Jump to content



AMD Phenom II X6 1100T - στραβα πινακια


AGGANIS13

Recommended Posts

Ειναι ενος φιλου....

Δεν τον αναγνωρισε η μητρικη του και στο βγάλσιμο του επεξεργαστη στράβωσαν μερικα (λιγα) pinakia και τωρα δεν κουμπωνει στην μητρικη.

Υπαρχει κανεις που να ξερει να τον φτιαξει? Ειναι κριμα να πεταχτεί, καινουργιος ειναι δεν εχει δουλεψει...

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά λεπτό το θέμα που ζητάς όμως φίλε, γιατί δεν αποκλείεται στην προσπάθεια κάποιο pin να σπάει ( γίνεται αυτό αν έχουνε ταλαιπωρηθεί από το αριστερά-δεξιά,κλπ ή αν έχει στραβώσει πολύ ), δύσκολα θα δεχτεί κανείς να αναλάβει τέτοιο ρίσκο, και ας το έχει κάνει επιτυχώς στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Οπλίσου με υπομονή....& προσοχή να έχεις σταθερά χέρια...

Πάρε μία τηλεκάρτα/πιστωτική...και σιγά σιγά άρχισε το ίσιωμα....πρέπει να είναι ΟΛΑ ίσια και από τις 2 κατευθύνσεις....

Μή μασάς όμως...μέχρι και κομμένο pin έχει ξανακολληθεί και η cpu δούλευε μια χαρά μετά...

P.S. : Βγάλε μία κοντινή φωτό στα pins να δούμε πόσο χοντρό είναι το θέμα....:)

Link to comment
Share on other sites

Οπλίσου με υπομονή....& προσοχή να έχεις σταθερά χέρια...

Πάρε μία τηλεκάρτα/πιστωτική...και σιγά σιγά άρχισε το ίσιωμα....πρέπει να είναι ΟΛΑ ίσια και από τις 2 κατευθύνσεις....

Μή μασάς όμως...μέχρι και κομμένο pin έχει ξανακολληθεί και η cpu δούλευε μια χαρά μετά...

P.S. : Βγάλε μία κοντινή φωτό στα pins να δούμε πόσο χοντρό είναι το θέμα....:)

οπως το ειπε ο φιλος παρε μια τηλεκαρτα και αρχiσε το ισιωμα τα εχω επαναφερει σε 2 με 3 cpu

Link to comment
Share on other sites

εγω με καρφιτσα εχω ισιωσει καμποσες φορες πινακια. βεβαια εχω στραβωθει για να τα φερω στην ευθεια, αλλα ποτε δεν μου εχει σπασει πιν. 100% επιτιχια. εαν σου σπασει τωρα καποιο παρακαλα να ειναι dummy. (μου ειχαν φερει εναν celeron 478 socket και ελειπαν 3 πιν. και δουλευε κανονικα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.