Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Καλοφόρετα τα ακουστικά παίδες. :p

Όσοι πήρατε και τα pads γράψτε μία αν πιστεύετε πως άξιζαν.

Tα παρελαβα και εγω τα ακουστικα.thanks redbig:T:

Αυτος ο ενισχυτης πιο πολυ φερνει σε ipod nano.Παντως αν ειναι καλος εγω ειμαι μεσα γιατι ψαχνομαι.Ξερει κανενας να μου προτεινει καμια καλη καρτα ηχου πιο πολυ για μουσικη και ταινιες?:hmm:

Σε κάρτα ήχου για μουσική και ταινίες πιστεύω οτι η asus xonar d1/dx (pci/pcie) στα 60 ευρώ είναι από τις καλύτερες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετα τα ακουστικά παίδες. :p

Όσοι πήρατε και τα pads γράψτε μία αν πιστεύετε πως άξιζαν.

Σε κάρτα ήχου για μουσική και ταινίες πιστεύω οτι η asus xonar d1/dx (pci/pcie) στα 60 ευρώ είναι από τις καλύτερες αγορές.

thanks freestyler7.Το εψαξα λιγο και φαινεται οτι ειναι καλη καρτουλα.Μαλλον θα παω σε μια asus xonar dx:p

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω αρχικά τον redbighunter που έκανε την αγορά και έπειτα τον deninho που τα έφερε κοντά μου και τα πήρα. Με μία γρήγορη εκτίμηση να πω ότι από το κουτί τους και μόνο νιώθεις ότι αγόρασες κάτι καλό.

Η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω είναι με τα Sennheiser HD202 και η άποψη μου είναι ότι έχουν πολύ καλή κατασκευή, είναι πολύ πιο βολικά στο κεφάλι (βέβαια και πιο ογκώδη), έχουν καθαρότερο ήχο, αλλά λιγότερα μπάσα. Για αυτούς που πήραν και pads, υποθέτω το έκαναν για να έχουν καβάντζα αν χαλάσουν αυτά που έχει ήδη πάνω, γιατί εμένα μια χαρά μου φαίνονται και τα "μαμίσια". :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν κάποιος θελει να παραλάβει απο Αθήνα μπορούμε να κανονίσουμε και καφεδάκι επι της ευκαιρίας....

κοκκινεμεγαλεκυνηγέ οταν με το καλό ηρεμήσεις και εχεις κέφια ριξε κανα πμ να συναντηθούμε!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν κάποιος θελει να παραλάβει απο Αθήνα μπορούμε να κανονίσουμε και καφεδάκι επι της ευκαιρίας....

κοκκινεμεγαλεκυνηγέ οταν με το καλό ηρεμήσεις και εχεις κέφια ριξε κανα πμ να συναντηθούμε!

μεσα εγω για καφεδακι! levelone σου εστηλα pm!

Link to comment
Share on other sites

τα εχω περιπου 30ωρες και παιζουν για να στρωσουν και οντος εχει διαφορα αρκετη.....ειδικα στις τσιτες!! κ δεν το εχω μετανιωσει καθολου που τα πηρα.....ειδικα για μουσικη και FLAC η σιντι αυθεντικα.....εχει παρα πολυ καλο ηχο....σε συνδιασμο δε με την X-Fi fatality σπερνουν ασχιμα

το μονο μειωνεκτημα τους ειναι οτι δεν εχουν volume control αλλα σε αυτα τα χρηματα νομιζω πως δεν εχει κανενας τετοια απαιτηση

Link to comment
Share on other sites

τα εχω περιπου 30ωρες και παιζουν για να στρωσουν και οντος εχει διαφορα αρκετη.....ειδικα στις τσιτες!! κ δεν το εχω μετανιωσει καθολου που τα πηρα.....ειδικα για μουσικη και FLAC η σιντι αυθεντικα.....εχει παρα πολυ καλο ηχο....σε συνδιασμο δε με την X-Fi fatality σπερνουν ασχιμα

το μονο μειωνεκτημα τους ειναι οτι δεν εχουν volume control αλλα σε αυτα τα χρηματα νομιζω πως δεν εχει κανενας τετοια απαιτηση

Ούτε τα ακριβά ακουστικά έχουν volume control. Τα ακουστικά αυτά έχουν συγκεκριμένο target group (Studio) και κανένας δεν θέλει volume control σε αυτή την κατηγορία αφού όλοι δουλεύουν με κονσόλα και DI.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φοβερές εντυπώσεις απ τα ακουστικά!!!! ακομα ειμαι στην διαδικασία στρωσίματος παντως απόλυτα ευχαριστημένος.

και τα pads επίσης μια χαρά, δινουν μια πιο ωραία αίσθηση.

και πάλι ευχαριστώ πολύ redbighunter για την όλη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε συζητηση που ειχα με το φιλο levelone, ειπαμε αν θελετε να βρεθουμε σημερα-αυριο-μεθαυριο πχ στο μαγαζι του στον ταυρο, να πιουμε το καφεδακι μας, να πουμε το καλαμπουρι μας... και να σας δωσω και τα ακουστικακια σας! πχ αυριο απογευματακι κατα τις 7 πχ θα ηταν καλα!

τι λετε???

theblade x1

H4ckerman χ1

apostolis22 χ1

trotos χ1

bowpower70 χ1

level one (μονο pads)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν και τα δικά μου, φανταστικά τα ΕΛΤΑ, παρασκευή τα έστειλε ο redbighunter σήμερα πρωί μου τα έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι.

Τα δοκίμασα 5-10 λεπτά. Σε ποιότητα κατασκευής σίγουρα δεν θυμίζουν ακουστικά του 30ευρου αλλά θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα, από την άλλη είναι εξαιρετικά ελαφριά που είναι ένα πλεονέκτημα τους. Με τα stock pads ίδρωσαν λίγο τα αυτιά μου, τα άλλα pads προσπάθησα λίγο να τα βάλω αλλά δεν τα κατάφερα, υπάρχει κάποιος ειδικός τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν και τα δικά μου, φανταστικά τα ΕΛΤΑ, παρασκευή τα έστειλε ο redbighunter σήμερα πρωί μου τα έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι.

Τα δοκίμασα 5-10 λεπτά. Σε ποιότητα κατασκευής σίγουρα δεν θυμίζουν ακουστικά του 30ευρου αλλά θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα, από την άλλη είναι εξαιρετικά ελαφριά που είναι ένα πλεονέκτημα τους. Με τα stock pads ίδρωσαν λίγο τα αυτιά μου, τα άλλα pads ...

...δεν έφταναν για μένα :p

Πάντως τρελή διαφορά με τα Logitech Z-5500 δεν βλέπω προς ώρας. Ίσως δεν ακούω και τα σωστά τραγούδια.

Ευχαριστώ και άλλη μία φορά τον Redbighunter

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.