Jump to content



Σπασίματα στο farcry με 100fps


Dorian

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες έβαλα το farcry σε athlon 2300mhz και 9700pro.

το autodetect γενικά τα έβαλε όλα στο medium(το παίζω στο high με low AA βγάζει 40-60 fps) και έβγαζε με το fraps 100-150 fps

.όμως η κίνηση δεν ήταν ομαλή καθώς αρκετά συχνά κολλούσε με ενοχλητικά σπασίματα στην κίνηση. τι μπορεί να φταίει, ο σκληρός είναι RAID 0 οπότε δε νομίζω να μη προλαβαίνει να διαβάσει τις νέες πίστες

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα η ποσότητα μνήμης παίζει ρόλο...

Με 512, ακόμα και σε γρήγορα μηχανάκια, παρουσιάζεται το φαινόμενο που αναφέρεις.

Σε τι ανάλυση "πιάνει" 100-150 fps ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο εξυπνο να πεις αυτη την φορα δεν ειχες να πεις??Ρωταει κατι και του απαντας το αυτονοητο.ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ οπως ελεγε και μια ελληνικη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn [Σήμερα, στις 10:07]

Κατι πιο εξυπνο να πεις αυτη την φορα δεν ειχες να πεις??Ρωταει κατι και του απαντας το αυτονοητο.ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ οπως ελεγε και μια ελληνικη επιτυχια

Συγνώμη αλλά δεν ξέρω τι παίζει , ελπίζω αυτό να μην συμπεριλαμβάνει και μένα..:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian

Για τη μνήμη έχει ελάχιστη απαίτητηση 256 και δε φτάνουν 512????

Οι ελάχιστες αιτήσεις είναι εγκυρότατες και υπόσχονται αυτό ακριβώς που μπορούν να προσφέρουν. Δηλαδή άνετο παιχνίδι με όλες τις ρυθμίσεις στα χαμηλά.

Οι recommended απαιτήσεις αναφέρονται για ένα αξιοπρεπές παιχνίδι με μέτριες-καλες ρυθμίσεις.

Εκτός αυτού δεν παίζει ρόλο μόνο το πόση φυσική μνήμη έχει το μηχάνημα μας αλλά πόση αφήνεται ελεύθερη από τα Win και τις διάφορες εφαρμογές που ξεκινούν με αυτά.

Πιστεύω ότι αυτοί που υπολογίζουν τις ελάχιστες απαιτήσεις βάζουν ως παράγοντα ένα «γυμνό» λειτουργικό χωρίς start up προγράμματα. Θυμίζω ότι έτσι το λειτουργικό καταναλώνει γύρο στα 90 MB ram (!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Οντως το παιχνιδι θελει το γιγκα , μην σου πω και κατι παραπανω.Ετυχε να πατησω alt+ctrl+del εν ωρα παιχνιδιου και το παιχνιδι ετρωγε 677 Mb μνημης.

Kαι βάλε..............................:'(

Τα ιδια σπασίματα εχω και γω με 512 και single chanel Mολις μπεί το γιγα πανω ολα στρώνουν

Link to comment
Share on other sites

ωραία λοιπόν θα ξεφραγκιαστούμε πάλι. για μνήμες τώρα

νομίζω όμως ότι τον τελευταίο καιρό έχουν ανέβει οι τιμές....

Πόσο πάει τώρα μια Κinston value DDR 400? ta 512 tα είχα πάρει τον Ιούνη120

Link to comment
Share on other sites

Shido, νομίζω πως του είχαν ήδη απαντήσει του παιδιού , πως δεν επαρκούσε η μνήμη του.

Και επειδή προέβλεψα ότι νόμιζε ότι κάτι δεν "έκανε" σωστά , του είπα να μην λογαριάζει ποτέ τις ελάχιστες απαιτήσεις που δηλώνουν οι κατασκευαστές παιχνιδιών.

Σε πείραξε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Shido, νομίζω πως του είχαν ήδη απαντήσει του παιδιού , πως δεν επαρκούσε η μνήμη του.

Και επειδή προέβλεψα ότι νόμιζε ότι κάτι δεν "έκανε" σωστά , του είπα να μην λογαριάζει ποτέ τις ελάχιστες απαιτήσεις που δηλώνουν οι κατασκευαστές παιχνιδιών.

Σε πείραξε αυτό?

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ο σιντουλης πειραχτηκε.Απλα ειναι γνωστο το ειρωνικο του στυλακι.....προτεινω να του τραβηξεις ενα kick him μην σου πω και κανα fatality.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.