Jump to content




deninho

Recommended Posts

Βασικά λάθος.

Γράψε αυτό, *2767*4387264636#, και θα δεις το product code.

Ο kernel δεν επαναφέρεται με factory reset.

Ένα φλασάρισμα με kies θα τον διώξει όμως.

Στο τελειωμα του prodcode εχει EUR. Αρα ειναι ελληνικο ,σωστα?

Εχει επιλογη επαναφορας στο Kies?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Στο τελειωμα του prodcode εχει EUR. Αρα ειναι ελληνικο ,σωστα?

Ναι.

Εχει επιλογη επαναφορας στο Kies?

Δε θυμάμαι.

Έχω να το χρησιμοποιήσω χρόνια. :p

Ας πει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Σε MIUI το βγάζει πάντως

Τωρα ακουσα κιαλλο κουλο, μου πανε οτι απο τα μεγαλα sms που στελνω, λειπουνε κοματια.. (Σαν να στελνει μονο τα τελευταια segments)

Με βλεπω να κανω update, παρολο που βαριομουν να μπω στην διαδικασια.. το Cyanogen αργει πολυ.....

[MENTION=15869]Dark Oblivion[/MENTION] : Με το kies δεν θα σου κανει επαναφορα λογικα, απλως θα σου φλασαρει το latest official, απ οσο ξερω.. (χανεις ρυθμησεις/content λογικα επισης)

EDIT:

Τι ωραια, τον ηπια πανιγυρικα.. Εκανα ενα backup με το titanium και πηγα και φλασαρα μια rom, και οταν πηγα να κανω restore, πουθενα τα contacts/sms, ακομη κι αν εδειχνε οτι τα ειχε κανει backup και τα αρχεια "υπηρχαν" στην SD.... Αντε φτου κι απ την αρχη τωρα να τα περναω παλι ενα ενα απ το παλιο κινητο.. Την τυχη μου...

(Τελικα τσαντιστικα και εβαλα παλι πισω την stock rom, btw)

Εχει κανενας υποψην καποιον τροπο να περναω τα contacts/sms στο PC, και να τα συγχρωνιζω απο κει, αντ αυτου?

Καλο και χρυσο το titanium, αλλα απο δω και περα μονο για apps το εμπιστευομαι... οχι για contacts/settings/sms/κλπ..

Τουλαχιστον πηρα τον αερα του odin, και το τι κανουμε σε περιπτωση που σκασει bootloop.. κατι ειναι κι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπησε κανεις προβλημα με το update του market σε playstore?

Εμενα μου το εγκατεστησε αλλα το εικονιδιο εμεινε το ιδιο (δλδ του market).

Δεν αλλάζει την συντόμευση.Άμα ψάξεις στο μενού θα δεις το καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Το επικοινωνιακο παει συννεφο.. Μου αρεσει που γραφουν οτι κανανε full upgrade στο Gingerbread.. Τοτε ρε παιδες γιατι στην Ελλαδα εχουμε 2.3.4 μονο, και σε αλλες χωρες υπαρχει και 2.3.6 με αρκετα bugfixes??

Να καθησουν να στρωσουν τον * τους κατω να φτιαξουν το ICS και για τα i900X. Τι θα πει δεν υπαρχει αρκετη μνημη ή δεν ειναι παραμετροποιησιμο το TW? Η Sony, σε συσκευες με μικροτερα specs, πως μπορει δηλαδη?

</Rant> :wall:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ είμαι με την teamhacksung 15 (ούτε καν την τελευταία), που είναι μεν δοκιμαστική, αλλά δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ούτε απόδοση, ούτε κολλήματα (μόνο το dialer που με πέταγε, αλλά απενεργοποιόντας το Τ9 όπως πρότειναν εδώ τα παιδιά λύθηκε κι αυτό), ούτε θέματα με τη μπαταρία ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που εχω με την 17 ειναι οτι δεν παιζει η πισω καμερα... τα βλεπει ολα μαυρα...:hang3:

η 5mega εννοεις?βασικα εμενα δουλευουν και οι 2.κανε ενα κλιαρ κας και ενα wipe αφου παρεις backup!:)

Link to comment
Share on other sites

μου παρουσίασε πρόβλημα σήμερα το κινητό (η ρομ βασικά). Αφενός, όταν είχα τη σιμ μέσα, μόλις έβαζα το pin κόλλαγε, και επανεκκινούσε μετά από λίγο. Αφετέρου, αν κατάφερνε να μπει στο userspace, όταν έσβηνε η οθόνη, μετά δεν επανερχόταν με τίποτα.

Προσπάθησα wipe data, cache, dalvik's cache, όλα αυτά με επανεγκατάσταση και με αναβάθμιση, αλλά @@.

Εν τέλει πέρασα την 10,4,2 του νταρκυ, και ηρέμησα. Έχω και ταξίδι αύριο, δε θα κάτσω να κάνω debugging :p

Link to comment
Share on other sites

μου παρουσίασε πρόβλημα σήμερα το κινητό (η ρομ βασικά). Αφενός, όταν είχα τη σιμ μέσα, μόλις έβαζα το pin κόλλαγε, και επανεκκινούσε μετά από λίγο. Αφετέρου, αν κατάφερνε να μπει στο userspace, όταν έσβηνε η οθόνη, μετά δεν επανερχόταν με τίποτα.

Προσπάθησα wipe data, cache, dalvik's cache, όλα αυτά με επανεγκατάσταση και με αναβάθμιση, αλλά @@.

Εν τέλει πέρασα την 10,4,2 του νταρκυ, και ηρέμησα. Έχω και ταξίδι αύριο, δε θα κάτσω να κάνω debugging :p

10.4.2?εχει σταματησει ουσιαστικα απο το 2.2 ο νταρκυ. ειχε βγαλει καποιες 2.3 ρομ αποτυχημενες και αποτι ειπε σταματησε λογω οτι δεν εβλεπε πολυ την οικογενεια του και την κοπελα του!!!

αυτη τη ρομ ειναι?τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται ότι στις 10,4,χ έχει συμμετάσχει κι ο darky. Προς το παρόν δείχνει καλή γρήγορη κλπ, αλλά την έχω μόλις μερικές ώρες και τις περισσότερες εξ αυτών κοιμόμουν :p

Κάποια στιγμή θα περάσω και το semaphore (που τον παράτησε ο στράτος, γιατί πλέον ασχολείται με την ics έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή ICS Rom έχουμε; Με την teamhacksung v17 έχω θέμα. Κάθε πρωί που ξυπνάω (ευτυχώς την έβαλα Παρασκευή) το τηλέφωνο είναι κολλημένο, οπότε αύριο πρωί δε θα έχω ξυπνητήρι:p

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή ICS Rom έχουμε; Με την teamhacksung v17 έχω θέμα. Κάθε πρωί που ξυπνάω (ευτυχώς την έβαλα Παρασκευή) το τηλέφωνο είναι κολλημένο, οπότε αύριο πρωί δε θα έχω ξυπνητήρι:p

CM9 δεν παιζει; :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.