από 1,5+ μήνα συμβίωσης με την innovation 14, να δοκιμάσω ics.

Απορία πρώτη: ics compatible greek swype keyboard υπάρχει; Τα άλλα πληκτρολόγια δε με βολεύουν.

Απορία δεύτερη: Ποια ics rom διαλέγω;

Link to comment
Share on other sites

Λέω μετά από 1,5+ μήνα συμβίωσης με την innovation 14, να δοκιμάσω ics.

Απορία πρώτη: ics compatible greek swype keyboard υπάρχει; Τα άλλα πληκτρολόγια δε με βολεύουν.

Απορία δεύτερη: Ποια ics rom διαλέγω;

αν δεν το βρεις πες μου να στο ανεβασω σε καποιο site να το κατεβασεις το πληκτρολογιο! (οσο υπαρχουν ακομα τετοιου ειδους site!!:p)

εγω εχω αυτη:[ROM][iCS][iML74K] teamhacksung's ICS Port for Galaxy S (BUILD 14) - xda-developers

μεσα στην εξεταστικη με εχει βγαλει 2 φορες ασπροπροσωπο..!αυριο στην φυσικη δεν ξερω τι θα γινει!!!:p:p

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς με την εξεταστική; λύνει τα θέματα; Αν είναι να τη βάλω, γιατί ξεκινάω κι εγώ όπου να'ναι :p

οχι προς το παρον μονο πιντιεφ εχω βαλει και μια γρηγορη αναζητηση στο γκουγκλ!!!:p

το galaxy note λεει για εξεταστικη βεβαια,αλλα δεν ξερω πως κρυβεται ολο αυτο..!:p το πενακι του βοηθαει παρα πολυ!!!:)

ξεκινησα την δευτερα με κατι οικονομικα-διοικησης μαθηματα,και σαν ηλεκτρολογος μηχανικος τσακωμενος με την παπαγαλια (και το διαβασμα!!:p) δουλεψε υπερωριες το κινητο!!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρά μάγκες!

Αν κάποιος από 'σας ενδιαφέρεται για 3GB έξτρα στο dropbox για 12 μήνες, ας ρίξει μια ματιά στο modαρισμένο μου APK

[MOD] Dropbox APK +3GB of space - xda-developers

Γράψτε και τίποτα, αν παίζει κλπ. :p

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το βρεις πες μου να στο ανεβασω σε καποιο site να το κατεβασεις το πληκτρολογιο! (οσο υπαρχουν ακομα τετοιου ειδους site!!:p)

αν μπορούσες να το ανεβάσεις, θα με διευκόλυνες ιδιαίτερα :)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορούσες να το ανεβάσεις, θα με διευκόλυνες ιδιαίτερα :)

Το swype μετά το τελευταίο update παίζει μια χαρά στο ICS.

Εδώ είσαι, μπορείς να κατεβάσεις και ελληνικά κανονικότατα.

edit:

Εδώ κάνεις register για τη beta.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω αλλο με τα μπαγκς της 4 και γυρναω σε 2.3.6

μια δεν ανοιγει το μπλουτουθ,μια δεν εμφανιζει ολες τις επαφες,η καταναλωση μπαταριας ειναι τραγικη..

βαρεθηκα πραγματικα..και το gs3 αργει.. με βλεπω με το λουμια 800 πολυ μου αρεσε!!:)

Link to comment
Share on other sites

εμένα δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ούτε μπαταρία, ούτε τίποτα. Μόνο το poweramp είχε πρόβλημα, αλλά το αναβαθμίσανε και όλα μια χαρά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με build 15 teamhacksung το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι καμια φορα κρασαρει ο dialer οταν παω να πληκτρολογησω αριθμο. Η μπαταρια ειναι πολυ καλη και αν βαλεις και το juice defender κρατα πανω απο 2 μερες.

Σημερα ψηνομαι να βαλω καμια νεοτερη και λεω για onecosmic RC4.2.

Την εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.