Jump to content




deninho

Recommended Posts

Εγώ έχω στα υπόψη τη TWICS CM9 και την F1 GalaxyNexus (Faryaab - εγγύηση). Βασικά ψάχνω να βρω κάτι που με χαλάει στην Mandana v4.1 για να μεταβώ σε ics αλλά όλα κυλούν ρολόι γμτ :fist:

βλέπω ότι η 4.1 είναι oc στα 1200. με την μπαταρία πως τα πάει.

Βασικά το galaxy είναι για φίλη μου. Δούλευε σχεδόν από την αρχή με darky 9.2 ee αλλά πριν από 1-2 μήνες άρχισε να θέλει φόρτιση ανά 12 ώρες. δεν βρήκα κάτι που να φταίει και έριξα πάνω την επίσημη 2.3.6 (τσέχικη νομίζω). 2 μέρες μπαταρία αλλά πολύ κόλλημα ρε παιδί μου και ψάχνω μια stable για να μπει και να ησυχάσω.

η darky 9.2 ήταν πολύ γρήγορη χωρίς lag.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
βλέπω ότι η 4.1 είναι oc στα 1200. με την μπαταρία πως τα πάει.

Βασικά το galaxy είναι για φίλη μου. Δούλευε σχεδόν από την αρχή με darky 9.2 ee αλλά πριν από 1-2 μήνες άρχισε να θέλει φόρτιση ανά 12 ώρες. δεν βρήκα κάτι που να φταίει και έριξα πάνω την επίσημη 2.3.6 (τσέχικη νομίζω). 2 μέρες μπαταρία αλλά πολύ κόλλημα ρε παιδί μου και ψάχνω μια stable για να μπει και να ησυχάσω.

η darky 9.2 ήταν πολύ γρήγορη χωρίς lag.

darkyy 9,2 ειναι 2.2.1 κατα πασα πιθανοτητα.δεν εψαξα στο γκουγκλ αλλα ο νταρκυ 2.3.χ εβγαλε ελαχιστες και ξεκιναγαν απο 10.χ

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία, ψάξτε το και για undervolting. Στο 1ghz (default), από 1,275 προς το παρόν είμαι στο 1,195, ενώ στα άλλα επίπεδα (100-200-400-800) έχω κατέβει 0,1-0,25V. Ένα κάποιο κέρδος στην μπαταρία το βλέπω, ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα σταθερότητας ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι η 4.1 είναι oc στα 1200. με την μπαταρία πως τα πάει.

Κρατάει άνετα και 2 μέρες με μέτρια χρήση (τηλεφωνήματα,μηνύματα, λίγο temple run + 3g browsing). Μπορείς βέβαια να αλλάξεις και το χρονισμό στα 1000 μέσα από τις επιλογές του semaphore

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σύνδεσέ το σβηστό, μέχρι να σου γράψει 100%. Μετά βγάλ' το και δούλεψέ το κανονικά. Καλό θα ήταν να κάνεις πλήρεις φορτίσεις/εκφορτίσεις. Μόλις δηλαδή φτάνει 3-5% φόρτισέ το. Ή αν μπορείς να το αφήνεις να σβήνει κιόλας, ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι η 4.1 είναι oc στα 1200. με την μπαταρία πως τα πάει.

Βασικά το galaxy είναι για φίλη μου. Δούλευε σχεδόν από την αρχή με darky 9.2 ee αλλά πριν από 1-2 μήνες άρχισε να θέλει φόρτιση ανά 12 ώρες. δεν βρήκα κάτι που να φταίει και έριξα πάνω την επίσημη 2.3.6 (τσέχικη νομίζω). 2 μέρες μπαταρία αλλά πολύ κόλλημα ρε παιδί μου και ψάχνω μια stable για να μπει και να ησυχάσω.

η darky 9.2 ήταν πολύ γρήγορη χωρίς lag.

όπως είχα αναφέρει και ποιο πριν θα μπορούσατε να μου προτείνεται μια rom για galaxy s; θα μπει και δεν θα ασχοληθώ ξανά.

- να έχει ελληνικά (και keyboard)

- να υποστηρίζει sync με KIES

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οδηγίες

Links:

base

Essentials

Gapps (δεν έχει το gmaps, το κατεβάζουμε από το playstore. μην πάτε στο περίπτερο και χαθείτε :p)

Εφόσον έρχεστε από gingerbread πρέπει να κατεβάσετε και να εγκαταστήσετε την cm9 πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αφού πρώτα κάνεις wipe data και format στο system, μέσα από το cwm. Προσωπικά, κάνω και wipe cache & wipe dalvik cache, πριν από κάθε flash. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν :p αλλά το είχα δει στο troubleshooting κάποιας rom, κι από τότε το ακολουθώ πιστά :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.