Jump to content



Family Guy vs South Park vs The Simpsons


winters

Family Guy vs South Park vs The Simpsons  

67 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εχω δει σχεδον 11 σεζον απο southpark αλλα ψηφισα family guy παρ ολο που εχω δει μολις 1.5σεζον. Αυτος ο Πιτερ δεν υπαρχει!! το βρισκω πολυ πιο αστειο απο το southpark.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xHKTE75dgE4]YouTube - Family Guy - Prostate Exam[/ame]

Link to comment
Share on other sites

To the simpsons το βαζω τελευταιο αν και ειναι αυτο απο το οποιο ξεκινησαν ολα.Αναμεσα σε family guy και southpark πραγματικα δεν ξερω τι να ψηφισω.

Ισως να συγκλινω λιγο προς south park επειδη ηταν πολυ πρωτοτυπη σειρα και αρκετα καυστικη.Το family guy απιστευτη σειρα αλλα δεν παυει να ειναι μια εξελιγμενη αντιγραφη του the simpsons.Μονο στον peter στον homer οι ομοιοτητες ειναι εμφανείς.

Απλα πλεον το south park εχει κανει τεραστια κοιλια ενω το family guy πιστευω ειναι στα καλυτερα του.

Να προσθεσω οτι εχω δει ολοκληρα τα south park(X2 φορες) και family guy

και καμια 15αρια seasons απο simpsons.

Βεβαια μην ξεχναμε και αυτο

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=jx1_FJAx9Cs[/ame]

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό. ^

Γενικά δεν αξιολογώ το South Park ως προς το πόσο αστείο είναι. Μου αρέσει η πολύπλευρη σάτιρα-κριτική που ασκούν με κάθε ευκαιρία επί παντός θέματος που άπτεται την εκεί καθημερινότητα και όχι μόνο.

South Park και απο εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό. ^

Γενικά δεν αξιολογώ το South Park ως προς το πόσο αστείο είναι. Μου αρέσει η πολύπλευρη σάτιρα-κριτική που ασκούν με κάθε ευκαιρία επί παντός θέματος που άπτεται την εκεί καθημερινότητα και όχι μόνο.

South Park και απο εμένα.

Νταξ περα απο την σατιρα κριτικη που κανει και το humour του ειναι απιστευτο

Prehistoric Ice Man (Season 2, Episode 18) - Full Episode Player - South Park Studios

19:40 EPIC.Οσες φορες και να δω την σκηνη παντα λιωνω στο γελιο

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, τι είναι καλύτερο: ο γύρος ή η pizza; :getlost:

Το SP είναι για τα απίστευτα εύστοχα μηνύματα και το τσίγκλισμα των πιο ταμπού θεμάτων, ενώ το FG είναι για να γελάσεις τόσο πολύ που μια σταλίτσα κατούρημα θα σου βγει πριν φτάσεις στην τουαλέτα, λαχάνιασμα από το γέλιο.

Σπάνια γελάω "out loud" με το SP, περισσότερες φορές έχω πάει στο κρεβάτι και για κάμποση ώρα είμαι ξύπνιος και σκέφτομαι τα ηθικά/πολιτικά θέματα που άγγιξε το επισόδειο του SP, ενώ με το FG απλά γελάω μέχρι αηδίας. Πόσες φορές έχεις δει μια σκηνή που σε κάνει να λιώνεις από τα γέλια και μετά καπάκι πας στο Youtube και την ξαναβλέπεις απομονωμένη και πάλι γελάς;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ydVp-2B8qlw]YouTube - Family Guy - Working Two Jobs[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από τις σειρές του Groening προτιμώ το Futurama. Προφανώς και μου αρέσουν πάρα πολύ οι Simpsons και έχουν πολλά εκπληκτικά επεισόδια, αλλά όσον αφορά τη σειρά η οποία θα με "τραβήξει" να δω όλα τα επεισόδια αυτή είναι το Futurama.

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τις περισσότερες φωνές στο Futurama τις κάνει ο εκπληκτικός Billy West.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.